Şimdi Ara

SuperOnline'a Geçmek İstiyorum.Geçmeli miyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle merhaba. 1.5 yıldır ttnet kullanıcısıyım ama artık İllallah dedirttiricek bana yalınnetlimitsiz paketindeyim. aylık 75-80 arası ödeme yapıyorum 1 yıl kullanmak kosulu ile. Bu paraya aldığım hizmet. Superonline kullanıcılarını görüyorum down 30larda upload 6-10 arası ilginç .

1. Online oyunları oynayamıyorum sürekli lag
    2.Video izleyemiyorum.
    3. Aile içi şiddet çıkıcak yakında babamla az buçuk çıkmadıda değil hergün huzursuzluk yaşıyoruz aramızda ttnet yüzünden sürekli net gitmesi o laptoptan girince dahada bir yavaşlama vs olaylar olaylar.
    4. her defa aramamda düzelttik diyip hep ayrı bir sorun çıkması hızımı düşürmeleri vs .

şimdi aklımı çelen konu ise süperonline 25mbit hızı . benim paket 8mbite kadar zaten eşşeklik falan yapıyoruz ozaman 25mbit hız varken . fiyatı da gayet uygun fiber falan diyor, üstelik bense 1mbit hızı zar zor alıyorum düşüncem fibere geçersem uçarım.AKK aştığım zamanda 25 mbit 3mbite düşecek(saçmalık ama ) bunu göze alarak geçmek istiyorum .Esenlerde fiber var mı yokm u bilmiyorum yoksa bile var derler mi aklımda ki sorulara yardım edebilecek birisi varmı. birde ttnetten doğan tahhut sözleşmesini superonline ödüyormuş arkadaşım öyle söyledi.

bu internet işlerinden pek anlamıyorum düşüncelerim sayısal verilere göre

• Benimde durumum sizinle ayni. Ben de gecmeyi dusunuyorum. Herkes cok övüyor superonline yi. Suan odedigim miktar 80,85 tl civar, yalin netlimitsiz paketi. Superonline gectigimiz zaman ttnetin bu paketine benzer bir paket kullandigimizda aylik ne kadar bir ucret odememiz gerekecek? Kullanan arkadaslar bilgilendirirse cok memnun oluruz.
  • Ben 49 liraya sabit telefon 100 dk +25 megabit hız hatta 30 u buluyor 50 ya da 75 gb akk var,ttnette ki gibi kesilme yok hızda düşme vs yok

Unuttumuşum bide 1 yıllığına dsmart veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simurg_b -- 19 Nisan 2014; 20:53:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uygurb

Ben 49 liraya sabit telefon 100 dk +25 megabit hız hatta 30 u buluyor 50 ya da 75 gb akk var,ttnette ki gibi kesilme yok hızda düşme vs yok

Bu tarife çok uygun bende tavsiye ederim . Superonline fiber çok iyi. Sadece musteri hizmetleri adamı delirtiyor.interneti cok iyi.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uygurb

Ben 49 liraya sabit telefon 100 dk +25 megabit hız hatta 30 u buluyor 50 ya da 75 gb akk var,ttnette ki gibi kesilme yok hızda düşme vs yok

Bu tarife çok uygun bende tavsiye ederim . Superonline fiber çok iyi. Sadece musteri hizmetleri adamy delirtiyor.interneti cok iyi.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Mesaj iki kere cikmis. Pardon.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: filozofreyiz

ben tam 5 yıl ttnet kullandım. 5 yıl hiç abartmıyorum her gün müşteri hizmetleriyle başım belaya girdi. hız düşür, hız azalt, modemini değiş, kablonu değiş, tesisatını değiş. size şunu diyorum: her şeyi denedim. ama bu lanet internet 1 mbit hızda da, 8mbit hızda da sürekli kopuyordu. paralelinden tut, kablosuna kadar her şeyi denedim. ttnet aboneliğimi bir ara kapattırmıştım. bundan 4-5 ay önce yine ttnet'e abone oldum belki hizmetlerini düzeltmişlerdir diye. yok arkadaş yok. bu internet hâlâ kopmaya devam ediyordu. cod'ta, lol'de, dota'da her şeyde en önemli yerde çat diye gidiyordu ve verem olmuştum resmen.

