Şimdi Ara

The Hobbit: The Battle of the Five Armies || Extended Edt. Çıktı! (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.837
Cevap
39
Favori
126.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fingolfin.

@dorogano

Filmdeki Azog'un boyu abartı olmuş dediğin gibi, normalde kitapta en uzununun bi insan boyuna yakın olduğu geçer, yine Isidur'a saldıran Orkların en uzunun insanların boynuna geldiği geçiyor, Isildur döneminde insanların Numenor'dan yeni geldiklerinden daha uzun boylu ve kalıplı olduğuda geçer.Yani çok uzun orklar ortalama bir insan boyuna gelir.

Tom Bombadil seride ki en gizemli karakter, Tolkien her efsanede bir gizem olur bu da benim hikayemin tadında bir sözü vardı mektubunda, yani kim ya da ne olduğunı bilmiyoruz fakat ben Tom Bombadil'in Eru olmasını pek benimsemiyorum.Bence Tom Bombadil, Orta Dünya'ya gelmiş bir Maia.

Ama tüm maialar yüzükten etkileniyor ama tom bombadil etkilenmiyor bence en azından valar olabilir çünkü bak maiların hepside yüzükten etkileniyor gandalf dahil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Heyecanla bekliyoruz ya.
  • Heyecanla bekliyoruz ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dorogano

quote:

@dorogano

Filmdeki Azog'un boyu abartı olmuş dediğin gibi, normalde kitapta en uzununun bi insan boyuna yakın olduğu geçer, yine Isidur'a saldıran Orkların en uzunun insanların boynuna geldiği geçiyor, Isildur döneminde insanların Numenor'dan yeni geldiklerinden daha uzun boylu ve kalıplı olduğuda geçer.Yani çok uzun orklar ortalama bir insan boyuna gelir.

Tom Bombadil seride ki en gizemli karakter, Tolkien her efsanede bir gizem olur bu da benim hikayemin tadında bir sözü vardı mektubunda, yani kim ya da ne olduğunı bilmiyoruz fakat ben Tom Bombadil'in Eru olmasını pek benimsemiyorum.Bence Tom Bombadil, Orta Dünya'ya gelmiş bir Maia.

Ama tüm maialar yüzükten etkileniyor ama tom bombadil etkilenmiyor bence en azından valar olabilir çünkü bak maiların hepside yüzükten etkileniyor gandalf dahil

Butun maiar etkileniyor diye bir sey yok,Valar in sayisi tam olarak verildigi icin Vala olamaz bence, Eru yani Orta Dunya nin tek tanrisinin oyle sarki soyleyerek hic bir seyi takmayan biri olmasi bana pek uygun gelmiyor.Bence Tom Bombadil, cok guclu bi Maia.

• quote:

quote:

quote:

@dorogano

Butun maiar etkileniyor diye bir sey yok,Valar in sayisi tam olarak verildigi icin Vala olamaz bence, Eru yani Orta Dunya nin tek tanrisinin oyle sarki soyleyerek hic bir seyi takmayan biri olmasi bana pek uygun gelmiyor.Bence Tom Bombadil, cok guclu bi Maia.

Kardeşim ama bilinen bütün maialar yüzükten etkileniyor ayrıca tom bombadilin yaşayan en eski varlık olduğu söyleniyor yani erunun ilk yarattıklarından bide ulu goblinde azog gibi aklıma takıldı oda çok büyük

• quote:

quote:

quote:

quote:

@dorogano

Kardeşim ama bilinen bütün maialar yüzükten etkileniyor ayrıca tom bombadilin yaşayan en eski varlık olduğu söyleniyor yani erunun ilk yarattıklarından bide ulu goblinde azog gibi aklıma takıldı oda çok büyük

Osse, Eonwe gibi bilinen guclu Maiar var bunlar hic yuzukle etkilesime gecmediler, o yuzden bilinen hepsi iletisime gectik demek hatali olur.

Kitapta yeryuzune dusen ilk yagmur damlasini gordugu soyleniyor, bu durumda kendisinin Ainur dan biri olmasi gerektigini dusunuyorum ve Valar in sayisi ve isimleri belli ise geriye kalan tek secenek Maia olmasi.Tabii kendisi Morgoth un muzigi bozmasi sirasinda Ungoliath gibj olusmus, bi canli da olabilir ve bunun bir sir oldugu Tolkien tarafindan soylendigini dusunusek, hic bir zaman ne oldugunu bilemiyecegiz.

