Şimdi Ara

❌❌Superonline dan uzak durun kesinlikle bulaşmayın❌❌ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
6.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hiç denemedim .

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Halen daha sorun yaşayan var mı veya sorun düzelen var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pinti ve paragöz TT binamıza fiber getirmemesine ve binada uzun yıllardır SOL fiber altyapısı olmasına rağmen sırf bu tür konuları okumaktan dolayı halâ TT ADSL ile devam ediyorum. Faydalı konu. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 19 Haziran 2023; 17:42:27 >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

Hocam aslında millenicom firmasını deneyimleyebilirsiniz türk telekom çıkışlarını kullanıyordu en son sol altyapısında olsa bile

• Hocam farklı altyapı varsa binanızda (Abone sayısı az olan, Kablonet gibi...) katiyetle değerlendirin. Superonline altyapısı eskisi gibi değil. Abone sayıları arttıkça sorunlar baş göstermeye devam ediyor. Altyapı yatırımı kesinlikle yapılmıyor. Artan abone sayısıyla PING'ler tepe yapmaya başladı. 5-6 ay önce Genshin Impact Avrupa sunucularında 40 küsür PING ile oynardım, birden 53-54'lere çıktı bu süre zarfında... Hadi onu da sineye çektik. Bugün itibariyle aynı PING 75'lere çıkmış ve neredeyse 80'e dayanacak. Yakında 100'e demir atar. Amerika sunucu olsa 130 felan normal diyeceğim, ama Avrupa sunucusunda bu PING REZALET! IP değişmek ve DNS değişmekte fayda etmiyor.

Ben, bölgemde Türk Telekom altyapı yatırımı yapmadığından ve bakır kabloyla 2023 yılında internet sağlayıp onu da saha dolaplarının açık kapaklarında toz, kum, yağmur, tünellerinde fare kemirmesine terk etmesi, parazitlenmeden sinyal kaybı ve düşme sorunlarından bıktığımdan dolayı Superonline'ı yöneticimizle görüşüp binama aldırttım. Zaten IP havuzları desen yok. Onu da sineye çektik. Şimdi de PING sorunu çıktı! Bayram bayram millet yükleniyor, Superonline'ın altyapısızlığı ortaya çıkıyor. Dün millet kurbandaydı, bugün evlerde internete ve oyuna yüklenenler artınca PING'ler de arttı. Artık tövbe billah inmez PING. Hep böyle kalır.

Tekrar söylüyorum, alternatifiniz varsa katiyen bulaşmayın. Lokasyonum Ankara, Demetevler... Burada tamamen bitti artık altyapısı... Dolapların kapakları dahi açık. Çoğu yerde eğilmiş ve kırılmış. Bildiriyorsunuz, ekipleri bunlarla bile ilgilenmiyor artık...

Telekom fiber çekse derhal değişeceğim, ama zerre hareketlenme yok. Onlar zaten seneler önce terk ettiler burada altyapılarını...

• Son olarak ekleyeyim... Akşam saat 11.00 gibi PING birden küt diye 40 küsürlere iniyor yüklenme azalınca... Üstelik evime gelen kablo fiber ve GPON'dan çıkıp modeme giriyor. Buna rağmen bu sorun mevcut. Varın siz düşünün... Bariz altyapı sorunu...

Alternatifiniz varsa katiyen uzak durun bu servis sağlayıcıdan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 29 Haziran 2023; 13:29:13 >
  • Ne olursa olsun kesinlikle uzak durulması gereken firma çok sert engelleme sansür bant daraltması engelleme vs ve yüksek Ping var fiber de bile eve kadar fiber de bile
    Verdikleri modem çöp zaten tak kullan şeklinde
    Bu saydığım sorunları kısmen ve tam performans alamayacak çözmek için aylık yıllık vpn ve adam akıllı keenetic gibi modem Router almak gerekiyor
    Özellikle yeni kullanıcılarda daha çok var bu sorunlar

Tüm bunları müşteri hizmetlerine anlatıyorsun yok diyor diğer yandan kabul edip ve saçma sapan basit internet testi yapıyorlar sorun yok diyorlar sürekli başa dönüyor kısır döngü
    Eve gelen teknik servis ise resmen ağızlarıyla söylüyorlar evet var vpn kullanın diye
    Statik ip zaten çözüm değil güvenli internet zaten kapalı Buda çözüm değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0667FD738 -- 3 Temmuz 2023; 12:11:20 >

• Maalesef yeni abonelerde internet hizmeti daha da rezalet. Zaten ondan da kapattıramıyorum ya... Kapatsam, tekelkomun bakıroptik bağlantısıyla baş başa kalıp yine saç baş yolacağım, mecbur devam ediyoruz.

