Şimdi Ara

Thermalright'ın yeni işlemci soğutucusu Silver Arrow SB-E, Avrupa'da (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
0
Favori
12.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Direk boru teması yok ! %15-20 arası daha az ısı emişi demek bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 22 Şubat 2012; 15:37:48 >
  • Boşta kalana tarafa da 1 fan daha takılabilir
  • Oh oh utanmadan birde bu kadar göze batarbir büyüklükte yapıyorlar tabi hız tutkunları bunu elbette gözrdı edicekttir çünkü bu boyutta olduğuna göre bir okadarda güçlüdür.:)
  • yakında uzaya uçucaz arkadaşlar devam devam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BehramX

O yükle ve zamanla anakartı çatlatır. :S

anakartı çatlatmıyor genelde anakart baglantılarındaki klipsleri kırıyor. Eski sitemimde boyle bir sogutucu vardı pc kendi kendine restart cekmeye baslayınca. işlemcinin yeterince sogumamasından restart cektiğini fark etmiştim..
  • LGA 2011'in altındaki işlemciler için fuzuli gibi. Bloğun tabanı fazlasıyla büyük, 1155 - 1156 işlemciler bu tabanın 3/4'üne anca denk gelir. Ağırlığından dolayı da şu kilitli kablo tutucularla tavandan destek almak iyi olur.
  • Bana daha çok klima gibi geldi.
  • Bukadar para baglanmaz bu işlemci sogutucusuna sıvı sogutmalar 210tl satılırken
    Akasa Venom Voodoo 130tl satılıyor tam f/p hava sogutmalı işlemci sogutucusu
    Eyer 150 tl fazla para vericeksem sıvı sogutmalı alırım...http://www.eksenbilgisayar.com/urun/corsair-hydro-serisi-h60-intel--amd-su-sogutma-sistemi.aspx
    193tl
  • bu ürünü ancak lga 2011 kullanıcıları alır soketi geniş olanlar için gerisi hikayeee
  • yalnız bu soğutucunun performansı H100 den de iyi. H60 ile karşılaştırma bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

yalnız bu soğutucunun performansı H100 den de iyi. H60 ile karşılaştırma bile.

Bunu dersen hemen yapılmış test isterim
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

quote:

direkt olarak yeni çıkan işlemcinin testi yok. Ama benim genel izlenimim yapılan testlerde böyle oldu.
    Thermalright'ın yeni işlemci soğutucusu Silver Arrow SB-E, Avrupa'da

Burada NH-d14'ün silverarrowdan biraz daha düşük olduğu gözleniyor.

http://www.overclockersclub.com/reviews/corsair_hydro_series_h100/4.htm

Bu linkte de H100 ile nh-d14 ün karşılaştırması var. NH-d14 ün biraz daha iyi olduğu görülüyor yer yer.

Testten teste bunlar değişiyor. Çok tartışmalar var silverarrow vs nh d14 arasında hangisi daha iyi konusunda.

H100 iyi olsa bile Yüksek fan devrinde anca iyi olur. O devirde de kimse kullanmaz. Ne kafa kalır ne kulak.

Ek :http://www.anandtech.com/show/5054/corsair-hydro-series-h60-h80-and-h100-reviewed/5

Burada yüksek fan devrinde H100, silverarrowdan 1.3 derece daha iyi sonuç almış. Sonra ki sayfada ise ses farkına dikkat edebilirsiniz.
    Fiyat/performans ve ses/performans olarak silverarrow h100 den iyi ancak performans olarak yüksek fan devrinde h100 biraz daha iyi diye düzeltelim yorumumuzu o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 22 Şubat 2012; 18:44:39 >

• quote:

quote:

quote:

direkt olarak yeni çıkan işlemcinin testi yok. Ama benim genel izlenimim yapılan testlerde böyle oldu.
    Thermalright'ın yeni işlemci soğutucusu Silver Arrow SB-E, Avrupa'da

Burada NH-d14'ün silverarrowdan biraz daha düşük olduğu gözleniyor.

http://www.overclockersclub.com/reviews/corsair_hydro_series_h100/4.htm

Bu linkte de H100 ile nh-d14 ün karşılaştırması var. NH-d14 ün biraz daha iyi olduğu görülüyor yer yer.

Testten teste bunlar değişiyor. Çok tartışmalar var silverarrow vs nh d14 arasında hangisi daha iyi konusunda.

H100 iyi olsa bile Yüksek fan devrinde anca iyi olur. O devirde de kimse kullanmaz. Ne kafa kalır ne kulak.

Ek :http://www.anandtech.com/show/5054/corsair-hydro-series-h60-h80-and-h100-reviewed/5

Burada yüksek fan devrinde H100, silverarrowdan 1.3 derece daha iyi sonuç almış. Sonra ki sayfada ise ses farkına dikkat edebilirsiniz.
    Fiyat/performans ve ses/performans olarak silverarrow h100 den iyi ancak performans olarak yüksek fan devrinde h100 biraz daha iyi diye düzeltelim yorumumuzu o zaman.

Teşekkürler. H100 yüksek devirde öyle çok ses yapmıyor. Kaldıki bu soğutucu da 2 fanla az ses yapmaz.
    H100 özellikle yükte çok iyi tutuyor işlemciyi. Mesela ben 4 fanlı radyatör kullanıyorum ve çok memnunum.
    Ayrıca nerdeyse 1.5 kg lık bir ağırlığıda anakartıma takmak zorunda kalmıyorum. Kasa da hayet rahat ve çok boşluk kalıyor.Bu da kasa içi sıcaklığını düşürüyor. Ama hava soğutma olarak h100 e yaklaşan ürünler var.

