Şimdi Ara

.... Tavsiyelerinizi Bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. En son telefon değiştirdiğimde yıl 2005 idi ve aldığım telefon CX70 idi. yaklaşık 3 sene oldu. CX70'ten önce de bir 3 sene 3310 kullanmıştım.

yani sizin anlayacağınız öyle sık telefon değiştiren biri değilim. hatta telefondan iyi anlayan biri değilim. açıkçası telefon teknolojileriyle de pek ilgilenmiyorum. (ilgilenmiyordum)

Fakat artık telefonumu değiştirme vaktim geldi. dört beş gündür internetten telefonlara bakıyorum. telefon teknolojileri hakkında bayağı bir bilgilendim. ve tabi ki kararsız kaldım :)

size danışayım dedim.

biliyorum isteklerim çok fazla ama
    bu forumda telefon konusunda bayağı uzman kişiler var.
    yardımcı olabileceğinizi düşündüm.

maksimum 500 ytl bütçem var.

500 ytl ve daha düşük fiyatlı telefonlar içinde:

1- Telefonun dışa verdiği ses güçlü olacak. güçlü ve aynı zamanda kaliteli. çok hoşuma gidiyor yüksek sesli telefonlar. (ya da tatmin edici diyelim. kalite ve yükseklik oranı iyi tutturulmuş şeklinde, çünkü yüksek ve kaliteli ses her telefonda gözükmez kolay kolay :) )
    2- en az 2mp kamera.(orta sınıf)
    3- zariflik ve şıklık. telefonun tasarımı zarif ve şık olacak ve piyasadaki oyuncak gibi telefonlardan olmayacak.(w810 oyuncak gibi örneğin) işçilik kalitesi iyi olacak yani. kaba saba olmayacak (misal n73 çok kaba)
    4-radyo benim için önemli bir özellik.
    5-ikinci el sevmiyorum. sıfır olsun istiyorum. (bu nedenle alternatif sayım az biliyorum, olsun)
    6- ve en önemlisi beynimde bazı problemler var. bazı rahatsızlıklar. çok fazla olmasa da dikkat edilmesi lazım. doktorum cep telefonu konusunda uyardı ve sar değeri olayını anlattı bana. Kullandığım telefonun sar değerine baktım internetten (CX70) sar değeri yüksek telefonlar arasında. yani alacağım telefonun sar değeri olabilecek en düşük seviyede olursa iyi olur. (artık bu özelliklere göre ne kadar düşük olacaksa :) )
    (bunlar önemli özellikler benim için)

bi de olsa da olur olmasa da olur özellikler var:
    nokia olmasa iyi olur. (anlamsız bir anti-patim var)
    sürgülü olmassa iyi olur. bar tipini tercih ederim. (herkeste görmekten itici olmaya başladı herhalde)
    insanların elinde çok fazla görünmezse iyi olur.(k750 gibi)

isteklerimi karşılayacak bazı telefonlar keşfettim. ilk önce L9i yi beğendim.aradığım kriterlere oldukça uygundu.lakin sar değeri çok yüksek hatta piyasadaki en yüksek sar değerine sahip telefon imiş. almam imkansızlaştı. D900i düşündüm ama çoğu kişide var ve dışarıya verdiği ses düşük diyorlar, bir de sürgülü kapak olayı beni caydırıyor. K790i nin özellikleri ve fiyatı oldukça uygun fakat o da N73 kadar kaba. belki daha da kaba. :) en güçlü aday olarak k530i oldukça uygun göründü bana. ama k790i nin ve d900i nin de özellikleri aklımı çeliyor k530i'ye göre düşünürsek. (3.2 mpx ikisi de) 6233 ses konusunda çok iyi imiş ama nokia olması ve tasarımı, kabalığı ve onunda çok kullanılan bir model olması 6233'ü itici kılıyor benim gözümde.

