Şimdi Ara

svchost.exe çok ram yiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benim pc de son zamanlar da çok takılma olmaya başlamıştı task manager dan baktım cpu kullanımı 00 bütün kullanımı svchost.exe yiyor birsürü svchost.exe var yardım edin

• Svchost.exe nedir?

Windows 2000/XP işletim sistemlerinde verilecek servisleri kayıtlar dosyasında inceleyen ve gerekli DLL (Dynamic Link Library) dosyalarını çalıştıran programın adıdır. Birçok svchost.exe görev çubuğunda ve McAfee Firewall 8.0 uyarılarında görülebilir. Svchost.exe, sistemin normal şartlarda sıklıkla kullandığı bir programdır. PID numaraları ve çalıştırdıkları servisler şunlardır:

Svchost.exe 404 RpcSs
    Svchost.exe 556 EventSystem, Netman, NtmsSvc, RasMan, SENS, TapiSrv

(http://www.bidb.odtu.edu.tr/index.php?go=usg&sub=firewall )

• arkadaşım svchost.exe nin normal bir program olduğunu biliyorum fakat bikaçtane svchost.exe var ve birisi çok fazla kullanıyor cpu yu
  • ya bende de cpu kullanımı %100 ama ram kullanımı çok düşük 512mb twinmos ramim var makine ağır yinede RAMİMİ NASIL TEST EDEBİLİRİM? YARDIM EDİN LÜTFEN
  • Arkadaşım svchost un yediği ram i azaltmak için kullanmadığın servisleri kapatman lazım...Denetim Masası- Yönetimsel araçlar-Hizmetler e girerek kapatabilirsin istemediklerini....Bununla ilgili bir makale var: (umarım reklam olmaz. Sanmıyorum bilgi paylaşmak içindir )

TIK
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.