Şimdi Ara

Superonline bireysel satın alınan modemleri yasaklıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
8.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar sizdede ayni sorun var mi bilmiyorum ama Linksys WRT610N marka routerima DDWRT kurup bir yildir Superonline Fiber Internet kullaniyordum ama dun gece internet gitti bir dahada gelmedi. Orjinal TILGIN modemlerini bagladigimda internete girebiliyorum. Az once ariza ekibi geldi, artik boyle superonline routeri haricinde birseyle girmemize izin vermeyecekler. Sistemi degistirmisler. Konu hakkinda bilgisi olan ya da cozum sunabilecek olan var mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superlative -- 29 Haziran 2011; 18:19:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: superlative

Arkadaslar sizdede ayni sorun var mi bilmiyorum ama Linksys WRT610N marka routerima DDWRT kurup bir yildir Superonline Fiber Internet kullaniyordum ama dun gece internet gitti bir dahada gelmedi. Orjinal TILGIN modemlerini bagladigimda internete girebiliyorum. Az once ariza ekibi geldi, artik boyle superonline routeri haricinde birseyle girmemize izin vermeyecekler. Sistemi degistirmisler. Konu hakkinda bilgisi olan ya da cozum sunabilecek olan var mi ?

MAC adresini klonlayin Tilgin modemin, sorun cozulur.

Ayrica,
    Rekabet kuruluna ve BTK ya sikayet edin, Superonline MH'ne mail atin. Acik internet devrinde kimse zorla 1 modem kullandirtamaz, artik eskidendi bu isler.

Tek modem kullandirtma, zorla sozlesme imzalatma ve modem parasi belirlemeye girer, anti rekabetci uygulamadir.

Ben neden Pirelli'yi zengin edeyim ki, diger modemler canavar gibi daha iyi calisiyorsa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhantomX -- 29 Haziran 2011; 16:40:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PhantomX

quote:

Arkadaslar sizdede ayni sorun var mi bilmiyorum ama Linksys WRT610N marka routerima DDWRT kurup bir yildir Superonline Fiber Internet kullaniyordum ama dun gece internet gitti bir dahada gelmedi. Orjinal TILGIN modemlerini bagladigimda internete girebiliyorum. Az once ariza ekibi geldi, artik boyle superonline routeri haricinde birseyle girmemize izin vermeyecekler. Sistemi degistirmisler. Konu hakkinda bilgisi olan ya da cozum sunabilecek olan var mi ?

MAC adresini klonlayin Tilgin modemin, sorun cozulur.

Ayrica,
    Rekabet kuruluna ve BTK ya sikayet edin, Superonline MH'ne mail atin. Acik internet devrinde kimse zorla 1 modem kullandirtamaz, artik eskidendi bu isler.

Tek modem kullandirtma, zorla sozlesme imzalatma ve modem parasi belirlemeye girer, anti rekabetci uygulamadir.

Ben neden Pirelli'yi zengin edeyim ki, diger modemler canavar gibi daha iyi calisiyorsa?
    Yok MAC adres' zaten clonlanmisti. Adamlar sistemi degistirmisler. Arizaya gelen teknisyene sordum. Bircok ariza kaydi aldik bizim modemleri kullanmayanlardan dedi. Dun gece degistirmisler sistemi. Kendi modemleri disinda modem kullanilsin istemiyorlar. Haksizlik bu. Ben yapacagimi biliyorum seneye mayista ozyurtlar ntowersta dairem tamamlaninca oraya tasinacagim. Tasinincada DSMART alacagim. Ya da TTNet alirim bilemiyorum. Superonlinedan sogudum artik. Bir senedir sorunsuz kullaniyorum. Ebayden en kaliteli routeri aldim WRT610N i dunyanin parasini vererek. DDWRT ile pek cok ozelligini kullaniyordum. Simdi mecburen TILGIN i WRT610N e bagladim oyle kullaniyorum.

• quote:

Yok MAC adres' zaten clonlanmisti. Adamlar sistemi degistirmisler. Arizaya gelen teknisyene sordum. Bircok ariza kaydi aldik bizim modemleri kullanmayanlardan dedi. Dun gece degistirmisler sistemi. Kendi modemleri disinda modem kullanilsin istemiyorlar.

