Şimdi Ara

Tapo C200 kamerayı 10 metre uzağa koymak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evime 2 adet wi-fi kamera aldım, Tapo C200 ve Cata ct-4050. 4. Katta yaşıyoruz. Cata'yı daire kapısını görecek şekilde kuracağım. Tapoyu da dış kapının oralara bir yerlere takıp arabamızı da görmesini istiyorum. 4. Katta yaşadığımız için Tapo'ya elektrik verme işi sorun oldu. Kablosu 3 metre. Elektrikçiye gidip uzattırmayı düşündüm ancak bu sefer de kabloyu nasıl geçireceğiz? Bina içinden çok kablo gider ve uğraştırır. Bina dışından da çürür diye düşünüyorum. Önerilerinizi, fikirlerinizi bekliyorum.

• Tapo C200' ün 4.kattaki evinizdeki modemle sağlıklı iletişim kurması çok zor. (kurduğunu varsayarsak)

Kamera 5V adaptörle geliyor. Dolayısıyla kabloyu uzatamazsınız. 5V o kadar uzun mesafede cihazı çalıştıramaz.

Evinizden veya bina giriş kapısındaki elektrik buatından kameranın yanına 220V elektrik çekip adaptörü kamera yanında olacak şekilde bağlayın.

Aşağıdaki şekilde ( benzer daha ucuzu) bir kutu alın duvara monte edin. Elektrik prizi ve adaptör içinde olsun. Kapağının üstüne de kamerayı monte edin.

amazon
    Su Geçirmez Elektrik Kutusu, Menteşeli Kapak Paslanmaz Çelik IP67 Su Geçirmez Bağlantı Kutusu Dış Mekan Elektrik Projesi için Plastik DIY Muhafaza Kutusu, 100x200x70
    https://www.amazon.com.tr/Ge%C3%A7irmez-Elektrik-Mente%C5%9Feli-Paslanmaz-100x200x70/dp/B0B432FTLJ

• MeteTozkoparan kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam.

Wi-fi'ın çekmeyeceğini düşünüyorum ben de, telefonlar çekiyor ama bu kameralarda daha ucuz modem vs kullanılıyor. Ama zaten SD karta kayıt düşünüyorum.

En iyisi elektrikçi çağırmak olacak anlaşılan, çünkü bu konulardan anlayan yok pek. Prizi kendim çekemem yani.

• Forum1th kullanıcısına yanıt

Sizin çözüm, pille çalışan, sim kart ile iletişime geçen ve dış cepheye uygun Eufy kamera.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asukrumercan -- 4 Eylül 2023; 15:13:2 >
  • binaya güvenlik kameraları yerleştirin ve ortak kullanın. ssenin çözüm budur. o aldığın iki aletden bir cacık olmaz.  

• asukrumercan A kullanıcısına yanıt

Hocam sırf bu 100 dolar civarı, fazla tutar. Arabayı görse yeter diye düşünüyorum. Elektrikçiye priz yaptırmak daha mantıklı geldi.

• haykoatmaca kullanıcısına yanıt

8 daire var, 1-2 si boş, diğerleri de sorun çıkartır. Onlar da yararlansın diye para vermek istemiyorum açıkçası.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.