Şimdi Ara

Telefon hattı [YARDIM]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sorunumu anlatıyim de el birliğiyle halledelim şu meseleyi Kısaca bahsetmek gerekirse turknetten internet başvurusu yapmıştım yalın internetleri olmadığı için benim adıma sabit telefon hattı açtıracaklarını söylediler eyvallah dedim açtıralım sonra türk telekomdan gelmişler telefon- internet hattını çekmişler kutuya bağlamadan ucu açık şekilde üzerine ismimi yazarak gitmişler bu sıcakta elektrikçi arayıp uğraşmak da istemiyorum acaba kendim bağlayabilir miyim ?konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar yorum yapıp yardımcı olurlarsa sevinirim
    Telefon hattı [YARDIM]

Telefon hattı [YARDIM]

NOT: kağıdını gördüğünüz benim hattım değil sanırım yakın zamanda apartmanda bağlatan olmuş onun ismi yazılı sorun olmasın diye sildim, elimle tuttuğum ucu bağlanmamıs iki kablo benimkisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serd12 -- 1 Temmuz 2017; 11:3:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O kablonun iki ucunu sizin daireye giden kablonun iki ucuna baglayacaksiniz.

• ahmet/elektro A kullanıcısına yanıt
    Hocam peki bizim daireninkisini nasıl bulucam deneyerek mi ? bir de herhangi bir alet gerekiyor mu bunun icin tornavida falan iş görür mü ?

• Koskoca forumda yok mu bu işlerden anlayan ?

• tlf işleri kablosunun ince olması ve genelde bu kabloları çeken insanların ... olması sebebi ile sorunlu işlerden 1 tanesidir..

o gördüğünüz 2 uçlu plastiğin adına regret deniyor... bir tarafı gelen kablo diğeri de dağıtım .. yani giden kısmı için kullanılır ama şu ana kadar düzgün bağlantısı olan bir regret henüz göremedim... ülkemizde telekomcu firmaların çoğu bu şekilde dağınık bırakıp giderler.. sen ona sorunsuz bir düzende verirsin onlar dağınık olarak bırakır gider.. çalıştığım fabrikanın santralini 2 ay önce değiştirtdiğim için iyi biliyom...maalesef

o hattın senin olup olmadığını anlamak kolay... eline bir seyyar tlf alırsın.. onun kablosunu ordaki teller bağlar ve sonrasında kendi cep tlf unu arayarak hangisinin kendi hattın olduğunu bulmaya çalışırsın.. ama tabiki bazıları benim eve aldığım gibi yalın internet almış ise arama yapmayacaktır. bu arada sana neden yalın internet yok dediler anlamıyorum.. velevki gerçekten yok ise.. git o hattını aramalara kapattır ve tarifelerin de en küçüğüne çevirt.. misal aklımda kalan en küçük paket 27 lira gibi... sen eğer aramalara kapatmaz isen.. arasan da aramasan da bi şekilde telekom sana arama yapmışsın gibi gemçirmeye çalışır.. en mantıklısı sözleşmeyi yapan memur ile kavga edip yalın internet için zorlamak.. her ay sabit port bedeli ödersin böylece...

dediğim gibi ... en basit kutuda senin hattını bulma yönetemi o şekilde.. ama.. eve giden kabloyu nasıl bulurum dersen... orda çevrendeki bir elektrik ve tlf işleri yapan birisini öpmen gerek.. aksi halde ....

başarılar

• tosuntosun T kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkür ederim zahmet edip yazmışsınız ancak sorun çözüldü türknete durumu anlattım türk telekoma söylemişler onlarda sağolsun pazartesi yani dün gelip hallettiler ekstra kendim uğraşmadım ya da elektrikçi çağırmadım. Bu arada yalın internet neden yok tam çözebilmiş değilim fakat telefon hattının olması da sorun değil çünkü telefon türknete ait internette dahil hepsine 60 lira veriyorum ekstra masraf çıkarmıyor yani. Tabi telefonu kullansam ve vermiş oldukları 1000 dk hediyeyi aşmış olsam dediğiniz gibi ekstra fatura ödemem gerekir fakat telefonla işim yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.