Şimdi Ara

Tecrübeli şoförler yardım lütfen?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 hafta içinde aracın muayenesini yaptıracağım arkadaşlar her şey tamam ama bir şey kafama takıldı. Benim aracın Egzoz Gazı Emisyon Ölçümünün geçerlilik süresi 05.07.2014'te bitmiş ancak o sıralar aracın sahibi ben değildim. Muayene için randevu alırken "Egzoz Gazı Emisyon Ölçümünün geçerlilik süresine dikkat edin" yazıyor. Nasıl bir sorunla karşılaşırım ya da öncesinde veya sonrasında yapmam gereken bir şey var mıdır?

• önce sanayiye gidip egzost ölçtürüp kartını alıyorsun
    sonra muayeneye giriyorsun
  • peki muayene istasyonunun içinde bu işlemi yaptıramaz mıyım hocam illa sanayiye mi gitmem gerekir?
  • Yeni çıkmış herhalde düzeltiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3B913FB4A -- 16 Şubat 2015; 14:21:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BatuKır

önce sanayiye gidip egzost ölçtürüp kartını alıyorsun
    sonra muayeneye giriyorsun

gerek yok 10lira en fazla fazla verirsin istasyonda yapılıyor onlar yönlendiriyo zaten seni hem emisyonla muayene tarihi aynı olmuş olur tekrarında uğraşmamış olursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: -TDI-

Malesef.

eminmisiniz yanlış bilgi vermeyin
    http://www.tuvturk.com.tr/egzoz-gazi-emisyon-olcumu-hizmeti-veren-istasyonlar.aspx

Egzoz Gazı Emisyon Ölçümünü tüm sabit TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonlarında yaptırabilirsiniz.
  • sound_of_silence! kullanıcısına yanıt
    ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim :)
  • tüvtürkte egzost yaptırmayın uğraştırıyorlar

• Ekzos muayenesine gitmeden önce motoru bi kontrol ettir.sorun varsa 2 kere uğraşmamış olursun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • öncelikle selamlar aracınızın yakıtı benzin ve lpg ise araçıın hem benzin hem lpg de sorunsuz çalışması gerekir aracınızın egzoz muayenesini araç muayene istasyonundan yaptırabilirsiniz muayene ücreti harici 40 tl civarında masrafınız olur ancak bazı özel servislerde egzoz muayenesi yapılıyor ancak son çıkan yönetmelik gereği araç hem benzin hem lpg ile çalışmak zorunda aracınız dizelse sıkıntı olmaz ancak muayenenizi en kısa zamanda yaptırın benim bir abiye sadece egzoz muayenesi yok diye 918 tl ceza yazıldı arabasıda 2004 astra selamlar kazasız günler
  • En kisa zamanda egzos muayenesını yaptır, yakalanırsan büyük cezası var. Tuv sırasında yaptırmak zor oluyor. Yetkili bir çok yer var, ben opelde yaptırmıştım, 10 dk içinde hallettiler.

• tüvtürkdeki ölçüm aletleri hassas çıktı, oradaki görevli de"keşke dışarda yaptırsaydın, boşuna gitti 40 tl" dedi. Dışarda yaptırmak zorunda kaldım. Aynen denildiği gibi zorluyor Tüv Türk
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.