Şimdi Ara

Telefona DAHİLİ HAFIZA EKLEMEK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
6.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Harici hafıza kartı yuvası olmayan telefonların hafıza kapasitesi artırılamaz mı?
    Yani çoğu telefonun birkaç MB hafızası var. Bunların dahili memorylerine bağlantı yapıp başka bir hafıza çipi veya bir mini sd kart ile destekleme yapılamaz mı (mekanik/manuel olarak).

İki devreyi lehimle birbirine bağlamaktan öte bir şey olabilir :) ama çok zor olmasa gerek.

Düşünsenize nokia 2630'un içine kendiniz mini sd kart koyup bağlantıları birleştirerek hafıza kapasitesini 1 gb yapıyorsunuz :)

Bilen, yapan, fikri olan varsa paylaşsın derim.

------
    telefona dahili hafıza eklemek
    telefonun hafızasını artırmak
    telefonun hafızasını arttırmak
    telefonun hafızasını büyütmek
    telefona hafıza eklemek
    ------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuala -- 30 Mart 2008; 13:10:19 >

• işin mekanik boyutunu pek bilemem ama tanıtcağın hafızayı ztn telefon gormez.yazılımı ona gore yapılıyor..yazılımı da değiştirmen lazımkii nası olcak o iş
  • sd (veya diğer formattaki) kartı, harici (yabancı madde) gibi tanıtmayıveririz. Kendi hafızasının devamı gibi tanıtmaya bakarız. Gerek yazılımsal gerek mekanik olarak.

Duyarsız kalmamanızı rica edeceğim.
    Çoğumuzun bu konuda bildiği veya fikri vardır.
    Bu olay o kadar da zor olmayabilir, hoş olmaz mı :)
  • bunu dusunen kesin cıkmıştır burda ..yani mesela 10mb sa 100 yaparsın blkide (onu bile zannetmiyorm ben) 1gb fln bnce olmaz yani yazılımsız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi énigma -- 30 Mart 2008; 12:57:58 >
  • ya sonuçta fiziki bir ekleme olacak. Yani ya bir sd kart gibi bildiğimiz bir hafıza kartı eklenip bağlantıları yapılacak, ya da gsm elektroniğinde kullanılan hafıza çiplerinden biri, telefonun dahili hafıza çipiyle (ram) bağlanacak.

Diğer bir konu yazılımın direkt bunu engelleyeceğini düşünüp pes etmemize gerek yok. Yazılım dediğin ne ki, biri bozar biri baştan yazar.
    Hem belki de buna gerek de kalmaz, fiziki bağlantıyı sağlamak bile yeterli olabilir. Tahmin ediyorum önemli nokta, taktığımız ram çipin veya sd kartın "yabancı madde" gibi durmamasıdır.
  • bence imkansız bir şey zaten hafıza kartlı telefonlar ucuzlar 60-70 ytl civarında hafıza kartlı telefon bulmak çok kolay bakınız 6600 e250 e398 daha bir çok örnek verebilirim ama aklımda yok yani hem zor hemde gereksiz bir şey bence tabi bu benim düşüncem haa telefon çok kalite olur denenir ama 2630 için değmez diye düşünüyorum mesela k510i ye bu olay yapılsa mükemmel olur telefon mp3 çalarken sesi çok yüksek ve kaliteli çıkıyo fotoğraf çekimide 1.3 mp le göre gayet başarılı
  • bencede imkansız gibi bişey... zaten dahili hafıza ekledikten sonra kesin o telefon yüzden 1milyon yavaşlar kaldıramaz vb........ salla gitsin
  • TAMAM İŞTE, k510i, çok özelliği var ama hafıza kartı takamıyorsun. 20 küsur mb ile sınırlı.

Maksat bilgi ve fikir paylaşımı ile bu hafıza artırma işini yapabilmek.
    Elbette duvara karşı yürümenin bir alemi yok, ama hani, neden olmasın, nasıl olabilir diye düşünebiliriz de.

quote:

Orjinalden alıntı: .:: NEJ@T ::.

haa telefon çok kalite olur denenir ama 2630 için değmez diye düşünüyorum mesela k510i ye bu olay yapılsa mükemmel olur telefon mp3 çalarken sesi çok yüksek ve kaliteli çıkıyo fotoğraf çekimide 1.3 mp le göre gayet başarılı

Hadi devam :)
    ince işte tecrübeli sıkı elektronikçiler bulmak lazım
    vardır buralarda :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuala -- 30 Mart 2008; 13:32:11 >

• Yorum ekleyen arkadaşlara teşekkürler...
    Altı aydır Türkcell T20 telefon kullanıyorum. Dahili belleği 160 mb. Boş alan 18 mb.tın altına düştüğünde hiçbir proğram yükleyemiyorsun. Depo olarak sd kartı gösterdiğim halde 160 mb. yetmiyor. TÜRKCELL T20'de dahili belleği 1 GB.a çıkartabilir miyiz. Bu konuda kesin bilgisi olan arkadaşların yorumları ekliyorum.
    Saygılarımla...Nurullah YENEN
  • Aceleyle yazdığımdan hata oldu az önceki mesajda düzeltme yapıyorum.

TÜRKCELL T20'de dahili belleği 1 GB.a çıkartabilir miyiz. Bu konuda kesin bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Saygılarımla...Nurullah YENEN
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.