Şimdi Ara

Ticari Taksi İçin En İdeal Araç Nedir(Yeni araçlar)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
316
Cevap
0
Favori
104.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baştan belirteyim. Ticari taksi almayacağım. Taksicilik yapmayacağım. Sadece ufak bilgi olsun amacında bir konudur.

Evet arkadaşlar son günlerde bunu merak etmeye başladım. Belki sizlerde merak etmişsinizdir. Şu anda piyasada bulunan araçlardan hangisi ticari taksiye uygun durumda. Ekonomi, konfor, performans, iç hacim, görünüş, vs. vs. hangisi dersiniz.

Seçenekleri aşagıya sunuyorum buyrun inceleyin.

1. Hyundai Elantra
    2. Hyundai Accent
    3. Renault Symbol
    4. Renault Megane
    5. Ford Focus
    6. Ford Fiesta, Fusion
    7. Ford Mondeo
    8. Kia Cerato
    9. Opel Astra (G, H)
    10. Opel Vectra
    11. Mitsubishi Carisma
    12. Mitsubishi Lancer
    13. Dacia Logan
    14. Fiat Doblo
    15. Ford Transit Connect
    16. Fiat Albea
    17. Grande Punto
    18. Fiat Marea
    19. Fiat Linea
    20. VW Jetta

Yukarıda çizili isimler iptal daha günceli aşağıda.

1. Hyundai Elantra
    2. Hyundai Accent Blue
    3. Renault Symbol
    4. Renault Megane
    5. Renault Fluence
    6. Renault Scenic
    7. Ford Focus
    8. Ford Fiesta,
    9. Ford Mondeo
    10. Ford Cmax
    11. Kia Cerato
    12. Opel Astra (H, J)
    13. Opel Vectra
    14. Opel Meriva
    15. Opel Zafira
    16. Mitsubishi Carisma
    17. Mitsubishi Lancer
    18. Dacia Logan
    19. Dacia Sandero
    20. Fiat Doblo
    21. Ford Transit Connect
    22. Punto Evo
    23. Fiat Linea
    24. VW Jetta
    25. VW Passat
    eklemek istedikleriniz varsa ya da en iyi şu ticari olur dediğiniz hangisi aralarından seçin isterseniz ekleme yapın.

Hatta mümkünse bunu ankete dönüştürebilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal -- 11 Ekim 2011; 21:55:01 >

• fiat albea 1.3 multijet veya dobloda olabilir geniş ve rahat aynı zamanda sağlam
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkam_uslukılıc

fiat albea 1.3 multijet veya dobloda olabilir geniş ve rahat aynı zamanda sağlam
    Focus ve megane bayağı rahat oluo. Accent erada fena deil. Ben genelde eralara biniyorum ama yeni focus veya megane görürsem affetmem :D
  • quote:

fiat albea 1.3 multijet veya dobloda olabilir geniş ve rahat aynı zamanda sağlam
    Accent era benim favorim

• quote:

Bence kangoo ticari taksi için çok uygun. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SchwarzMoto

Bence kangoo ticari taksi için çok uygun. :)

Alıntıları Göster
    Şuan piyasada en ucuzu TATA indica Dizel, benzinliside alınabilir Tüp takılır ve kullanılır. LPG ye müsait bir motoru var, ancak çin arabaları gelirse piyasa kesinlikle çin araçlarına yönelecektir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MULTIJET13

Şuan piyasada en ucuzu TATA indica Dizel, benzinliside alınabilir Tüp takılır ve kullanılır. LPG ye müsait bir motoru var, ancak çin arabaları gelirse piyasa kesinlikle çin araçlarına yönelecektir...

Alıntıları Göster
    Piyasa Çin araçlarına yönelecektir ama taksiler yılda 80-90 bin km yapıyor en az. bence önce deneyip sonra vazgeçecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

Piyasa Çin araçlarına yönelecektir ama taksiler yılda 80-90 bin km yapıyor en az. bence önce deneyip sonra vazgeçecekler.

Alıntıları Göster
    yok mu başka önerisi olan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Alıntıları Göster
    En güzeli Doblo 1,3 Mj olur..
  • quote:

Alıntıları Göster
    Accent era çok güzel oluyor. ama sade olmak koşulu ile. abuk subuk şeyler yapıyorlar o zaman araçlar aslını inkar durumuna geliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebuyukdemirci

Accent era çok güzel oluyor. ama sade olmak koşulu ile. abuk subuk şeyler yapıyorlar o zaman araçlar aslını inkar durumuna geliyor...

Alıntıları Göster
    doblo en uygunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: azaz06

doblo en uygunu

Alıntıları Göster
    SU ARALR TAKSİCİLER DACİA LOGAN DCİ ALIYOLAR EN UYGUNU BU HERHALDE
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAİM.

SU ARALR TAKSİCİLER DACİA LOGAN DCİ ALIYOLAR EN UYGUNU BU HERHALDE

Alıntıları Göster
    KENDİ ZEVKİMİZE GÖREMİ SÖYLEYECEĞİZ YOKSA TAKSİCİ ESNAFININ DİLİNDENMİ KONUŞACAĞIZ.BENCE ARALARINDA KİA CERATO DERİM 10 HAVA YASTIĞIYLA VE FİYATIYLA OLDUKÇA İYİ.AMA DİKKAT EDERSENİZ TAKSİCİ ESNAFI ARKADAŞLARDA LOGAN FURYASI BAŞLADI.HER BABAYİĞİT ARABADA TAKSİ OLMAZ.VARDIR Bİ BİLDİKLERİ.AMA BUGÜNLERDE BİNDİĞİM LOGAN ŞÖFÖRÜNE SORDUM ARABADAN MEMNUNMUŞ VE ŞUANA KADAR PROBLEM ÇIKARMAMIŞ.(ARABANIN KM.78.000)VALLA FENADA DURMUYOR BİKERE ARALARINDA EN UCUZU LOGAN YANLIŞIM VARSA DÜZELTİN.CERATODAN SONRAKİ FAVORİM MEGAN III dCI.

