Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (811. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
813.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 808809810811812
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ya gez kanatlandan avans puanşa alın yada direk ucagın sitesinden, malum kredi kartları limitleri yükseldi kartınıxın bilgileri vs çalınırsa 3 kurus kar edecegım derken içinden cıkılmaz işlere girersiniz
  • trcpt kullanıcısına yanıt
    Uçağın kendi sitesinden mil puan ile almak için ne yapıyoruz? Baktım ama bulamadım.
  • Kubranur_m K kullanıcısına yanıt
    Gezkanatlandan bileti seç ödeme kısmınd amil ile ödeme var cıkan ekranlarda mil yetersiz uyarısı verip şu kadar avans mille almak istermisiniz diyor, onayladıktan sonra kredi kartınızdan hiç harcama yapmadan alabilirsiniz, kartdaki millerinizin hatırladıgım kadarıyla 7 yada 12 olabilir misli kadar bilet alınabilir, 100 k mil varsa 700 k millik avans kullanabilirsiniz tam emin deilim ben baya oldu ben açıkcası bilete para vermiyorum hep avans mille aldım, ayrıca havayolunun üyeliği varsa orda miliniz varsa onla da alabilirsiniz, mil +kredi kartı ile bilet daha ucuza gelir, normalde gidiş geliş 700 usd ise mille bilet alımınızda 650 ve altına almıs olursunuz ama millerle aldıgınız biletlerde iptal yok, havayolu milletinde toplam ödemeniz gereken mil yetersizse sizden minimum mil ister yani ucak biletin 40 bin mil isterse en az asgari 5 bin mil hesapda olması lazım, gez kanatlandan alacaksanız gidiş dönüşe yetmiyorsa tek yön alın sonra kredi kartınızla dönüşü alın istediğiniz zaman değişiklik hakkınız da olmus olur
  • yorgundemokrat06 kullanıcısına yanıt

similan adaları turları da çok güzeldi, uzak biraz, ama gerçekten değer, tabi şimdiki durumu bilmiyorum )). turlar zaten otelden alır otele bırakır, sürenizde az 6 gün bence motorla hiç uğraşmayın. diğer sorularınıza cevap gelmiş zten, iyi tatiller.

• mavera71 M kullanıcısına yanıt

Evet biraz sakin olsun istedik o nedenle kata'yı seçelim dedik. Turlar içinse geturguide 'da 4bin tl 2 kişi yaklaşık phi phi adası turları. Orada kendımız pazarlık yapıp daha uyguna bulabilir miyiz öyleyse?

bir de alışveriş yapmak için nereyi ve neleri önerirsiniz? Giyim-outdoor columbia north face falan ucuz mudur, elektronik fiyatları nasıldır?

cevaplar için ayrıca teşekkür ederim.

Elbette orada pazarlık yapıp alın sakın online almayın hocam. 1000 tl maksimum orada :)

Jungceylondan ya da centralden alışveriş yapabilirsiniz ama eskisi gibi uygun değil fiyatlar, kur öldü gitti maalesef, bangkok varsa programda mbk da en uygun elektronik, phukette pahalı.

Hocam peki simcard işini nasıl halledeyim. İş dolayısıyla ister istemez ulaşmak isteyen olacak o nedenle internet lazım olacak 15 günlük temporary turist hatları elbet vardır nereyi önerirsin

Bir de ulaşım için sanırım cogunlukla GRAB kullanılıyormus. Önerir misin sen de?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yorgundemokrat06 -- 26 Mart 2024; 20:48:14 >

Hocam telefonda e-sim özelliği varsa sana uygun esim ayarlayalım, forumda yardımcı olan arkadaşlar var baya ciddi ucuza geliyor, eğer esim özelliği yoksa havaalanına iner inmez true olur dtac olur hangi firmanın bankosunu görürsen yanaş, sana uygun olanı seç ver telefonu kıza, onlar herşeyi ayarlayıp verecekler telefonu. 2 firma da 10 numara sana uygun olanı seç fiyat süre olarak.

Grab ve Bolt yüklü olsun telefonunda, doğrudur hayat kurtarır bu uygulamalar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mavera71

Hocam telefonda e-sim özelliği varsa sana uygun esim ayarlayalım, forumda yardımcı olan arkadaşlar var baya ciddi ucuza geliyor, eğer esim özelliği yoksa havaalanına iner inmez true olur dtac olur hangi firmanın bankosunu görürsen yanaş, sana uygun olanı seç ver telefonu kıza, onlar herşeyi ayarlayıp verecekler telefonu. 2 firma da 10 numara sana uygun olanı seç fiyat süre olarak.

Grab ve Bolt yüklü olsun telefonunda, doğrudur hayat kurtarır bu uygulamalar :)

true dan e-sim alabilir miyiz bayiye gitmeden hocam?

• true dan almaya gerek yok ki hocam, tonla firma satıyor gitmeden alabilirsiniz, bi karekod okutmaya bakıyor :)

airalo var mobimatter var redteago var çok fazla firma satış yapıyor.

aynı paketler var mı o firmalarda ?

• Tabi ki hocam elbette var

• e_capkan kullanıcısına yanıt

ben ocak ayında gittim. gitmeden bir gün önce airalo esim satın aldım. 50gb internet 10$. sıkıntısız kullandım.

• Merhaba.
    Bayramda arkadaşım eşiyle Tayland’a gidecek. Birkaç tane teknolojik ürün almayı düşünüyor. (Telefon, 2 tane ps5, drone)
    -Her biri için tax free alma şansı var mı?
    -İki pasaportla, iki ps5 getirmesi sıkıntı olur mu? Ekstra vergi çıkar mı ya da tax freeden yararlanmama gibi bir durum söz konusu olur mu?
    -Phukette güvenilir ps5 alabileceği yer var mı? Sony store yok sanırım orada.
    -Cihazları getirirken kutularını açmaya gerek var mı? Açılmış veya açılmamış olması tax free için sorun teşkil eder mi?
  • hrvl H kullanıcısına yanıt

güzel sorular cevapları ben de merak ediyorum

• hrvl H kullanıcısına yanıt

studio7 den mi banana dan mı alacaklar telefonu ? apple store sadece bangkokta var ve fiyatlar yüksek

15pro 128gb 38000 baht

• Miles kartların avantajı ne benden 100 bin liralık alışveriş istiyorki anca bir bilet bedavaya gelsin oda gelirse. Zengin değilseniz uğraşmaya değmez.

• Şu an phuketteyim, varsa bizden birileri oturup bira içelim 😀
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    İstudio’dan alacaklarmış
  • Mayıs ayında ben de orada olacagım. Seyahat sağlık sigortası için TR de önereceğiniz firma var mıdır. Sistemin nasıl işlediğini anlatacak olan olursa cok sevinirim. Dünyanın 1001 türlü hali var

• 
Sayfa: önceki 808809810811812
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.