K750i, W800i ile W810i modellerini elimle inceleme şansı buldum beğenmedim. bu telefonlar kesinlikle elenmiştir tarafımdan. =)

K790i nin boyutunu es geçip alsam mı yoksa düşük ses sürgülü kapağa rağmen D900i mi alsam?
    yahut yeni bir model tasarımı çok iyi olan k530 i mi? hiç birini incelemedim içlerinde dışarıya yüksek ses veren telefon hangisidir acaba? (bu noktada kullanan arkadaşlardan bilgi almak iyi olurdu)

yoksa nokia antipatimi ve tasarımı bir kenara bırakıp 6233 mü alsam?

veyahut sizin önerebileceğiniz alternatif telefonlar hangileri?

Bir almaya en az üç-dört sene kullanacağımı bildiğim için titiz davranıyorum. beni uzun süre idare edecek yani.

çok uzattım biliyorum

ANLAYACAĞINIZ BAYAĞI BİR ARADA KALDIM.

yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi until it sleeps -- 26 Mart 2008; 6:15:42 >

• supersin yaa ..bi ara umutsuzluga kapıldım nası çıkarız bu işin içinden diye..

ama ben olsam ne yapar eder 100ytl daha bulup samsung g600 alırdım ..kulaklık sesi olsun hoparlorleri olsun dehşet.5 mp kamera var.cok guzel gorunusu olmasada iyi bi gorunusu var.ayrıca radyodan kayıt bile yapabiliyosun hemde sağlam kalitede kayıt yapıyor
  • g600 gerçekten de çok güzel bir telefon ancak en az 700 lira olarak gözüküyor tüm sitelerde. borçlarım var. kredi kartı limitlerimde çok az. üstelik 350 lira son rakamımdı ve kendimi çok kasıp 500'e kadar çıkardım. :D ayrıca 700 liraya wi-fi ve 3g li telefonlar var. ve ileriye dönük olarak bu teknolojiler çok kullanılacakmış. falan filan. =)

ya şu k790 odun gibi olmasaydı düşünmeden alacaktım ama harbiden odun gibi telefon :D
    fakat şuan forumları okuyorum. kamerası aklımı çeliyor =)

tavsiyeniz ve ilginiz için çok teşekkürler. ayrıca üşenmeden okuduğunuz için de...

k530i şuan bana uygun gözüküyor. ama tavsiyelere göre de değişebilir. işim gereği çok fazla dışarıda olamadığım için ve çok fazla insanla ya da arkadaşla muhatap olamadığım için çok az telefon modeli inceleme fırsatım oldu. özellikle foruma sormamın nedeni bu. =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi until it sleeps -- 26 Mart 2008; 6:13:44 >

• rica ederim..:)..kolay gelsin

eğer nakit sorunu varsa bişi diyemicem ..k530i ile k790i arasında 100ytl fark var..bn olsam k790i alırdım..tipine zmnla alışırsın..bende tipini beğenmediğim telefonu aldım aynı ozellikli ama çok daha ucuz diye ..alıştım artık şekline şemaline
  • az önce k530i iyi diye düşündüm fakat mesajınızı okuyunca tekrar k790i ye gitti aklım =)
    bu ikisi arasında kaldım.

siz hangi telefonu kullanıyorsunuz? sormamda bir sakınca yoksa. =)
  • k790i tavsiye etmem ben kullandım...
  • K790i iyi telefon tavsiye ederim ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: denizzin

k790i tavsiye etmem ben kullandım...

cevabınız ve ilginiz için teşekkürler

peki k790i de sizi rahatsız eden özelikler neydi?
    bir de dışarıya verdiği ses nasıldı?
  • until it sleeps

sen özellikle hopalör sesi güçlü ve kaliteli bir telefon istemişsin

yukarıda arkadaşlar G600 demişler ancak bu telefonu kullanmış biri olarak hoparlör açısından tavsiye etmem ... son volum kesinlikle tatmin edici değil ve tiz çıkıyor

