Şimdi Ara

SUV tercihi yardım, öneri.....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
10.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar. bir süredir forumu takipteyim. SUV almayı düşünüyorum bütçem 60 ile 70 bin en fazla. 4 çeker olmasının önemi yok. yılda en fazla 10 bin km yol yapacağım, benzinli dizel önerilerinize açığım. istediğim bu fiyata en sağlam, en malzeme kalitesi yüksek ve en az sorun çıkaracak, tercihen az yakacak sıfır bir araç. teklif ve yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrPinPrick -- 7 Eylül 2011; 11:41:55 >

• Çokmu şey istedim acaba hadi dayanıklı kaliteli kısmı dursunda az yakmayı eleyebilirim yılda 10bin km yaptığımı gözönüne alırsak......
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrPinPrick

Çokmu şey istedim acaba hadi dayanıklı kaliteli kısmı dursunda az yakmayı eleyebilirim yılda 10bin km yaptığımı gözönüne alırsak......
    İx35 veya Sportage kardeşlerden birisi sizin işinizi fazlasıyla görür. Aykırı olmak isterseniz ve ticari araç tasarımı da içinize yatarsa Skoda Yeti de çok kaliteli bir araç. 1.2 TSI DSG güzel bir seçenek olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

İx35 veya Sportage kardeşlerden birisi sizin işinizi fazlasıyla görür. Aykırı olmak isterseniz ve ticari araç tasarımı da içinize yatarsa Skoda Yeti de çok kaliteli bir araç. 1.2 TSI DSG güzel bir seçenek olabilir.

Alıntıları Göster
    sportage iyidir Sorento daha iyi ve güzel ancak bütçenizi fazlasıyla aşıyor Bende sportage derim.Bir tercih de KUGA olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxjokerxxx

sportage iyidir Sorento daha iyi ve güzel ancak bütçenizi fazlasıyla aşıyor Bende sportage derim.Bir tercih de KUGA olabilir.

Alıntıları Göster
    KUGA ve Tiguan arasında bir seçim yapın. 2. el olabilirse dizel bir kuga bile alabilirsiniz. Sanıyorum Kuga Tiguana göre hem daha cüsseli hem iç hacim olarak daha büyük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gekren

KUGA ve Tiguan arasında bir seçim yapın. 2. el olabilirse dizel bir kuga bile alabilirsiniz. Sanıyorum Kuga Tiguana göre hem daha cüsseli hem iç hacim olarak daha büyük.

SPORTAGE ye de bak belki beğenirsin.
  • Kaliteli derseniz yeti kalitelidir, forumun skoda başlığına göz atıp fikir edinebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: In absentia

Kaliteli derseniz yeti kalitelidir, forumun skoda başlığına göz atıp fikir edinebilirsiniz.
    1. Honda Crv
    2. Captiva
  • quote:

Orijinalden alıntı: In absentia

Kaliteli derseniz yeti kalitelidir, forumun skoda başlığına göz atıp fikir edinebilirsiniz.
    Bence yılda 10.000 Km kullanılacak bir araç için SUV bir araç aramaya gerek yok. İlla SUV olsun deniyorsa yine bu kadar az kullanılacak bir araç için yılda 1900 TL vergi ödemeye gerek yok. 1.6 motor ve altı bir araç ihtiyacınızı görür diye düşünüyorum. Tavsiyem Mitsu ASX, Vw Tiguan 1.4 tsi, Skoda Yeti 1.2 tsi (2012 ye doğru 1.6 tdi gelecekmiş. Beklenebilir.) Şimdilik aklıma bunlar geldi. Vergi problem değil dersen Suzuki Grand Vitara benim hoşuma gidiyor. 2.0 benzinli (yaklaşık 70.000TL) ve 1.9 dizel (yaklaşık 75.000 TL) seçenekleri var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: magmatic

Selam arkadaşlar. bir süredir forumu takipteyim. SUV almayı düşünüyorum bütçem 60 ile 70 bin en fazla. 4 çeker olmasının önemi yok. yılda en fazla 10 bin km yol yapacağım, benzinli dizel önerilerinize açığım. istediğim bu fiyata en sağlam, en malzeme kalitesi yüksek ve en az sorun çıkaracak, tercihen az yakacak sıfır bir araç. teklif ve yardımlarınızı bekliyorum.

