Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (239. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.034
Cevap
198
Favori
984.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Motor gücü konusunda haklı olabilirsiniz. Diğer motor seçeneklerini ve düz vitesi de deneme şansımız olsaydı keşke. Bir de tabi biz sizin gezdiğiniz parkuru bilmiyoruz, ancak tahmin ediyoruz. Belki de gerçekten motoru zorlayacak kadar sıkı bir yerdi. Benim yorumum genel olarak bu tork ve beygir gücünün aracı taşıyacağı yönünde. Bu arada sanırım aracı İzmirden bir cerrahtan aldınız. Plakayı görünce hatırladım. Ben de niyetlenmiş ancak kendi semtimde bir araç bulunca vazgeçmiştim. Size nasipmiş. Kazasız belasız kullanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yolgezer_7k Y kullanıcısına yanıt
    Aynen izmirden aldım doğrudur. Hayırlısı banaymış demekki :) Bir sonraki off road denememi sabırsızlıkla bekliyorum. Bakalım ne zaman nasip olacak :)
  • XV'si ile römork çeken var mı acaba? 400-500 kg gibi toplam ağırlığa sahip bir yükü çeki demiri ile taşıyan, bu yükle çeşitli şartlarda XV kullanan oldu mu diye merak etmekteyim?
  • the wade kullanıcısına yanıt
    arac muayene istasyonunda yaptıgım ziyaret ve gorduklerımden sonra , far basta olmak uzere araca herhangi bir mudahaleyi artık dusunmuyorum. bixeon (hatta arclarda bi xeon plus var :) ) istasyon yetkilileri vw passat sonradan takılan xon için arabayı muayeneden gecirmedi , çıkartın tekrar gelin dediler. sis lambalarına kadar bakılıyor. uzerinde hiçbir sonradan takılma birsey istenmiyor. elelrinde arac model donanım bilgileri var bu aracta bu donanım sınıfında bu yok diyorlar ve muayeneden gecemezsiniz diyorlar. bundan once hevesim vardı bazı seylere ama bu olaylardan sonra yok nasıl alıysak oyle kullanmak lazım bilmiyorum bence..

ha satılması takılması serbet. polis farkederse İNSİYATİF kullanarak ceza kesmeyebilir ama bizden gecemez dediler. valla ne bileyim..aman hocam farlarla sislerle oynamayın derim. ya da biz bunu degiştirince işletebilsek, carbon kablama gibi

:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vorcan -- 29 Eylül 2015; 16:25:40 >
  • firpir F kullanıcısına yanıt
    you tube da videolar var. abd karda yolda kalan cyrsler 300c yi ve ups kargo arabasını ceken yardımsever biri vardı :) ups kargo arabası (kamyoneti) ne kadar gelir artık ?
  • Carsever kullanıcısına yanıt
    abi merak; hafif karoserli duster 1.5-2 tonluk cherokee yi nasıl cekti? videosu varmı ..
  • Elfredy kullanıcısına yanıt
    yazınız için tesekkur ederim guzel bir paylasım olmus. siz bayagı bayagı macera yasamıssınız. ama ben size bu kadar engin denizin içinde kucuk bir damla soru sormak istedim. bagaj???? esyalar sıgdımı , bagaj konusunda ozellikle yenge hanım birsey dedimi , genelde bayanlar bagaja esya sıgmayıpda bir sey bıraktıgınızda kucucuk araba hiçbir sey sıgmıyor gibisinden laf edebilir..veya cocuklar , bisikletimi niye alamıyoruz ?? gibilerinden.. :) yanıtlayabilirseniz sevinirim.

biz bu kadar yaylaya cıkmayız ama seyahatte bagaj magdur etmesin ister insan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: vorcan

abi merak; hafif karoserli duster 1.5-2 tonluk cherokee yi nasıl cekti? videosu varmı ..

Chroke ne ki, hafife alıyorsunuz siz Duster'ı.

