Şimdi Ara

Telefonu kilitlediğim zaman Wi-Fi kopuyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
5.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iPhone 6 8.1.3 kullanmaktayım. Bu son birkaç gündür telefonu kilitlediğim zaman Wi-Fi kopuyor. Fakat telefonu uyandırdığım zaman 3 Sn içinde bağlanıyor. Önceden 8.1.2 JB li kullanıyordum. 8.1.3'e iTunes üzerinden restore ettim. Ne yapmam gerekiyor beyler 8.2 ile düzelir mi sizce ? Teşekkürler şimdiden.
     Telefonu kilitlediğim zaman Wi-Fi kopuyor! Telefonu kilitlediğim zaman Wi-Fi kopuyor!

Edit: Arkadaşlar 8.3 ile düzelmişti simdi yine başladı

8.2 çıkınca kurmuştum düzelmişti sonra yine başladı. Şu an 8.3 kurulu. Ilk kurduğum zaman düzelmişti simdi yine başladı Wi-Fi kopma sorunu. Telefonu kilitlediğim an Wi-Fi gidiyor. 2 gun önce olmaya başladı ve hala devam ediyor !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doğan96 -- 4 Mayıs 2015; 13:23:59 >

• uyku modu ayarlarını kontrol et.
  • Ne yazık ki ios 8'in marifetlerinden ios 8.2 gelicek yarın. Onda sorunun giderilmesini temenni ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BigGamer -- 8 Mart 2015; 0:34:06 >
  • Teşekkürler arkadaşlar. Mecbur 8.2 yi bekleyecez.
  • Aynı sorunu bende yaşamaktayım.iPhone 6 + kullanıyorum.3G olmadığı zamanlarda bu sebepten bildirimler,tekrar elle uyandırıp Wi-Fi bağlanana kadar düşmüyor.
  • Aynı sorun ios 6.1.3'te de vardı. Sırf o yüzden ios 7.1.1'e geçmiştim.
  • Bu sebepten dolayı E sürekli açık bende. Yoksa bildirim ya belirli aralıklarda geliyor ya da gelmiyor.
  • Ayda bir kere gibi sıklıkla çok nadir bana da oluyor iphone 5s 8.1.3 telefonu kapatıp açınca düzeliyor bende
  • Bu bir sorun değil arkadaşlar. iOS, bildirimleri Apple'ın serverları aracılığıyla alır ve eğer cihazda hücresel veri açıksa bu server'a ne olursa olsun hücresel veri üzerinden bağlanılır. Yani Wi-Fi açık ve bağlı dahi olduğunda bile, bildirimleri almak için cihaz yine de hücresel veriyi kullanmaktadır. Cihazda mobil veri açık olduğunda ve cihaz Wi-Fi'a bağlı olduğunda cihazı kilitlediğinizde cihaz Wi-Fi ile olan bağlantısını keser çünkü cihaz zaten bildirimleri almak için hücresel veri aracılıyla Apple'ın serverlarına bağlanmıştır ve Wi-Fi'ın açık olmasına gerek kalmamaktadır. Onun için cihaz Wi-Fi'ı kapatır. Siz ekranı uyandırdığınızda ise tekrar bağlanır. Eğer hücresel veriyi kapatırsanız işte o zaman cihaz bildirimler için Wi-Fi'ı kullanır. Bu kısımdan emin değilim ama bildiğim kadarıyla cihaz ondan sonra da sürekli kablosuz ağa bağlı kalmıyor fakat 15 dakika da bir cihaz Wi-Fi'a bağlanıp bildirimleri kontrol ediyor. Bu pil ömrünü arttırması için yapılmış birşey ve Apple'ın bunu kolay kolay değiştireceğini düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmudf2 -- 8 Mart 2015; 16:25:46 >

• bu 1 hata değil ki. amaç şarjı çok yememesi. insomnia diye bir tweak vardı. wifi sürekli açıktı ama yediği şarjı görünce vazgeçiyorsun. yani demek istediğim bu 8.2 ile düzelecek biley değil. sorun değil çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmudf2

Bu bir sorun değil arkadaşlar. iOS, bildirimleri Apple'ın serverları aracılığıyla alır ve eğer cihazda hücresel veri açıksa bu server'a ne olursa olsun hücresel veri üzerinden bağlanılır. Yani Wi-Fi açık ve bağlı dahi olduğunda bile, bildirimleri almak için cihaz yine de hücresel veriyi kullanmaktadır. Cihazda mobil veri açık olduğunda ve cihaz Wi-Fi'a bağlı olduğunda cihazı kilitlediğinizde cihaz Wi-Fi ile olan bağlantısını keser çünkü cihaz zaten bildirimleri almak için hücresel veri aracılıyla Apple'ın serverlarına bağlanmıştır ve Wi-Fi'ın açık olmasına gerek kalmamaktadır. Onun için cihaz Wi-Fi'ı kapatır. Siz ekranı uyandırdığınızda ise tekrar bağlanır. Eğer hücresel veriyi kapatırsanız işte o zaman cihaz bildirimler için Wi-Fi'ı kullanır. Bu kısımdan emin değilim ama bildiğim kadarıyla cihaz ondan sonra da sürekli kablosuz ağa bağlı kalmıyor fakat 15 dakika da bir cihaz Wi-Fi'a bağlanıp bildirimleri kontrol ediyor. Bu pil ömrünü arttırması için yapılmış birşey ve Apple'ın bunu kolay kolay değiştireceğini düşünmüyorum.
    O sorun bende de şu şekilde oluyor;

Modem açık ve adsl varken (bu arada telefonda wi-fi açık) modemi kapatıp tekrardan açtıktan sonra, telefon uyku modundan uyandıktan sonra wi-fi geliyor bu sefer telefonu restart ediyorum.