Diger konu icinse filme pek takilma filmde zibilyon tane sacmalik var zaten, en son takilacak konu o

• Fingolfin. kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum sana bu konuda bence de bir maia olması muhtemel insanın aklına başka birşey gelmiyor BFME2 de görmüştüm onu ilk bu arada şu hobbit serisindeki en saçma olaylardan biri bence ulugoblin kitapta nasıl tarif ediliyor bilmiyorum ama filmde hiç hoş değil azog ilgi çekici en azından
  • Eonwe ve osse yüzükle karşı karşıya bile gelmediler bile eonwe sauron yaratmadan önce orta dünyayı terk etti zaten terk etmeden önce sauron af diliyor eonwe sauron gibi maia olduğu için buna yetkisi yok valar kabul etmiyor sauron orta dünyada kalıyor eonwe gidiyor demek istediğim sauron bir maia olduğu için yüzüğe zaafı var ve bütün maialarında zaafı vardır bence tom bombadilin zaafının olmamasının nedeni bir valar olması çünkü valarlar yüzüktwn çok üsütün varlıklar olduğu için yüzüğe zaafı yoktur

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Katılıyorum sana bu konuda bence de bir maia olması muhtemel insanın aklına başka birşey gelmiyor BFME2 de görmüştüm onu ilk bu arada şu hobbit serisindeki en saçma olaylardan biri bence ulugoblin kitapta nasıl tarif ediliyor bilmiyorum ama filmde hiç hoş değil azog ilgi çekici en azından

Aynen filmde çok çirkin tıpkı bazen evden çıkamayacak kadar obezleşen insanlara benziyor

• quote:

Eonwe ve osse yüzükle karşı karşıya bile gelmediler bile eonwe sauron yaratmadan önce orta dünyayı terk etti zaten terk etmeden önce sauron af diliyor eonwe sauron gibi maia olduğu için buna yetkisi yok valar kabul etmiyor sauron orta dünyada kalıyor eonwe gidiyor demek istediğim sauron bir maia olduğu için yüzüğe zaafı var ve bütün maialarında zaafı vardır bence tom bombadilin zaafının olmamasının nedeni bir valar olması çünkü valarlar yüzüktwn çok üsütün varlıklar olduğu için yüzüğe zaafı yoktur

Benim de bahsettigim olay o iste, Eonwe yuzukle karsi karsiya gelmedi bile, belki etkilenmiyecekti bile, sonucta Maiar icinde de guc ayrimi var, Gandalf ve Sauron ayni gucte degil yani.Hic bir sekilde genelleme yapamayiz.

Sauron'un yuzuge karsi bir zaafi var cunku ona gucunu aktardi, ona emellerini gerceklestirmek icin ihtiyaci var.Ben Vala olamaz diyorum cunku Silmarillion'da sayilari tamamen veriliyor, yani bilinmeyen kimse soylenmiyor.Kalan ihtimaller ise Maia olmasi ya da Ungoliath gibi Morgoth'un muzigi bozmasi sirasinsa ortaya cikmis bir varlik olmasi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Haydi bakalım
  • quote:

quote:

Eonwe ve osse yüzükle karşı karşıya bile gelmediler bile eonwe sauron yaratmadan önce orta dünyayı terk etti zaten terk etmeden önce sauron af diliyor eonwe sauron gibi maia olduğu için buna yetkisi yok valar kabul etmiyor sauron orta dünyada kalıyor eonwe gidiyor demek istediğim sauron bir maia olduğu için yüzüğe zaafı var ve bütün maialarında zaafı vardır bence tom bombadilin zaafının olmamasının nedeni bir valar olması çünkü valarlar yüzüktwn çok üsütün varlıklar olduğu için yüzüğe zaafı yoktur

Benim de bahsettigim olay o iste, Eonwe yuzukle karsi karsiya gelmedi bile, belki etkilenmiyecekti bile, sonucta Maiar icinde de guc ayrimi var, Gandalf ve Sauron ayni gucte degil yani.Hic bir sekilde genelleme yapamayiz.

Sauron'un yuzuge karsi bir zaafi var cunku ona gucunu aktardi, ona emellerini gerceklestirmek icin ihtiyaci var.Ben Vala olamaz diyorum cunku Silmarillion'da sayilari tamamen veriliyor, yani bilinmeyen kimse soylenmiyor.Kalan ihtimaller ise Maia olmasi ya da Ungoliath gibi Morgoth'un muzigi bozmasi sirasinsa ortaya cikmis bir varlik olmasi.

