Şimdi Ara

Superonline fiber de sorun yaşayan varmı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Onurergen

quote:

Orijinalden alıntı: hakmel

Ataşehir'deyim. Aynı sorunlar bende de var ve 1 haftadır çözüm yok. Her akşam inatla arıyorum. Akşam saat 21 gibi düzeliyor, ertesi gün yine aynı. Hız testi yapıyorum 25 mb çıkıyor torrent ten film indiriyorum hiç bir sorun yok ama ne hikmetse sayfalar yüklenmiyor, digiturk portal açılmıyor. Sorunu superonline kabul ediyor ancak somut bir çözüm hala yok. 2009 dan beri Fiber abonesiyim ilk defa bu kadar çaresiz sorunlu bir dönem söz konusu...

Ben de 2009 da 10MB ile başlamıştım, 100 e kadar çıktım. Dediğin gibi ben de ilk defa böyle bir problem yaşadım. Eşim yazar olduğundan internet onun için çok önemli bu yüzden bugün TTnet fiber başvurusu yaptım. Proxy bilmeyen genç arkadaşlar ile yani MH ile konuşmaktan ağzımda tüy bitti. Telefon (iphone6) siteleri açmıyor ( garanti, mynet, fotomac, radikal vb ) ama laptop açıyor. Dns ve ip dağıtımında bir sıkıntı var sanıyorum. Biz burada 12 abone aynı sorunu yaşıyoruz, işin traji-komik tarafı Mh bunu kabul etmiyor. İki ucu cilalı değnek ;)

Hocam modem üzerinden dns girdiniz mi? Bana yeni verilen modem hg255s de ancak modem üzerinden dns değiştirilebiliyor ama bu seferde internet gidip geliyor ve sayfaları açmamaya başlıyor. Bende dns değiştimek için modem üzerinden dns değiştirdim ama bu sorun çıktı başıma. Sonra otomatik yaptım düzeldi. Eğer öyle bir şey yaptıysanız dns yi otomatik yapın.

• Bana da 255s verdiler. Dns için bütün konfigürasyonları denedim, hepsinde aynı sıkıntı var. iPhone bağlanmıyor, macbook da öyle. Psn ye zor bağlanıyorum, Digiturk plus çok yavaş ama download larda sorun yok. Ayrıca 5 aydır Akk(100gb) dolduğu halde hızım da düşmüyor. Superonline nasıl bir şirket anlamadım gitti! Böyle şeyler nasıl farkedilmez? Başka bir başlıkta herkes bu konuyu konuşuyor, Turkcell ile birleştikten sonra birşeyler oldu bu hizmete, hiç eskisi gibi değil. Müşteri hizmetlerinde ki elemanlar çok yetersiz ve herkese kuntakinte muamelesi yapıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben artık son çare bugün öğlen BTK ya şikayette bulundum. 2 saat sonra superonline çözüm masası mıdır her ne ise aradılar, işteyim eve gidince görüşelim dedim. Saat 19 da eve geldiğimde yağ gibi akan sorunsuz bir internet geri dönmüştü. Aynı arkadaş aradı bir ton teknik ıvır zıvırdan bahsetti, sonuç olarak bunları direk BTK ya şikayet ediyorsunuz arkadaşlar. Başka türlü somut çözüme yönelik bir adım atmıyorlar. Her ne kadar telefondaki yetkili BTK ile ilgisi yok dese de ben adım gibi eminim ki BTK dan korkuyorlar ve çözmek zorunda kalıyorlar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de bugün çözülmüş gibi bakalım

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • So fiberde şu anda neredeyse hiçbir sayfa açılmıyor. Sadece google hizmetleri açılıyor. Facebook bile yarım yükleniyor. Resimler falan yok. Foruma da vodafone 3g ile giriyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

So fiberde şu anda neredeyse hiçbir sayfa açılmıyor. Sadece google hizmetleri açılıyor. Facebook bile yarım yükleniyor. Resimler falan yok. Foruma da vodafone 3g ile giriyorum.

Nerdesiniz hocam hangi bölge...

• Ankara-keçiören

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Ankara-keçiören

Ankaradan superonline kullanan arkadaşlar varsa sorun varmı yokmu yazarlarsa iyi olur o zaman. Sıkıntı sizdemi yoksa genel mi anlamak bakımından. İstanbul sıkıntı yok şu an için..

