Şimdi Ara

THE SINKING CITY TÜRKÇE ÇIKMIŞ ALMAYA DEĞERMİ ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Oyun kanalımda yer vermeye karar verdiğim oyunlardan bir tanesiydi. Şu anda 4.Bölüme geldim. Şahsi fikrim

- Hikaye çok kopuk
    - Haritada görev yerleri işaretli değil. Sen koca haritada arayıp bulacaksın sonra orası ne ise işareti sen koyacaksın
    - i5 7400 - nvidia gtx 1060 ve 32GB ddr 2133 RAM ile en yüksek ayarlarda yer yer kasmalar var
    - Silah kullanma ve vuruş hissi çok kötü

Daha çok şey var. Şunu diyebilirim son olarak 10 üzerinden 4 verebilirim.
  • Dedektiflik oyununu nereye gideceğin belli değil diye eleştirmişler,
    dedektifsen arayıp bulacaksın herşeyi,dedektif,aloo dedüksiyon
  • quote:

Orijinalden alıntı: Game Hunter TV

Oyun kanalımda yer vermeye karar verdiğim oyunlardan bir tanesiydi. Şu anda 4.Bölüme geldim. Şahsi fikrim

- Hikaye çok kopuk
    - Haritada görev yerleri işaretli değil. Sen koca haritada arayıp bulacaksın sonra orası ne ise işareti sen koyacaksın
    - i5 7400 - nvidia gtx 1060 ve 32GB ddr 2133 RAM ile en yüksek ayarlarda yer yer kasmalar var

Ben sizinle aynı fikirde değilim bazı noktalarda. Örneğin harita olayında. Bence gayet iyi olmuş haritanın o şekilde tasarlanması. Benim oyunun en hoşuma giden yanlarında birisi de bu oldu diye bilirim. Her şeyi kendiniz bulmanız gerekiyor. Uzun zamandır kafa yorucağımız oyun çıkmıyordu. Bu bakımdan iyi ama dediğiniz gibi silah hissiyatı yok denilecek kadar az. Hele hele mermi bulmak felan hiç bana göre değil. Mermi olayını hile programı ile hallettim. Ayrıca ben gtx950 i3200 ve 8gb ram ile bütün ayarlar açık vaziyette çok rahat oynuyorum. Bence sizin sisteminiz ile alakalı bir sorun olabailir. Hikayeside gayet iyi geldi bana. Lovercraft yani boru değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ceviri guzel degil. O yuzden Ingilizce bilenler Ingilizce oynasin.
    Bir yerde mesela "free bed", "beles yatak" diye cevrilmis. Halbuki, "bos yatak" olmaliydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Game Hunter TV

Oyun kanalımda yer vermeye karar verdiğim oyunlardan bir tanesiydi. Şu anda 4.Bölüme geldim. Şahsi fikrim

- Hikaye çok kopuk

bence adamın gideceği yeri tespit ettiğinde direkt olarak konumu sen mahalle cadde sokak şurası diye araman yerine işaretlemeliydi oyun.
    ben bi yerden sonra çok sıkıldım bu durumdan. oyunu bi youtuberın videosundan hızlıca haritadaki konuma bakarak oynadım.
    şu da olabilirdi harita açıkken aradığın yer sağda solda bulunsa yine iyi.
    3-4 adı aynı anda aklında tutuyosun falan.

bazı yerlerde sıkmadı değil.

spoiler olmaz sanırım. oyunun sonunu beğenmedim :D

• Kardeşim oyunun yapısı dedektiflik üzerine bunlarla uğraşmak istemiyorsan bu oyun sana göre değil biz bu kendimiz keşfetme hissinden keyif alıyoruz..

• quote:

Orijinalden alıntı: TackleBarry

Kardeşim oyunun yapısı dedektiflik üzerine bunlarla uğraşmak istemiyorsan bu oyun sana göre değil biz bu kendimiz keşfetme hissinden keyif alıyoruz..
    Oyun dedektiflik üzerine olsa da daha akıcı olması adına bazı noktalarda kolaylık sağlamalıydı. Bir dedektif not alır haritasından da öyle bakar. Aklından bakmaz sanırım.

