Şimdi Ara

Syma X5HC (Kameralı) İnceleme ve Uçuş Denemeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Gearbest tarafından gönderilen yeni bir quadcopteri sizlere inceleyeceğim.

Öncelikle söylemek gerekirse başlangıç için biraz fazla bile denecek kadar iyi bir quadcopter.

Fazla uzatmadan önce ürünün linklerini vereyim daha sonra özelliklerine geçelim;

Ürünün linki - http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_333258.html
    Görüntü aktarmalı olanın Linki - http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_333256.html
    Yedek Pil - http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_333256.html

Ürünü direk hazırladığım inceleme ve uçuş videosundan izlemek isteyenlere;

Şimdi özelliklere geçelim;

En önemli özelliği; içerisinde bulundurduğu Barometre sayesinde kumandadan elinizi bıraktığınız zaman, o anki yüksekliğini kendisi sabit tutuyor.
    Öncelikle azami kalkış ağırlığı 121 gr.
    Uçuş süresi sitede 5-7 dakika yazıyor ama ben 10 dakikayı geçtim kamera çalışırken
    Şarj süresi yaklaşık 2 saat
    Pili 500 mAh
    Kamerası 2 MP, 720p kayıt yapabiliyor.
    En fazla 100 metreye kadar uzaklaşabiliyor.

Şuan aklıma gelen bunlar arkadaşlar diğer özellikleri videoda ayrıntılı bir şekilde inceledim.
    Sormak istediğiniz bir şey olursa sormaktan çekinmeyin.
    Kırımsız uçuşlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet Yağız ORHAN -- 5 Haziran 2016; 13:06:41 >

• Gumruge takilmadimi ithal uygunluk belgesi vs istedilermi..

Syma x5s den farki nedir cozemedim
  • Takıldı. 500 gram altında olduğu için ufak bir kapsam dışı onay belgesi hazırladım ve 4 gün sonra onayı alıp gümrüğe verdim ertesi gün ürün elimdeydi.

Gördüğüm farkı şu, X5HC de Barometre özelliği var. Yüksekliğini sabit tutuyor siz serbest bıraktığınızda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet Yağız ORHAN

Takıldı. 500 gram altında olduğu için ufak bir kapsam dışı onay belgesi hazırladım ve 4 gün sonra onayı alıp gümrüğe verdim ertesi gün ürün elimdeydi.

Gördüğüm farkı şu, X5HC de Barometre özelliği var. Yüksekliğini sabit tutuyor siz serbest bıraktığınızda.
    yi yi kaldırdı mı ?
  • Malesef kaldırmadı :/
  • quote:

Malesef kaldırmadı :/
    x5c x5hc ve x5s farkları nedir?
    Bende alacağım fiyatları birbirine yakın hangisini önerirsiniz?
    Birde gearbestten aldığımda ne gibi sorunlar çıkabilir?
  • Öncelikle gearbestten bi çok kere alışveriş yaptım, sorun çıkmayacaktır.
    X5HS en son çıkan modeldir. Diğerleri önceden çıkmıştır.
    Modellerin isimleri arasında H harfi olduğunda bu model kendini barometre sayesinde bulunduğu yükseklikte sabitliyor.
    Diğerlerine göre farkı bu diye biliyorum.
  • Mehmet Yağız ORHAN kullanıcısına yanıt
    Evrak olayı nasıl oluyor? Konusunu okudum ama anlamadım ukime gittim para yatırdım falan demiş arkadaş ukim sadece istanbulda mı var?
  • Hayır kapsam dışı onay belgesi için kesinlikle bir yere para yatırılmıyor. Sadece bir dilekçe yazıyorsunuz, benim quadcopterim gümrükte kaldı bunun için tarafınızdan kapsam dışı onay belgesi isteniyor vs yazacaksın ve sivil havacılık genel müdürlüğüne postalaman gerekiyor. Tabi evrakların içerisinde ürünün linki, özellikleri ve fotoğrafları olması gerekli. Daha sonra SHGM 1 hafta içerisinde size onay belgesini yolluyor sizde gümrüğe gönderiyorsunuz bu kadar.
    teşekkürler bende bu modeli alacağım galiba.
  • Şimdiden hayırlı olsun, kırımsız uçuşları olsun. :)
    Aldığınız da haber edin herhangi bir sıkıntı da yardımcı olurum.
    Bana sosyal medya hesaplarından anlık olarak ulaşabilirsiniz.
    www.facebook.com/mehmetyagizorhan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet Yağız ORHAN -- 23 Mayıs 2016; 22:43:34 >
    tamam teşekkür ederim yarın sipariş geçerim muhtemelen daha iyi bir cihaz bulamazsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ters Adam

x5c x5hc ve x5s farkları nedir?
    Bende alacağım fiyatları birbirine yakın hangisini önerirsiniz?
    Birde gearbestten aldığımda ne gibi sorunlar çıkabilir?