• quote:

Orijinalden alıntı: hakmel

Ben artık son çare bugün öğlen BTK ya şikayette bulundum. 2 saat sonra superonline çözüm masası mıdır her ne ise aradılar, işteyim eve gidince görüşelim dedim. Saat 19 da eve geldiğimde yağ gibi akan sorunsuz bir internet geri dönmüştü. Aynı arkadaş aradı bir ton teknik ıvır zıvırdan bahsetti, sonuç olarak bunları direk BTK ya şikayet ediyorsunuz arkadaşlar. Başka türlü somut çözüme yönelik bir adım atmıyorlar. Her ne kadar telefondaki yetkili BTK ile ilgisi yok dese de ben adım gibi eminim ki BTK dan korkuyorlar ve çözmek zorunda kalıyorlar...

ben de bugün BTK ya şikayet ettim. Aradılar ama yine çözemediler. Yarın tekrar arayacaklar, en azından sorunun kendilerinde olduğunu kabul ettiler. Bu bile benim için somut bir adım oldu. Özellikle MacOS cihazlar bağlanmıyor. Sayfalar Text olarak geliyor, bazı haber, eğlence, oyun, spor vs siteler hiç açılmıyor. İstanbul/Esenyurt bölgesindeyiz.

• Çok ilginç yahu. Ben İzmir'deyim, herhangi bir problem yok.

• Sorun sadece hg255s modemine sahip kullanıcılarda olabilir. Dns leak(dns sızıntısı) var gibi gözüküyor. Bende ara ara yaşıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: IsO6

Sorun sadece hg255s modemine sahip kullanıcılarda olabilir. Dns leak(dns sızıntısı) var gibi gözüküyor. Bende ara ara yaşıyorum.

253 modemde aynı sıkıntı vardı, arıza kaydından sonra geldiler ve 255'i bağladılar. Sorun modem değişimine rağmen aynen aktarıldı. Modem kaynaklı bir sorun değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Çok ilginç yahu. Ben İzmir'deyim, herhangi bir problem yok.

Bana açıklanan, çok teknik anlatamasam da, bana ait IP nin sanal olarak başka bir kullanıcıya da atanmış olmasından kaynaklanan bir sorun olduğu. Yeniden yapılandırılan IP Ile sorunu düzeltmişler ancak tekrar aynı sorunun çıkmayacağının garantisi yok. Kişisel tahminim IP sıkıntısı yaşanıyor, altyapı artık yetersiz kalıyor. Esas beni düşündüren konu koskoca superonline nın sorunları yaşamadan göremiyor olması...

• Sorun yasamayan var mı????DNS serverlarını supercomputing seviyesine alıp backup lasalar keşke.:))su merdiven altı isp hizmetinden vazgeçseler .istanbul ötesi Anadolu'yu bu arkadaşlar cahil olarak değerlendiriyor herhalde Boğaz yalılarından.

• Hocam sorunsuz mu hala benim dün harikaydı bugün yine çok kötü teamspeak serverine bile katılamıyorum arkadaşların bugün dün ne güzel katılmıştım ondan önce sorun varken de katılaıyordum
  • Ben bir yıldır bu sorunla uğraşıyorum.aboneliğim 2010 da başladı.1 yıl öncesine kadar gayet iyiydi.sık sık sayfa görüntülenememe yada geç yüklenmesi sorunu.başlarda çok aradım mh lerini artık pes ettim böyle kullanıyorum akk olmadığı için.bu arada hala 10mbit kullanıyorum.ama indirmelerde de sorun yok bu enteresan

• İzmirde benzer bir durumu 1 aydır yaşıyorum, nadir de olsa internet varken sayfalar bir anda açılmamaya başlıyor sanki internet donmuş gibi.10sn bazen 15sn sonra geliyor. aynı esnada telefonda bağlı oluyor, onda da veri aktarımı kesiliyor.
  • Superonline ın verdiği modem yerine airties 5650 kullanıyordum ama bugün airties ile bağlanmaya çalıştığımda özellikle yurtdışı kaynaklı birçok sitede problem yaşamaya başladım. Var mı başka modem kullanıp sorun yaşayan. Bakalım biraz sonra düzelecek mi?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.