• quote:

Orijinalden alıntı: gt-40

KENDİ ZEVKİMİZE GÖREMİ SÖYLEYECEĞİZ YOKSA TAKSİCİ ESNAFININ DİLİNDENMİ KONUŞACAĞIZ.BENCE ARALARINDA KİA CERATO DERİM 10 HAVA YASTIĞIYLA VE FİYATIYLA OLDUKÇA İYİ.AMA DİKKAT EDERSENİZ TAKSİCİ ESNAFI ARKADAŞLARDA LOGAN FURYASI BAŞLADI.HER BABAYİĞİT ARABADA TAKSİ OLMAZ.VARDIR Bİ BİLDİKLERİ.AMA BUGÜNLERDE BİNDİĞİM LOGAN ŞÖFÖRÜNE SORDUM ARABADAN MEMNUNMUŞ VE ŞUANA KADAR PROBLEM ÇIKARMAMIŞ.(ARABANIN KM.78.000)VALLA FENADA DURMUYOR BİKERE ARALARINDA EN UCUZU LOGAN YANLIŞIM VARSA DÜZELTİN.CERATODAN SONRAKİ FAVORİM MEGAN III dCI.

Alıntıları Göster
    taksiciyi düşünürsek bilemem ama yolcu olarak düşünmek gerekirse rahat olanını ferah klimalı olanı seçerdim hızlı ve emnıyetlı olanı secerdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf

taksiciyi düşünürsek bilemem ama yolcu olarak düşünmek gerekirse rahat olanını ferah klimalı olanı seçerdim hızlı ve emnıyetlı olanı secerdım.

Alıntıları Göster
    taksiciyi düşünürsek eğer şahin doğan der orası ayrı. yemi modellerden düşünelim biz mecburen taksiler şu anda değişime girdi

• quote:

taksiciyi düşünürsek eğer şahin doğan der orası ayrı. yemi modellerden düşünelim biz mecburen taksiler şu anda değişime girdi

Alıntıları Göster
    WV jetta ! burda her sabah özellikle o aracı bekleyenler biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Savage

WV jetta ! burda her sabah özellikle o aracı bekleyenler biliyorum

Alıntıları Göster
    ben ticari taksilerle uğraşan bir kilitçiyim.şöförlerle çok yakından muhatap olduğumdan en iyi seçim albea diyorum.en basit olarak albea ilgili kapı taleplerini en çok kapı fitili kilit arızası menteşe burç ve pimleri gibi aksamları piyasanın altında fiyatlara temin edip takıyoruz.öte yandan bir hundai veya x ticari parçayı arayıp buluyor getiriyor montajını yapıyoruz.yani albea araçlara daha çok yöneliyoruz.kısacası diğer araç parçalarını bulundursak bile ekonomik parça ve zaman gibi ticarinin en önem verdiği olanaklardan albealar daha çok faydalanıyor.tabii bu benim hizmetverdiğim bayrampaşa için geçerli mesela ankarada hundai daha fazla diyorlar.SAYGILAR

• quote:

Orijinalden alıntı: kilitci

ben ticari taksilerle uğraşan bir kilitçiyim.şöförlerle çok yakından muhatap olduğumdan en iyi seçim albea diyorum.en basit olarak albea ilgili kapı taleplerini en çok kapı fitili kilit arızası menteşe burç ve pimleri gibi aksamları piyasanın altında fiyatlara temin edip takıyoruz.öte yandan bir hundai veya x ticari parçayı arayıp buluyor getiriyor montajını yapıyoruz.yani albea araçlara daha çok yöneliyoruz.kısacası diğer araç parçalarını bulundursak bile ekonomik parça ve zaman gibi ticarinin en önem verdiği olanaklardan albealar daha çok faydalanıyor.tabii bu benim hizmetverdiğim bayrampaşa için geçerli mesela ankarada hundai daha fazla diyorlar.SAYGILAR

Alıntıları Göster
    Babamın taksici olduğunu söyleyerek söze başlayalım: Ankarada şu anda Ford Focus ve Hyundai Accent Era'lar revaçta, tabiii Tofaşları unutmamak gerekir ama multijetler kesinlikle beğenilmiyor, bunların fabrika çıkışlı tüplüleri iyi tofaşlar için...ama bana kalırsa Ford, artık focus mu, transit connect mi sen bilirsin...Bizde Audi 80 var diesel, yakıt açısından çok çok iyi, inanmazsın 90bin yakıyor...eğer biz arabayı değiştirmek zorunda kalsak sanırım Transit Connect'e yöneliriz...

• quote:

Orijinalden alıntı: h.yilmaz

Babamın taksici olduğunu söyleyerek söze başlayalım: Ankarada şu anda Ford Focus ve Hyundai Accent Era'lar revaçta, tabiii Tofaşları unutmamak gerekir ama multijetler kesinlikle beğenilmiyor, bunların fabrika çıkışlı tüplüleri iyi tofaşlar için...ama bana kalırsa Ford, artık focus mu, transit connect mi sen bilirsin...Bizde Audi 80 var diesel, yakıt açısından çok çok iyi, inanmazsın 90bin yakıyor...eğer biz arabayı değiştirmek zorunda kalsak sanırım Transit Connect'e yöneliriz...

Alıntıları Göster
    Dacia Logan.

• quote:

Orijinalden alıntı: SISU

Dacia Logan.

Alıntıları Göster
    bence dacia logan taksiciler için iyi bir tercih olacaktır...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.