Şimdi Ara

tam oc olamayan 9800pro

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde 9800pro ekran kartı var. Kartta zalman VGA RAM Soğutucu-ZM-RHS1 ve Thermaltake Giant III Ekran Kartı Soğutucusu - A1919 bulunuyor. Ama atitool da 412 - 385 in üzerine çıkamıyorum .GPU nun üzerinde termal macun değil de soğutucuyla beraber gönderdikleri termal yağ bulunmakta. GPU nun R360 olduğunu düşünüyorum eğer R350 ise doğru düzgün OC olmamasının sebebi budur herhalde.XT bios u yükledim ama daha önceki atitool ayarlarına bile erişemedim.Hata vermeye başladı.Acaba ram soğutucuları mı iş görmüyor. Ekran kartı ranleri de Hynix 2.8 .Kart teknik servise gitmiş ve şu an alimde olanla değiştirilmişti. Bir fikri olan varsa yardımcı olsun.

• Yakında kartı çöpe atarsınız merak etmeyin.Sonradan demedi demeyin.9800 serisi gibi ısınan kartları zorlayıp da ne yapacaksınız ki.
    Ben de kullandım.Mod falan yapmaya gerek yok.Kart zaten iyi. 400x700 yapın yeter.
  • Soğutucular falan o kadar para dökmüşüm yakmazsam zaten ayıp olur. Bahaneyle x800 aramaya başlarım.
  • Soğutucuya bios mod yapmaya rağmen çıkmıyorsa bence bios modu kaldırın ve kendi biosunu geri yükleyin.
    Gpu'su 460 a çıkanlar da var ama her kart çıkabilir diye bir olay yok.Şans işi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GusFraba

Yakında kartı çöpe atarsınız merak etmeyin.Sonradan demedi demeyin.9800 serisi gibi ısınan kartları zorlayıp da ne yapacaksınız ki.
    Ben de kullandım.Mod falan yapmaya gerek yok.Kart zaten iyi. 400x700 yapın yeter.

çok yanlış bi yaklaşım r350-360 gpulu ekran kartı modelleri üzerinde en çok mod yapılmış serilerdendir....

yeni gelenin kartın oc olmaması potansiyelinin zayıf olmasından olabilir....

xt bios yerine orj biosu yaptıı max deerlere editlersen işini görür...
  • quote:

Orjinalden alıntı: GusFraba

Yakında kartı çöpe atarsınız merak etmeyin.Sonradan demedi demeyin.9800 serisi gibi ısınan kartları zorlayıp da ne yapacaksınız ki.

Arkadaşım seninde bildiğin gibi burası o/c bölümü biraz düşünüp cvp yazın sonucta sana bu kartı o/c yapmalımıyım diye bişey sormuyor dimi?
  • 9800 pro iyi kart zaten.Türünün en iyilerinden.Overclock yapan kişi,zaten riskleri göze alır.

Kartı bir an önce en yüksek performansta çalıştırmak ve mümkünse yakıp pci express'e geçmeyi isteyenler, kartın kendi biosunu ati toolda bulunan maximum stabil hızlara ayarlasınlar.

Güvenli overclock yapmak isteyenler maximum hızları birazcık düşürsünler.15-20 mhz kafi gelir.
  • benimki 480 e 410 artifacsiz bench bitiriyo atitoolda da artifact yok....ama günlük def xt hızında
  • bendede 9800pro var 425-750 kullanıyorum günlük;sizce bu değeri aşağıya çekim mi??kartı geçen ay sıfır aldım çok memnunum ama korktum şimdi bu yanma olayına... yanlız kartın üstünede kasa fanı dayadım...
  • birde benim kartımın fotosu şu:

http://img461.imageshack.us/img461/9290/r9800pro7us.jpg

acaba xt pcb bu mu???yardımcı olursanız çok sevinirim
  • artifack testi nasıl yapabilirim bench falan alıyosunuz nasıl oluyo o
    hem nvida hemde ati için istiyorumm programm
  • riva da artifack testi var mı
  • benim kartın çipi R360 olmasına rağmen PCBsi 9800xt olmadığı için RAMi 800lere kadar arttıramıyorum
    420/714 yapabildim ve Zalman soğutucumla stabil çalışıyor...

Bu arada tam OC diye de bişey yoktur kartın kendisine kalmış bişey oc performansı yani biraz şans işi denilebilir...
  • şu ramlerin koduna bakıp sitesinden zaten kaç mhz için üretildiğini falanda öğrenip bu bilgiyide verseniz çok cici olacak. sonra "nası yaa" tadında gaza gelip 350lik rame 400 dayamasın insanlar "çalış lan çalış" diye baararak :)
  • Atitool da en son core da 417.6 memory de 387 yi yedi o da zorla . Artık ana kartla beraber 9800 e de bi volt mode yapıcaz. O zaman belli edecek kart OC potansiyelini
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.