Şimdi Ara

TELEKOM'a bir darbe daha..Müjdeli bir haber... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
0
Favori
21.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Telefon sinyali verilmeden sadece adsl sinyali verilerek hizmet verilebilecek...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kemall

Bakın biz çözümü Telekom'dan önce bulduk...

quote:

Orjinalden alıntı: Zwandar

Tabi bu noktada telekom şöyle bir uygulamaya gidebilir evine telefon hattı almadan sadece adsl almak isteyenler için ilk aktivasyon ücreti 199 YTL olur böylece mahkeme kararına uyulmuş olur ama defakto olarak kimse böyle bir parayı ödemez. Mevcut abonelerde ise isteyenlerin telefonunu kapatırlar...

Bir kaç aydır böyle bir davaya açmaya hazırlanıyorduk zaten bizde ama davacı bizden önce davranmış

mecvut aboneler aktivasyon ücretini ödedi 3milyonu aşan bu ücreti ödemiş abone var zaten bunlar söke söke tlf larını kapatabilirler bidaha aktivasyon hizmet parası alamazsın ha belki bundan sonra adsl actırcaklardan sizden 200ytl taleb ediyoruz diyebilirler tabi bu parayı talep edebilirmi bi cesareti varmı bilemiyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: Zwandar

tracy söylenmek istenen o değil

Telefon sinyali verilmeden sadece adsl sinyali verilerek hizmet verilebilecek...

yaww veremez nasıl versin
  • gayet güzel veriyor hemde bende inanmazdım ama 2-3 defa başıma geldi tlf kullanamazken dsl sıfır sorunsuz calışıyordu
  • Kendimden örnek vereyim 49+9 = 58 ytl veriyorum her ay.
    Bu karar üzerine Telekom şunu diyecektir = "256 kb sınırsızın maliyeti aslında 58 ytl dir. Biz telefonu yanında bedavadan veriyorduk. Eğer istemiyorsanız ADSl için ayda 58 YTL ödemeye devam edin"
  • quote:

Orjinalden alıntı: atobaba

Kendimden örnek vereyim 49+9 = 58 ytl veriyorum her ay.
    Bu karar üzerine Telekom şunu diyecektir = "256 kb sınırsızın maliyeti aslında 58 ytl dir. Biz telefonu yanında bedavadan veriyorduk. Eğer istemiyorsanız ADSl için ayda 58 YTL ödemeye devam edin"

oda olmaz bu sefer sabit tlf kullananlarada 58ytl istemeleri lazım yoksa haksıztan davalar olur
    -- ya hiçbişi olmaz boşyere care düşünmeyin tlkm un durumuna bakın mahkeme ne karar vermiş haksız bulduğu için o kararı haksız bulan T.C. mahkemesi bunlaramı hak tanıcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavador -- 15 Mayıs 2007; 17:32:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmetozturk

gayet güzel veriyor hemde bende inanmazdım ama 2-3 defa başıma geldi tlf kullanamazken dsl sıfır sorunsuz calışıyordu

aynı şeyi ben de yaşadım..telefon çalışmıyordu,sinyal yoktu ama adsl bal gibi çalışıyordu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: priapo

quote:

gayet güzel veriyor hemde bende inanmazdım ama 2-3 defa başıma geldi tlf kullanamazken dsl sıfır sorunsuz calışıyordu

aynı şeyi ben de yaşadım..telefon çalışmıyordu,sinyal yoktu ama adsl bal gibi çalışıyordu.

vay be bunu bilmiyordum

o zaman hazırlayalım dilekçeleri
  • bugüne kadar sadece ankara ticaret odasınca telekom zamlarının iptali için danıştay'a açılan bir iki dava olduğunu biliyorduk..
    demekki başka cesur insanlarda varmış ülkemizde..
    kocaelindeki yunus arkadaşı ben bu girişiminden dolayı kutluyorum..
    onun sayesinde ümidimiz arttı..artık elimizde bir KARAR var..

bu kararın hukuki ve teknik gerekçeleri mutlaka uzman bilirkişilerce izah edilmiştir.

teknik imkansızlık olsa hakem heyeti böyle bir karar veremezdi..yani bu kararın altyapısı mutlaka sağlamdır..bu yüzden telekom bu kararı mahkemeye götürse bile iptal ettiremez sanırım.
    belkide karar kesinleşmiştirde bizim haberimiz yoktur.

