Şimdi Ara

Tax Free Hakkında Herşey (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
927
Cevap
132
Favori
197.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Almanya da Amazon üzerinden alın kesinlikle, Zoll form ile yüzde 19 iade alırsınız. Mediamarkt Satürn gibi yerlerde yüzde 11.

• grimer kullanıcısına yanıt

Hocam kendim almayacağım bir tanıdık getirecek. Onun adına mı olmalı kredi kartı fatura vs.?

Tekrar iletişime geçmeye çalışmadın mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: folkeyno

Tekrar iletişime geçmeye çalışmadın mı?

Mayıs'ta tekrar gideceğim. Telefonla aradım ama doğru düzgün bilgi vermediler. Neredeyse 10 kere gittim Malta'ya ama herşey diğer ülkelere göre çok pahalı, fırsatınız varsa başka yerden alın.

• cellat_006 kullanıcısına yanıt

Tanıdığınız Türkiye'de ikamet ediyorsa vergi iadesi alabilir. Almanya'da yaşıyorsa amazon'dan vergi iadesi alamaz. ucuzaucak diye bir site var orada detaylı bilgi var. Almadan önce araştırın hocam.

Türkiye'de ikamet ediyor hocam.

• cellat_006 kullanıcısına yanıt

Belirttiğim internet sitesine bakın, orada amazon üzerinden nasıl vergi iadesi alacağınızı detaylı olarak anlatıyor. Fatura adresinin Türkiye olması gerekiyor diye biliyorum. Posta adresi farklı olabilir. Kim vergi iadesi alacaksa alışverişi onun yapması ve çıkışta Zoll formuna kaşe vurdurması gerekiyor. Şimdiden hayırlı olsun.

Sağ olun hocam. Hocam bu Zoll form işi meşakatli bir şey mi? Bunun da bir rehberi var mıdır? Herhangi bir havaalanı ya da eyalette bu işlemi kolaylıklya yapabilir mi yani?

• Arkadaşlar selam, çok acil olarak bilgiye ihtiyacım var.

Ben Kazakistan'dan telefon aldım, tax free formunu doldurttum. Şu an Kırgızistan'a uçuşum var yani direkt Türkiye'ye gelmiyorum. Kazakistan'daki havaalanı gümrüğü benim iade talebimi reddetti. Sebep ülkeme dönmeyişim. Kırgızistan ve Kazakistan ortak gümrüğe tabiymiş, aralarında vergi iadesi olmuyormuş. Ben Türkiye vatandaşıyım dedim ama yine de kabul etmedi. Şimdi ben ne yapmalıyım? 2 gün sonra Kırgızistan'dan Türkiye'ye döneceğim oranın mı gümrüğüne gideyim?
  • Zoll Form Almanya'da herhangi bir havaalanında rahatlıkla mühürletilebilecek bir şey midir?

• Sisyphus kullanıcısına yanıt

Ortak gümrükse çıkış yapacağınız ülkeden damgalarsanız sorun olmaz diye düşünüyorum.

• Belçika'da tax free vergi iade'si % kaç bilen var mı ?

• Ayvalıktan midilliye geçip ps 5 alan var mı arkadaşlar.
    Tax free alabilir miyim acaba limandan.
    Var mı bilgisi olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasha10

Ayvalıktan midilliye geçip ps 5 alan var mı arkadaşlar.
    Tax free alabilir miyim acaba limandan.
    Var mı bilgisi olan?

Gümrük ofisi kesin vardır ama tax free ofisi yoktur hocam. Damgalatıp posta ile göndereceksiniz yada orada posta kutusu varsa oraya atacaksınız.

• Polonya'dan tax free işlemi yapan oldu mu, süreçler nasıl işliyor, Amazon Polonya, Almanya ve Avusturya gibi vergi iadesi yapıyor mu acaba?

• Yunan adalarına 4 gün gemiyle seyahatim olacak. 4.günün sabahı Pire limanına uğrayıp öğleden sonra Mikonos ve ertesi gün Kuşadası'na dönüş olacak. Pire limanına uğramışken Atina'dan alacağım telefonun iadesini nereden alabilirim? Pire limanında tax free iadesi alınabiliyor mu? bu konuda deneyimi olan arkadaşlar var mı?

• Arkadaşlar bir arkadaşım yarın almanyaya gidecek ama dönüşü haftaya arabayla yapacak ve bulgaristan üzerinden ülkeye girecek. Acaba yakın zamanda bu şekilde tax iadesi alan oldu mu? prosedür nedir hala postayla falan yollama muhabbeti mi var? bilgi veren olursa çok sevinirim

• nevermscxx kullanıcısına yanıt

Hocam Pire'de ofis olmayabilir, gümrükten aldığınız ürünlerin faturasını onaylatıp Türkiye'ye döndüğünüzde zarfla gönderebilirsiniz.

cevap için tşk ederim hocam. parayı hemen almak varken zarfla gönderme işi biraz düşündürüyor beni açıkcası.

• nevermscxx kullanıcısına yanıt

Yok hocam sıkıntı olmaz, ben 2 ayda bir gönderiyorum. Para yatar mutlaka.

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.