Şimdi Ara

tektaş pırlanta fırsatı , foruma özel !!! (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.349
Cevap
361
Favori
537.132
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: demiraytunçbilek

geçen hafta tektaş aldık Ferhat Beyden. Teşekkür ederiz. Kazancı bol olsun. Epey bir yere sorduktan sonra Ferhat Beye de bir uğrayın. Farkı görürsünüz.

güle güle kullansınlar :) elimizden geldiğince doğru bir biçimde işimizi yapmaya çalışıyoruz sadece :)
  • Ferhat Bey, merhaba. Eşim için tektaş yüzük almak istiyorum ve pirlanta gibi dipsiz bir konuda sizinle karşılaşmış olmak beni çok mutlu etti. Forumdonanim ekibine ve size teşekkür ederim. Tüm safyaları okuyamadım daha önce sorulmuştur mutlaka kusura bakmayın. Pırlantanin karattan sonra rengine mi berraklığına mı dikkat etmeliyiz? E veya F mi yoksa vs1 vs si degerleri mi onemlidir? Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • madmexx M kullanıcısına yanıt
    ilk öncelik büyük carat olması ikinci öncelik yüksek renk olması tercih edilmeli , daha sonrasında vs sı olması seçilebilir vs sı olması çıplak gözle seçilemediği için olsa da olur olmasada :) gia zaten tüketici lehine en sağlam şekilde sınıflama yaptığı için sı sınıfı taşları da tercih edebilirsiniz piyasada ki vs diye satılan taşlardan daha temiz oluyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 28 Haziran 2014; 17:16:45 >
  • 0.41 H SI1 1100 usd 2176274986 
    0.40 D SI1 1260 usd 2166444985
    0.40 G VS1 1260 usd 515688790
    0.40 G SI1 1200 usd 2166280090 3x EXCELLENT 
    0.40 H VS2 1200 usd 1146035108 

Ornek olarak yukaridaki taşların fiyatları çok yakın hangisini seçersem hediye daha mutlu eder:) cevabiniz icin teşekkur ederim. Cevap sizin icin kolay olsa da benim gibi bu işten uzak arkadaslar icin aydinlatici olacaktir.

d renk olan satıldı biraz evvel güncelledim ,

bunların arasında , g renk olanları tercih edebilirsiniz .
  • cevabınızı hemen görünce sevindim. Sizi bulmuşken hemen sormaya devam edeyim.Size nasıl sipariş verebiliriz. Katalog görebiliyor muyuz yoksa modeli biz mi gönderiyoruz size?

ilk mesajda modeller var onlar hemen teslim , sizin sectiğiniz modelide yapabiliyoruz max bir haftaya kadar sürebiliyor . taşı ve modeli belirliyoruz havale yapıyorsunuz bana . kargo ile ulaştırıyoruz sonrasında bu kadar :)
  • OK. anlaşılmıştır.gayet kolay.
    0.40 F SI1 Bir de bunu gördüm g yerine f olması bakımından tercih edilmeli mi?

evet tercih edilebilir yüksek renk her zaman ıyıdır :)
  • http://www.zenpirlanta.com/pirlanta-yuzukler/tektas-yuzukler/urun/3627

daha önceki mesajlarda da bir arkadaş sormuş aynı modeli:) bana da güzel geldi.. Sanırım taşı saran kolların fazla olması güzel yapmış.
    taş detayı için size nasıl pm atabilirim forma yeni üye olduğundan henüz hiç kullanmadım:)

• Web sayfamızdaki 285, 606 ve 621 nolu modelleri de beğendim. Rica etsem bu modellerin yandan fotolarıni görebilme imkanımız olabilir mi acaba?

pm attım size .
  • quote:

Orijinalden alıntı: cedefre

Ferhat bey merhaba bir toptanciya gittim ve 70 carat i renk tasa 4.700 istedi . Bana fiyat cok iyi geldi sertifika da veriyormus. Sizce sahte felan olabilir mi yoksa toptanci diye mi bu fiyati verdi normalde perakende satış yapmıyormuş ama tanıdık vasitasiyla gittiğimiz için bize fiyat verdi.