bizim anlı şanlı medya ve tv.lerimiz şimdi telekomun bizim sırtımızdan kazandığı trilyonluk reklam pastasını yemekle meşgul oldukları için bu habere hiçbir yerde (zaman gaz. hariç) rastlayamıyoruz.belkide reklam baskısıyla bu haberler bizden gizlenmek isteniyordur..
    ben bugün 5 tüketici derneğine ilettim bu durumu..
    bilgi edinme kanunu gereğince hem kocaeli sanayi ticaret müdürlüğünden hemde valilikten bilgi ve kararı istedim.

ayrıca kocaeli gazetelerine de yazdım,bu yerel olayı daha net aydınlatmaları için..

keşke içimizdeki izmitliler gidip bir bir saatlerini ayırabilseler ve bu kararın son aşamasıyla ilgili bilgi alabilseler Tüketici hakem heyetinden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi priapo -- 15 Mayıs 2007; 17:54:27 >

• Eğer Arkadaş başarırsa Telekom bundan sonra baya bi zora gircek sanırımmilyonlarca telefon kapatılır çünkü.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tracy

quote:

Orjinalden alıntı: priapo

quote:

vay be bunu bilmiyordum

o zaman hazırlayalım dilekçeleri

Aynı durumla bende karşılaştım, dayımda adsl bağlantı var, telefonu çalışmıoyrdu ama adsl takır takır çalışıyordu, yani isteseler bal gibide hatsız hizmet verebilirler...

• ben telekoma asıl darbenin Anadolumun yoksul insanlarından geleceğine inanıyorum..
    fakir köy ve kasabalarda şimdiye kadar en dar gelirli insanlarımız dahi ayda 7-8 ytl faturayı göze alıp 100 ücretsiz kontörle durumu idare ediyordu ve evine telefon bağlatabiliyordu..
    şimdi ayda 25-30 ytl faturaları gören bu insanlar bir iki ay noluyor diye afallıyacaklar ama gerçek durumu anladıktan sonra yığınla abonelik iptalleri meydana gelecektir..

çiftçi,köylü perişan..insanlar öyle bir konumdaki çay parası yüzünden gece kahveye,minibüs parası yüzünden kasaba pazarına gidemiyorlar artık..
    25-30 ytl faturaları gördüklerinde telefon lüx gelecektir onlara..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi priapo -- 15 Mayıs 2007; 18:03:01 >
  • milyonlarca olmasada baya bi kapatıcak var eminim ve zamanla tlf faturalarından usanan herkezde care araken bunu bişekil öğrenicek hem tlkm un sevinmesi lazım nede olsa lübnanlı müslüman kardeşler değilmi hiç konuşulmamasına rağmen israftı aylık tlf faturası sevaba girmiş olurar hem belki
  • Gelişmeleri bekliyoruz. Tekel yıkılacak son çırpınışları
  • umutsuz ve karamsar arkadaşlar..
    bu ülke muz cumhuriyeti değildir ve hele hele hariri ailesinin çiftliği hiç değildir..
    herşeye rağmen hala objektif karar alan yargımız var..
    bakın hepimiz tanık olduk..bir anayasa mahkemesi cumhurbaşkanlığı seçimini nasıl etkiledi..
    yanlış hesap geçte olsa bağdattan döner..
    bu yakınlarda danıştaydan telekomun kurnaz zamlarının iptal edildiğine dair bir karar çıkarsa şaşırmayın..

keşke telekom halka arz edilseydi..
    keşke bu halk onun hisse senetlerini alsaydı..
    keşke böyle stratejik bir kurum yabancıya satılmasaydı..

keşke ülkem yeniden telekomu kamu malı yapacak bir yönetime kavuşabilse..

özelleştirmenin amacı,zarar eden kit'leri elden çıkarmaktır..altın yumurtlayanları değil..
  • çok güzel bir haber. keşke sonucunu öğrenebilsek.
  • BIRAKIN ŞU TELEKOM MUHABBETİNİ

İÇİMİZ DIŞIMIZ TELEKOM OLDU

YENİ ŞEYLER ÖĞRENMEYE BAKIN

• Karar alınsa bile telekom uygulamaz ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_mAnyaCK -- 15 Mayıs 2007; 21:39:13 >
  • nasıl uygulamaz hiç olurmu öğle şey mahkeme kararı uygulamamak yani ne anlamda söğledin anlamadım burda zaten haklıydı insanlar dsl calışıyor tlf sinyali olmasadea ben şahit oldum 2 arkadaş daha belirtti yani korkmayın dava sonucunda mağduriyet tazminatı ödememek için uygulıyacak -12.5ytl geçmiş olsun
  • ben daha önceki evimden taşınırken telefonu ve adsl i iptal için telekoma gitmiştim aynı gün her ikisini de iptal ettirdim eve geldiğimde telefon kesilmişti fakat 2 gün boyunca adsl'i telefon iptal olmasına rağmen kullanmıştım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.