K790 mp3 playback yaparken dışarı verdiği ses mono ve yüksek değildir

piyasada senin aradığın bar tipi özellikte ve en iyi hoparlöre sahip telefon nokia 6233'dür

nokia 6233 tüm telefonlar içerisinde en yüksek (N81'den sonra en kaliteli ancak bu da yanlış anlaşılmasın aradaki farkı çok dikkatli dinleyen biri farkedebilir) ses verendir

ben senin yerinde olsam kamerayı da ön planda tutarak her ne kadar slider phone istemem demişsin ama nokia 6500 slide bakmanı tavsiye ederim

bu telefonun da çok güçlü hoparlörü, 3mp çok iyi kamerası , 640x480 15fps kaliteli video çekimi ve fazlasıyla kaliteli ve yüksek kulaklık performansı bulunmaktadır

bir kez almış olursun

• nokia 6233 sana yeterli olacaktır her istediğin özellik var...bence nokiadaki anti-patini yok et..nokia güzel marka..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HighTechLowLife -- 26 Mart 2008; 8:50:45 >
  • over and under.

gerçekten çok iyi bir telefonmuş. şimdi baktım. daha önce neden bakmadın derseniz fiyatı 500'ü geçen telefonları direkt es geçtiğim için. özellikleri üst düzey. bir kaç gün içinde telefon alacağım. elime 500'e yakın nakit geçecek.eğer telefon almazsam başka şeylerde harcarım ben bu parayı =) dediğim gibi sıkışığım ve bu sıkışıklık uzun süre sürecek gibi. o nedenle fiyatı biraz pahalı geldi. üstelik bu kalitede bir telefonda wi-fi olmaması, nokia olması ve kızaklı kapak olması beni caydırıyor. son nedenler aslında biraz da bahane ama parası hakkaten beni caydırıyor. aynı fiyata daha çok hoşuma giden telefonlar var. ancak telefonun harika olduğunu söylemeliyim. alınmaya değer bir telefon fazlasıyla.

6233'ün sesini biliyorum. onun da sesi beni çok cezbediyo ama üzerinde nokia yazısı (dediğim gibi anlamsız antipati :) ) ve kaba boyutları üstelik herkesin elinde bulunması itici oluyor benim için.

k790 hakkında verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. mono ve düşük ses veriyorsa almamam için yeterli sebep. çok aydınlatıcı oldu bu bilgi benim için.. (ve k790i'nin boyutları gerçekten çok kötü.)

tekrar çok teşekkür ederim. mesajınız ve ilginiz için.

tek_korsan: size de teşekkür ederim. evet aslında 6233 tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor. farkındayım ama tasarımı, kabalığı, herkeste bulunması ve nokia olması nedeniyle şuanda tam olarak kafamdan sildim.

arkadaşlar ilginiz için hepinize çok teşekkürler.

başka bi yerde okudum. k530i dışarıya çok iyi olmasa da iyi bir ses veriyormuş. ve kaliteli imiş. 6233 n82,n81 gibi olamaz tabi ki ama benim için kriter olan kadar var herhalde. k750i ve w810 w800'den iyi ve yüksekmiş. beklentilerim düzeyinde galiba.(öyle diyorlar ama tam emin değilim. yok mu bu mesajı okuyup da k530i kullanan ve karşılaştırma fırsatı bulan?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi until it sleeps -- 26 Mart 2008; 9:39:52 >

• sen sağol dostum

• yukardaki mesajı tekrar düzenledim over and under. tekrar teşekkürler.
  • Nick süper, uslup süper, sana her telefon yakışır.

Ah bi de ben uyayabilsem, insomniac...
  • quote:

Orjinalden alıntı: heartless

Nick süper, uslup süper, sana her telefon yakışır.

Ah bi de ben uyayabilsem, insomniac...

