Şimdi Ara

Tercih İçin Yardım Eder misiniz?(Makine Mühendisliği)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar, LYS sonuçlarının açıklanmasıyla beraber çoğu kişide olduğu gibi bende de tercih dönemi stresi başladı.Bu konuda da sizden yardım almak istedim.Yardımlarınız için çok teşekkür ederim şimdiden.

LYS MF4 Sıralamam:2198

Şimdi bazı vakıf üniversiteleri ve devlet üniversiteleri arasında kalmış durumdayım.

Boğaziçi Makine 1.630
    Bilkent Makine (%100) 5.070
    ODTÜ 7.190
    TOBBETÜ (%100) 7.750
    İTÜ 12.100

(Üniversitelerin sağında yazan aldıkları son öğrencinin başarı sırasıdır.)

Şimdi burda aklıma takılan sorular şöyle. Boğaziçiyi zorlasam mı yoksa diğer üniversitelerden birini mi tercih etsem? Özel üniversite mi devlet üniversitesi mi? Burda Bilkent ve TOBBETÜ'nün sağladığı burslar ve yurtlar da önemli bir faktör burada. Devlet üniversitelerinde bu imkanlara yakın imkanlar bulabilir miyim acaba? Bir de iş verenler bu diplomalara bakarken yapacakları seçimlerde neye dikkat ederler sizce? Hangileri daha avantajlı olur?

• Arkadaşlar biri fikir atsın üstüme ne olur
  • LuisDercartesAlmadron L kullanıcısına yanıt
    Önce şehri seç sonrası kolay :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şehirle ilgili hiçbir problemim yok.
  • Bir yardım lütfen
  • Ders programlarına seçmeli derslere hocalara vs bakıp karar vermelisin yazdığın okulların hepsi tobb hariç kendini kanıtlamış okullar

• Cevap için teşekkür ederim. Peki buralarda okumuş arkadaşlar varsa onların da yorumlarını alabilir miyim?
  • Up
  • İtü zordur. Sosyal hayat azdır. 2011de Ders programında köklü güncelleme oldu ders sayısı ve birbirine bağlı ders sayısı arttı. Hem bütünleme hem yaz okulu var ama bütünleme özellikle bölüm derslerinde formalite diyebilirim bütünlemem öncesi hocalar ortalama kaç kişiyi bırakıyorlarsa bütünleme uygulamasından da sonra neredeyse aynı sayıda öğrenciyi bırakıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: allking

İtü zordur. Sosyal hayat azdır. 2011de Ders programında köklü güncelleme oldu ders sayısı ve birbirine bağlı ders sayısı arttı. Hem bütünleme hem yaz okulu var ama bütünleme özellikle bölüm derslerinde formalite diyebilirim bütünlemem öncesi hocalar ortalama kaç kişiyi bırakıyorlarsa bütünleme uygulamasından da sonra neredeyse aynı sayıda öğrenciyi bırakıyorlar.

Belli bir yerden sonra zorluk çok da önemli değil gibi.İTÜ benim için ODTÜ'nün önünde gibi fakat şu ingilizce olayı kafamı karıştırıyor
  • Yapacağın iş mühendislikse ingilizce yönünden sorun olmaz ama yöneticilik satış satınalma buna benzer işlerde ingilizce lazım olursa ingilizce yetmez.

• Biraz yöneticiliğe kayma isteğim var.İşte orada kitleniyorum
  • LuisDercartesAlmadron L kullanıcısına yanıt
    Çoğu kişinin o isteği var merak etme :) o vakte kadar kendini kasar geliştirirsin itü den yönetici bol miktarda çıkmakta.

• quote:

Orijinalden alıntı: allking

Çoğu kişinin o isteği var merak etme :) o vakte kadar kendini kasar geliştirirsin itü den yönetici bol miktarda çıkmakta.

Peki Endüstri hakkında ne düşünüyorsun?
  • Bilmem ben makina hakkında yorum yapabilirim. Makina hakkında tek söyleyeceğim puana aldanma kontenjan farkı puana yansıyor.

• Odtü benim fikrime göre ıtü den önde bir üniversite ama senin kafanı odtü 'nün ıngilizce eğitim vermesiyse bunu çok kafana takma derim.eğer ingilizcen iyiyse tabii.Çünkü eğer ıngilizce biliyorsanız mesleğin ingilizcesini bilmek sorun olmuyor sadece bir kaç terim bileceksin onlarıda okul bile verir zaten .Zaten muhendislikte çoğu terim fln türkçeye çevrilmez ıngilizce kullanılır örneğin LED (light emitter diot) gibi .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.