Şimdi Ara

symbian 60 gibi uygulama yöneticisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bir çoğumuz s60 işletim sistemli cep telefonlarını kullanmışızdır bu telefonun bir özelliğide menü tuşuna basılı tutunca istediğimiz uygulamayı sonlandırabiliyoruz veya geçiş yapabiliyoruz örneğin iphoneda oyun oynarken home tuşuna basılınca oyun kapanıyor yada oyun oynarken birini aramanız gerekiyor oyundan çıkmadan arkaplana alarak telefona ulaşamıyorsunuz acaba iphoneda buna benzer bir uygulama gördünüzmü ben araştırdım ama taskmanager tarzı bir uygulama görmedim omnipages haricinde o da 2.0'da çalışıyormuş ve kurmadığım için nasıl bir şey bilmiyorum bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim tşkler....

• Yaparlarsa bilmem ama acik kalmasini saglayacak birsey yok. Hatta Steve tanitimda benzeri taskmanager'lari gosterip dalga gecti. Telefonun yavaslamamasi icin kesin olarak kapaniyor, arka planda calismiyor programlar...
  • açıkçası bu çok güzel bir uygulama.

windows mobile 5.0 da tamamen kapanması için programdan çıktıktan sonra birde memory kısmından "end process" yapmanız gerekiyordu. yapmayı unutursanız cihazın rami roluyordu ve zaten yavaş olan sistem iki katı yavaşlıyordu. tek soru arkadaşında dediği gibi oyunlarda ama birçok oyunun "continiue" özelliği var. olmayanlarıda biraz programcının üşengeçliğine yormak gerek bence
  • evet SDK egitim videolarinda onemle tekrarliyorlar, pogramin oldugu durumu saklayarak tekrar acildiginda ayni yerden devam etmesini saglayin diye, cogu programda devam ediyor hatta
  • arka planda calismiyor gibi bir durum soz konusu degil, programı yazan elemanın istegine baglı degisir, su anda background da tonlarca program calisiyor zaten, steve in amacı 3. parti uygulamalarini tiye almaktir belki de, ama su anda ne derseniz diyin, background da bariz calisanlar soyleyebilirim.

* springboard
    * sms
    * mail
    * telephone
    * timer (saat ve takvim)
    * gsm baglanti modulu
    * pil sarj suresi
    * gprs/edge/wifi checker

secenekli calisabilecek yazilimlar ise

* bluetooth
    * timer (kronometre, vs...)

vs.... bu ornekleri cogaltmak mumkun

agile mobile mesela 114te kullanirken dikkat etmistim, background da calisiyordu, yakinda 2.0a optimize ettiklerinde bunun da olmayacagini kim soyleyebilir ki, onemli olan yazilimi o sekilde gelistirebilmek.
  • 2.0'da SDK ile hazirlanmis programlar arka planda calismiyor.
    Tabiki telefonun calismasi icin arkada programlar calisiyor.
    Ya da Installer/Cydia ile gelen programlar arkada calisabiliyor.
    Ama AppStore ile yuklenen programlar arkada calismiyor.
    Su an icin onlari calisir tutabilecek bir cozum duymadim.
    Olsa cok iyi olur, AOL Radio dinlerken baska birsey yapamiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.