Onların isteyip istememesi önemli değil. Arıza kaydı almak ile sistemi kapatmak ne alaka? Asıl onların modemleri kullananlardan gelen şikayetleri saysınlar önce

Bakın bakalım TTNet zorla kendi modemi sattırabiliyor mu?

Ya da KabloNET (yeni uydunet) şu an zorla kendi modemini sattırabiliyor mu?

Bence superonline.net'e şikayet edip cevap verecekleri resmi yazıyı BTK ve rekabet kuruluna şikayet olarak aynen iletin. Asla ve asla teknisyenlerin edeceği laflara inanmayın, superonline MH'ne e-mail olarak sorun resmi belgeniz olsun.

Kimse onların verdiği dandik Pirelliyi kullanma, ya da modem taahhütüyle sözleşme imzalamak zorunda değil numara taşınabilirliği ve internet taşınabilirliği döneminde.

Ben kendi modemimi kullanıyorum kapattıkları anda da gerekli şikayetleri yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhantomX -- 29 Haziran 2011; 18:04:27 >

• quote:

quote:

Yok MAC adres' zaten clonlanmisti. Adamlar sistemi degistirmisler. Arizaya gelen teknisyene sordum. Bircok ariza kaydi aldik bizim modemleri kullanmayanlardan dedi. Dun gece degistirmisler sistemi. Kendi modemleri disinda modem kullanilsin istemiyorlar.

Onların isteyip istememesi önemli değil. Arıza kaydı almak ile sistemi kapatmak ne alaka? Asıl onların modemleri kullananlardan gelen şikayetleri saysınlar önce

Bence superonline.net'e şikayet edip cevap verecekleri resmi yazıyı BTK ve rekabet kuruluna şikayet olarak aynen iletin. Asla ve asla teknisyenlerin edeceği laflara inanmayın, superonline MH'ne e-mail olarak sorun resmi belgeniz olsun.

Kimse onların verdiği dandik Pirelliyi kullanma, ya da modem taahhütüyle sözleşme imzalamak zorunda değil numara taşınabilirliği ve internet taşınabilirliği döneminde.

Ben kendi modemimi kullanıyorum kapattıkları anda da gerekli şikayetleri yaparım.

Alıntıları Göster
    wrt610n kargoyla beraber kaça geldi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: samed.yıldırım

Description Unit price Qty Amount
    Linksys WRT610N V2 Dual-N Gigabit USB Wireless Router
    Item# 150408988246 $139.95 USD 1 $139.95 USD

Shipping and handling $24.99 USD
    Insurance - not offered ----
    Total $164.94 USD
    Payment $164.94 USD
    Charge will appear on your credit card statement as “PAYPAL *FP OUTLET"
    Payment sent to fpoutlet@gmail.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsz

Alıntıları Göster
    http://www.superonline.net/documents/Turkcell_Superonline_Abonelik_Sozlesmesi.pdf

Bakın sözleşmede böyle bir madde yok, yani istediğiniz donanımı kullabilirsiniz, sadece SOL onaysız donanımda destek vermeme şansları var, ve internet kesikse senin yüzünden kesilmiş deme hakları var. Ama iletişimi kesmek gibi bir hakları YOK. Bunu yaparlarsa BTK ya şikayet edersiniz ya da RK ya.

Aşağıda kalın yaptığım yerlerde, zaten başka modem kullanmaktan bile bahsediyor. Yani kullan ama ne hız, ne bakım konusunda bir garanti veremem diyor.