sonunda kumar oynıcam lan dedim ve turkcell superonline'a geçmeye karar verdim. baktım sözlüklerde ekşici entel geçinenler falan turkcell superonline'ı eleştiriyor. umursamadım. en fazla ne olabilirdi ki ? en fazla yine kopacaktı.

kimisi dedi yok ttnet'in kablolarını kullanıyor. geçeceksen fiber'e geç falan. hiç birini umursamadım, superonline adsl'e geçtim. ve 4-5 aydır superonline kullanıyorum. kalıbımı ortaya koyarım ki 1 kere bile kopmadı. 1 kere bile hızım düşürülmedi. superonline'ın tek beğenmediğim yönü şirketteki çalışanların birbirleriyle her zaman koordinasyonlu çalışmaması. ama bunun haricinde adamların her şeyi çok iyi.

yani buradan anlayacağınız şu ki ttnet'in kablolarını kullanması mesele değil.

mesele: daha sağlam portlar, daha sağlam makineler ve daha az müşteri yoğunluğu. en önemlisi de oyuncu dostu olmaları.
    _____

içimi döktüm. sakinim.

(kullandığım internet: 49 tl, 8mbit dl hızı, limitsiz)

Usta torrentten dosya cekme hizi kac kb/mb kullandiginiz pakette. Ben surekli download yapan biriyim. Ttnet de 700kb gecmiyor download hizim 8mb olmasina ragmen. Normal mi bu durum. Ustune 90 tl civarinda para oduyorum. Yalinnet oldugu icin extra ucret kesiyorlar.

• GRİNG0 kullanıcısına yanıt
    gayet normal 8 mbps internet ile 700 800 kb ile indirme yaparsın ıdm ile 900 kb yi vurabilir yani mantık şu 10 mbps internet ile ortalama 1 mb indirirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanbattal

öncelikle merhaba. 1.5 yıldır ttnet kullanıcısıyım ama artık İllallah dedirttiricek bana yalınnetlimitsiz paketindeyim. aylık 75-80 arası ödeme yapıyorum 1 yıl kullanmak kosulu ile. Bu paraya aldığım hizmet. Superonline kullanıcılarını görüyorum down 30larda upload 6-10 arası ilginç .

2.Video izleyemiyorum.
    3. Aile içi şiddet çıkıcak yakında babamla az buçuk çıkmadıda değil hergün huzursuzluk yaşıyoruz aramızda ttnet yüzünden sürekli net gitmesi o laptoptan girince dahada bir yavaşlama vs olaylar olaylar.
    4. her defa aramamda düzelttik diyip hep ayrı bir sorun çıkması hızımı düşürmeleri vs .

şimdi aklımı çelen konu ise süperonline 25mbit hızı . benim paket 8mbite kadar zaten eşşeklik falan yapıyoruz ozaman 25mbit hız varken . fiyatı da gayet uygun fiber falan diyor, üstelik bense 1mbit hızı zar zor alıyorum düşüncem fibere geçersem uçarım.AKK aştığım zamanda 25 mbit 3mbite düşecek(saçmalık ama ) bunu göze alarak geçmek istiyorum .Esenlerde fiber var mı yokm u bilmiyorum yoksa bile var derler mi aklımda ki sorulara yardım edebilecek birisi varmı. birde ttnetten doğan tahhut sözleşmesini superonline ödüyormuş arkadaşım öyle söyledi.

Altyapı varsa ne duruyorsun derler adama... Bizim burda alt yapı yok diye uydunete geçtim... Fiber nette Superonline 1 Numara eğer altyapı varsa hemen geç derimm.. Ben altyapıyı bekliyorumm...

