Şimdi Ara

TAKSİCİ AYIBI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
98
Cevap
0
Favori
7.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün taksiye bindim kız arkadaşımda vardı yanımda.taksimetre 4,4YTL yazdı taksici 5 YTL dedi.e dedmi 4,4 YTL yazıo dedim.taksici bu mesafe için böyle alıyoruz dedi.kız arkadaşımda yanımda olunca sesimi çıkarmadım.5 ytL yi verdim.neredeyse bir ekmek parası fazla aldı benden.haram zıkkım olsun.izmiri bilenler için taksi durağı ve plakasını verebilirim.sorum şu ben bu adamı bi kuruma şikayet edebilir miyim.bu durum ispatlanabilir mi? yada suç üstü yapılabilir mi?yardımlarınızı bekliyorum.

• Öncelikle geçmiş olsun diyeyim.Zira aynı olay benim başıma defalarca geldi İstanbul'da.

Bazen yakın mesafe gittiğim oluyor;birinde taksimetre 3.5 ytl yazdı bende de 3 ytl vardı bozuk;dedim 50 kuruş az versem olur mu;zaten dedi yakın geldik bi de az verme dedi;cebimde de en küçük kağıt 5 lira vardı;verdim;bu sefer bozuğum yok demesin mi;iyi helal olsun dedim indim.

Bu tip şeyler olabiliyor.O yüzden taksiye binerken hep fazla bozuk taşımaya özen gösteriyorum.Olaya dönersek aracın plakasını aldıysanız en kötü ihtimal Şoförler Cemiyetine şikayet edebilirsiniz.
  • azınlık kesimi ayırıyorum dürüst olanları.....

diğerlerinde nedense hiç bozukları olmaz....eğer bilmediğinizi anlarsa yolu uzatır durur....
    hemen oldukça sağlam bir yuvarlama işlemine girişiverirler...

trafikte yedikleri haltlardan bahsetmeye bile gerek yok....
    malesef bu meslekte bi standart yok...ehliyetini alan iş bulma sevdasıyla buralara gelen insanlar taksiciyim diye giriveriyor işe....
    bir çoğunda görgü ahlak ve dürüstlükten eser yok malesef...
  • İspatlayamazsın, bu çok açık. Bu tip bir hususun ispatı neredeyse mümkün değil.

Ama taksicilerin bağlı olduğu meslek odasına mutlaka ama mutlaka şikayet et. Bu tip şikayetleri dikkate almaları gerekli. Taksiyi plakası ile şikayet et ve sonucu da takip et derim.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

azınlık kesimi ayırıyorum dürüst olanları.....

diğerlerinde nedense hiç bozukları olmaz....eğer bilmediğinizi anlarsa yolu uzatır durur....

malesef bu meslekte bi standart yok...ehliyetini alan iş bulma sevdasıyla buralara gelen insanlar taksiciyim diye giriveriyor işe....
    O zaman taksimetre taşımasının ne anlamı var Bazıları yine dürüst oluyor fakat diğer türlerin aldıkları paralar haram zıkkım olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

azınlık kesimi ayırıyorum dürüst olanları.....

kapısını tekmelediğim taksi var bu yüzden..
    aldığı fazla parayla düzelttirmiştir kapısını..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerz

Alıntıları Göster
    Bi defasında taksici yola yanlış girdi.Taksimetre 20 lira felan yazmıştı 10 lira aldı.Böyle insanlar da var
  • quote:

Orjinalden alıntı: bagator816

Arkadaşlar bugün taksiye bindim kız arkadaşımda vardı yanımda.taksimetre 4,4YTL yazdı taksici 5 YTL dedi.e dedmi 4,4 YTL yazıo dedim.taksici bu mesafe için böyle alıyoruz dedi.kız arkadaşımda yanımda olunca sesimi çıkarmadım.5 ytL yi verdim.neredeyse bir ekmek parası fazla aldı benden.haram zıkkım olsun.izmiri bilenler için taksi durağı ve plakasını verebilirim.sorum şu ben bu adamı bi kuruma şikayet edebilir miyim.bu durum ispatlanabilir mi? yada suç üstü yapılabilir mi?yardımlarınızı bekliyorum.

