Şimdi Ara

termal macun yerıne gres yağı (içeriği bakır)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • termal macun yerine gres yağı sürdüm ve 2 aydır bi sıkıntı yaşamadım. gresin içinde bakır tozu var, acaba diş macunu yerine gres geçebilirmi? uzun süreli dayanıklı görünüyor diş macunlarına göre.

• Sıcakliklar nasil ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Isı ne alemde ? Öncesi sonraı bilgi verseydiniz iyi olurdu.

Ama tabi bunlar biraz fantazi, bu iş için adamlar Thermal Macun icat etmişler.
  • ısılarda değişiklik olmadı önceki termal macunla aynı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ememcoy

termal macun yerine gres yağı sürdüm ve 2 aydır bi sıkıntı yaşamadım. gresin içinde bakır tozu var, acaba diş macunu yerine gres geçebilirmi? uzun süreli dayanıklı görünüyor diş macunlarına göre.

Dostum yenlikçi ve araştırmacı olman güzel birşey ama ne gres yağı, nede diş macunu thermal macunun yerini tutabilir.. Burada ifadem şu ki; ben diş macununu notebook,'a süren bir arkadaş biliyorum işlemcinin üzerine ve çevresine kullanmış.. Sonuç olarak (hüsran) sökülüp tekrar bakıldığında beton dökmüş gibi kup kuru kalmış ve işlemcinin hayatına neden olmuş :-).. Yine bu bölümde en iyi thermal macun testleri vardı, eğer inceleme yapmadıysan önerim kesinlikle incele ve tavsiye olarak bunu önerebilirim..
    "GELID Solutions GC-Extreme"

Not: Sözlerimi yanlış anlama dostum, doğru veya yanlış yapıyorsun demiyorum.. Sadece nesnel düşüncelere kafa yormak gerek diye düşünüyorum selamlar..

• gres yağımı :D usta valla gülesim hiç yoktu diş macununu anladıkda gres yağı nerden aklına geldi :D
  • Diş macunu oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Photography_GT

quote:

Orijinalden alıntı: ememcoy

termal macun yerine gres yağı sürdüm ve 2 aydır bi sıkıntı yaşamadım. gresin içinde bakır tozu var, acaba diş macunu yerine gres geçebilirmi? uzun süreli dayanıklı görünüyor diş macunlarına göre.

Dostum yenlikçi ve araştırmacı olman güzel birşey ama ne gres yağı, nede diş macunu thermal macunun yerini tutabilir.. Burada ifadem şu ki; ben diş macununu notebook,'a süren bir arkadaş biliyorum işlemcinin üzerine ve çevresine kullanmış.. Sonuç olarak (hüsran) sökülüp tekrar bakıldığında beton dökmüş gibi kup kuru kalmış ve işlemcinin hayatına neden olmuş :-).. Yine bu bölümde en iyi thermal macun testleri vardı, eğer inceleme yapmadıysan önerim kesinlikle incele ve tavsiye olarak bunu önerebilirim..
    "GELID Solutions GC-Extreme"

Not: Sözlerimi yanlış anlama dostum, doğru veya yanlış yapıyorsun demiyorum.. Sadece nesnel düşüncelere kafa yormak gerek diye düşünüyorum selamlar..

yeni fikirler hoşuma gidiyor , zor durumlarda termal macunsuz kaldıgımız zaman diş macunu yerıne daha uzun sureli kullanımlarda iş görüyor , zaten termal macunu geçemez ama en az onun kadar iş görüyor elektrik geçirmemesi ayrı avantajı

• quote:

Orijinalden alıntı: Can_R6

gres yağımı :D usta valla gülesim hiç yoktu diş macununu anladıkda gres yağı nerden aklına geldi :D

içinde bakır tozu var dediler direk aklıma termal macun geldi valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pergıos

Diş macunu oluyor mu?

oluyor beyazından kullan ama 3 saat sonra ya kuruyup pc kapanır, yada işlemcin pufff
  • Bakır gres yağı arayıp duruyorum fan yağlamak için bulamıyorum nerden aldığını söylersen sevinirim. 10-100gr arası alabilirim.

http://www.ebay.com/itm/Carlube-Copper-Multi-Purpose-Grease-20g-Tube-Copper-Grease-/281022099021?pt=UK_Vehicle_Oils_Lubricants_Fluids&hash=item416e38ee4d

Bahsettiğin şey böyle birşey olsa gerek. Garip bir kahverengi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antor -- 1 Nisan 2014; 11:41:51 >
  • Bir yıldır aynı şeyi düşünüyordum elimde normal bakır tozlu olmayan gres vardı onu termal macunla karıştırdım gresin macunla karışımında nasıl tepki verdiğini görmek için sonuç mükemmeldi. Arkadaşlar gres yağları yüksek ısı dayanımları sayesinde termal macunlar gibi belli bir süre sonra kuruma yapmıyor. İnsanlar sıcak noktalarda yağlama için kullanıyorlar bu yağları hemde yıllarca dayanıyor. Arkadaşın yaptığı şey gerçekten mükemmel takdir ediyorum. Ama ben dahada geliştirdim normal gres yağının içine 3 nanometre boyutunda olan bakır tozu kadatarak daha fazla performans alabilirsin neredeyse sıvı metal kadar performans veriyor. Bakır tozlu hazır greslerde bakır tozu oranı az olduğu için sana en fazla termal macun kadar etki yapmış. Yalnız söylediklerimi uygularken asla elektronik parçalara bulaştırma bakır tozu elektrik iletken bir tozdur. Cihazı bozarsın sıvı metal mantığında kullanmalısın.

• ememcoy kullanıcısına yanıt
    Oto Eksozcuların kullandığı bakır tozu içerikli macun kullanırım yıllardır en ufak sıkıntı dahi yaşamadım ;)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.