Şimdi Ara

Thermaltake m9 vs Aerocool aeroracer-pro...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yakın zamanda kasa almayı düşünüyorum.

Seçeneklerimi 3 e düşürdüm.150ytl dolaylarında bir bütçe ayırdım kasa için.Şu anda kullandığım bir sistemim var zaten, ben sadece yeni bir kasa bakıyorum;kullanışlı, şık, SESSİZ ve SERİN bir kasa tabii ki....Bir de Feel olmayan
    Şimdi kullananlar niye neyi var diyecekler ama bir çok kişi malzemesinin kalitesiz olduğundan şikayetçi o yüzden seçeneklerim arasında değiller.

1.Thermaltake M9:82$

2.Aerocool Aeroracer-pro:91$

3.Aerocool Vtouch:82$

Teşekkürler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SnCrhn -- 4 Kasım 2008; 13:22:51 >

• m9 olabılır
    on panelde 2 adet fan kullanabılırsın hava akısı daha ıyı olacaktır
    yan seffaf pencere gorunum olarak artısı var
    ust bolumdekı usb esata gırıslerı kasayı yerde kullanıyorsan kolaylık saglayacaktır
  • http://www.pclabs.com.tr/2008/10/20/aerocool-aeroracer-pro/

Buradaki Aeroracer resimlerini gördükten sonra fikirleriniz değişebilir
  • Önce ilginize teşekkür ederim....
    Yerde kullanmayı düşünüyorum ama m9 da e-sata girişi yok zaten harici de kullanmayı düşünmüyorum.
    Başka görüş ve önerilerinizi de bekliyorum.

Teşekkürler...
  • Bu kasayı tavsiye ederim yanı pencereli ön panel dokunmatik
    e-sata girişi mevcut

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=35326

inceleme linki daha iyi anlatır.Hatta dokunmatik panelle ilgili video da var.
    http://www.pclabs.com.tr/2008/08/13/aerocool-s-9-pro-v-touch-ve-hi-tech-7-incelemesi/3/

Ben bu kasayı alıcaktım ama sıvı soğutma kurcağım için biraz küçük geldi değmez dedim vazgeçtim biraz daha büyük kasa alıcam. Küçük alcak olursam gözüm kapalı bu kasayı gider alırım.

• Evet o kasayı da inceledim ve seçeneklerim arasına aldım.Aslında daha önce de bakmıştım o kasaya ama pek kale almamıştım niyeyse

Şimdi fiyat farkı arttı biraz daha,fiyatı da göz önünde bulundurabiliriz

Thermaltake i geçen gün arkadaşıma aldık, çalışırken ki görüntüsü gerçekten çok hoş, özellikle karanlıkta...Ayrıca kaliteli de duruyor...

Aerocoolları hiç görmedim,haftasonu bakmayı planlıyorum,aklıma yatanı alcam gibi, eğer dolar da büyük bir yükseliş olmazsa tabii.

Aslına bakarsanız benim biraz ses takıntım var gerçekten sessiz bi kasa olsun istiyorum,o yüzden de 40cm lik fanı olan aeroracer daha sıcak geldi.Ama vtouch ın beni fan kontrolcü maliyetinden de kurtarıyormuş gibi görünmesi de ayrı bir + sı... böle oldu kafam

• 3 ü de güzel kasa ve kaliteli thermaltakenin o kasası çok sade duruyor.

Eğer pencereli kasa arıyorsan aerocool V- touch süper bir kasa . Thermaltake nin yukarıdan aşağıya 5.25 lik yerleri yandan bakınca kaba duruyor aerocool harddisklerin olduğu yer daha güzel ve şekil duruyor.

Aerocool V-touch
  • Sen v-touch a takmışsın kafayı

v-touch gerçekten çok mantıklı bir aslında hem kontrolcü var hem dokundurtmalı,yalnız önden bakınca özellikle çok sade bir görüntüsü var oldukça vasıfsız görünüyo...yoksa direk tercih edilecek bir kasa şüphesiz ki...

thermaltake i arkadaşıma aldırdım daha geçen gün ve gerçekten çok hoş ve şık bir görüntüsü var laf ettirmem ama şu an sıralamamda son sırada yer alıyoAma sonuçta thermaltake ve mesh önü var çok hoşuma gidiyo mesh ön panel

Dediğim gibi sese olan hassasiyetim ve görünütü olarak da gayet başarılı olması hala beni v-touchla aeroracer arasında bırakıyor

Artık haftasonu bir vatana uğrıcam,kasaları yakından incelerim sitesinde stokta görünüyorlar,ordan da bir kadıköye göz gezdiririm eksik fanlar için filan,hazır dolar da düşüyo bir bakalım neler var neler gelmiş görelim

Teşekkür ederim karar vermemi kolaylaştırdığınız için

• Galiba karar verdim,aeroracer gibi görünüyor...Daha sonradan takacağım bir fan kontrolcüsüyle v.touch tan çok daha iyi görünümlü ve daha da önemlisi daha sessiz bir kasaya sahip olabileceğimi fark ettim çünkü.Plexi yan panelle sıradan mod lar da yapmak istemiyorum açıkçası,aeroracer ın disket kapaklarını mesh tiplilerle değiştirebilirsem bir de lcd çakarsam oraya, çok kral bir kasa olurZaten uç bir mod yapma düşüncem de var,ama gerçekten sıradışı bir şey,o hakkımı daha ucuz eski bir tower kasayla kullanmam daha akıllıca olur kanımca....

