Şimdi Ara

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom [SWITCH ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
17
Favori
10.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aschil

Gameplay sürenizi merak ettim. Normalde çok uzun soluklu bir oyun bu. Minimum 100saat.
    45-50 saat hocam 85 shrine yaptım.

Edit: Şimdi nintendoya baktım da 55-60 saat arası oynamışım. Günde 7 saat falan ortalama ile oynamışım yormadı değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mericuls -- 23 Mayıs 2023; 2:35:12 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Mericuls kullanıcısına yanıt
    Yoğun bir tempoyla oynadınız sanırım :P relaks bir şekilde devam ederim sizin yerinizde olsam.

Edite edit :) = Bu tarz oyunlar daha esnek ve geniş ölçüde oynanmalı bana kalırsa, çok cok nadir gelen oyunlar ve alternatifi de yine kendi oyunu. Değerini bilmek lazım bence :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 23 Mayıs 2023; 2:38:18 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aschil

Yoğun bir tempoyla oynadınız sanırım :P relaks bir şekilde devam ederim sizin yerinizde olsam.

Edite edit :) = Bu tarz oyunlar daha esnek ve geniş ölçüde oynanmalı bana kalırsa, çok cok nadir gelen oyunlar ve alternatifi de yine kendi oyunu. Değerini bilmek lazım bence :)
    Oyuna doydum hocam. Oyun belli bir yerden sonra doyuruyor sizi. Yorulmaya başlayınca bitirdim ben de.

• dimontales kullanıcısına yanıt

İlk oyunu çeviren sinnerclown ekibi bunun da çalışmasına çoktan başladı. Haziran ortası gibi çıkacağını söylüyor ama gecikme de olabilirmiş yoğunluktan dolayı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gidavcak G kullanıcısına yanıt

Evet hocam

• ZimaaBlue kullanıcısına yanıt

60 saati geçtim. Sanırım toplam maplerin %20'sini falan keşfetmişimdir sadece. Bu 60 saatin hepsi dolu geçti, yapacak bir şeyler var. Oyun çok uzun. Hatta gelmiş geçmiş en uzun oyunlardan olabilir. İlk oyunu geze geze 105 saat civarında bitirmiştim. Aradaki fark çok fazla. Ve evet gerçekten insan nereye gideceğini şaşırıyor. Herkese Hero's Path açmasını tavsiye ederim. Yoksa keşif işi çok fazla yorar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JePinkman -- 23 Mayıs 2023; 11:15:1 >
  • Nintendo Switch My Way – The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom [SWITCH ANA KONU]Nintendo of Americayoutube
    Score dad points with Nintendo Switch! The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ESRB Rating: EVERYONE 10+ with Fantasy Violence, Mild Suggestive Themes Subscribe for more Nintendo fun! https://goo.gl/HYYsot Visit Nintendo.com for all the latest! http://www.nintendo.com/ Like Nintendo on Facebook: http://www.facebook.com/Nintendo Follow us on Twitter: http://twitter.com/NintendoAmerica Follow us on Instagram: http://instagram.com/NintendoAmerica Follow us on Pinterest: http://pinterest.com/Nintendo
    https://www.youtube.com/watch?v=aSGmDloblYg
  • SacredDivinity kullanıcısına yanıt
    Tk😊

• gidavcak G kullanıcısına yanıt

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom [SWITCH ANA KONU] 

• şu adamlar yeni konsol çkarsada daha iyi grafiklerle şu oyunu oynasak.

• İşte budur arkadaşlar ya.. oyun gibi oyun, elden ringden sonra bu, inanılmaz oyunlar gerçekten. Şöyle oyunlar çıkmasa oyun sektörü bitti diyeceğim.

• Youtubeda 4K / 60 fps RTX 4090 videolarını izledm.

Yemin ederim 10 yıl öncesi oyunların Grafikleri gibi. 1050 ti'in bile çok rahat 60 fps verebilmesi gereken grafikler..

Böyle nasıl desem Darksiders- Fable falan oynayanlar bilecektir o tarz pastel ve çizgisel grafikler.

Dünyası evet büyük geniş ama bomboş. Sağda solda tepesinde yazı çıkan bomboş npcler. Açık dünyada gezerken yaratık görünce milli piyangoyu kazanmış gibi seviniyorum, dövüş yapıcam diye.

Switch konsolu gerçekten bukadar güçsüz olduğuna inanmıyorum. Sonuçta 30 fps çalışıyor. İçine dandik 1050 ti gücünde gpu bile koymuş olsalar ortaya god of war seviyesinde görseller sunar o konsol.

EU msrp fiyatı bile 350 usd yani kesinlikle ucuz değil. Ama gpusu hakikaten çok zayıfmış .

Aslında Xenoblade Chronicles 3'e baktıgımızda zelda totk dan daha iyi görseller sunuyor. Nintendo 2. zelda oyununda fazla uğraşmamış belliki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 27 Mayıs 2023; 13:28:59 >

• Başlıyoruz…

• GenqhisKhaan89 kullanıcısına yanıt

oyuna bakış açınız sığ o yüzden o npc leri satıcı değilse bi dinlemeniz lazım size haber dedikodu gelişme veya nereye ne için gittiğnie dahil ipucu verıyor hatta dıyorki soguk dağlara gıdıyorsan dostum al sana benden iksir bunu iç orda üşütürsün şu bölgede sıcak tutan bi pazar var oraya bı uğra tarzı vs yada mesela rito kuş köyünde bı dişi npc ben şu tüneğin en tepesinee cıktım güneş dogarken bı beyaz kuş resmi gördüm ama oraya vardıgımda kayboldu şimdi bulamıyorum dıyor sen bulursan hemen yanında mağra var içindede özel kış giysisi ve shrine cıkıyor.