• quote:

Bu bir sorun değil arkadaşlar. iOS, bildirimleri Apple'ın serverları aracılığıyla alır ve eğer cihazda hücresel veri açıksa bu server'a ne olursa olsun hücresel veri üzerinden bağlanılır. Yani Wi-Fi açık ve bağlı dahi olduğunda bile, bildirimleri almak için cihaz yine de hücresel veriyi kullanmaktadır. Cihazda mobil veri açık olduğunda ve cihaz Wi-Fi'a bağlı olduğunda cihazı kilitlediğinizde cihaz Wi-Fi ile olan bağlantısını keser çünkü cihaz zaten bildirimleri almak için hücresel veri aracılıyla Apple'ın serverlarına bağlanmıştır ve Wi-Fi'ın açık olmasına gerek kalmamaktadır. Onun için cihaz Wi-Fi'ı kapatır. Siz ekranı uyandırdığınızda ise tekrar bağlanır. Eğer hücresel veriyi kapatırsanız işte o zaman cihaz bildirimler için Wi-Fi'ı kullanır. Bu kısımdan emin değilim ama bildiğim kadarıyla cihaz ondan sonra da sürekli kablosuz ağa bağlı kalmıyor fakat 15 dakika da bir cihaz Wi-Fi'a bağlanıp bildirimleri kontrol ediyor. Bu pil ömrünü arttırması için yapılmış birşey ve Apple'ın bunu kolay kolay değiştireceğini düşünmüyorum.

Ios 7.1.1'de böyle bir sorun yok. Wifi açıkken tuş kilidi açınca wifi hiçbir zaman kapanmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1ht1baron

quote:

Ios 7.1.1'de böyle bir sorun yok. Wifi açıkken tuş kilidi açınca wifi hiçbir zaman kapanmıyor.

Alıntıları Göster
    Kopmaz sadece atalete uğruyor

• Arkadaşlar 8.3 ile düzelmişti simdi yine başladı

8.2 çıkınca kurmuştum düzelmişti sonra yine başladı. Şu an 8.3 kurulu. Ilk kurduğum zaman düzelmişti simdi yine başladı Wi-Fi kopma sorunu. Telefonu kilitlediğim an Wi-Fi gidiyor. 2 gun önce olmaya başladı ve hala devam ediyor !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doğan96 -- 4 Mayıs 2015; 13:23:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doğan96

Arkadaşlar 8.3 ile düzelmişti simdi yine başladı

Bende bu noktada merak ettiğim bir şey sorayım. Şimdi diyelim ki appstore dan bir oyun indiriyoruz 1 gb gibi. Wifi ile indiriyoruz bu arada. Tuş kilidi ile telefonu kilitlersek wifi bağlantısı bir süre sonra gidiyor mu? Yoksa tuş kilidinde de olsa bağlantı devam ediyor mu? Çünkü böyle bir durumda tuş kilidini açsam wifi simgesi bir kaç saniye sonra geliyor, sanki tekrar bağlanıyormuş gibi.

• kaiowas kullanıcısına yanıt
    İndirmelerde devam eder-ediyorda ancak hiçbir aktif işlem olmadığında kopuyor cidden.Aynı sorun bendede ara ara oluyor.8.1.3'de sürekli oluyordu 8.3'te o kadar yaşamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreandes

İndirmelerde devam eder-ediyorda ancak hiçbir aktif işlem olmadığında kopuyor cidden.Aynı sorun bendede ara ara oluyor.8.1.3'de sürekli oluyordu 8.3'te o kadar yaşamıyorum.
    Bir aç kapa yapın bakalım.. Arada bana da oluyor, tokatlıyorum düzeliyor.

Edit: Telefonu tokatlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OsbourneReynolds -- 4 Mayıs 2015; 21:15:25 >
  • OsbourneReynolds kullanıcısına yanıt
    Hocam Edit'e bittim Düşünüp yanlış anlaşılmaların önüne geçmişsiniz
  • Ağ ayarlarını sıfırlamayı denemediyseniz bir deneyin.
    Düzelmezse önce ayarlardan veriyi ve ayarları sıfırla seçeneğiyle telefonu sifırlayıp silin. Telefon kurulum ekranı geldiğinde kurulum yapmadan DFU mod ile 8.3'ü yeniden kurun.
  • infom@n kullanıcısına yanıt
    Hocam telefonumda bir Sürü Wi-Fi adresi Kayıtlı. Cogunun şifresini bilmiyorum. O Yüzden onu pas gecelim 8.4 çıkınca dediğinizi yapmak istiyorum daha iyi olmaz mi hocam?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.