• quote:

Teşekkürler. H100 yüksek devirde öyle çok ses yapmıyor. Kaldıki bu soğutucu da 2 fanla az ses yapmaz.
    H100 özellikle yükte çok iyi tutuyor işlemciyi. Mesela ben 4 fanlı radyatör kullanıyorum ve çok memnunum.
    Ayrıca nerdeyse 1.5 kg lık bir ağırlığıda anakartıma takmak zorunda kalmıyorum. Kasa da hayet rahat ve çok boşluk kalıyor.Bu da kasa içi sıcaklığını düşürüyor. Ama hava soğutma olarak h100 e yaklaşan ürünler var.

Silverarrow gibi büyük soğutucuların diğer bileşenlerin sıcaklıklarını pek etkilememesi lazım. Belki yararı bile vardır ama dediğiniz gibi dezavantajı ortada.
    Ağır ve çok yer kaplıyor olması. Bunun dışında fiyat olarak H100 silver arrow'un 2 katı kadar (120$)
    4 fan ile 2 fan arasında ne kadar fark oluyor bu arada ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 22 Şubat 2012; 19:05:20 >

• quote:

quote:

Silverarrow gibi büyük soğutucuların diğer bileşenlerin sıcaklıklarını pek etkilememesi lazım. Belki yararı bile vardır ama dediğiniz gibi dezavantajı ortada.
    Ağır ve çok yer kaplıyor olması. Bunun dışında fiyat olarak H100 silver arrow'un 2 katı kadar (120$)

Açıkcası 2 fanlı hiç kullanmadım direk olarak 4 fanlı kurulum yaptım. 2500k boşta 21-22 derece yükte 50 dereceyi geçmedi.
    1.4 volt ile 5000mhz boşta 30-31 derece yükte 65 derecelerdeydi. Ama yazın bu sıcaklıklar nasıl olur bilemiyorum.
    H100 ün en büyük handikapı dediğin gibi fiyatı. Ama açıkcası hava soğutmadan bıktığım için bir değişiklik olsun diye kullanıyordum.
    Şimdi sistemi dağıtıp sattım ama

• Silver Arow güncellendi! Artık daha da kötü renklerle!
  • Orijinalden alıntı: aykutx

Açıkcası 2 fanlı hiç kullanmadım direk olarak 4 fanlı kurulum yaptım. 2500k boşta 21-22 derece yükte 50 dereceyi geçmedi.
    1.4 volt ile 5000mhz boşta 30-31 derece yükte 65 derecelerdeydi. Ama yazın bu sıcaklıklar nasıl olur bilemiyorum.
    H100 ün en büyük handikapı dediğin gibi fiyatı. Ama açıkcası hava soğutmadan bıktığım için bir değişiklik olsun diye kullanıyordum.
    Şimdi sistemi dağıtıp sattım ama

Bilgiler için teşekkürler hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: UzmaN345

Bukadar para baglanmaz bu işlemci sogutucusuna sıvı sogutmalar 210tl satılırken
    Akasa Venom Voodoo 130tl satılıyor tam f/p hava sogutmalı işlemci sogutucusu
    Eyer 150 tl fazla para vericeksem sıvı sogutmalı alırım...
    http://www.eksenbilgisayar.com/urun/corsair-hydro-serisi-h60-intel--amd-su-sogutma-sistemi.aspx
    193tl

hava soğutma ile ilgili baya listeye baktım. boşta voodoo boşta gerçekten iyi diğer soğutuculara göre.
    ama iş yükteki performansa gelince nh-14 5-10derece fark atıyor.
    extreme şeyler denemeyecek kişiler için voodoo dediğiniz gibi tam bir f/p ürünü...ama en hızlısını arayanlar
    için yetersiz kalacak bir soğutucu maalesef.

sıvı soğutma ise kasa içerisinde fazla yer kaplamamasından ötürü bana da cazip geliyor.

• bunu yapan mühendisler anakarta olası verebilecek zararı hesaplayıp sorunların önüne geçmiştir noctua d14 ve silver arrow ile kaçınızın anakartı kırıldı önüne gelen anakart kırılır diyor kaç kişinin kırıldı aydınlatın bizleri..

Not: kırar diyenlerin büyük bölümü silver arrow D14 kullanmıştır yada aramaktadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drysdale

quote:

Orijinalden alıntı: UzmaN345 Bukadar para baglanmaz bu işlemci sogutucusuna sıvı sogutmalar 210tl satılırken Akasa Venom Voodoo 130tl satılıyor tam f/p hava sogutmalı işlemci sogutucusu Eyer 150 tl fazla para vericeksem sıvı sogutmalı alırım...http://www.eksenbilgisayar.com/urun/corsair-hydro-serisi-h60-intel--amd-su-sogutma-sistemi.aspx 193tl
    hava soğutma ile ilgili baya listeye baktım. boşta voodoo boşta gerçekten iyi diğer soğutuculara göre. ama iş yükteki performansa gelince nh-14 5-10derece fark atıyor. extreme şeyler denemeyecek kişiler için voodoo dediğiniz gibi tam bir f/p ürünü...ama en hızlısını arayanlar için yetersiz kalacak bir soğutucu maalesef. sıvı soğutma ise kasa içerisinde fazla yer kaplamamasından ötürü bana da cazip geliyor.

Bu corsairın su sogutma sistemi gözümden kacmış. fiyat olarak makul geldi şipariş ettim bir tane

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.