4.6 ABONE, iyi kalitede hizmet verilebilmesi için kurum tarafından onaylanan ve TURKCELL SUPERONLINE tarafından kabul olunan donanımı kullanır, TURKCELL SUPERONLINE tarafından belirlenen konfigürasyonların geçerli olacağını kabul eder. TURKCELL SUPERONLINE tarafından onay/izin verilmeyen donanım veya yazılım kullanılması nedeniyle iletişimin kesintiye uğraması da dahil olmak üzere onay/izin verilmeyen donanım veya yazılım kullanılmasından ve bunun tüm sonuçlarından ABONE sorumlu olacak olup, bu nedenle doğacak zararlar için ABONE hiçbir surette TURKCELL SUPERONLINE’dan herhangi bir talepte bulunamayacaktır. TURKCELL SUPERONLINE
    tarafından sağlanan donanımın kullanımında, donanımda oluşabilecek arızalar neticesinde ortaya çıkacak bakım ve garanti hususlarından donanım üreticisi firma sorumludur. TURKCELL SUPERONLINE gerekli gördüğü hallerde uzaktan veya yerinde müdahale etmek suretiyle cihazın ayarlarını kontrol edebilecektir. ABONE gerekli kontrollere izin vermek ve kolaylık göstermekle yükümlüdür. ABONE’nin, TURKCELL SUPERONLINE veya iş ortakları tarafından sağlanan donanım haricinde bir donanım kullanması halinde, bu donanımın uygunluğu ve performansından ABONE TURKCELL SUPERONLINE’ı sorumlu tutamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhantomX -- 29 Haziran 2011; 18:15:03 >

• quote:

quote:

Bu basligi aktif tutalim. Bunlar sirayla aboneleri bu sekilde kendi modemlerini kullanmaya zorlayacaklar tahminimce bir gelisme olursa paylasalim.

• quote:

quote:

quote:

Bu basligi aktif tutalim. Bunlar sirayla aboneleri bu sekilde kendi modemlerini kullanmaya zorlayacaklar tahminimce bir gelisme olursa paylasalim.

Alıntıları Göster
    PhantomX senin konfigurasyonun nedir ? DDWRT mi teknik bilgi verebilir misin bana ? Bende static IP var birde. 1 yildir sorunsuz kullaniyordum PPPOE ile

• quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Ben de PPPoE ile kullanıyorum zaten başka şansımız yok bildiğim kadarıyla.

Kullanıcı adı / şifre silinmiştir belki sizin modemde bir tek o aklıma geliyor. Bir de MAC ID doğru mu hakketen, klonlayıp sanıp başka bir portun MAC ID sini almış olabilirsiniz (Örneğin benim Pirellide 3-4 tane MAC ID vardı farklı portların)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhantomX -- 29 Haziran 2011; 18:23:20 >

• quote:

Kullanıcı adı / şifre silinmiştir belki sizin modemde bir tek o aklıma geliyor. Bir de MAC ID doğru mu hakketen, klonlayıp sanıp başka bir portun MAC ID sini almış olabilirsiniz (Örneğin benim Pirellide 3-4 tane MAC ID vardı farklı portların)

Alıntıları Göster
    Bende D-Link DIR 655 var. Malesef DD-WRT yok, ancak router performans olarak oldukça iyi.

Static IP yok.

MAC ID klonlu.

Pirelli modem 2 yıldır kutusunda toz topluyor. Servis çağırdığım zaman Pirelli modemi takıyorum.

• quote:

Bende D-Link DIR 655 var. Malesef DD-WRT yok, ancak router performans olarak oldukça iyi.

Static IP yok.

MAC ID klonlu.

Pirelli modem 2 yıldır kutusunda toz topluyor. Servis çağırdığım zaman Pirelli modemi takıyorum.

Alıntıları Göster
    sehir / bolge neresi ?
  • quote:

sehir / bolge neresi ?

Alıntıları Göster
    İstanbul / Atasehir. 2 yıldan fazla süredir aboneyim.
  • quote:

Kullanici adi/sifre yi tekrar girdim hatta ddwrt yi fabrika ayarlarina alip herseyi sifirdan bir daha kurdum. mac adreside dogru. WAN Mac adresini clonlamistim. Aslinda durduk yerde birden bire oldu yani en ufak bir ayar degisikligi yapmadim. Network monitor hizmeti kullaniyorum 15 dakikalik araliklarla modemim pingleniyor ve rapor aliyorum downtimelar konusunda. Gelen son rapora gore 1 gun 15 saattir Kurtkoy Dumankayadaki bu router down durumdaydi ben TILGIN i kurana kadar. Bu da demek oluyor ki 1.5 gun once bir guncelleme yaptilar. Yer Kurtkoy Pendik Istanbul 1 yildir Superonline Fiber kullanicisiyim. Ve bendede durum ayni TILGIN kutusundaydi servis gelirse cikariyordum. Anlasilan simdi hep kullanicam.