çok teşekkür ederim =)

insomnia dediniz de aklıma fight club filmi geldi =) eğer izlemediyseniz tavsiye ederim.

ben de geceleri uyumuyorum. işim nedeniyle. ancak garip bir durum var. gündüz de çok uyumuyorum.
    3 saat maksimum. yaklaşık 3-4 aydır. (konu genel sohbete döndü, yetkililer kızmasa bari)

ya bu arada ben bu k530i'nin sar değerini nereden öğrenebilirim? düşük diye tahmin ediyorum ama l9i gibi çıkarsa bir de? =)

• arkadaşlar seçenekler arasına bir nokia girdi.

her şeyiyle ihtiyaçlarımı karşılıyor gibi. fiyatı 520'lerde ama 500'den çok yüksek değil.

nokia 6120 classic.

k530i den biraz daha iyi özelliklere sahip. ama tek kusuru üzerinde nokia yazması.(tabi bir de 150 ytl fazla olması)

forumlara bazı sorular gönderdim. gelen cevaplara göre ikisinden birini alacağım.

en çok merak ettiğim de ikisi arasında hangisi daha yüksek sese sahip ? (dışarıya verdiği)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi until it sleeps -- 26 Mart 2008; 10:07:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: until it sleeps

arkadaşlar seçenekler arasına bir nokia girdi.

her şeyiyle ihtiyaçlarımı karşılıyor gibi. fiyatı 520'lerde ama 500'den çok yüksek değil.

nokia 6120 classic.

k530i den biraz daha iyi özelliklere sahip. ama tek kusuru üzerinde nokia yazması.(tabi bir de 150 ytl fazla olması)

forumlara bazı sorular gönderdim. gelen cevaplara göre ikisinden birini alacağım.

en çok merak ettiğim de ikisi arasında hangisi daha yüksek sese sahip ? (dışarıya verdiği)

sende sep sar oranı yüksek olan telefonları seçiyon

6120c. nin sar oranı baya yüksek... en tanınan özelliği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HighTechLowLife -- 26 Mart 2008; 10:15:47 >

• kardeş, nokiayı pek istemiyosun madem .

sony ericsson w610i var baktınmı hiç ona ?

ince zarif denilebilir
    bar tipi.
    radyo var.
    2mpx
    ama ses yüksekliğini ve sar oranını bilemicem..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HighTechLowLife -- 26 Mart 2008; 10:25:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tek_korsan

quote:

Orjinalden alıntı: until it sleeps

arkadaşlar seçenekler arasına bir nokia girdi.

nokia 6120 classic.

sende sep sar oranı yüksek olan telefonları seçiyon

6120c. nin sar oranı baya yüksek... en tanınan özelliği.

hakkaten şimdi baktım.(nokia sar değerlerini vermiş resmi sitesinde) yüksekmiş sar oranı. alamam. elendi. =(

pe ki ya k530i'ninkini nereden öğrenecem?

w610'i yi şimdi inceledim. daha önce görmedim. çok hoş ve tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor.
    gerçekten çok sağol =) ancak bu iki telefonun(k530i, w610i) sar değerini öğrenmeliyim.
    bir de acaba ikisinin dışa verdiği ses nasıl.

k530i de 3g teknolojisi var.ileriye yönelik bir özellik olarak w610i den önde. bir de k530i'nin tasarımı daha cezbedici. ancak w610i'nin dışa verdiği ses daha yüksek ve kaliteli ise tercihim w610i olacaktır.
    aynı özellikler. evet k790i, 6233, d900i elendi. 6120 elendi. çok iyi bir alternatif geldi. w610i.
    şimdi k530i ile w610i arasından seçim yapacağım. ve bu forumu takip edeceğim. güzel telefon önerileri geliyor. bir de w610 topiclerine bakayım =)

tekrar hepinize çok teşekkürler.

• vlla ben n82 kullanıyorum.isteklerime fazlasıyla cvp veriyo diyebilirim(gorunus hariç tabi)

bu arada arkadaşlardan guzel fikirler çıkıyo.biraz daha bekle sana gereken yolu gosterip iyi bir seçim yapmanı saglicaklardır
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.