Şimdi Ara

tempra 1..6 i.e de sıralı lpg sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aracıma atiker lpg taktırdım servisten eve gelene kadar 4-5 kez stop etti ve saçma çalışıyo araba pırrr pırrr gibi anormal bi ses çıkarıyor benzinde normal böyle bir olayla karşılaşan arkadaşların tafsiyelerini bekliyorum

• ne şans yaffff demekki tek sorunlu benmişim hay allah ya
  • Belliki satıcı iyi test etmeden vermiş aracı, geri götürüp boza pişrmeye başlayınız, birde temra teknotadanmı çok noktadan mı enjeksiiyonlu ?
  • araç çok nokta enjeksiyonlu arabayı servise götürdüm manifolt contasından hava alıyo dedi bakayım aracın contasını değiştireceğim düzelecek mi sanki bana manifolttan değilmiş gibime geliyo
  • Tupu cikartin duzelir. Elimden geldiginde yardimci oldum bu konuda.

Bu konuyla iliskin bilgili arakdaslar veya firmalar yol gosterecektir size.
  • quote:

Orjinalden alıntı: attractivegipsy

Tupu cikartin duzelir. Elimden geldiginde yardimci oldum bu konuda.

Bu konuyla iliskin bilgili arakdaslar veya firmalar yol gosterecektir size.

baya yardım olmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: crywolf

araç çok nokta enjeksiyonlu arabayı servise götürdüm manifolt contasından hava alıyo dedi bakayım aracın contasını değiştireceğim düzelecek mi sanki bana manifolttan değilmiş gibime geliyo

tempranın motoru tek noktadan enjeksiyonludur. eski teknoloji karbüratörlü motorun üzerinde oynama yapılarak uydurulmuş bir enjeksiyon sistemi var. onu söküp karbüratöre dönen insanlar var. daha iyi oluyormuş.
  • Bende onun için sormuşum tek nokta ise randuman alamazsın kolay kolay... Bizim ahbap lada niva tek enj. karbüratöre çevirttip lpg taktırdı geçen...
  • ARAÇ İÇİN ÇOK NOKTA ENJEKSİYON DEDİLER bu servis fazla ücret almak için mi bana sıralı taktı bu konuda detaylı bilgi verecek kimse yok mu manifolt contasınıda değiştirdikten sonra araç düzelmezde başka bir şey çıkarırlarsa takılan sistemi söktürüp başka yere müracat edeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crywolf -- 25 Mayıs 2007; 17:40:39 >
  • ben aracıma sıralı taktırmakla hata mı ettim acaba normal taktırsam dahamı iyi olurdu bilgisi olna arkadaşlardan cevap bekliyorum
  • quote:

ben aracıma sıralı taktırmakla hata mı ettim acaba normal taktırsam dahamı iyi olurdu bilgisi olna arkadaşlardan cevap bekliyorum

Bizim tempra sw 1.6 karbüratörlü motor. NOrmal lpg sistemi takıldı. Lovato marka. Sorunsuz çalışıo ama yüksek devirlere pek çıkamıo. Araç çekişten düşüo.

Enjektörlülere sıralı takılması lazım. Yaptırdığınız yerle görüşün. Sorunu düzeltmek zorundalar..
  • sıralı sistem tempraya normal lpg takılır dediler bende merak ettim nasıl olur diye bilgi verebilecek dönüşüm firamalarının tafsiyelerini bekliyorum
  • Sıralı sistemler cıkmadan evvel bu sistemler vardı. Ancak yaşanan sorunlarda az değildi sıralı gaz fazı enj. sistemlerinden sonra bu tip araçlarda montaj rahatladı ve taktıranlarda menmun oldu. geriye dönerek eski teknolojiyi olur demek bence hoş ve etik değil olmaz değil ama olmasıda doğru değil.

saygılarımla

quote:

sıralı sistem tempraya normal lpg takılır dediler bende merak ettim nasıl olur diye bilgi verebilecek dönüşüm firamalarının tafsiyelerini bekliyorum
  • sıralı sistem halk arasında isim oldu... gerçek açılımı multi enjeksiyon sistem. yani çok noktadan enjeksiyonlu araçlara uygulanan sistemdir. tabikide enjeksiyonlu araçlara bu sistemin uygulanması doğru ve yerinde bir karardır.
    quote:

sıralı sistem tempraya normal lpg takılır dediler bende merak ettim nasıl olur diye bilgi verebilecek dönüşüm firamalarının tafsiyelerini bekliyorum
  • aracımın sorunu takılan lpg sistemindeki memelere çapak gelmesinden miş sorunum düzeldi teşekür ederim yardım edenlere
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.