Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (149. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
813.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, aşağıdaki siteden fil safarisi satın alacağım.

1- Sizce site ve tur güvenilir mi?
    2- Biri 1saat diğeri 2saat olmak üzere 2 seçenek var. Sizce hangisini seçmeliyim (acaba 1 saatten fazlası sıkar mı ?)

Pattaya Elephant Village
  • quote:

Orijinalden alıntı: teacher47

temmuzun sonu gibi tayland yapmak hatamıdır ? malum hava sartları pek musait degil

her mevsimin ayri bir guzelligi var. bence gelinir.
  • http://uzakdogumania.blogcu.com/tayland-alternatif-rotasi-kanchanaburi-cha-am-ratchaburi/19774997

dilim dondugunce biseyler geveledim. insallah biraz faydali olur
  • quote:

temmuzun sonu gibi tayland yapmak hatamıdır ? malum hava sartları pek musait degil

mesut hocam temmuz 29 agustos 26 toplamda 28 gece pattayadayım bu yıl 2 gun eksik kalıyorum :) onun sebebide expedia en fazla 28 gece rezarvasyon yapıyor gitti benim 2 gecem, pattayada bulunmanın 12 ayıda guzeldir, hem ölü sezonda ben dahada değerli, karşımdakide dahada değersiz oluyor,
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciko44

Arkadaşlar, aşağıdaki siteden fil safarisi satın alacağım.

2- Biri 1saat diğeri 2saat olmak üzere 2 seçenek var. Sizce hangisini seçmeliyim (acaba 1 saatten fazlası sıkar mı ?)

Pattaya Elephant Village

sıkar dostum. aşırı bi konfor bekleme sonucta devenin sırtında gider gibi sallanıyon1 sat tartısmasız yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan-32

quote:

mesut hocam temmuz 29 agustos 26 toplamda 28 gece pattayadayım bu yıl 2 gun eksik kalıyorum :) onun sebebide expedia en fazla 28 gece rezarvasyon yapıyor gitti benim 2 gecem, pattayada bulunmanın 12 ayıda guzeldir, hem ölü sezonda ben dahada değerli, karşımdakide dahada değersiz oluyor,

dostum bi arkadasla belarus v.s yapmaya karar verdik ama onun izni baslayana kadar oyalanmak adına 1 haftalığına gelebilirim belki yuzde 50 hava cok yagmurluymuş kulupler nasıl acaba sokaktaki demografik yapı nasıl rus oranı yazın dusuyormu vesselam :)
  • quote:

quote:

Arkadaşlar, aşağıdaki siteden fil safarisi satın alacağım.

Pattaya Elephant Village

sıkar dostum. aşırı bi konfor bekleme sonucta devenin sırtında gider gibi sallanıyon1 sat tartısmasız yeterli

Bosuna guv3nle falan ugrasma ben seni safariye gotururum. G3lince benimle irtibata gec yeterli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

dostum bi arkadasla belarus v.s yapmaya karar verdik ama onun izni baslayana kadar oyalanmak adına 1 haftalığına gelebilirim belki yuzde 50 hava cok yagmurluymuş kulupler nasıl acaba sokaktaki demografik yapı nasıl rus oranı yazın dusuyormu vesselam :)

ben 2009 yılından beri 5 kere hazıran ayında 1 kere aralıkda gittim belki benim şansımadır ama hiç öle aşırı bir yagmura yakalanmadım, ha yagmadımı bardaktan bosalırcasına yagdı ama en fazla 15 dakıka, ve yagmur bıtımının 30 dakıka sonrasında heryer yine kupkuru, sadece bir gece caddelerde dizimize kadar su oldu, ama emin olabilirsin onun zevkide başkaydı, sonucta oraya giderken hava hesabı yapmaya hiç gerek yok, geçen sokagı cıkmayasagında yani bundan 2 yıl once olanında sanırım yada 3 yıl tam hatırlamıyorum ben oradaydım kırmızı gomleklıler isyanı cıkmıstı, eger benım tatil zamanımda yasak yada sıkı yönetim olsun hiç düşünmem yine giderim, kısacası ne hava, ne sıkı yönetim, ne sokaga cıkma yasagı pattayada eglenmeyi engellemez tabi bunda işin ucu insanın kendisinde, ben seni az çok tanıdıgım kadarıyla, sen pattayada her durumda tadını cıkarabılırsın tatilinin
  • pattaya ve phuketi bilen arkadaslar;
    normalde kışın olsa hic dusunmeden direk basar phukete gecerimde simdi 2 hafta yerine 7-8 gunluk bi tayland kacamagı dusunuyorum ama temmuz ayında yani bayramda 7-8 gunlugune pattayamı yapsam phuketmi yapsam hangisi daha dolu o zaman aralıgında? burak arkadasımız yolladıgı resimle beni urkuttu :) eger pattayada oyleyse ve doluluk oranı aynıysa phuket yapacam ama pattaya daha doluysa temmuz sonunda phukete gecmeyip pattayada kalcam
    gerci gidip gitmeme konusunda hala yuzde 50 lerdeyim :D
  • UzakDoguMania U kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim.
    Sizi de meşgul etmek istemem.
  • quote:

teşekkür ederim.
    Sizi de meşgul etmek istemem.