Konsol güçsüz ama bı sor kendine neden rtx 4090 ps5 xbox oyunları dururken yılın oyunu nintendodan cıkıyor .Ben veya sen f35 altay tankı yapamayabiliriz ama adamlar bunu yapıyor bunu yapacak yaratıcılığa sahip ve nintendonun kullandıkları oyun motoru buna ızın veriyor.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom [SWITCH ANA KONU]Funny Moments Memes Animeyoutube
    In this video a cool mecha robot build is made in the new Zelda tears of the kingdom
    https://www.youtube.com/shorts/pJEQwmoaNUs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi encuni -- 27 Mayıs 2023; 16:7:3 >

Grafikle ilgili zayıflık konusuna katılmakla birlikte Zelda'dan yuksek seviye grafik beklemek zaten en başta hayal kırıklığı sebebi diye dusunuyorum. Zelda ve yapımcısı ne bunu ne botw pazarlarken grafik odaklı pazarlamadı. Oyunun merkezindeymiş gibi eleştirmek haksızlık oluyor biraz bence bu konudan. Örneğin ben gow serisini sever ve iyi grafik beklerim. Oyun sinematiğe ve sinematik dilde anlatıma önem veriyor ve kendini böyle pazarlıyor çünkü. Ama fromsofware oyunlarını, mesela elden ringi boyle bir beklentiyle oynamam. Gameplay, içerik beklentisi içinde olurum çünkü bunu vaad ederler. Kötüyse de grafiği kötü der geçerim zelda da olduğu gibi.

Npc ve acık dunya kısmındaysa oynama tarzınızdan kaynaklı oldugunu düşündüğüm bir durum yaşamışsınız. Yani tabiki dilediğiniz gibi de oynamak size kalmış ama üstün körü geçilecek bir acık dünyası yok. Üstün körü gectiğiniz kanısına ise sizin ifadelerinizden yola çıktım. Neredeyse her npc diyalogu bulundugu bolgeyle ilgili quest veya başka toplabilirlerle ilgili ipucu ve bilgi iceriyor. Her npc nin ozellikle koyu renkle ifade edilen bölümler önemli ipuçları ve olaylara işaret ediyor. Açık dünyada ise her adım başı düşman olay veya gökyüzü-yer altına yeni gecişlerle dolu. Fuse sisteminden dolayı ilk oyundaki "aman şu düşmanı da kesmiyim" yerine "şu mobu bir daha keseyim guzel fuselanabilir item düşürüyor" dedirtiyor.

Oyunu tabiki sevmeyebilir, beğenmeyebilirsiniz ancak kendi oynama tarzınıza uymayan kısımları ona göre eleştirmek gerekir diye düşünüyorum. Iyi oyunlar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Çok yanlış bir yorum olmuş. Hiçbir yerine katılmıyorum. PC oyuncusu kafasıyla yorumlamışsınız. Nintendo onlarca yıldır bu sektörde. Nintendo'nun ismini yeni öğrenenlere tepki ile yaklaşıyorum ben. Zelda oyunları da her zaman vardı. İlk kez çıkan bir oyun değil.

• Cidden oyunu çok farklı seviyeye taşımayı başarmış Nintendo. Dün oyunu almama rağmen epey bir süre aralıksız oynadım ve çok beğendim. Eğer BoTW'ı beğendiyseniz, bunu da çok yüksek ihtimalle beğeneceğinizi düşünüyorum. Yüksek müsadenizle 1-2 ekran görüntüsü paylaşmak istiyorum. Bu ekran görüntülerini de hud modunu "pro"ya alarak aldım.

• Pc oyuncusu bakışıyla Nintendo oyununa bu şekilde bakmak doğru değil. Yeni konsolda da aynı bu grafikler ile gelirse o zaman eleştiririz.

Ayrıca bu oyuna dünyası boş diyenin dünyası dolu kaliteli oyun örneklerini görmek isterim. Sayılı olacaktır. Neredeyse hiçbir npc boş konuşmuyor oyunda.

Bu arada oyun ilkinden net daha iyi. Öyle bir oyun yapmışlar ki ilk oyun Early Access gibi kalmış yanında. Ki onun da ne kadar iyi olduğu malum. Ufak tefek eksikler yine var o ayrı. Düşman çeşitliliği halen az bence. Ayrıca quality of life dediğimiz birkaç olması gereken şey yok.

• 75 küsür saatin sonunda oyunu bitirebildim. İlk oyundan kesinlikle daha guzeldi ama son kısım beni çok zorladı. Yine de can depolayıp gectim bir sekilde. Nerdeyse bırakıyordum :) kesinlikle oynanması gereken bir oyun. Yapanların eline sağlık her kuruşunu hakediyor.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.