Şimdi Ara

Termal pad hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba.Alienware marka laptopun termal padleri baya kirlenmiş ve yıpranmış.Bunları temizlemenin bir yolu varmı acaba? Blok üstünde 3 farklı boyutta pad kullanmışlar yenilemek istesem baya bir masraf çıkaracak padler maalesef çok pahalı veyahut 1.5mm pad alsam hepsine aynı padi taksam sorun çıkar mı ? Pad boyutu için resim ekliyorum yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Termal pad hakkında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aarda06 -- 19 Ekim 2022; 17:20:45 >

• Senin yerinde olsaydım hepsini 1,5mm yapmazdım. Sorunlara neden olabilir. Ne yapardım; linkteki 0,5mm ürünü alırdım, 0.5mm olan yerlere normal, 1mm olan yerlere 2 kat 1.5mm olan yerlere üst üste 3 kat yapardım. 4 kenarından da bantlardım ki termal padler kenarlara kaymasınlar.

Benim de 1070li laptop var ve böyle yapmayı düşünüyorum benim padler de eskidi. Ha, benim söylediğim yol da çok sağlıklı değil ama yüzlerce lira bu termal padlere yatırmak istemiyorum.

teknobiyotik.com / teknoloji sevenlerin ilacı...
    Arctic 14.5x14.5cm Soğutucu Yüksek Performans Thermal Pad (AR-ACTPD00004A) | Teknobiyotik
    https://www.teknobiyotik.com/arctic-5x5cm-sogutucu-yuksek-performans-thermal-pad-ar-actpd00001a-31517.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sreylare -- 19 Ekim 2022; 17:55:59 >

• sreylare kullanıcısına yanıt
    Aslında aklıma geldi fakat verimli olur mu net bilen birisi yorum yaparsa bizim için çok iyi olacak
  • 2 katta bir sorun olacağını zannetmiyorum ama 3 kat uygulamak zorunda kalırsam her katın arasına azıcık termal macun koyarak iletkenliği arttırabilirim.

• Orijinal pedleri değiştirmenizi önermem, çok pahalı bir şey almadığınız sürece
  • mangahaktan kullanıcısına yanıt
    Çok kötü durumdalar kirden neredeyse görünmicek haldeler. 1 tanesi de baya yıpranmış.Aldığım arkadaş 1yıldan fazla yatırmış laptopu macunlaması çok kötü pedler çok kötü

Termal pad hakkında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aarda06 -- 20 Ekim 2022; 11:50:33 >
  • Yüzeysel bastırmadan alkol ile temizlemeyi deneyin.
  • orjinalinden daha kalin yada ince pad uygularsaniz isinma problemi olacaktir isiyi alma ve iletimden dolayi. iki kat uc kat yapabilirsiniz arasina termal macun uygulamak bisey degistirmez
  • https://forum.donanimhaber.com/dh-mining-ana-konu-crypto-btc-eth-etc-ton-erg-rvn-flux-all-coins--127266319

İlk mesajda yönlendirilen mesajlar ve ilgili paylaşımları yapan arkadaşlar fikir verebilirler.

Termal pad hakkında 

• Hepsi için ayrı ayrı termal pad almalısın bir tane alıp hepsine uygulayamazsın
  • Sanırim 1mm ve 0.5mm alıp 1 ve 0.5 olan yerlere kendi boyutunda 1.5 olan yere ise 2 kat şeklinde uygulayacağım en azından masrafı düşürmüş olurum.Ufacık pedler inanılmaz pahalı. Dandik bir şeyde almak istemiyorum
  • aarda06 kullanıcısına yanıt
    Performansa etkisi yoksa ben sizin yerinizde olsam boşuna para vermezdim, çocuğunuz değil ya kirli olsun bir şey olmaz.
  • İşte laptopu yeni aldım direkt termal bakımı için söktüm 1 adette fanı eksik aliexpressden sipariş ettim 1 2 güne kadar gelecek.Şu an için sıcaklık durumu veya performansını bilmiyorum.Pedleri değiştirmeden toplayıp test edip duruma göre ped takayım desem cihazı sökmek baya uğraştırıcı bi ton vida ve parça var anakart çıkmadan fanlar çıkmıyor.Pedleri bugün biraz temizleyim dedim elimi değdiğim yer parçalandı.Tüm şartları göz önüne alarak maalesef 1mm ve 0.5 mm olarak thermalright marka ufacık 2 pede 300 liraya yakın vercem gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aarda06 -- 1 Kasım 2022; 23:47:16 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.