Hic sikinti degil. Istersen pm atabilirsin line viber tango whatsapp we chat var

• BANGKOK UN KİTLENMİŞ TRAFİĞİNDE MOTORSİKLET TAKSİYLE YAPDIĞIM O MUHTEŞEM YOLCULUKDAN SONRA İNERKEN MUTLULUĞUM YÜZÜME YANSIMIŞDI...VE GENE TAYLANDDA OLDUĞUMU KENDİME HATIRLATIP HAFİFCE GÜLÜMSEDİM VE KEYİF SİGARAMI YAKIP DUMANINI MELEKLER ŞEHRİNİN VIZIR VIZIR İŞLEYEN CADDELERİNE DOĞRU ÜFLEMEYE BAŞLADIM..
    MERHABA TAYLAND SEVERLER.FORUMUN YARISINDAN ÇOĞUNU OKUDUM.BAKIYORUMDA ARAMIZDA BAYAĞI İYİ BİLENLER VAR TAYLANDI.İNANILMAZ BİLGİLER PAYLAŞIMLAR VAR.

ÖNCE KENDİMDEN BAHSEDIYIM.2011 ARALIK VE 2013 MART VE 2013 KASIMDA TAYLAND TATİLLERİM OLDU.

2011 VE 2013MART TATILLERİM ŞİRKET TARAFINDAN DÜZENLENDİĞİ İÇİN ÇOK MASRAFIM OLMADI.ACEMİLİKTE ÇEKMEDİM.AMA SON TATILDE KENDIM GİDİNCE BAYAĞI BİR MASRAF OLDU AMA DEĞİYORDA YANİ

TECRÜBELERİMİ PAYLAŞMAK İSTERİM.

HAVAYOLLARI:EN İYİSİ SİNGAPUR HAVAYOLLARI İLE SİNGAPUR AKTARMALI SANIRIM.SİNGAPUR HAVAALANINDA SADECE 45 DAKİKA BEKLEYİP BANGKOK UÇAĞINA BİNİYORSUNUZ.HOSTESLERİ ÇOK GÜLERYÜZLÜ SÜPER HİZMET MUHTEŞEM MENÜLER..
    E TABİKİ THY DİREK UÇUYOR AMA FİYAT TAVANDA..HOSTESLER BIKKIN BİTKİN DONUK..

TAYLANDDA YEMEK:İNANIN BANKOKDAKİ ŞAMAN VE PATTAYADA BİR YER HARİC O İĞRENÇ YAĞ KOKUSU HERYERDE.TURK LOKANTALARINDADA O YAĞ VAR.AMA BENİM ÖNLEMİM TURKIYEDEN HAZIR ÇORBA GALETA ÇEŞİTLERİ BİSKUVİLER PEYNİR ZEYTİN SUCUK STOKLAYIP GOTURMEKTİR..ARA ÖGÜNLERDEDE BOL BOL TROPİCAL MEYVE YEMEK..
    BEN GENELLİKLE SABAH KAHVALTI,ÖĞLEN TR STOĞUM VE AKŞAMDA BALIK RESTORANLARDA BALIK ÇEŞİTLERİ YEMEKTİ.BALIĞI PİŞİRİRLERKEN SÖLÜYORSUNUZ YAĞINI TURK ÜSÜLÜ KOYUYORLAR..

TAYLANDA SEVGİLİ: BU KONUYA FAZLA GİRMEYECEĞİM BUNU YAŞAMAK LAZIM AMA SADECE ŞUNLARI SÖLEYEYİM.ORAYA GİDİNCE ARKADAŞ BULAMAM DİYE BİR ŞEY YOK SADECE DIŞARI ÇIK VE YÜRÜ..VEYA AKŞAM BİR EĞLENCE MEKANINA GİT..TEK UYARIM MİX CLÜPDEKİ FENERBAHÇE FORMASI GİYEN THAİ VE ÖZBEK KIZLARDAN VE Walking Street SOKAKLARINDA GEZEN LADYBOYLARDAN UZAK UZAK DURUN.. İNANILMAZ GÜZELLER SAKIN KANMAYINIZ..

ULAŞIM:TUK TUK DİYE TABİR EDİLEN KASALI ARAÇLAR VE TAKSİLERLE SAĞLANIYOR.TUKTUKDA NEKADAR DİYE SORMAYIN FİX 10 BAHT VERİN.TAKSİLERDE TAKSİMETRE AÇTIRIN..