Merhaba , boyle bir soruya uzaktan cevap vermek cok cok zor i renk si berraklik varsa pek ucuz degil . Kesim kalitesi nedir , bu renk ve berraklik siniflamasini laboratuvar sertifikasindan mi ogrendiniz yoksa firma sertifikasi ile mi beyan edildi. Kisacasi urune gore pahali da olabilir ucuz da bisey gerçekten çok zor .

• Geçen hafta ben de Ferhat bey ve babası ile tanıştım. Kendilerinden güzel bir tektaş aldım. İlgilerinden dolayı teşekkür ederim.
    Abdullah
  • quote:

Orijinalden alıntı: doomhan

Geçen hafta ben de Ferhat bey ve babası ile tanıştım. Kendilerinden güzel bir tektaş aldım. İlgilerinden dolayı teşekkür ederim.
    Abdullah

rica ederim , güle güle kullansınlar :)
  • Ferhat Bey merhaba. Bugun sabah siparişim kargo ile ulaştı. Gerçekten çok beğendim, ışıl ışıl parlıyor. Ellerinize sağlık çok güzel olmuş. Eşimin de begeneceginden eminim artik:)

Kibarlığınız ve alakanizdan dolayi tekrar teşekkür ederim. Alışveriş düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. iyi günler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: madmexx

Ferhat Bey merhaba. Bugun sabah siparişim kargo ile ulaştı. Gerçekten çok beğendim, ışıl ışıl parlıyor. Ellerinize sağlık çok güzel olmuş. Eşimin de begeneceginden eminim artik:)

Kibarlığınız ve alakanizdan dolayi tekrar teşekkür ederim. Alışveriş düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. iyi günler dilerim.

merhaba serkan bey :)

rica ederim , güle güle kullansınlar :)
  • Ferhat Bey ilgili bir satıcı. Mekanına gittiğinizde taş seçimi konusunda da yardımcı oluyor. İşte bu D renk ama şu E renk olanın fiyatları ve ağırlığı aynı olmasına rağmen çapı biraz daha büyük ve perfect kesim gibi tüyolarla sizi olumlu bir şekilde almaya yönlendiriyor. Bir de kendisi alyans ta sattığını buradaki bazı mesajlarda belirtmiş olmasına rağmen benim gözümden kaçtığı için alyansları başka yerden aldığımdan alyanslara %15-%20 fazla para ödediğimi farkettim. Tek taşınızı alırken mutlaka uygun fiyatlı alyans sözü de alın, benim gibi başka yerde kazıklanmayın. Düz klasik alyanslar için yüzük başına 250 TL işçilik hesap eden yer gördüm ben. Kendisi Klasik yüzüğün 50 TL işçilik bedeli olduğunu belirtmiş.

Kendisinin bir mesajından edindiğim bilgiye göre alyans alırken kazıklanmamak için klasik 14 ayar alyanslar için 57-60 TL arası bir tutarı (bugünün tarihi ile 14 ayar altın gram fiyatı) 2 yüzüğün toplam ağırlığı ile çarpın, üstüne de 50+50 = 100 TL işçilik ekleyin, satın almanız gereken tutar üç aşağı 5 yukarı böyle bir şey olmalı.

Örnek hesaplama:
    İki yüzük toplam 12 gram.

12gr x 58 TL = 696 TL
    100 TL de iki yüzük işçiliği toplam 796 TL civarında olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pegasx -- 8 Temmuz 2014; 22:11:25 >

• pegasx P kullanıcısına yanıt
    Olabildikce mantikli secenekleri onermeye calisiyorum :)

alyans konusunda sınır yok sadece bir resmi olmasi yeterli :) yanliz yaptiginiz hesap dogru ama isciligi 50 tl olanlar duz modeller. Parcali desenli olanlar 150 tl ye kadar cikabiliyor . Piyasa en pahali alyansin isciligi 150 tl ye yapiliyor yani :)

• Ferhat Bey'den kargo ile aldığım tektaş biraz büyük gelmişti. Ferhat Bey'in yönlendirmesiyle Kuyumcukent Fark Takıda sorunsuzca hallettik. Yarım saatte istediğimiz ölçüye ayarlayıp verdiler. Tolga Bey'de çok ilgiliydi. Ücret de almadılar.

Ferhat Bey gözü kapalı alışveriş yapılabilecek esnaflardan.
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.