Şimdi Ara

Takviye Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İşyerimdeki bilgisayarımda anakart olarak MSİ-7255 var üzerinde intel celeron 420 işlemci 512 mb DDR2 ram ve dahili vga ekran kartı yani ekstra takılı bir ekran kartı yok. Ben bu bilgisayarda sadece internete girip facebook youtube gibi işler için kullanıcam fakat şuanda youtubeden müzik falan açtığımda görüntüde dalgalanmalar oluyorsa seste bazen tuhaf çıkıyor işletim sistemi olarak xp kurulu bilgisayarda çok masraf etmeden kullanmak istiyorum neleri değiştirmeliyim bir akıl verirmisiniz öyle dükkanda beni idare etsin.

• kenanzz K kullanıcısına yanıt
    RAM ekleyip ucuzundan bir Ekran Kartı almak güzel bir çözüm olacaktır. Ama 150-200 lira para vermeniz gerekebilir.
  • hangi marka model ram ve ekran kartı uyumlu olur bu anakarta benim için sadece internette sörf etsin excel de hesap tablosu açsın yeter
    Küçük bir araştırma yaptım sizin için 0 ürün almak hiç avantajlı değil en yakın Bilgisayarcıya gidin o size 2. el RAM ve Ekran Kartı önerecektir. 0 almak gereksiz pahalıya geliyor. Yada internetten 2. el ürün sipariş edebilirsiniz.
  • hangi marka ekran kartları alabilirim yada ram direk takıp driverini kurup halledebilirim dimi bilgisayarcıya götürdüğün anda ekstradan 50 lira alıyor zaten bişi yapmasa bile
    Ekran kartı en ucuzu ne varsa olur ekstra güç kaynağı gerektirmeyen sadece anakarttan gücünü alan kartlar yeterli. PCIe olması gerkiyor anakartınıza bu uyumlu. Ram olarakta 667 MHz DDR2 Ram almanız gerek 2 GB öneriyorum. Bu bileşenleri bilgisayarcıdan bulabilirsiniz büyük ihtimal öyle yerlerde 2. el ürün oluyor PC yi götürmeden kendiniz gidip sorabilirsiniz internetten almaktan daha kolay olur diye dedim. Bunları aldıktan sonra bile yeterli gelmeyebilir gerçi gözle görülür şekilde rahatlayacaktır pc ama işlemci gerçekten çok kötü bu yüzden 2. el tavsiye ediyorum.

Örenk ürünler
    http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-hd5450-gdrr3-1gb-64bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti.html?srt=UP
    http://www.vatanbilgisayar.com/kingston-2gb-ddr2-667mhz-cl5-pc-ram.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mokbu -- 21 Ocak 2015; 17:14:59 >

• ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim 2. el ram i kolay bulurum ekran kartı içinse sadece sizin yazdığınız marka model mi uyumlu yoksa genel olarak PCİe özelliğinde olan bütün ekran kartları olurmu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.