Şimdi Ara

Sürekli Reset Problemi Donanım Anlayanlar İçeri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Artık yardım alma gereksinimi hissettim çözemiyorum beni aşıyor diyebilirim donanımdan anlayan donanımcı arkadaşları beklemekteyim .
    Öncelikle dün PlayerUnkownBattlegrounds oyununu indirdim oynadık falan options bolumunde oyunun ayar değiştirip uygula dediğim an pc reset atıyor 3 kez denedim aynı pc açılırken fanlar hızlanma sesi 2sn sonra açılıyor hiç uyarı vermeden.
    Bugün ise memtest ve prime95 den başarılı bir şekilde ayrıldı prime95 hwmonitor izleme sonuçlarını koyucam soğutmada bir problem yok gibi burda voltaj ve psu değerleri elinizden öper anlayamıyorum psum yeterlimi.
    Bu 2 testten sonra gpu teste geçtim Furmark açıkken space ile ortadaki gözü kaybediyor herhalde test aşamasında bastığım anda aynı problemi yapıyor küt pc reset. Resimleri koydum.
    Pc Özellikleri:
    i5 7400
    b150m bazooka
    rx480 8gb Saphhire
    CORSAIR 8GB Value DDR4 2133Mhz CL15
    1 tb western 7200
    EVEREST RHINO 432 600W MidT ATX Peak
    Sistem bu şüphelim psu duruyor malum fakat bütçem ona yetiyordu monitör freesync kullanıyordum acabamı dedim hdmi displayport çıkarıp hdmi taktım yokmuş alakası.
    İstediğiniz testi yapıp sonuçlarını atabilirim. Çok takıldım yardımlarınızı beklıyorum çözüm üretemiyorum.
    Windows 10 Redstone Son güncel halini kullanıyorum Msi update bios güncel Ekran kartı son sürüm driverler güncel yani diyebilirim.

Sürekli Reset Problemi Donanım Anlayanlar İçerihttp://dosya.co/emmage0rlazj/HWMonitor.txt.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lakpo -- 12 Nisan 2017; 1:30:30 >

• Yokmu arkadaşlar bir fikri olan 2 prime95 ve furmark beraber çalıştırdım resetledi gene
  • Türkçen vasat hiçbişey anlaşılmıyor ayrıca anlatımında yetersiz. Furmarkta resetlemesi her donanımda problemi işaret eder kimse bişey söyleyemez.

Anlatıklarından hiçbir çıkarımda bulamadım fakat değerlerine baktığım kadarıyla 1) işlemcin +20c yüksek ısıda çalışıyor. 65w tdp işlemci boşta asla 35c'yi geçmez. 2) psu'n fazla fazla yetiyor ancak markası kıytırık çin olduğu için yüklenme anında gerekli akımı sağlayamıyor olabilir.
  • Cevap için teşekkürler. İşlemci üzerinde 120mm sıvı soğutucu var. Prime95 15 dk problem yok ancak furmark ile beraber resetledi uyarısız.
    Bu arada Psu 12v dan 40A verebiliyor .550w peak 600 olarak geçiyor.
    Ayrıca spesifik yerlerde resetlediği için detay vererek anlatmaya çalıştım , direk olarak aktarmaya çalıştım olayı özür dilerim anlatım için.
    Son olarak tam olarak istediğiniz bilgileri söyleyin vereyim size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lakpo -- 12 Nisan 2017; 17:48:3 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.