Otomatik vites şart değilse, bu fiyat aralığında kompakt SUV'lara bakabilirsiniz. Hyundai ix35, Kia Sportage, VW Tiguan, Skoda Yeti ve Mitsubishi ASX'i test edin. İçinize sineni alın .
  • quote:

Orijinalden alıntı: vincentvega

quote:

Selam arkadaşlar. bir süredir forumu takipteyim. SUV almayı düşünüyorum bütçem 60 ile 70 bin en fazla. 4 çeker olmasının önemi yok. yılda en fazla 10 bin km yol yapacağım, benzinli dizel önerilerinize açığım. istediğim bu fiyata en sağlam, en malzeme kalitesi yüksek ve en az sorun çıkaracak, tercihen az yakacak sıfır bir araç. teklif ve yardımlarınızı bekliyorum.

Otomatik vites şart değilse, bu fiyat aralığında kompakt SUV'lara bakabilirsiniz. Hyundai ix35, Kia Sportage, VW Tiguan, Skoda Yeti ve Mitsubishi ASX'i test edin. İçinize sineni alın .
    ix35, sportage, qashqai, tiguan, captiva, crv fiyatlarıda yakın olduğundan aklımda gidip gelmekte. kuga bütçemi aşar. skoda yetiyi dış tasarımı nedeniyle eledim. bu seçeneklerden en kalitelisi ve en az sorun çıkaracak en mantıklı seçenekte karar kılacağım.
    aklımdaki çekinceleri sayayım:

ix35 ve sportage: forumda takip ettiğim kadarıyla öneren çok donanımı full, araçlar güzel, ancak kia ve hyundai kalitesi aklımda soru işareti

qashqai: fiyatı uygun, ikinci elde iyi gidiyor, dezavantajı yüzü eskidi yenisi 1-2 yıla çıkar denmekte

tiguan: fiyatı en az olan 4x2 trend&fun donanımı ix35 ve sportagedan az, vw markası güven veriyor, az donanım ve marka için 4-5 bin tl fazla verilirmi

captiva: 2.0 motor vergisi aklıma takılılyor. bide geçenlerde bi arkadaş kaza yaptı tavan çöktü, pek sağlam olmadığından bahsedilmekte. ama 2.0 dizel bi SUV için fiyatı en uygun olanda o.

crv: kaliteli, kendini kanıtlamış. ancak vergisi ve çok yüksek benzin tüketimi dezavantajı

2.el: SUV alırken temiz bulmak zor gibi gelmekte, her marka modelin bi probleminden bahsediliyor. O yüzden sıfır almak daha mantıklı geliyor...

anlıycağınız SUV almaya karar verdim ama kafam bulandı.... bi markada tatmin olsam tak gidip alacam... hadi hayırlısı yaptığınız ve yapacağınız önerileriniz için teşekkür ederim. yeni önerilerinizi bekliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: DrPinPrick

ix35, sportage, qashqai, tiguan, captiva, crv fiyatlarıda yakın olduğundan aklımda gidip gelmekte. kuga bütçemi aşar. skoda yetiyi dış tasarımı nedeniyle eledim. bu seçeneklerden en kalitelisi ve en az sorun çıkaracak en mantıklı seçenekte karar kılacağım.
    aklımdaki çekinceleri sayayım:

ix35 ve sportage: forumda takip ettiğim kadarıyla öneren çok donanımı full, araçlar güzel, ancak kia ve hyundai kalitesi aklımda soru işareti

qashqai: fiyatı uygun, ikinci elde iyi gidiyor, dezavantajı yüzü eskidi yenisi 1-2 yıla çıkar denmekte

tiguan: fiyatı en az olan 4x2 trend&fun donanımı ix35 ve sportagedan az, vw markası güven veriyor, az donanım ve marka için 4-5 bin tl fazla verilirmi

captiva: 2.0 motor vergisi aklıma takılılyor. bide geçenlerde bi arkadaş kaza yaptı tavan çöktü, pek sağlam olmadığından bahsedilmekte. ama 2.0 dizel bi SUV için fiyatı en uygun olanda o.

