Şimdi Ara

Telefon Dolandırıcılığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Dün akşam malum siteden ikinci el telefon bakarken ön siparişle iphone vs. her telefonu getireceğini ve fiyatlarının çok uygun olduğunu gördüğüm bir ilanla karşılaştım. Arkadaşı aradım bana istediğimi seçmemi, 1 haftada elimde olacağını ister elden ister evime gönderileceğini söyledi. Sonra bi fb hesabı söyledi o da oradan söylüyormuş 200 tl komisyon alıyormuş. Benim anlayamadigim kendisi kar amaci güderken niye bana aldığı yeri söylediği. Oraya baktım Gürcistanda bir telefoncuymus ama türkçe biliyorlar.

Adamlara msj attım hemen dönüş yaptılar. Telefonun garantili olacağını 2 yıl resmi distribütör garantisi verileceğini faturalı olduğunu filan söyledi. Buraya metni yazıyorum.

Ödeme şekli havale veya eft dir.
    YURTDIŞI KARGO KAPIDA ÖDEME SİSTEMİ SUNMADIĞI İÇİN KAPIDA ÖDEME SEÇENEĞİ YOKTUR...
    Ödeme yapan kisi adina fatura kesilir.
    Ödeme yaptığınızda istemekte olduğunuz cihaz özellikleri bildiriniz.
    Adresinizi verdiğiniz anda kayıt işlemleri bitiminde kargoya teslim edilir.
    Ortalama 2 ila 4 günde adresinize teslim ediliyor.
    Cihazlar 2 yıl TÜRKİYE garantili olup kaydı yapılmış olarak size ulaşır.
    Garanti süresi faturanız kesildiği anda başlar.
    İade süresi 15 gündür.
    Cihazlar simfree (tüm sim kartlara açık) olduğu için simkartınızı takıp kullanmaya başlıyorsunuz.

Bunun dolandırıcılık olduğuna inanıyorum. O yüzden isim vermiyorum inananlar olabilir diye. Siz ne düşünüyorsunuz ? Bunlara bulaşan yok mudur sitede ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alper_gs -- 12 Eylül 2017; 8:49:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• benim param kıymetli zor kazanıyorum kardeşim. güvenmediğim birşeye neden bulaşayım. hiiiç gerek yok. parama göre mal bakarım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.