Dostum öncelikle yaşadığın olay kötü bir durum şikayet edeceğin yer duraktır başka bir yere şikayet edemezsin şahsen aynı şikayet bizim durağa geldiğinde adamla yüzleştirip gerekeni yapıyoruz ama sizin ordaki durak kurallarını bilemem ama bir şikayet et ama durak sahibi olsun ettiğin kişi ok

• quote:

Orijinalden alıntı: yenerz

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: yenerz

Yaptığın hareket bence yanlış eğer fazla para aldıysa senden sen bunu zarar vermek yerine şikayet ederek geri alabilirdin

• quote:

Orijinalden alıntı: MZR34

quote:

Orjinalden alıntı: yenerz

Yaptığın hareket bence yanlış eğer fazla para aldıysa senden sen bunu zarar vermek yerine şikayet ederek geri alabilirdin

Alıntıları Göster
    Bu ülkenin genelinde durum böyledir

Migrosa girersin tansaşa girersin kipaya girersin karfura girersin hesap 4.92 tutar gerisini vermez
    8 kuruş mesele değil belki
    Ama viyanada bir alışveriş yapıyorum 49.99 euro tutuyor adam 1 centi dahi çeviriyor.
    Ha ben almıyorum o ayrı mesele ama türkiyede bu kuruşları vermeye bile tenezzül etmiyorlar.
    Taksici 50 kuruş fazla alır dondurmacı 10 kuruş fazla alır
    Böyle sistemsiz bir memlekette yaşıyoruz işte..
    Fazla taksimetre açanlar
    Taksimetre açmadan taşıma yapanlar
    Yanlış yola girenler
    Ben bunları birtek türkiyede gördüm
    İnanın dünyanın öbür ucunda bile bunlar olmuyor.
    Biz türkler en akıllı insanlarızda geri kalan herkes aptal sanki

• quote:

Orijinalden alıntı: desiya

Bu ülkenin genelinde durum böyledir

Migrosa girersin tansaşa girersin kipaya girersin karfura girersin hesap 4.92 tutar gerisini vermez
    8 kuruş mesele değil belki
    Ama viyanada bir alışveriş yapıyorum 49.99 euro tutuyor adam 1 centi dahi çeviriyor.
    Ha ben almıyorum o ayrı mesele ama türkiyede bu kuruşları vermeye bile tenezzül etmiyorlar.
    Taksici 50 kuruş fazla alır dondurmacı 10 kuruş fazla alır
    Böyle sistemsiz bir memlekette yaşıyoruz işte..
    Fazla taksimetre açanlar
    Taksimetre açmadan taşıma yapanlar
    Yanlış yola girenler
    Ben bunları birtek türkiyede gördüm
    İnanın dünyanın öbür ucunda bile bunlar olmuyor.
    Biz türkler en akıllı insanlarızda geri kalan herkes aptal sanki

Alıntıları Göster
    Valla araba aldığım için en çok sevindiğim şeylerden birisi taksicilerden beni kurtarması oldu. Gerçi bu seferde bir sürücü olarak rahatsız oluyorum. Makaslamalar ve bir sürü trafik ihlali. Pek çoğu sorunlu tipler. İyisi çıkarsa genelde yaşlı başlı olanlar arasından çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

Valla araba aldığım için en çok sevindiğim şeylerden birisi taksicilerden beni kurtarması oldu. Gerçi bu seferde bir sürücü olarak rahatsız oluyorum. Makaslamalar ve bir sürü trafik ihlali. Pek çoğu sorunlu tipler. İyisi çıkarsa genelde yaşlı başlı olanlar arasından çıkıyor.

Alıntıları Göster
    Çeşme'ye giderken otobanda pazar günü LPG aldım
    33.98 ytl tuttu.
    adam 35 ytl yeter demez mi?!!
    Ben de 40 ytl verdim, "5 ytl getireyim içeriden" dedi
    Ben de "6 ytl getireceksin, 5 değil" dedim.
    Bozuldu, bozulsun...
    Her BMW sahibini, her Çeşme'ye gideni parayı sokağa atıyor sanmamalılar...

