Şimdi Ara

Suzuki Swift 1.2 MT ile Kia Rio 1.25 Fancy arasında kaldım (SWIFT ALINDI)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
1
Favori
6.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar başlıkta belirtmiş olduğum iki araçtan birisini alacağım fakat karar vermekte zorlanıyorum. Hangisi daha iyi bir seçenek olur? Aralarında 3000 TL civarı fark var. Yakıt tüketim değerleri açısından Suzuki Swift burun farkıyla önde sanki.

http://otomobil.suzuki.com.tr/Modeller/Swift/25/Swift-12-GL-MT

http://www.kia.com.tr/rio/index.php

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oricin -- 18 Eylül 2012; 0:33:20 >

• Valla karar vermek zor ama Suzukinin artıları çok örneğin 7 adet hava yastığı(diz hava yastığı da dahil) 4.9 yakıt tüketim verisi var ama ş.içimiydi bilmiyorum,Suzuki de kullanılan malzeme sizi şaşırtacak cinsten çok kaliteli,sürüş pozisyonu çok güzel.Gel gör ki bagaj yok.Tasarımı B sınıfı bir araca göre çok şık,polo'yu baz alırsak uzunluğu polodan çokmuş gibime geldi,1.88 boyum var arkada yayılmadan oturunca saçım değiyor ama bunaltmıyor arkası.2. El olarak ele alırsak zarar edebilirsiniz ama yok ben 5 yıl binerim derseniz Suzuki Derim...
  • Kia rio tabikide

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jdmworks

Valla karar vermek zor ama Suzukinin artıları çok örneğin 7 adet hava yastığı(diz hava yastığı da dahil) 4.9 yakıt tüketim verisi var ama ş.içimiydi bilmiyorum,Suzuki de kullanılan malzeme sizi şaşırtacak cinsten çok kaliteli,sürüş pozisyonu çok güzel.Gel gör ki bagaj yok.Tasarımı B sınıfı bir araca göre çok şık,polo'yu baz alırsak uzunluğu polodan çokmuş gibime geldi,1.88 boyum var arkada yayılmadan oturunca saçım değiyor ama bunaltmıyor arkası.2. El olarak ele alırsak zarar edebilirsiniz ama yok ben 5 yıl binerim derseniz Suzuki Derim...

Ben de en az 5 yıl kullanmak istiyorum.
    Kia da garanti süresi ile ilgi çekiyor. Araçları bu haftaiçi görmeye gideceğim. ikisi de aynı galeride satılıyor. Sanırım ithalatçısı aynı (Çelik Otomotiv).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oricin -- 16 Eylül 2012; 15:43:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oricin

quote:

Valla karar vermek zor ama Suzukinin artıları çok örneğin 7 adet hava yastığı(diz hava yastığı da dahil) 4.9 yakıt tüketim verisi var ama ş.içimiydi bilmiyorum,Suzuki de kullanılan malzeme sizi şaşırtacak cinsten çok kaliteli,sürüş pozisyonu çok güzel.Gel gör ki bagaj yok.Tasarımı B sınıfı bir araca göre çok şık,polo'yu baz alırsak uzunluğu polodan çokmuş gibime geldi,1.88 boyum var arkada yayılmadan oturunca saçım değiyor ama bunaltmıyor arkası.2. El olarak ele alırsak zarar edebilirsiniz ama yok ben 5 yıl binerim derseniz Suzuki Derim...

Kia da garanti süresi ile ilgi çekiyor. Araçları bu hafta içi görmeye gideceğim. ikisi de aynı galeride satılıyor. Sanırım ithalatçısı aynı (Çelik Otomotiv).

Gidip görmek en iyisi ama suzukinin yedek parça darlığını göz önünde bulundurun derim,motor bazında bir problem çıkarmaz çünkü sorunsuzdur suzukinın motorları.Hayırlı olsun şimdiden

• quote:

quote:

quote:

Kia da garanti süresi ile ilgi çekiyor. Araçları bu hafta içi görmeye gideceğim. ikisi de aynı galeride satılıyor. Sanırım ithalatçısı aynı (Çelik Otomotiv).