crv: kaliteli, kendini kanıtlamış. ancak vergisi ve çok yüksek benzin tüketimi dezavantajı

2.el: SUV alırken temiz bulmak zor gibi gelmekte, her marka modelin bi probleminden bahsediliyor. O yüzden sıfır almak daha mantıklı geliyor...

anlıycağınız SUV almaya karar verdim ama kafam bulandı.... bi markada tatmin olsam tak gidip alacam... hadi hayırlısı yaptığınız ve yapacağınız önerileriniz için teşekkür ederim. yeni önerilerinizi bekliyorum...

Alıntıları Göster
    Mitsubishi ASX'e baktınız mı? Ben hiç canlı incelemedim ama 1.6 motor olduğu için vergi avantajı var. Yakıt tüketimi de ortalama 5.9 lt.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fünfzehn

Chevrolet captiva ;

http://www.chevrolet.com.tr/modellerimiz/captiva/

ASX
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fünfzehn

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Siz binmessiniz ozaman sorununuz çözülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet0647

Siz binmessiniz ozaman sorununuz çözülür.

Alıntıları Göster
    Sınıfının en iyi yol tutuşu ve performansına sahip KUGA benim için birinci tercih olurdu, dış görünüş biraz zevk meselesi ama o konuda da şahsi olarak en beğendiğim suv yine KUGA. Eğer dış görünüş sizin için birinci etkense captiva da bu konuda göze batan tasarımlardan biri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakmazo

Sınıfının en iyi yol tutuşu ve performansına sahip KUGA benim için birinci tercih olurdu, dış görünüş biraz zevk meselesi ama o konuda da şahsi olarak en beğendiğim suv yine KUGA. Eğer dış görünüş sizin için birinci etkense captiva da bu konuda göze batan tasarımlardan biri.

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Yakıt tüketimi konusunda aklıma takılan bir noktayı sizlerle paylaşmak isterim

BMW 1.16 ile TOYOTA RAV4'ün şehir içi yakıt tüketim değerleri aşağıdaki gibidir :

BMW 1.16i 10,6 litre / 100 km

TOYOTA RAV4 2.0 VALVEMATIC MultiDrive S 9,6 liter /100 km

Bu durumda Toyota RAV4 BMW 1.16'dan daha az yakıt tüketiyor olarak gözüküyor.

Sizce bu veriler ne oranda güvenilirdir. (Verileri BMW ve Toyota'nın web sitelerinden aldım).

Yorumlarınızı rica ederim.

iyi akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur3000

Merhaba,

Yakıt tüketimi konusunda aklıma takılan bir noktayı sizlerle paylaşmak isterim

BMW 1.16 ile TOYOTA RAV4'ün şehir içi yakıt tüketim değerleri aşağıdaki gibidir :

BMW 1.16i 10,6 litre / 100 km

TOYOTA RAV4 2.0 VALVEMATIC MultiDrive S 9,6 liter /100 km

Bu durumda Toyota RAV4 BMW 1.16'dan daha az yakıt tüketiyor olarak gözüküyor.

Sizce bu veriler ne oranda güvenilirdir. (Verileri BMW ve Toyota'nın web sitelerinden aldım).

Yorumlarınızı rica ederim.

iyi akşamlar.

Alıntıları Göster
    ben alacak olsam tercihlerim şu şekilde olurdu;
    1-Kia Sportage(tipi çok güzel fiyatı makul)
    2-Skoda yeti ( dsg şanzıman TSİ motor kombinasyonu çok çekici, fiyat kalite oranı çok iyi )
    3-diğerleri:ford kuga,chevrolet captiva vb.
    Nissan QQ düşünmezdim yüzü çok eskidi ve iç tasarımı çok basit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mightywolf35 -- 7 Eylül 2011; 23:41:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mightywolf35

ben alacak olsam tercihlerim şu şekilde olurdu;
    1-Kia Sportage(tipi çok güzel fiyatı makul)
    2-Skoda yeti ( dsg şanzıman TSİ motor kombinasyonu çok çekici, fiyat kalite oranı çok iyi )
    3-diğerleri:ford kuga,chevrolet captiva vb.
    Nissan QQ düşünmezdim yüzü çok eskidi ve iç tasarımı çok basit