Bu verilmeyen para üstleri, kuruşlar toplanınca epey bir meblağ yapıyor ve bu haksız kazançtır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bal974 -- 3 Eylül 2008; 2:44:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Çeşme'ye giderken otobanda pazar günü LPG aldım
    33.98 ytl tuttu.
    adam 35 ytl yeter demez mi?!!
    Ben de 40 ytl verdim, "5 ytl getireyim içeriden" dedi
    Ben de "6 ytl getireceksin, 5 değil" dedim.
    Bozuldu, bozulsun...
    Her BMW sahibini, her Çeşme'ye gideni parayı sokağa atıyor sanmamalılar...

Bu verilmeyen para üstleri, kuruşlar toplanınca epey bir meblağ yapıyor ve bu haksız kazançtır...

Alıntıları Göster
    Ya bakın hiç hoşlanmıyorum "keşke" topiclerinden

Şikayet edip napıcaksın olayanında yapsanıza, kız arkadaşın war tamam ama

İnsanın kız arkadaşı kendine yakındır, ki ben tekken dese umursamam ama kız arkadaşımın yanında 5 lira wericeksin derse daha kotu yani

Hayır kız arkadaşın seni fakir mi sanıcak 60ykr nin kuruşunu yapınca? adamın 5 ytl dediğini duyduysa bence odlek yada hakkını aramıyan biri bilicek ben sana solim

O yuzden orda direk paranı istemeliydin, o anki sinir katsayıma gore parayı yırtıpta werebilirim, durup werebilirim, tukurup werebilirim

5 lirayı werip, para ustunu isteyip wermeyince ısrar edip çek karakolada diyebilirim, zamana acımıyorsam ugraşırımda ugrasırım, mesala arabdan inmeyebilirsin

En basiti, cıkar kafanı camdan ara duragı siz bu adamı ac mı bırakıyorsunuz napıyorsunuz diye sor duraga rezil olsun, hırsızlıktan sabıkası warmı araştırmadan mı aldınız duraga diyin

Ya adam taksici, yuzune "plakan belli sanın belli" dediğin an biter biraz hakkınızı savunun, agzınızda laf yapsın, ya kimden neden korkucaksın

Hakkınızı yedirmeyin beyler sadece taksiciye dğil hiç bir yere ya kimsedende gucenmeyin

Ya cıkar basını, bu taksici paramın ustunu wermiyor arkadaş diye bagır işlek biryerdeysen

Ya çelimsiz sen ne bilim şikayet ederimi adamın yuzune sole bize soleme

Son olarakta "napabilirim" demeyin kendinize "yaptıklarınızı" anlatın bakın boyl yaşarsanız pişman olursunuz

Olaya anında mudahale etmeniz lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: drahte 1905

Ya bakın hiç hoşlanmıyorum "keşke" topiclerinden

İnsanın kız arkadaşı kendine yakındır, ki ben tekken dese umursamam ama kız arkadaşımın yanında 5 lira wericeksin derse daha kotu yani

Hayır kız arkadaşın seni fakir mi sanıcak 60ykr nin kuruşunu yapınca? adamın 5 ytl dediğini duyduysa bence odlek yada hakkını aramıyan biri bilicek ben sana solim

O yuzden orda direk paranı istemeliydin, o anki sinir katsayıma gore parayı yırtıpta werebilirim, durup werebilirim, tukurup werebilirim

5 lirayı werip, para ustunu isteyip wermeyince ısrar edip çek karakolada diyebilirim, zamana acımıyorsam ugraşırımda ugrasırım, mesala arabdan inmeyebilirsin

En basiti, cıkar kafanı camdan ara duragı siz bu adamı ac mı bırakıyorsunuz napıyorsunuz diye sor duraga rezil olsun, hırsızlıktan sabıkası warmı araştırmadan mı aldınız duraga diyin

Ya adam taksici, yuzune "plakan belli sanın belli" dediğin an biter biraz hakkınızı savunun, agzınızda laf yapsın, ya kimden neden korkucaksın

Hakkınızı yedirmeyin beyler sadece taksiciye dğil hiç bir yere ya kimsedende gucenmeyin

