Şimdi Ara

Tesla otomobiline rakip geliyor Lucid Air

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tesla otomobiline  rakip geliyor  Lucid Air

Tesla otomobiline  rakip geliyor  Lucid Air

Sürücüsüz otomobil teknolojileri üzerine yaptığı çalışmalarla son dönemin en popüler otomobil devlerinden biri olan Tesla’nın sürücüsüz otomobillerinin yanı sıra şimdilerde de elektrikli otomobil teknolojileri ile kısa süre içerisinde yükselmeye başladığını söylemek gerekiyor.

Her ne kadar bu alanda en başarılı firmalardan biri olsa da Tesla’nın ardı ardına rakipleri de piyasaya girmedi değil. Ünlü otomobil devleri BMW, Mercedes derken Tesla’nın bu alanda rakiplerinden birisi de Lucid Motors oldu. Geçtiğimiz günlerde görücüye çıkan Lucid Air elektrikli otomobilleri ile bu alanın en iddialı araçlarından birisi olmaya aday.

Lucid Air Araçlarının Tüm Özellikleri

Sektörde en iddialı tasarıma sahip ve en yüksek performansı verecek araçlardan biri olarak gösterilen Lucid Air, araçlarının tanıtımları ile beraber rakiplerine üstünlük sağlayacak olan özellikleri de ortaya çıktı. Elektrikli araç teknolojisinde yeni bir seviye oluşturacak olan Lucid Air araçlarının özellikleri neler? Tesla ile arasında çok fark var mı? Trafiğe çıkışı ne zaman? Açıklanan bilgilere göre bakalım.

Lucid Air 1000 Beygir Gücü İle Geliyor

Yeni elektrikli araç Lucid Air, birçok konuda ilklere imza atacak. İlk olarak markanın genel bir algıyı kırdığını söylemek gerekiyor. Zira elektrikli araç teknolojilerinde genelde düşük yakıt tüketimi sağlanmasına karşılık performans konusunda ise istenen değerlere pek ulaşılamıyor. Gerek gidilecek mesafe, gerekse de pil kapasitesi gibi sorunlar elektrikli araçların genel olarak düşük maliyetli fakat aynı oranda düşük performanslı olmasına neden oluyor.
    Her ne kadar yavaş yavaş performans konusunda da oldukça olumlu sonuçlar sunulmaya başlansa da Lucid Air bu alanda bir ilki yaşatacak. Zira araçların toplamda 1000 beygire kadar ulaşan gücü ile beraber 100 km hıza sadece 2,5 saniye çıktığı açıklandı. Standart bir spor araba için bile oldukça yüksek bir performans olan 2,5 saniye de 100 km hız, aracın performans konusuna ne kadar iddialı olduğunu ortaya koyuyor.

650 Km’ye Kadar Sürüş Menzili

Gelelim elektrikli araç denildiğinde akla ilk gelen sorulardan birisine. Lucid Air “tek bir şarj ile ne kadar mesafe alabiliyor?” Sorunun cevabını vermeden önce bu alanda satışa çıkan diğer araçların ortalama değerlerinden bahsetmek gerekiyor. Şu an bile satışı bulunan ve benzin destekli motorlarla beraber gelen birçok aracın genel olarak 60 – 200 km gibi bir menzil mesafesi olduğunu biliyoruz. Tesla için bu süreler her ne kadar bir nebze daha da artıyor olsa da Lucid Air, yeni bir rekora daha imza atıyor ve tam olarak 650 km sürüş mesafesi sunmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zarinca -- 7 Ocak 2017; 21:54:27 >

• bi tane almak lazim,dursun kenarda .
  • Abi alabileceğimiz araçlara bakmak lazım. Memur maaşıyla symbole ancak biniyoruz. Şu araba en az 200bin TL dir.

Edit: 1000 beygirmiş. Verdiğim fiyatı unutun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Altay- -- 7 Ocak 2017; 23:31:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Altay-

Abi alabileceğimiz araçlara bakmak lazım. Memur maaşıyla symbole ancak biniyoruz. Şu araba en az 200bin TL dir.

Hocam adiniz polyanna midir acaba bu araci 200bine kim kaybetmis de biz bulalim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lucid Air 1000 Beygirden sonrasını okumadim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

quote:

Abi alabileceğimiz araçlara bakmak lazım. Memur maaşıyla symbole ancak biniyoruz. Şu araba en az 200bin TL dir.

Hocam adiniz polyanna midir acaba bu araci 200bine kim kaybetmis de biz bulalim

Salladım ya. Haklısın.
  • Harika ya.😍
  • quote:

hocam memur maasiyla sumbulede binemicez,sifiri olmus 80 milyar,
  • quote:

Orijinalden alıntı: uçanBalık

quote:

hocam memur maasiyla sumbulede binemicez,sifiri olmus 80 milyar,

Haklısın gardaşım, bişey diyemem. Ben ikinci el aldım zaten.

• Harika birşey bu ya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben elektrikli hatta neden hala seri üretim yapılmaz bilmiyorum ama güneş panelleri ile çalışan otomobilleri seviyorum.

Ülkemizde C sınıfı bir otomobil 100 kağıt civarına geldiyse bu tür otomobilleri hayal bile edemeyiz ...!
  • Modeli çok güzel olmuş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.