Şimdi Ara

Teknik servis ve hangi parça yandı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Asus A8n deluxe
    512 MB x 2 Geil Ram
    160 GB Samsung HDD
    MSI 6600GT
    SB Audigy ZS
    DVD RW
    DVD Rom
    Not: Daha önceden tüm sistemi ben kurdum ve üzerinde çeşitli modifikasyonlar (Zalman CPU soğutucu ve Chipsete zalman pasif soğutucu gibi) yaptım.
    Aopen kasadan Lian Li kasaya geçiş yaparken, binbir tane sorun yaşadım.
    Tam hallettim derken, DVD Rom ve RW çalışmadı. Onları düzelteyim derken, birden
    açık olan kasadan "çıt,çıt" sesleri ve beraberinde bir koku geldi. Kpatana kadar zaten yanan parça yanmıştır. Fakat tüm parçaları kontrol etmeme rağmen bir hasar göremedim.
    Bilgisayarı çalıştırdığımda boarda elektrik gelmekte, tüm fanlar çalışmakta, HDD'nin açılış sesi hissedilmekte aksine boarddan gelen bip açıldım sesi duyulmamakta , ekrana görüntü gelmemekte ve ekran kartı fanı çalışmamaktadır.
    Sorunun tam olarak nerden kaynaklandığını bulamadım ama Mboard olduğunu düşünüyorum. Problemin hangi parçadan olduğunu tahmin edebilecek veya Kadıköy yakasında iyi bir teknik servis bilen varsa çok memnun olacakğım.

• Sorun anakartında Çizgi Elektroniğe gönderirsen ücretsi<z olarak tamiratını yaparlar.
  • önce emin olsam hangi parça olduğuna dair daha iyi olmaz mı?
    denemek için de teknik servis gibi bir yer gerekiyor bu konuda yardım istiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ravashack

önce emin olsam hangi parça olduğuna dair daha iyi olmaz mı?
    denemek için de teknik servis gibi bir yer gerekiyor bu konuda yardım istiyorum.

Muhtemelen anakartının bir veya daha fazla transistörü yanmış.Dolaysıyla anakartın bazı işlevleri yerine getirirken bazılarını yapamıyor ve sistem açmıyor.
    Daha öncede dediğim gibi kartını Çizgi El. gönderirsen tamir edebilirler.Ama illa emin olmam gerekir diyorsan sistemini başka bir anakart üzerinde uzay montajı yaparak bileşenleri tek tek kontrol edebilirsin.
  • bencede anakart bende aynı şekilde çok yaktım çünkü çizgide olamasa battık
  • RAM YUVALARIDA YANMIS OLABILIR BENIM YUKSEK VOZLAJDA YANAN COK MAKINAM OLDU BIRDE TRANSISTORMUYDU NEYDI 4-5 TANE VAR ANAKARTIN UZERINDE ONLARA YUKSEK VOLTAJ GELDIYSE BIR IKI TANESI DEVRE DISI OLMUSTUR ONLARI DEGISTIRISEN IYI OLUR
  • quote:

DVD Rom ve RW çalışmadı. Onları düzelteyim derken, birden
    açık olan kasadan "çıt,çıt" sesleri ve beraberinde bir koku geldi.

IDE kablolarını kasa çalışırken mi söküp takmaya çalıştın?
  • transistör nedir? ve nasıl değişir resmini gören vardı. ya da gösterebilecek biri...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikail13 -- 17 Nisan 2006; 23:40:32 >
  • Herkese teşekkürler.
    Sorun PSU imiş.

Ekran kartı, PSU'nun suçunu gizlemek için numara yapıyormuş... (Sonunda itiraf etti.)

• haydi bakalım kolay gelsin
  • geçmiş olsun bundan sonra korkmadan önce kasanın içini biraz incele, ben psu gibi basit bir neden beklemiyordum korkuna bakarak...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.