• vorcan V kullanıcısına yanıt
    Şöyle anlatayım. Eski aracım Skoda Yeti idi. Onun bagajı teknik veri olarak 350 lt civarı idi ancak platformu kaldırınca tavana kadar doldurunca bayağı bir eşya alıyordu. XV de de aynı durum büyük oranda var arkasının eğimli olmasından dolayı yeti ye göre biraz daha az tabi. Ancak öyle sıkıntı yaratacak bir bagajı yok. Büyükcene bir bebek arabası ve üstüne mangaldır carttır curttun etlerdir ekmekler falan filan bayağı bir eşya koyduk. Problem yaratacak bir bagajı yok bence.
  • vorcan V kullanıcısına yanıt
    Polisin bu değişikliklere ceza yazma hakkı yok hocam sis ve farlar için.

Zaten kısalar xenon, uzunlar ve sislere beyaz (5000K) photon halojen parklara ve plakalara beyaz led taktım.

Sislerdeki ayrı ampulle sağlanan gündüz farları için de (P13W ampul) LED siparişi verdim onları da beyaz led yapacağım.

Değiştirdiğim tüm ampuller TUVTURK standartlarında, Xenon takmadığım için muayenede bir sıkıntı çıkmayacak.
  • Bu arada navigasyon konusunda bir bilgisi olan yok değil mi?

Hiç bir şekilde navigasyon yükleyemiyoruz ekranlara.
    Merhaba, ben de xv ile karavan çeken var mi diye merak ediyorum. Xv inceledigim araclar arasinda ancak karavan almaya da niyetim var. Forester'ın romork cekme kapasitesi hakkında nette bilgi var ama xv hakkinda bilgiye rastlayamadım..

• Öncelikle yeni ismiyle Carsever eski ismiyle hasanoglanli olan şu istenmeyen vatandaşa yem vermemenizi rica ediyorum. Duster konusu bu başlık altında tam bir "hiç" olduğu için hakkını verelim ve yokmuş gibi davranarak konumuza devam edelim derim.

XV'nin ups kamyonunu çektiği videoyu biliyorum. Dünyada örnekleri çoktur muhakkak. Ama bunlar hep 2 litre motorlu XV ile yapılmış. Benim anlamak istediğim 1.6 litre motorumuzla 4-5 metrelik hafif bir tekneyi römork üzerinde kumsala sokup sokamayacağımız. Toplamda 500kg gibi bir yük söz konusu. Kağıt üstünde sorun olmaz gibi gözüküyor ama gerçek hayat çok başka sonuçlar doğurabilir. Acaba deneyen veya gören var mı?

Karavan da aynı şey aslında. Ortalama bir Karavan kaç kgdir onu bilmiyorum. Birde kumsal gibi zor bir araziye sokmak gerekmiyorsa çekmesi çok daha kolay olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firpir -- 29 Eylül 2015; 22:00:02 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: firpir

Öncelikle yeni ismiyle Carsever eski ismiyle hasanoglanli olan şu istenmeyen vatandaşa yem vermemenizi rica ediyorum. Duster konusu bu başlık altında tam bir "hiç" olduğu için hakkını verelim ve yokmuş gibi davranarak konumuza devam edelim derim.

XV'nin ups kamyonunu çektiği videoyu biliyorum. Dünyada örnekleri çoktur muhakkak. Ama bunlar hep 2 litre motorlu XV ile yapılmış. Benim anlamak istediğim 1.6 litre motorumuzla 4-5 metrelik hafif bir tekneyi römork üzerinde kumsala sokup sokamayacağımız. Toplamda 500kg gibi bir yük söz konusu. Kağıt üstünde sorun olmaz gibi gözüküyor ama gerçek hayat çok başka sonuçlar doğurabilir. Acaba deneyen veya gören var mı?

Karavan da aynı şey aslında. Ortalama bir Karavan kaç kgdir onu bilmiyorum. Birde kumsal gibi zor bir araziye sokmak gerekmiyorsa çekmesi çok daha kolay olacaktır.