Eve gelen teknik servis zaten bölgeye bakan bayilik oluyor, onlar da reklam basıp abone toplarken canım cicim, sorun olunca bela okuyacak seviyedeler. Zerre sorun çözdüklerini görmedim. Ben bağlı bulunduğum saha dolabı kapağını açık bıraktıklarını gördüm ve bildirdim. Merkeze sorun giderildi diye bildirip kaydı kapatıyorlar. Ne gelen var ne giden... Kapak kırıldı, ama kapatılmadı. Varın artık evde alabileceğiniz servis hizmetini siz düşünün bu zihniyetle...

• Bizim binanın telefon kutusuna hat bile çekmemişler. Karşı binanın telefon kutusundan bizim binanın telefon kutusuna bakır kabloyla hat geliyor her daire için , oradan normal bakır kabloyla dağılıyor binanın kendi sistemine. Ona rağmen ben 100 mbit internetten ben 95 e yakın alıyorum. Bf 2042 ping 45-50 arası. Wargaming'in oyunlarında filan 35 alıyorum.(ttnet)

Bir kaç ay öncede Super online fiber çekti bizim binaya, daireye kadar fiber. Geçmeye çok niyetim vardı ama forumda biraz dolaşınca ağrısız başıma iş almayayım dedim vazgeçtim şuan itibariyle. Bfde ping 35-40 arsına düşer mi derken 70-80 lere çıkacak birde.

• telekomun leş vdsl'inden kaçıp superonline deneyeyim istiyorum ancak bu kadar olumsuz yorum beni korkutuyor. ne biçim iş bu arkadaş

• anilkoc A kullanıcısına yanıt

Bende aynı vdsl den geçip fiber diye atladık hemen ama öyle olmadı olmuyormuş

vdsl de konfor rahatlık var hız düşük olsa bile diğer tarafta Superonline da ise yüksek hız Türkiye sınırları içersinde konfor yok tüplü ferrari :)

özeti tavsiye etmiyorum kesinlikle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0667FD738 -- 6 Temmuz 2023; 17:0:22 >
  • Bizim burada kaldırımları kazıp, kabloları döşediler. Her binan önüne kaldırımın içine gömülü bir kutu koydular. Acaba ne zaman hat gelir? Gerçi yazılanları okuyunca hiç bulaşasım yok ama yine de bileyim.

• 50 mbit vdsl'i alabilmek için snr margin'i 1'e düşürmek ve 12 saatte bir modemi yeniden başlatmak zorunda kaldığım için superonline'a geçmeyi düşünüyordum ama o da yalan oldu desenize. yazık gerçekten.

• anilkoc A kullanıcısına yanıt

hiçbir kurumla ilgili yorumlara bakmayın. %99 yalnızca olumsuz deneyim yaşayanlar zaman ayırıp yorum yazdığı için her firma çok başarısız görünür.

• swiltord kullanıcısına yanıt

superonline'ın buradaki sorunu, farklı platformlarda bir çok kişinin hep aynı şeylerden bahsetmesi. sansür, dpi, yüksek ping, ben kullanmıyorum ama telegramda bile ses iletiminin engellenmesi vs.

• Arkadaşlar,

An itibariyle Ankara Demetevler yine PING'de cacık seviyelere geldi. Sabah açtığımda "LAN! BUNLARIN KAFASINA TAŞ MI DÜŞTÜ ACABA?" demiştim, Genshin Avrupa sunucusu 39-40 ms alırken yaklaşık yarım saat önce "85 MS" seviyelerine çıktı ve şuan kararsız davranıyor. Yine bir yerlerden servis sağlayıcımız olan bu arkadaşlar ÜMÜKLEMEYE başladılar.

Boşa umutlanmışız demek ki... PING'i iyi olup başka servis sağlayıcıda olan ve bu sağlayıcıya geçmeyi düşünen arkadaşlar kesinlikle bulaşmasınlar.

BOŞU BOŞUNA OYUN ZEVKİNİZİN İÇİNE PINGONLINE İLE TÜKÜRMEYİN!

• +1

Kesinlikle katılıyorum.

Hızınızın yüksek olması tabii ki iyi bir şey, ama PING yüksekse o bağlantı ÇÖP!

Bulaşmayın!

• uyemuyedegil U kullanıcısına yanıt

Ben uyarıyorum gerisi kullanıcının vereceği karar

araştırmasını iyi yapsın Google dan veya diğer forumlarda görür zaten sorunları ve artan şikayetçi olan kullanıcıların sayısını

• .

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • WhatsApp İçin Sesli Sohbet Özelliği Test Ediliyor muş. hahahah

Telegram ın canlı sesli sohbet özelliğinden sonra Superonline nın sansür uygulayacağı kısıtlayacağı bir şey daha çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0667FD738 -- 8 Ağustos 2023; 9:41:14 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.