İYİ OTEL: İYİ OTELİ BENDE HALEN TAM ANLAMIYLA BULMUŞ DEĞİLİM.İYİSİNE RASTLADIM AMA SAHİLDEN UZAK OLDUMU ANLAMI KALMIYOR..PATTAYA CENTERA İYİYDİ ,PARTNER GİRİŞİDE FREE İDİ.AMA UZAKDI..PARTNER GİRİŞİ HEM FREE HEM KALİTELİ HEM UYGUN HEMDE WALKİNG STREETE YAKIN OTEL TAVSİYESİ OLAN VARSA YAZSIN.EV TUTUN GÖRÜŞÜNE KARŞIYIM.GÜVENLİK OLMALI.PARTNERİN OTELDEN AYRILIRKEN SENİ ARAYIP PROBLEM VARMI DİYE SORMALI..

ALIŞVERİŞ:: PATTAYADA TUKCOMDAN ELEKTRONİK VE MEYVE PAZARINDAN TROPİCAL MEYVELER ALIRIM.GİYİMDE İSE PATTAYADA ÜNLÜ MARKALARIN OLDUĞU BİR MEYDAN AVM TARZI BİR YER VAR ORAYA GİDİYORDUM GENELLİKLE.FİYATLAR YARIYA YAKIN UCUZDU.ÖRNEK LACOSTENİN BİR TŞORTU NORMALDE 100 TL İSE ORADA 60 CİVARI ALINABİLİYOR.AYRICA PATTAYADA ÇOK KALİTELİ REPLİCA ARMANİ TŞORTLAR VAR RASTLARSANIZ KAÇIRMAYIN..

GEZİ TUR:PATATYAD A GEZİLECEK KEŞFEDİELCEK İNANILMAZ YERLER VAR.BENDE İKİNCİ GİDİŞİMDE KEŞFETTİM.PATTAYAYI SADECE SEX TURİZMİ OLARAK GÖRMEYİN..İNANIN ÇOK GÜZEL TAPINAKLAR,TARİHİ MZÜELER,SAFARİLER,GEZİLCEK MUHTEŞEM YERLER MEVCUT.
    BEN TAYLANDA KAFAMI DİNLEMEYE GİDİYORUM.THAİ İNSANI DOĞAL SICAK..DENİZİ MEYVELERİ DOĞASI MUHTEŞEM.KENDİMİ ÇOK İYİ HİSSEDİYORUM ORADA..AKŞAM BALIK KEYFİNDEN SONRA O MUHTEŞEM THAİ BİRASİ SİNGHA MI YUDUMLARKEN BEN MUTLUYUM DİYORUM.TRDE BANA YOL VERMEDİ DİYEREK VEYA BANA TERS BAKDI DİYEREK ADAM ÖLDÜRENLERİ HATIRLADIKÇA KEŞKE BİZİM İNSANIMIZD ATHAİLER GİBİ SICAK GÜLERYÜZLÜ SAKİN STRESSİZ AGRESİF TAVIRSIZ OLSA DİYORSUNUZ

ŞİMDİLİK BUKADAR DOSTLAR GÖRÜŞÜRÜZ..BU ARADA SERKANERTEKİN KARDEŞİM PAYLAŞIMLARIN GÜZEL TEŞEKKÜRLER SANADA..
  • 2 gunluk cha-am gezimizi tamamladik. Kaliteli, sakin, terteniz bir tatil icin kesinlikle tavsiye edilir. Bu sefer resim paylasacagim :)

• kaynak :http://www.mthai.com/en/news/4902.html

chiang rai de 6.3 siddetinde deprem. 1 olu var. chiang mai cevresinde bulunan arkadaslarda vardi. dikkatli olsunlar.
  • kusura bakma birader sildim. bir daha kimse resim istemesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UzakDoguMania -- 22 Haziran 2014; 19:00:12 >
  • resmen sayfamı kirlettin resminle :/// cevaplananlarda :O
    Edit: Neyse en son ben yazınca düzeldi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nimras -- 22 Haziran 2014; 18:58:46 >
  • TAYLAND DA YAŞANILAN BİR OLAY HERKES AKILLI OLSUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhan-32 -- 22 Haziran 2014; 21:13:49 >
  • gokhan-32 kullanıcısına yanıt
    ... is my wife diyor. Adamin karisina yazilmis belli. İki bira icince gozu basi ayri oynayip Tayland'daki tum kadinlari hayat kadini gozuyle goren arkadaslar umarim ibret alirlar.

• quote:

TAYLAND DA YAŞANILAN BİR OLAY HERKES AKILLI OLSUN

Hani bişey yok burda
  • Beyler Mayıs ayında iş nedeniyle Tayland'dan 16 tane Thai arkadaşı İstanbul'da ağırladım.
    Sarıyer'de bir balık yedirdim bunlara, ardından bide midyeyi bi dayadım birkaçı parmaklarını yedi..
    Dönünce turistin bilmediği Thai local yerlere götüreceklerini söylediler karşılık olarak, umarım başımıza bişey gelmez :)

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvadankpakal -- 24 Haziran 2014; 7:40:51 >
  • 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.