Gidip görmek en iyisi ama suzukinin yedek parça darlığını göz önünde bulundurun derim,motor bazında bir problem çıkarmaz çünkü sorunsuzdur suzukinın motorları.Hayırlı olsun şimdiden

Teşekkür ederim. Beni de tek kaygılandıran yedek parça ve servis ağı. Bayiden soruşturacağım bu konuyu. Ama çok ilgimi çekti bu araç. Yaklaşık bir aydır B ve C sınıfı araçlara bakıyorum. Peugeot 208'den Volkswagen Jetta'ya kadar bir çok aracı test ettim. En son bu iki araç arasında kararsız kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oricin -- 16 Eylül 2012; 15:34:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alcnern

Kia rio tabikide

Nedenini açıklarsanız sevinirim.
  • 1hafta swift kullandim gerçekten keyifli bir Araç bi yakinimin araciydi ve sorunsuz bakim harici servise gitmiyor 2,5 senedir. Rio yu bilmedigim için bişey söylemem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RefLections

1hafta swift kullandim gerçekten keyifli bir Araç bi yakinimin araciydi ve sorunsuz bakim harici servise gitmiyor 2,5 senedir. Rio yu bilmedigim için bişey söylemem

Otomatik mi düz mü? Acaba yakınınız yedek parça hakkında bir şey söyledi mi? Veya aracı için yedek parça ihtiyacı duydu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oricin -- 16 Eylül 2012; 16:27:26 >
  • quote:

quote:

Kia rio tabikide

Rionun fancy donanıma supervision gösterge paneli ile hız sabitleyici eklenmişti son gelen araçlarda içi swiftten daha güzel duruyor.
    swift güzel araç olmasına ragmen suzuki cok satmiyor Türkiyede.5 yıl garanti de kiada var.
  • Swift'in bilmem kaçıncı senesi yollarda. Makyajla ayakta duruyor. Rio ile boy ölçüşebileceğini sanmıyorum. Rio gerçekten heyecan verici, çok renkli bir model. Tarzı da çok hoş.

Tabi en güzeli gidip test etmek. Araçlar dururken harika da, giderken her şey değişebiliyor.
  • quote:

quote:

quote:

Kia rio tabikide

Rionun fancy donanıma supervision gösterge paneli ile hız sabitleyici eklenmişti son gelen araçlarda içi swiftten daha güzel duruyor.
    swift güzel araç olmasına ragmen suzuki cok satmiyor Türkiyede.5 yıl garanti de kiada var.

İşte bu iki özelliğin eklenmesine çok sevindim. Bir tek eksiği Hız Sabitleyici diyorum. Supervision Panel de görselliği etkileyecektir kesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Swift'in bilmem kaçıncı senesi yollarda. Makyajla ayakta duruyor. Rio ile boy ölçüşebileceğini sanmıyorum. Rio gerçekten heyecan verici, çok renkli bir model. Tarzı da çok hoş.

Tabi en güzeli gidip test etmek. Araçlar dururken harika da, giderken her şey değişebiliyor.

"Rio gerçekten heyecan verici, çok renkli bir model. Tarzı da çok hoş."
    Gerçekten de öyle. O kadar araç baktım. Volkswagen Jetta'yı da neredeyse alıyordum. Hiç bir araca sahip olma fikri beni Kia Rio kadar heyecanlandırmamıştı doğrusu.
  • quote:

Gerçekten de öyle. O kadar araç baktım. Volkswagen Jetta'yı da neredeyse alıyordum. Hiç bir araca sahip olma fikri beni Kia Rio kadar heyecanlandırmamıştı doğrusu.

Bayiye gidince son kararınız kia rio olucak gibi hayırlısı olsun.
  • rio
  • quote:

quote:

Bayiye gidince son kararınız kia rio olucak gibi hayırlısı olsun.

Teşekkür ederim. Yan yana duruyor araçlar. Karşılaştıracağım artık.
  • suzuki kullandım çok güzel bir araba. Rio kullanmadım ama motor ve tüketim olarak suzukiye yaklaşamaz gibi geliyor. Neydi ki ne olsun? Ayrıca swift rio dan her türlü kalitelidir. Swift tercih ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

rio

Eğer tecrübeniz varsa Rio ile ilgili, paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Swift'in bilmem kaçıncı senesi yollarda. Makyajla ayakta duruyor. Rio ile boy ölçüşebileceğini sanmıyorum. Rio gerçekten heyecan verici, çok renkli bir model. Tarzı da çok hoş.

Bu swift o swift değil, 2011'de yeni jenerasyona geçildi, baştan sona farklı bir model.

swift'İn motoru daha güçlü, tüketimi daha az, ayrıca fiyatı 3000 daha ucuz , bu karşılaştırmayuı swift net kazanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

Bu swift o swift değil, 2011'de yeni jenerasyona geçildi, baştan sona farklı bir model.

swift'İn motoru daha güçlü, tüketimi daha az, ayrıca fiyatı 3000 daha ucuz , bu karşılaştırmayuı swift net kazanır.

Maalesef, bu Swift o Swift.

Üzgünüm.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.