X5c symanin ilk cikanlarindan biri c nin anlami kamerali olmasi c cameranin bas harfi

X5s bunda x5c den farkli olarak headless mode var pusula yani yönü ne olursa olsun geriye bastiginda kumandaya yani sana dogru gelir.yonlendirirken quadcopterin basi sonu neresi onemli degildir. Yeni baslayanlar icin nimettir kaybolma riskini azaltir

X5sw. W watch(izlemek) in kisaltilmisidir.yukardakiler hariv fvp ozelligi vardir. Yani telefonda syma uygulamasi ile wifisi ile kamera arasinda baglanti kurar ve telefonun ekranindan 50m canli takip yaparsin

X5h bunu yeni duydum avrkadasin dedigine gore barometre varmis . fvp varmi bilmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemturk -- 24 Mayıs 2016; 15:28:25 >

• cemturk kullanıcısına yanıt
    Aynen X5HW modelinde fpv var fakat diğer fpvler gibi kaliteli değil, görüntüde gecikme oluyor. Yukarıda linkini koydum tekrardan bakabilirsiniz.
  • quote:

Aynen X5HW modelinde fpv var fakat diğer fpvler gibi kaliteli değil, görüntüde gecikme oluyor. Yukarıda linkini koydum tekrardan bakabilirsiniz.

Izledim.simdi hocam gayet guzel ve detayli olmus. Emegine saglik.Headles mod a geciste soyle olmasi lazim(videoda goremedim) sol ust tus( low high tusu) basili tutunca..x5s de boyle geciyor kumanda ayni..sizde de oyledir sanirim hocam
  • Aynen dediğiniz gibi sol üst tuşa basılınca dıt dııt dıt diye ötöeye başlıyor ve headless moda geçiyor. Yalnız ben tam kavrayamadım o modu hala
  • quote:

Aynen dediğiniz gibi sol üst tuşa basılınca dıt dııt dıt diye ötöeye başlıyor ve headless moda geçiyor. Yalnız ben tam kavrayamadım o modu hala

HOCAM KULLANDIĞIM SYMA X5SW DE OP MOD ŞU ŞEKİL İŞLİYOR..

enbaşta işte baslı tutuyoruz dır dıt dır ötmeye baslıyor ve içinde barındırdığı pusula sayesinde headless moduna geçiyor

normalde yeşil ışık yanan taraf arka taraf baz almamız gerekirken (yönlendirmede) headles mode da hiç farketmiyor,joistickte ileriye bastıgımızda yönü açısı vs farketmetmeksizin ileriye bastıgımızda quadcopterin yönü ne olursa olsun bize göre'' kuzey'' kalan tafafa gidiyor.

yani şöylediyim o moda geçtikten sonra yerde duran quadcopteri deneme amaçlı

önce yeşil ışık yanan tarafa gore ileri diyip kaldırın ileri gidecektir

sonra quadcopteri ilk pozisyonundan ters cevirin yani kırmızı ışık yanan taraf size dogru bakarken ileri dogru kaldırın tekrar ileri gideektir hocam

edit : şu trim ayarını bilmiyordum sayenizde öğrendim hocam tekradan tşkler (sol joistik sol alt çapraz+ sağ joistik sağ salt çapraz yapıp 1 sn bekleme) ÇOK İŞİME YARADI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemturk -- 25 Mayıs 2016; 17:23:09 >

• Ne demek ben teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
  • quote:

Ne demek ben teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
    Hocam merhaba. Gearbestten X5HW için seri numarası varmı diye sorduğumda bana seri numarası yok barkod numarası(6946702900226) var diye cevap geldi, kapsam dışı belge aldığımızda bu numarayı versek oluyor mu acaba ?
  • Muhtemelen olur bi sıkıntı çıkmaz fakat kapsam dışı belgesi için seri numarasına ihtiyaç yok ki benden istenmemişti. Seri numarasını daha sonra shgm iha sistemine kaydetmek için önceden istiyorlar. Fakat kapsam dışı belgesi 500 gram altı dronelar için olduğundan kayıt gerektirmiyor bu yüzden seri numarasının bi önemi yok diye biliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.