• quote:

quote:

Kullanici adi/sifre yi tekrar girdim hatta ddwrt yi fabrika ayarlarina alip herseyi sifirdan bir daha kurdum. mac adreside dogru. WAN Mac adresini clonlamistim. Aslinda durduk yerde birden bire oldu yani en ufak bir ayar degisikligi yapmadim. Network monitor hizmeti kullaniyorum 15 dakikalik araliklarla modemim pingleniyor ve rapor aliyorum downtimelar konusunda. Gelen son rapora gore 1 gun 15 saattir Kurtkoy Dumankayadaki bu router down durumdaydi ben TILGIN i kurana kadar. Bu da demek oluyor ki 1.5 gun once bir guncelleme yaptilar. Yer Kurtkoy Pendik Istanbul 1 yildir Superonline Fiber kullanicisiyim. Ve bendede durum ayni TILGIN kutusundaydi servis gelirse cikariyordum. Anlasilan simdi hep kullanicam.

Alıntıları Göster
    hizmet@superonline.net 'e neden kendi modemimi kullanamıyorum, 1 yıldır sorunsuz kullanıyordum, PPPoE ve WAN destekli bir modem diye bir sorun bence. Teknisyenin lafıyla hareket etmeyin.

• quote:

hizmet@superonline.net 'e neden kendi modemimi kullanamıyorum, 1 yıldır sorunsuz kullanıyordum, PPPoE ve WAN destekli bir modem diye bir sorun bence. Teknisyenin lafıyla hareket etmeyin.

Alıntıları Göster
    Bu arada offtopic olacak ama yurtdisi cikis hizi surunuyor su an bende sizdede oyle mi ? speedtest.net acilmiyor
  • bir ara ttnet, modem ayarlarında kullanıcı isminin yanında "@ttnet" uzantısını çakılı yapmıştı başka yerde kullanamıyordun modemi, sonra BTK kararı ile o kalktı, artık yasak..
    yasak eğer varsa bütün ISS.ler için geçerlidir..

ama modem markasına dayalı bir özellik varsa bilemem..

quote:

Bu arada offtopic olacak ama yurtdisi cikis hizi surunuyor su an bende sizdede oyle mi ? speedtest.net acilmiyor

normal bende. senin oturduğun şehirde sıkıntı vardır.

edit: pardon burası superonline başlığı imiş, ben ttnet kullanıcısıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galthor -- 29 Haziran 2011; 19:32:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Galthor

bir ara ttnet, modem ayarlarında kullanıcı isminin yanında "@ttnet" uzantısını çakılı yapmıştı başka yerde kullanamıyordun modemi, sonra BTK kararı ile o kalktı, artık yasak..
    yasak eğer varsa bütün ISS.ler için geçerlidir..

ama modem markasına dayalı bir özellik varsa bilemem..

quote:

normal bende. senin oturduğun şehirde sıkıntı vardır.

edit: pardon burası superonline başlığı imiş, ben ttnet kullanıcısıyım.

Alıntıları Göster
    Adamlar kullanıcı sayısını sınırlıcam diye kırk takla atıyor. Bu yaptıkları düzenbazlık. TTNet'e karşı süperonline'yi hep destekledim ama bu olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: tsz

Adamlar kullanıcı sayısını sınırlıcam diye kırk takla atıyor. Bu yaptıkları düzenbazlık. TTNet'e karşı süperonline'yi hep destekledim ama bu olmadı.

Alıntıları Göster
    TILGIN i resetleyince sorun cozuldu gibi ama hala WRT610N i direkt kullanamiyorum :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superlative -- 29 Haziran 2011; 20:31:14 >

• quote:

TILGIN i resetleyince sorun cozuldu gibi ama hala WRT610N i direkt kullanamiyorum :(

Alıntıları Göster
    WRT610 varken tılgını kullanmak, mercedes varken kartala binmek gibi birşey

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.