Ya cıkar basını, bu taksici paramın ustunu wermiyor arkadaş diye bagır işlek biryerdeysen

Ya çelimsiz sen ne bilim şikayet ederimi adamın yuzune sole bize soleme

Son olarakta "napabilirim" demeyin kendinize "yaptıklarınızı" anlatın bakın boyl yaşarsanız pişman olursunuz

Olaya anında mudahale etmeniz lazım

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: drahte 1905

Hakkını aramak en güzeli ve bundan kesinlikle utanmamak lazım
    Bir akrabam vardı, bir kaç tane dükkanı vardı, şubeleri falan
    yıllar önce fuara girerken 4 kişiydik, adamda bozukluk yoktu 5 kişilik parası aldı, 5 kağıt bilet verdi "çıkarken birini geri alırsın" dedi.
    Fuardan çıkarken unuttuk, 100 metre kadar sonra "siz burada bekleyin" dedi, üşenmedi geri döndü, ve yırtılmamış bileti aynı adama geri vererek 1 kişilik bilet parasını geri aldı.
    İhtiyacı mı vardı? hayır. Sadece adama haddini bildirmek için yapmıştı...

• quote:

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

Orjinalden alıntı: drahte 1905

Hakkını aramak en güzeli ve bundan kesinlikle utanmamak lazım
    Bir akrabam vardı, bir kaç tane dükkanı vardı, şubeleri falan
    yıllar önce fuara girerken 4 kişiydik, adamda bozukluk yoktu 5 kişilik parası aldı, 5 kağıt bilet verdi "çıkarken birini geri alırsın" dedi.
    Fuardan çıkarken unuttuk, 100 metre kadar sonra "siz burada bekleyin" dedi, üşenmedi geri döndü, ve yırtılmamış bileti aynı adama geri vererek 1 kişilik bilet parasını geri aldı.
    İhtiyacı mı vardı? hayır. Sadece adama haddini bildirmek için yapmıştı...

Alıntıları Göster
    Hakkını aramalısın, plakasını ya da varsa durağının ismini aldıysan gidip en azından çalıştığı yere bildirebilirsin.

Çok değil 2 ay önce hastamız olduğu için acil çıkmıştım, hemen yakınımızdaki duraktan sıradaki taksi ile yola çıktım, gideceğim yeri söyledim, tamam dedi. Yolda giderken gayet iyiydi, su falan ikram etti, neyse birinci girişi geçti, dedim şuraya gideceğiz, tamam dedi. Geldik ikinci girişe soldan devam ediyoruz, dedim burdan neden girmedik? Cevap hazır, tabela bizi götürecek ilerden gireceğim. Neyse dedim yolu biliyor heralde, karışmayalım adamın işine. Geldik üçüncü ve son girişe adam orayı da geçti ve artık alakasız bir şekilde e5'ten köprüye doğru yol almaya başladık, inanırmısınız adam köprüye gişelere kadar dayandı, kgs ya da ogs'si de yoktu, gişelerde de bekledik mi. Neyse gişelerden çıktık, gitti duran polis aracına memura yol sormaya, gelince dedim bu kadarı da yapılmaz ki kardeşim, insanların işi var gücü var senin yaptığına bak. Adam tabi suçlu, bişey diyemiyor, yok yollar değişimiş de tabelalar kalkmış da... Yarım saatte gideceğim yere 1 saatten fazla sürede gittim ve boş yere İstanbul turu atmış oldum, gideceğim yere varınca da adam 2 katı para istedi, hiç uğraşmadım verdim, çıktım. Şimdi diyeceksiniz sende de hata var, doğru ben de hatalıyım ancak; hastamız vardı, sürekli bir telefon trafiği, sıkıntı stres derken bir bela daha almak istemedim ve indim. Ertesi gün de aynen taksi durağına gittim ve mevzuuyu anlattım, fazladan verdiğim parayı da geri aldım.

Uzun oldu ancak; diyeceğim şu ki; olağanüstü bir durum yoksa hakkınızı arayın.

