Şimdi Ara

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU) (147. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.954
Cevap
89
Favori
215.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

çok teşekkürler, fiyatından bağımsız soruyorum, mümkünse tamamen sessizce kısıp açan,

yani komple vanayı açıp kapatmasını istemiyorum, ayrıca hızlı tepki veren, örneğin dakikada 1 ısıyı kontrol eden, bildiğiniz termostatik vanalar var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zortak -- 1 Ocak 2024; 20:9:29 >
  • zortak Z kullanıcısına yanıt

öyle bir termostatik vana bilmiyorum her termostatik vana peteği tam kısar

• Merhaba,

Termostatik vana almak istiyorum ;

Evimde honeywell kablosuz akıllı termostat var.

Salon ve mutfak güney cephe, çocuk odası ve yatak odası kuzey cephe. Yani salon ve mutfak sıcak, yatak odası ve çocuk odası soğuk oluyor.

Termostatı salonda tutuyorum, 22 dereceye ayarlıyorum. Salon hızlıca bu dereceye ulaşıyor ama arka odalar kuzey cephe olunca daha soğuk kalıyor. 

Termostatı çocuk odası ya da yatak odasına alırsam bu seferde kuzey cephede kombi çok çalışıyor ve bu seferde salon çok sıcak oluyor.

Termostatı salonda kullanmak istiyorum, sıcaklık dengesini kurmak için termostatik vana sizce nasıl olur ? Bu konuda önerisi olan varsa çok sevinirim.

• müzikadamı kullanıcısına yanıt

Termostatik vanaları

Mutfak salon ve kuzey cephedeki bir odaya monte edin

Oda termostatını ise kuzey cephede termostatik vana olmayan bir odaya monte edin

Mutfak ve salon, termostatik vanalar tarafından kısılacağı için kapalı devre tesisat suyu kuzey cepheye kanalize olacak ve bu petekler daha güzel ısınacak

En son kuzey cephedeki oda ısınacağı için oda term kombiye aç kapa yaptıracak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt

Yanıtınız için teşekkür ederim.

Peki benim peteğe uygun bir termostatik vana önerisi rica edebilir miyim ?

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU)hizliresim.com
    ney9h29.jpg
    https://hizliresim.com/ney9h29

yatak odasına konacak, tamamen kapatılırsa radyatörden genleşme sesleri, çıtırtılar gelir, böyle bir özellik nasıl olmaz inanamadım.

• müzikadamı kullanıcısına yanıt

Biraz araştırdım, istediğim tarz ürünler varmış, adamlar söylediğim sorunu özelliklerine yazmışlar, adına Hydraulic balancing valve deniyor.

• Konfor (fazla veya yetersiz besleme yok, radyatörden ses gelmiyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zortak -- 4 Ocak 2024; 12:22:53 >

evimde kullandığım Danfoss termostatik vanalar petekleri tam kapatıyor ve çalışırken + petekleri kısarken ses çıkartmıyor

Petekleri normalde tamamen kapattığınızda genleşme sesi, çıtırtılar gelmiyor mu? Benim peteğim alüminyum o yüzden geliyor olabilir.

Elektrikli ısıtıcılar dahil, ısınan tüm cihazlar, hatta tv bile kapatıldığında tak tuk diye ses çıkartıyor.

12 yıldır evimde Danfoss termostatik vanalar kullanıyorum

Öyle sesler çıksaydı kullanmazdım

Ayrıca forumda yüzlerce kişi kullanıyor

Ustadim kolay gelsin evimde uygulamak icin trv alicam ama soyle bir sorunum var borular alttan baglantili sagli sollu ve zeminden dik sekilde yukari cikiyor ve kose vana ile petege baglanmis.ben kose trv alirsam kafa kismi yukarida kalacagi icin randimanli calismaz deniyor, yatay eksenli olanlari var, yatay eksenli ile kose olanin arasinda baya fark var fiyat olarak acaba bu kose trv leri kafasi yan bakacak sekilde monte etmek icin bi yol varmidir.

• shawn25 kullanıcısına yanıt

Merhaba iyi bir kalorifer ustası işini halleder

Herşeyin çaresi var

• kir-pi K kullanıcısına yanıt

benim anlamadığım ise şu, bu lanet olası sektör milyonlarca insana hizmet veriyor. buna rağmen 21 22 23 24 25 yazmak yerine hala neden 1 2 3 4 5 yazıyorlar? internette tırım tırım aradım üstünde derece yazan mekanik bir vana bulamadım, dijital göstergeli olanlarda tam derece yazıyor tabi fiyatları 1000 küsür lira. 21 yazmak çok mu zordu da 1 yazdılar acaba? zaten muhtemelen bunların hassasiyetleri de çok iyi değildir. 21 yazsa da 21 i tutturamazlar ancak termostat çok pahalı bir mekanik değil 100 yıldır kullanılan ilkel bir yöntem yani niye bu kadar zormuş gibi yapılıp satılıyor anlamıyorum.

• cali4nication C kullanıcısına yanıt

Siz zaten cevabı da vermişsiniz, mekanik alet, öyle 1 derecelik hassasiyetleri hepsinde aynı şekilde tutturmak zor, o nedenle derece yerine kademe yazıyorlar sanırım.

• Merhaba çatı katı dairemin doğalgaz tesisatını yaptırıcam. Toplamda 5 petek var peteklerimi DD plus aldım 3 tanesi 60x120 1 tanesi 60x100 birtanesi de 60x80 3 tanesinde 120lik peteklerde kullanmak için eca trv4 vana aldım. Ayrıca bu 120 lik peteklerim açık cephede diğer 2 petek bitişik nizam olan cephede.Tesisatım prc ancak yerden mobil tesisata benzer. Trv4 vanaların bağlantısı dikey mi olacak bu durumda herhangi bir sorun olur mu ? Birde buranın konusu değil ancak kombi olarak nitromix duotec compact arasında kalmıştım nitromix tercih edecektim ancak duotec Le birebir aynı olduğu belirtilen ve 3bin tl daha ucuza satılan dolcevita dpy kafamı karıştırdı. Sizce hangi kombiyi almalıyım.

• Derin1905 D kullanıcısına yanıt

Termostatik vana dikey değil yatay olacak.

Kombiyi ne zaman alacak ve garantiyi başlatacaksınız?

Merhaba kombiyi 3-4 ay sonra taktıracağım ama şimdiden almak istiyorum.

Sizin önereceğiniz farklı bir kombi fe olabilir bu arada 25 bine kadar tasarruflu sessiz ve çok fazla sorun çıkartmayacak bir kombi istiyorum.

• Derin1905 D kullanıcısına yanıt

Yazdığınız kombiler iyi kombiler

• 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.