Alıntıları Göster
    donanım ve dış tasarımıyla ix35 ve sportage ağır basmaya başlıyor kafamda, ama bi yandanda yeni tiguanda çekici görünüyor. kuga tasarım olarak çok güzel ama bana pahalı, captivada aklımdan çıkmış değil.
    aklımdaki sıralama şöyle olmakta
    1. sportage
    2. tiguan
    3. ix35
    4. captiva

bikaç gün içinde fikrimde bi değişim olmazsa sportage alırım.

aklıma gelmişken şunuda sorayım ix35 in style ına daha az para verip almak mantıklımıdır. yoksa fullüne 62 verilirmi

• quote:

donanım ve dış tasarımıyla ix35 ve sportage ağır basmaya başlıyor kafamda, ama bi yandanda yeni tiguanda çekici görünüyor. kuga tasarım olarak çok güzel ama bana pahalı, captivada aklımdan çıkmış değil.
    1. sportage
    2. tiguan
    3. ix35
    4. captiva

aklıma gelmişken şunuda sorayım ix35 in style ına daha az para verip almak mantıklımıdır. yoksa fullüne 62 verilirmi

bence aradaki donanım farkı fulünü almaya değecekse maddi imkanda varsa alınır!ama full olmasına gerek yok donanımı bana yeter diyorsanız aradaki farkı uzun süre yakıt parası yaparsınız.bu arada kia ve hyundai aynı firmanın arabaları kalite aynı düzeydedir o yüzden ben tipi daha güzel olan sportage alırdım!

• quote:

Orijinalden alıntı: mightywolf35

quote:

1. sportage
    2. tiguan
    3. ix35
    4. captiva

bence aradaki donanım farkı fulünü almaya değecekse maddi imkanda varsa alınır!ama full olmasına gerek yok donanımı bana yeter diyorsanız aradaki farkı uzun süre yakıt parası yaparsınız.bu arada kia ve hyundai aynı firmanın arabaları kalite aynı düzeydedir o yüzden ben tipi daha güzel olan sportage alırdım!

Alıntıları Göster
    Sayın magmatic,

MTV de; 1600 cc motor ile 2000 cc motor arasında 6 aylık 600 TL civarı fark var. 75.000 TL' yi yılda 10.000 Km yapacak araca bağlayacak bir kişi için MTV farkının önemli olmayacağını sanıyorum.

SUV alıpta, diğer araçlar gibi karda buzda yerinizde kalmak istemezsiniz. (tabii uygun lastik taktığınızı var sayıyorum).

Tercihiniz olmuşken 4x4 olmalı. Bu biraz da dizel mi olsun benzinli mi olsun muhabbetine benziyor; "Az km yapıyorum, ne dersiniz?" "Az km yapıyordum, dizel aldım daha tasarruflu diye çok gezmeye başladım" gibi.
    Almış ken 4x4 alırsanız, eğer iş güç durumu boş vakit durumu uygun ise 10.000 Km den fazla yaparsınız.

Saydığınız araçlarda Captiva' yı tek geçerim. Offroad yapacaksanız tabii ki G.vitara!

Aklınıza takılan tüm araçları deneyin, test sürüşü yapın araç içinde elinize bir kağıt kalem alın ve +, - durumlarını yazın. Kafanıza daha önce baktığınız araçlarla ilgili bir şey takılırsa, tekrar tüm araçlara bakın. İkinciye bakmak, bakış açısı değiştiği için, ilk bakışta fark edilmeyen bazı detayları ortaya çıkartabiliyor.

Son söz; Captiva fiyatıyla en "dolu" araç. Tiguan ve QQ benim gözümde Duster' den farksız. (pardon, Duster dıştan onlardan daha güzel).

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesut4.bahtiyar -- 8 Eylül 2011; 1:55:21 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.