• E tamam işte vaka kısmında aldığı notlardan adreslere bakıyor, sonra da haritayı açıp yeri buluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celikeins

Ceviri guzel degil. O yuzden Ingilizce bilenler Ingilizce oynasin.
    Bir yerde mesela "free bed", "beles yatak" diye cevrilmis. Halbuki, "bos yatak" olmaliydi.
    Sadece bu kelimenin çevirisi mi güzel gelmedi? Yoksa genel olarak mı oyunun çevirisini güzel bulmadınız? Çünkü "Ceviri guzel degil. O yuzden Ingilizce bilenler Ingilizce oynasin." cümlesinden oyunun çevirisinin oynanmayacak kadar kötü olduğu izlenimi çıkıyor. Böyle bir durum varsa da ekran görüntüsü ve birebir İngilizce-Türkçe karşılaştırma rica edeceğiz.

Saygılarımla,
    Aybars Sapan

Kurucu & Yönetici
    AiBell Game Localization
  • Oyunda not sistemi mevcut. Zaten amaçta notlardan okuduklarından sonuç çıkartmak, araştırıp bulma hissiyatını yaşatmak. Oyunun bu kısmından sıkılanların olması doğal yeni nesil tüm oyunlar oyuncuları kolaya alıştırdı. 2 Diyalog olsun, haritada işaret gelsin, işarete git ve görev tamam yapısı ile çıkan oyunlar yüzünden bu kısım sorunlu ve sıkıcı geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FORZAFATHER

E tamam işte vaka kısmında aldığı notlardan adreslere bakıyor, sonra da haritayı açıp yeri buluyor.
    harita açıkken vaka notlarını görmek mümkün değil...
    mesela bu bi eksiklik.
    aynı ekranda ufak bir kısımda görünse adres bulması daha kolay olur gibi.
    oyundaki eksikliklerden biri bence bu.
    bir dedektif harita ve notları masasına koyar ve bakar.
    bu da o düşünceyle kolay yer bulma açısından böyle olmalı.
    dedektiflik oyunu diye her şeyi aklımızda mı tutmalıyız? mesela ben çoğu kez 3. mahalle caddenin adı neydi diye tekrar vaka raporuna gittiğim ve tekrar haritayı açtığımda konum sıfırlandığından tekrar aynı yeri bulmakla uğraştığımı biliyorum.
    o yüzden bu tür oyunlarda bu detaylar önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoomBookTR -- 4 Temmuz 2019; 11:20:13 >
  • Sizinki biraz üşengeçlik olmuş. Vaka'yı okuyun, ardından Harita'ya yerleştirin diyin. Oyunda zaten topu topu 5 veya 6 bölge var, onu da aklınızda tutabilirsiniz diye düşünüyorum. Hali hazırda zaten yine kolaylık olsun diye çoğu görevde Güney, Batı, Merkez vs olarak belirtmişler. Yine aynı şekilde oyundayken vaka açıklamasının görünmesi için vaka seçme ekranında vaka yerleştir var. Bunlar da yeterli gelmiyorsa zaten oyunu cidden oynamayın, çünkü bu yazdıklarınız oyun mekaniği eksikliğinden ziyade cidden kolaya kaçmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FORZAFATHER

Sizinki biraz üşengeçlik olmuş. Vaka'yı okuyun, ardından Harita'ya yerleştirin diyin. Oyunda zaten topu topu 5 veya 6 bölge var, onu da aklınızda tutabilirsiniz diye düşünüyorum. Hali hazırda zaten yine kolaylık olsun diye çoğu görevde Güney, Batı, Merkez vs olarak belirtmişler. Yine aynı şekilde oyundayken vaka açıklamasının görünmesi için vaka seçme ekranında vaka yerleştir var. Bunlar da yeterli gelmiyorsa zaten oyunu cidden oynamayın, çünkü bu yazdıklarınız oyun mekaniği eksikliğinden ziyade cidden kolaya kaçmak.
    o kadar cadde sokak isimlerini tek tek aklımda tutarım. :)

akılda kalacak şey bölge isimleridir.
    evet haklısın üşengeciz :D

siz öyle düşünedurun.
    oyunu bitirdiğimi de belirteyim.
    oyunda ister kabul edin ister etmeyin bu yönde bir eksiklik var.

oyunda vaka yerleştir dedikten sonra sağ üstte o bilgi görünüyor ancak harita açıkken de görülmeli.
    konu 3 ismi akılda tutmak ya da tutmamak değil.

oyundaki dedektiflik hissinin daha fazla olması gerektiği için bunun yapıldığı düşüncesine katılmıyorum.
    çünkü bir dedektif masasına haritayı açar ya da açıktır neyse notlarını iliştirir ve harita üzerinde öyle düşünür. her şey gözünün önünde olmalı ki kaçırdığı bir şey olmamalı.
    Bu sebeple daha kolaylaştırmak adına yapılır bu ki oyunda da yeri bulmak için bu yapılmalıydı.
    O zaman oyun çok mu kolaylaşırdı? HAYIR... Hiç bir fark olmazdı. Yine adam araştırıyor ve yine buluyor ve o hissi yine alıyor.