Ungoliath birçok valardan güçlüydü mesela morgoth u ağlarıyla örüyor ben asla maia olduğunu düşünmüyorum bence morgoth gibi kendiliğinden oluştu bunun için yüzükten etkilenmiyor bence maiların hepsi etkileniyor diğer iki maiada yüzükle temasa geçse onlarda etkilenirdi bence niye dicen sauron af dilediği zaman ben de maiayım benim yetkim yok diyor demekki hiçbir maia diğerinden üstün değil yani hepsi aynı zaafa sahiptir diye düşünüyorum

• Kitap ile ilgili spoiler

Arkadaşlar kitapta hiç ork geçmiyor (Bolg hariç). Onun yerine her yerde goblin var(ormanda warglara binmiş şekilde baskına geliyorlar, savaşta orklar yok goblinler var). Kitapta Azog'un da sadece adı geçiyor ama filmde görüyoruz Azog'un ne kadar abartıldığını ve goblinlerin çok az bir yerde geçtiğini. Bu P. Jackson'ın işi midir?

Bu arada Bilbo, savaşa Thorin dahil olduktan sonra bayılıyor kafasına taş gelip. Filmde böyle olur mu, olursa savaşın belli bir bölümünü göremeyiz çünkü. Ve son olarak savaşa Beorn da gelir mi(kitapta geliyordu, gelmese bizimkilerin hali vahim).

• Bilal0 kullanıcısına yanıt
    valla filimde kim ork kim goblin o ayrım çok fazla yok bence. ben mesela iyice merak sarıp ayrıntısına indikten sonra bunların farklı şeyler olduğunu öğrendim.
  • quote:

quote:

quote:

Ungoliath birçok valardan güçlüydü mesela morgoth u ağlarıyla örüyor ben asla maia olduğunu düşünmüyorum bence morgoth gibi kendiliğinden oluştu bunun için yüzükten etkilenmiyor bence maiların hepsi etkileniyor diğer iki maiada yüzükle temasa geçse onlarda etkilenirdi bence niye dicen sauron af dilediği zaman ben de maiayım benim yetkim yok diyor demekki hiçbir maia diğerinden üstün değil yani hepsi aynı zaafa sahiptir diye düşünüyorum

Sencesi bencesi yok, Silmarillion'un basinda Maiar'a dair bolumunde Ilmare ve Eonwe'nin Maiar arasinda en kuvvetli olanlar olarak geciyorlar, yani bir guc ayrimi var.Bu da her Maia'nin yuzukten etkilendigi tezini dogru kilmiyor.Yani Maia olabilir.

Ungoliath, Valar'dan guclu degildi fakat agaclari emince guclendi ve cok buyuk bir boyuta geldi, fakat ag atmasi anlik bi olay oldugundan teke tekte Morgoth'u yenebilir miydi bilemeyiz fakat korkutucak kadar buyudugu gecer kitapta.

Ayrica Morgorh kendiliginden olusmadi, onu Eru yarattti.Eger Ungoliath gibi diyeceksen, o da kendiliginden degil, Morgoth'un muzigi bozmasindan oldu.

Daha once de belirttigim gibi bence en iyi iki ihtimal, Maia ya da Ungoliath gibi muzigin bozulmasindan olusmasi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fingolfin. -- 20 Ağustos 2014; 23:30:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilal0

Kitap ile ilgili spoiler

Arkadaşlar kitapta hiç ork geçmiyor (Bolg hariç). Onun yerine her yerde goblin var(ormanda warglara binmiş şekilde baskına geliyorlar, savaşta orklar yok goblinler var). Kitapta Azog'un da sadece adı geçiyor ama filmde görüyoruz Azog'un ne kadar abartıldığını ve goblinlerin çok az bir yerde geçtiğini. Bu P. Jackson'ın işi midir?

Bu arada Bilbo, savaşa Thorin dahil olduktan sonra bayılıyor kafasına taş gelip. Filmde böyle olur mu, olursa savaşın belli bir bölümünü göremeyiz çünkü. Ve son olarak savaşa Beorn da gelir mi(kitapta geliyordu, gelmese bizimkilerin hali vahim).

Goblin'le Ork ayni sey.Azog olayiysa tamamen degistirilmis bir durum.Diger olaylar nasil olur bilemiyecegiz, cunku PJ kendi kafasina gore takiliyor.

• hala filmde aragorn olsun diyenler var aragorn 10 yaşındaydı o zamanlar hobbit yüzük savaşından 80 yıl önce geçiyor 60 yıl önce değil kitabı dikkatli okuyun.
  • Fragmanı tvye bağlayıp izledim 1080p olarak PJ yerine Nolan cekmeliydi bu seriyi abi hersey CGI ya ayıptır katletmis resmen orta dünyayı. Nolan gibi anti-cgi bi yönetmen cekseydi efsane ayarda bi seri gelirdi. Igneden ipliğe hersey cgi olmus aşırı yapmacık.

• cahilliğimi mazur görün cgi nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeSRiSeL

cahilliğimi mazur görün cgi nedir ?

Efekt, bilgisayardan oluşturulmus görüntü diyelim yada :)

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.