• Kesinlikle GEÇME. Superonline satış temsilcisinin oyununa geldim ve bir anlık bir aptallıkla geçiş yaptım. Beni defalarca uğraştırdılar, daha az önce konuşmayı bilmeyen orkun diye bir organizasyon şefleri var onunla konuştum, kesinlikle çok problemliler. TTNET e geçiş başvurusunda bulunmamışlar ve çift fatura ödüyorum, bu problemi de çözemiyorlar. TTNET ne altyapı hizmeti veriyorsa aynısını veriyolar, sadece başını daha çok ağrıtıp daha çok dolandırıyorlar.
  • müşteri hizmetlerini aradım malesefki fiber hattı yokmuş -.- yalın 8 mbite kadar geçirelim falan dediler 59 tl mi ne çokda iddalı konuştu en iyi yalın hizmeti sunucağıma garanti ediyorum tr'de falan fiber hattı gelincede paket değişikliği yaparsınız. bizim binayada artık ne zaman gelir kim bilir . dedim ben biraz daha araştırıyım geri dönüş yapıcam bakalım beklemedeyim sağolun ilginiz için arkadaşlar :)
  • verdikleri hizmet bölgeye görede değişiyor olabilir, TTnet rezalet bir firma ama burada kötünün iyisini seçiyoruz. Ben TTnet ile az çok bir hizmet alırken, Superonline'a geçtim sıkıntı yaşadım ama bunu genellemek tabiki doğru olmaz, burada genellenmesi gereken nokta çözüm süreci ve problemi algılamaları ve müşteriye yardımcı olmaları. Bu noktada ciddi sıkıntılar yaşadım ve bu bölgeden bölgeye hitap eden değil, genele hitap eden bir nokta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: filozofreyiz

quote:

müşteri hizmetlerini aradım malesefki fiber hattı yokmuş -.- yalın 8 mbite kadar geçirelim falan dediler 59 tl mi ne çokda iddalı konuştu en iyi yalın hizmeti sunucağıma garanti ediyorum tr'de falan fiber hattı gelincede paket değişikliği yaparsınız. bizim binayada artık ne zaman gelir kim bilir . dedim ben biraz daha araştırıyım geri dönüş yapıcam bakalım beklemedeyim sağolun ilginiz için arkadaşlar :)

yalın internet yapma. 49 tl'lik olana geç. telefonunu taşıtma yani.

@ali®

bak olay şu. ttnet'te ilgileniyorlar ama boş yani. yetmiyor santraller, sunucular, makinalar. öyle bir yoğunluk var ki. ana baba gününe dönmüş. adamı deli ettiler 5 yıl. yani artık ümidi kesmiştim binam bozuk, mahallem bozuk falan diye kafayı sıyıracaktım.

aynı kabloları, aynı altyapıyı kullanıyorlar. o halde neden superonline'da sorun olmadı ?

demek ki burada olay sistem kalitesi ve müşteri yoğunluğunda bitiyor.

ADSL de altyapı TTNet ama, santrale kadar. Yani kablolama alt yapısı TTNet. Santralden sonra bütün sunucular, IP havuzu, yurtiçi, yurtdışı routingler hepsi Superonline sunucularında :)

• quote:

öncelikle merhaba. 1.5 yıldır ttnet kullanıcısıyım ama artık İllallah dedirttiricek bana yalınnetlimitsiz paketindeyim. aylık 75-80 arası ödeme yapıyorum 1 yıl kullanmak kosulu ile. Bu paraya aldığım hizmet. Superonline kullanıcılarını görüyorum down 30larda upload 6-10 arası ilginç .

2.Video izleyemiyorum.

2 yıl ttnet kullandım verdiği modem her odada çekmiyordu So nun modemi şakır şakır her odada çekiyor.ttnet hızı 5 i zor görürken so da 20 leri görüyorum fakat download a gelince so da kısıtlama var (tracker a gore değişmekle beraber) so da bazen 2-3 mb yı goruyorum.sonucta pişmanmıyım asla cok memnunum

• selamlar.

superonline 8mbit (50gb akk) adsl hizmeti alıyorum. 34.90tl aylık ücreti var. 11 ay tahhüdüm kaldı ve aboneliğimi ücretsiz devretmek istiyorum. ilgilenenlerden mesaj bekliyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.