• Ben oyunu indirimli fiyatıyla almıştım. İlk başta alışması zor oldu ve oyunun eksiklikleri oyundan soğumanıza neden olabilir. Sabırsız gençlerin oyunu beğeneceğini sanmıyorum. Biraz yetişkinlere hitap eden bir oyun Lakin herşeye rağmen ben oyunu büyük bir keyifle oynuyorum. Bütün yan vakaları çözerek ilerliyorum. Sanırım 2 ana vakam kaldı Hikayesi güzel ve dallanıp budaklanıyor. Umarım seçimlerimiz oyunun sonunu etkiler ki oynadığımıza daha çok değsin. Adres bulma olayı can sıkabiliyor ama internette bir sürü kaynak var, harita da neyin nerde olduğunu gösteriyor.

Son olarak oyunu almamın 1. sebebi tabiki türkçe olması, ve yapım ekibine teşekkür ediyorum çeviri gayet güze olmuş. Umarım bir gün 2.si çıakrsa yine türkçe görürüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 4 Temmuz 2019; 12:51:38 >

• oyunu ön siparişle aldım . Epic indirimi zamanında 39 tl ye gelmiş oldu fakat benim rahatsız olduğum konu adam sürekli koşuyor. Bir türlü yürümüyor. Sürekli yürümesi için bir tuş koymamışlar. Bu beni oyunu oynarken resmen gerdi. Bu kadar adamın yürümesini sağlayamayacak kadar acizlermi diye düşünüyorum açıkçası
  • dreamboi kullanıcısına yanıt
    harbi bu koşma sorununa bir güncelleme lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

Ben oyunu indirimli fiyatıyla almıştım. İlk başta alışması zor oldu ve oyunun eksiklikleri oyundan soğumanıza neden olabilir. Sabırsız gençlerin oyunu beğeneceğini sanmıyorum. Biraz yetişkinlere hitap eden bir oyun Lakin herşeye rağmen ben oyunu büyük bir keyifle oynuyorum. Bütün yan vakaları çözerek ilerliyorum. Sanırım 2 ana vakam kaldı Hikayesi güzel ve dallanıp budaklanıyor. Umarım seçimlerimiz oyunun sonunu etkiler ki oynadığımıza daha çok değsin. Adres bulma olayı can sıkabiliyor ama internette bir sürü kaynak var, harita da neyin nerde olduğunu gösteriyor.

Son olarak oyunu almamın 1. sebebi tabiki türkçe olması, ve yapım ekibine teşekkür ediyorum çeviri gayet güze olmuş. Umarım bir gün 2.si çıakrsa yine türkçe görürüz.
    seçimler oyundaki bazı görevleri ufak tefek etkiliyor ve ana sonuca etki etmiyor.
    benim merak ettiğim şu.
    hiç adam öldürmeden oyun bitirilebiliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay Virgül

harbi bu koşma sorununa bir güncelleme lazım
    bi de şu telefon kulübelerinden hızlı seyahat yerine bence oyunda harita açıkken bu noktalara direkt hızlı seyahat yapılabilmeliydi.
    yok kulübeye koş oradan diğer kulübeye. oradan gitmek istediğin yere git.
    bu kulübeden gitmek istediğin yere kadar yürüyerek gitmek normal de...
    kulubeden kulübeye gitmek sıkıcı.
    oyunu eksiklerine rağmen bitirdim hikayesi için.
    eksiklerini görmeyin hikayeye odaklanın :D
  • Ben bu oyunu silahlı oyuna filan benzettim fragmanından öyle ön siparişle almıştım sherlock devils daugter oynadım beğenmedim sildim bu oyunda bu tarzdaysa benim için başlamadan bitmiştir :D
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.