Şimdi Ara

tecrubenize ihtiyacım war :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • msı msı 970a-g46 anakar aldım bide fx 8350 işlemci daha 3 günlükler yeniler yani ama gel gelelim bios da işlemci sıcaklıgı 40 dan aşşa düşmüyo boştayken dikkatimi çekti çalıştırır çalıştırmaz biosa giriyorum yine 37 38 diye 45 e kadar çıokıyo cpu fan 3000 lerde uçak kalkıyo ewden sanki garip olan işlemci fanım da iyi bakır tabanlı 100 liraya almıştım intel ve amd ye uyumlu 40 küsür derecedeyken işlemcinin oraya dokunuyorum sıcaklık yok yani dediyi kadar sıcaklık yok neden bunu yapar m

• Stok soğutucu yapar evet, farklı bir soğutucu ise montaj hatası vardır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düzgün yazarsan yardımcı olabiliriz. Hiç bir şey anlamadım.
  • fan stok fan mı senin kendi fanın mı
    anakart sıcaklık sensörü bozuk olabilir
    anakart fan kontrolünde kötü olabilir
    termal macun kalitesiz olabilir
    bilgisayarı aç hw monitör programını aç 10 dk boş bırak bilgisayarı sonra ss çek koy
  • CPUID HWMonitor İLE BAKTIM DEYERLER BURDA KASANIN İÇİNDEKİ SOĞUTUCUYA BAKTIM SOĞUK ISINMA YOK İŞLEMCİYE YAKIN OLAN TARAFA DOKUNDUM YİNE SOĞUK MACUNU YENİLEMİŞTİM TEKRAR YENİLEDİM FAYDA YOK FAN ZATEN ISI GÖSTERDİYİNDEN DOLAYI UÇUYO BİRAZ DAHA HIZLI DÖNSE KASA UÇUCAK :(
     tecrubenize ihtiyacım war :( tecrubenize ihtiyacım war :( tecrubenize ihtiyacım war :( tecrubenize ihtiyacım war :(

• Fanın arka Plakası taö sıkılanmamış olabilir aynı şekilde vidalarda
    termal macunu işlemcinin üzerine iyice yaydınızmı

HERŞEYDEN ÖNEMLİSİ Egzos fan göremiyorum sıcak havayı nasıl dışarı atacak. içerideki sıcak vaha sürkilasyon yapı duracak bir tane egzos fan takman lazım
  • Anladim tabani sıkıcam ilk isim doru diyosunuz tabiki yaydim macunu ilk isim egzos fani koyucam

• Ama dikkatimi ceken acilir acilmaz 35 derece gosterirmi cpu isisi sona yukseliyo 45 doru 50 oluyo

• Up

• We yani cpu fani saglam bi onceki anakartimda islemcimde ne kadar oc yapsamda 40 dereceyi gecmiyodu cunki fan iyi ama bunda isinmiyo ama derece yuksek bide oc yapsam ne olcak bilmiyorum :d

• BerkhanBalta kullanıcısına yanıt
    Hocam herkez anladi sizde bi problem ola bilir efendim

• Stok fan deyil efendim

• quote:

Orijinalden alıntı: djxxx

Stok fan deyil efendim

Soğutucu montajında hata var yada eksoz fanı olmayışı artıyor olabilir

• quote:

Hocam herkez anladi sizde bi problem ola bilir efendim

O zaman kolay gelsin.
  • Efendim ozaman ilk isim yarin ewe gidince farkli bi sekilde takicam macunu tekrar yenilicem ins düzelir

• quote:

Efendim ozaman ilk isim yarin ewe gidince farkli bi sekilde takicam macunu tekrar yenilicem ins düzelir

Vidaları eşit sıktığınızdan emin olun ve macunu dengeli sürün

• Efendim ozaman ilk isim yarin ewe gidince farkli bi sekilde takicam macunu tekrar yenilicem ins düzelir

• sıcaklıklar normal hiçbir sorun yok
    boşta 24 derecede ve egzoz fan yok bu da oda sıcaklığı filan olmalı eğer montaj hatası olsaydı boştaki sıcaklıklar bile yüksek olmalıydı
    garanti olsun diye yine hw monitör açıkken yarım saat filan oyun oynayın 65 dereceyi geçmemişse sorun yoktur az geçmişse soğutucu kaliteli değildir yok 80-90 derece olup kapanırsa o zaman montaj hatasından bahsedebiliriz
    fx 8320 gigabyte 990fxa ve seidon 120v ile kontrol ettim 37 derece de bende gözüküyor hiçbir sorun yok güle güle kullanın
  • djxxx D kullanıcısına yanıt
    hocam stok soğutucular öyledir zalmanın cpu soğutucunu öneriyorum

http://www.vatanbilgisayar.com/performa-lga775_1150_1155_1156--amd-am2_am2-_am3_fm1-islemci-sogutucu.html
  • Montajla alakalı diye düşünüyorum bende termal macun veya tam oturmamasıyla alakadar olabilir egzoz fanı olmadığı için bu kadar olamaz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.