Şimdi Ara

Tablet Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta da belirttiğim gibi tablet tavsiyesi istiyorum arkadaşlar.

Genellikle manga ve kitap okumak için kullanacağım. Arada sırada film de izlemeyi planlıyorum.

Bütçem 1700 TL'ye kadar. Çok büyük bir fark yaratacaksa +300 TL daha ekleyebilirim.

Gözlerim pek iyi görmediği için çok küçük bir şey istemiyorum. Daha evvel hiç tablet kullanmadığım için ideal boyut ne olur benim için bilemiyorum; ancak 8-11 inch arası bir şey ideal olurmuş gibi geliyor. Yine de emin değilim.

Hafızası genişletilebilir olursa iyi olur; ancak eğer genişletilebilir değilse 64 gb tarzı bir şey anca yeter.

Marka/İşletim Sistemi konusunda karar kılamadım. Telefonum Android işletim sistemine sahip, belki çapraz platform olsun diyerek Android'ten kaçınıp Windows ya da iOS tercih edilebilir. Forumda genel bir "Tablet" alt bölümü bulamadığım için konuyu iPad bölümünde açtım, umarım yanlış yapmamışımdır.

Ürünü almak için 2-3 ay civarı bekleyebilirim. 2-3 ay içinde ürünlerin fiyatında bir düşme olacaksa yahut daha yeni bir ürün çıkacaksa beklemeye değer onlar için bekleyebilirim.

Şimdiden teşekkürler tavsiyeler için.

• Bütçeniz yeterli düzeyde olduğu için kesinlikle air 2 64 GB önerebilirim. Eğer sizin için ihtiyaç ise cellular modelini de alabilirsiniz. Ama min. 64 GB alın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Air 2 64 GB bütçeniz dahilinde alabileceğiniz en iyi tablet olur benim fikrim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OBOZDEN

Bütçeniz yeterli düzeyde olduğu için kesinlikle air 2 64 GB önerebilirim. Eğer sizin için ihtiyaç ise cellular modelini de alabilirsiniz. Ama min. 64 GB alın.

quote:

Orijinalden alıntı: jahnny

Air 2 64 GB bütçeniz dahilinde alabileceğiniz en iyi tablet olur benim fikrim.

Air 2'ye ileride ek hafıza eklenebiliyor mu? Bir de Apple Store'da manga okumak için iyi programlar var mı? Apple Store ne denli iyi ve çeşitli programlar sunuyor hiçbir fikrim yok daha evvel iOS bir ürün kullanmadığım için. O yüzden cehaletimi maruz görün. Program yüklemek için bir de Jailbreak olaylarına falan girmek istemiyorum stabilitesini bozuyor dedikleri için.

• Not A Basement Studio JSC: Manga Rock - Best Manga Reader
    https://appsto.re/tr/4Zz-E.i

iPad'lerin hafıza kartı girişi yok, iCloud kullanabilirsiniz. 64 yeterli olur diye düşünüyorum; ama 128 seçeneği de mevcut tabi.

• jahnny J kullanıcısına yanıt
    Zahmet edip cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Air 2'nin özelliklerini inceledim az evvel. Genel olarak gayet güzel görünüyor; ancak RAM miktarı 1 gb imiş, acaba az gelmesi gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Elimde boyutu yüksek olan materyaller var, bunları açarken sorun yaşar mıyım diye çekiniyorum biraz.

Bir de iOS ile ilgili çekincelerim var. Bilgisayardan iPad'e müzik, video yahut başka tarz dosyaları rahatça atabiliyor muyuz? İllaki iTunes'ten satın almak gerekiyor tazı şeyler duymuştum çünkü zamanında; ancak doğruluk payı nedir hiç bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hobbilb

Zahmet edip cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Air 2'nin özelliklerini inceledim az evvel. Genel olarak gayet güzel görünüyor; ancak RAM miktarı 1 gb imiş, acaba az gelmesi gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Elimde boyutu yüksek olan materyaller var, bunları açarken sorun yaşar mıyım diye çekiniyorum biraz.

Bir de iOS ile ilgili çekincelerim var. Bilgisayardan iPad'e müzik, video yahut başka tarz dosyaları rahatça atabiliyor muyuz? İllaki iTunes'ten satın almak gerekiyor tazı şeyler duymuştum çünkü zamanında; ancak doğruluk payı nedir hiç bilmiyorum.

Ipad air 2 2 gb ram var

• Rica ederim. RAM 2 GB, siz sanırım Air'e baktınız. Piyasadaki en performanslı tablet Air 2 şu an. Çok rahatça olmasa da atabiliyorsunuz, satın almak zorunda değilsiniz yani.

Air 2 diye baktım ancak sanırım baktığım site (kiyas.la) yanlış bilgi içeriyormuş. Her neyse, 2 GB RAM'i olması içimi rahatlattı.

Jailbreak'e hiç bulaşmadan halledilebiliyor mu? Eğer halledilebiliyorsa sorun değil uğraştırması.
  • iTunes müzik yükleme diye aratırsanız bolca anlatım hatta video dahi bulabilirsiniz. JB gerekmiyor bu işlemler için.

Anladım. Cevaplarınız için tekrar çok teşekkür ederim.
  • İlla itunes gerekmiyor resğm muzik belge film video bunların hepsini wifi üzerinden kablosuzda atabilirsiniz bilgisayardan tablete sırf bunun için appler var

Bende çok araştırdım tablet alırken airr 2 aldım ilk ios cihazım sormak istediklerini sorabilirsin.

• Galaxy note 12.2
    İpad çöp

• Air 2 canavar gibi cihaz isini gorur

• air 2 64gb işini görür
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.