• quote:

Orjinalden alıntı: bagator816

Arkadaşlar bugün taksiye bindim kız arkadaşımda vardı yanımda.taksimetre 4,4YTL yazdı taksici 5 YTL dedi.e dedmi 4,4 YTL yazıo dedim.taksici bu mesafe için böyle alıyoruz dedi.kız arkadaşımda yanımda olunca sesimi çıkarmadım.5 ytL yi verdim.neredeyse bir ekmek parası fazla aldı benden.haram zıkkım olsun.izmiri bilenler için taksi durağı ve plakasını verebilirim.sorum şu ben bu adamı bi kuruma şikayet edebilir miyim.bu durum ispatlanabilir mi? yada suç üstü yapılabilir mi?yardımlarınızı bekliyorum.

Kahramanlardaki taksi durağı mı?Oradan ne zaman taksiye binsem sorun çıkyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legend10

Hakkını aramalısın, plakasını ya da varsa durağının ismini aldıysan gidip en azından çalıştığı yere bildirebilirsin.

Çok değil 2 ay önce hastamız olduğu için acil çıkmıştım, hemen yakınımızdaki duraktan sıradaki taksi ile yola çıktım, gideceğim yeri söyledim, tamam dedi. Yolda giderken gayet iyiydi, su falan ikram etti, neyse birinci girişi geçti, dedim şuraya gideceğiz, tamam dedi. Geldik ikinci girişe soldan devam ediyoruz, dedim burdan neden girmedik? Cevap hazır, tabela bizi götürecek ilerden gireceğim. Neyse dedim yolu biliyor heralde, karışmayalım adamın işine. Geldik üçüncü ve son girişe adam orayı da geçti ve artık alakasız bir şekilde e5'ten köprüye doğru yol almaya başladık, inanırmısınız adam köprüye gişelere kadar dayandı, kgs ya da ogs'si de yoktu, gişelerde de bekledik mi. Neyse gişelerden çıktık, gitti duran polis aracına memura yol sormaya, gelince dedim bu kadarı da yapılmaz ki kardeşim, insanların işi var gücü var senin yaptığına bak. Adam tabi suçlu, bişey diyemiyor, yok yollar değişimiş de tabelalar kalkmış da... Yarım saatte gideceğim yere 1 saatten fazla sürede gittim ve boş yere İstanbul turu atmış oldum, gideceğim yere varınca da adam 2 katı para istedi, hiç uğraşmadım verdim, çıktım. Şimdi diyeceksiniz sende de hata var, doğru ben de hatalıyım ancak; hastamız vardı, sürekli bir telefon trafiği, sıkıntı stres derken bir bela daha almak istemedim ve indim. Ertesi gün de aynen taksi durağına gittim ve mevzuuyu anlattım, fazladan verdiğim parayı da geri aldım.

Uzun oldu ancak; diyeceğim şu ki; olağanüstü bir durum yoksa hakkınızı arayın.

Alıntıları Göster
    Bi kaç defa kısa mesafede taksiye bindim.

Ankara'da Beşevler metrosu ile Gazi üniversitesinin oraya. Standart 3.50 3.75 falan tutuyo. Hiç demedi ki bozuğum yok, bu kadar alıyoruz falan filan.

Aslında adamın işine geliyo. Üniversite önüne getiriyorum adamı. Benden sonrakileri ne yapıyo bilmem ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Mnr980

quote:

Orjinalden alıntı: Gokhan43

O zaman taksimetre taşımasının ne anlamı var Bazıları yine dürüst oluyor fakat diğer türlerin aldıkları paralar haram zıkkım olsun..

Hocam elin mi tutuldu 2-3 mesajtır sadece smile atıyosun

• quote:

Orijinalden alıntı: FaBeRgE

quote:

Orjinalden alıntı: Mnr980

quote:

Orjinalden alıntı: Gokhan43

Hocam elin mi tutuldu 2-3 mesajtır sadece smile atıyosun

Alıntıları Göster
    duragı arayıp şikayet et birdaha yapamaz belki

• quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

duragı arayıp şikayet et birdaha yapamaz belki

Alıntıları Göster
    valla zaman olsa iki tur attırıp taksimetre 10.60 ytl yi gösterdiği anda arabadan inip 10 ytl vermek vardı.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.