Tekrar teşekkür ederim yorum ve önerileriniz için....

• Mod yapacaksan aeroracer iyi bir seçim olur . Plexiyi tam boy yapabilirsin yada fanı orayı kesip fanı çıkarıtp oraya plexi iyi gider.Lcd ,Neon fan kontrolcüyle güzel kasa olur.
  • o fanla beraber kafamda gider o fanı hiç bir yere götürmem
    zaten içeri ışıklı olursa görüntü çok sağlam olur kırmızı bir ışıkla(kırmızılıyı alırsam)ya da mavi ışıkla(siyahı alırsam)çünkü fanın yapraklarının arası çok açık,görüşü dönerken bile çok engelleyemez...
    Aslında gördünüz mü bilmiyorum ama benim de öne lcd ekran takasım var,biraz pahalı bir olay ama çok seksi bişi bence
  • yav thermaltake m9d aldım yanında 23cm lik fan olandan....hani derler ya büyük fan,düşük devir,az ses.....YALAN!!!!
    tek başına 2X12 lik thermaltake fan,500w lık bluestormII nin 12 lik fanı ve amd stok fandan daha çok ses yapıyo!!! jet motoru gibi çok ilginç!!!.....
    ya benim kasama denk geldi ya da büyük fanların hepsi böyle??acil bir cevap istiyorum,ona göre bir yol haritası belirleyeceğim kendime.
    ayrıca şunu da belirteyim,ki çok önemli,yan fan çalışıyorken işlemcim 48 derece ve fanı 2900rpm leri görürken,yan fan kapalıyken 45-46dolaylarında sıcaklık ve fanı 2500 rpm i geçmeyen hızda dönüyor!!!!!
    sanırsam yan fan, öndeki fanın çektiği ve arka taraftan egzosun desteklediği hava akımını olumsuz etkiliyor ve bu da soğutmayı olumsuz etkiliyor...bununla ilgili tespitlerime de yorumda bulunursanız sevinirim.

teşekkür ederim...

• arkadaşım fanları değiştir.cooler master ın fanları sessiz oluyor bende 8cm liği var hiç ses yok.

anlaşılan sen m9 un yeni çıkan modelini almışsın.M9D yan kapağa yeni plexi yakarsın 1 yada 2 tane fan deliği açarsın.sessiz fanlardan eklersin.

Hani aeroracer alcaktın Thermaltake in o kasasını sevmemiştim bende.

Yada fan kontrolcüler var onlardan al. Keşke almasaydın.

aerocool un 40cmlik fanlı kasaları daha sessiz , 12dBA mış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hondaa_civic

arkadaşım fanları değiştir.cooler master ın fanları sessiz oluyor bende 8cm liği var hiç ses yok.

anlaşılan sen m9 un yeni çıkan modelini almışsın.M9D yan kapağa yeni plexi yakarsın 1 yada 2 tane fan deliği açarsın.sessiz fanlardan eklersin.

Hani aeroracer alcaktın Thermaltake in o kasasını sevmemiştim bende.

Yada fan kontrolcüler var onlardan al. Keşke almasaydın.

aerocool un 40cmlik fanlı kasaları daha sessiz , 12dBA mış.

ya kapıcaksam fanı gider m9 alırım direk ya niye para verim fazladan 40ytl
    hem de pleksi ye de para vericem ohhoooo....
    coolermaster ın fanları hakkaten sessizler var bende onlardan bundan önceki kasamdaydılar tavsiye ederim...
    aerocool u gördüm ve kasaya o kadar parayı verirken görsel olarak da bir beklentimiz oluyo haklı olarak ama aerocool plastik kapakları vs. olayın içine ediyor yan fanda oldukça vasat bir görüntüye sahip bilmiyorum soğudum biraz aerocool dan,belki önü mesh modelleri var onlara bakabilirim varsa vatanda...yoksa direk m9

• O KADAR KÖTÜMÜ 5.25 YERLERİ . HİÇ İNCELEMEDİM GİDİP İNCELEYİM BÜTÜN KASALARI EN İYİSİ.

THERMALTAKE İYİ MARKA M9 DA GÜZEL, SEN BİLİRSİN.
    O KASA BANA BİRAZ DAR GELİYOR GİBİME GELİYOR.
  • Dostum Aerocool'un kapaklı modeli o fiyata tabii ki plastik olur. Ama plastikse de gayet düzgün bir malzemeden üretilmiş...

Yada önü full mesh S9-Pro modelinden almalıydınız. Hem fanı da gerçekten sessiz, 12dBA.
  • artık inanmıyorum büyük fanın sessizliğine ama fanın ama üflediği havanın sesi ama fanın motorunun sesi....başkasının kasasını görmeden inanmam vallagittim aerocool v-touch aldım hem üstüne para da kaldı hem de fan kontrolcum oldu
    honda hacı lafına geldim valla bakam datmin etcek mi bu kasa
  • Valla hocam ben Aerocool'u çalışırken dinledim, gerçekten ses duyulmuyor. Fanı 400 devirde döndüğünden çok büyük bir hava akımı da yok vantilatör gibi de değil yani. Ama kasayı değiştirmişsin zaten hayırlı olsun diyelim artık V-Touch
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.