Size tamamiyle katılıyorum. Bu forum XV sahipleri için bir buluşma noktası iken şu anda Dusterdan başka birşey okuyamıyoruz. İnsanlar neden bu kadar kompleksliler
    anlamakta zorlanıyorum.

Xv 500 kiloluk yükü rahat çeker benim tecrübelerime göre. Ancak sorun şu. Sen bu yükü kumsalda çekip çekemeyeceğini soruyorsun. Kumsal arazisi gerçekten zor bir arazi koşuludur. Lastik en ufak bir patinaj çekme olayında gömülmeye başlayacaktır. Bu yüzden yükü çekerken patinaja kaldığı an gömülme şansı yüksek olacak ve saplanma olasılığı yüksek olacaktır. Bunu şöyle çözebilirsiniz düşüncemce. Patinaja kalan lastiğin altına tahta vs gibi patinaj yapmaması için biz yüzey sıkıştırırsanız rahatlıkla çıkabileceğini düşünüyorum. İnternette videoları mevcut kumsalda kullanıyolardı, onların kullandığı plastik tarzı bişeydi yanlız. Çok bişey farkedeceğini sanmam. Amaç lastiğin o yüzey üstüne çıkıp patinaja kalmadan gitmesi.
  • ARKADAŞLAR MERHABA,

Kullanım klavuzunu mutlaka sizlerde okumuş ve bilginiz dahilindedir. Ancak teorik olarak faydasını olacağını düşündüğüm için yinede paylaşımda bulunmak istedim.
    Römork çekerken azami izin verilen "araç yükü ve azami izin verilen arka dingil yükü" kullanım klavuzunda aşağıdaki gibi belirtilmiş olup, ayrıltılı olarak kullanıma ilişkin bilgiler bulunmaktadır.
    Hepinize iyigünler dilerim.

Model Römork çekerken azami yük (kg) Römork çekerken azami arka aks yükü (kg)
    XV
    Benzin motorlu modeller 1.6 L D/R 2,000 1,160
    CVT 2,000 1,160
    2.0 L 6MT 2,000 1,160
    CVT 2,000 1,160

• fozcaka F kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. Kullanım kılavuzunda bu bilgilerin olduğunun farkında değildim. İnceleyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elfredy

Xv 500 kiloluk yükü rahat çeker benim tecrübelerime göre. Ancak sorun şu. Sen bu yükü kumsalda çekip çekemeyeceğini soruyorsun. Kumsal arazisi gerçekten zor bir arazi koşuludur. Lastik en ufak bir patinaj çekme olayında gömülmeye başlayacaktır. Bu yüzden yükü çekerken patinaja kaldığı an gömülme şansı yüksek olacak ve saplanma olasılığı yüksek olacaktır. Bunu şöyle çözebilirsiniz düşüncemce. Patinaja kalan lastiğin altına tahta vs gibi patinaj yapmaması için biz yüzey sıkıştırırsanız rahatlıkla çıkabileceğini düşünüyorum. İnternette videoları mevcut kumsalda kullanıyolardı, onların kullandığı plastik tarzı bişeydi yanlız. Çok bişey farkedeceğini sanmam. Amaç lastiğin o yüzey üstüne çıkıp patinaja kalmadan gitmesi.

Patinaj yaparak kuma batması hali zaten kötü senaryo. Öyle bir durumda ancak dediğiniz gibi ekstra çözümlerle sonuç alınabilir. Fakat yüksüz bir XV kumda sakin kullanılınca kuma saplanma vb. gibi bir sorun yaşamıyor. Acaba arkasında 500kg yük olduğunda kuma saplanıp kalır mı? Ya da kumun durdurucu etkisi/sürtünmesi sebebiyle 1.6 litre motorun tork değeri XV'mizin kumda römork çekmesine yetmeyebilir mi? Sanıyorum bunları deneyen yok. Ben bir şekilde bilgi edinebilirsem veya deneme şansı bulursam, sizlerle de paylaşırım.

Benim düşüncemce aracın yüklü olması ile belli bir yükü çekmesi arasında farklar vardır. Yüklü olsa bile belki rahat gidebilir ama bi yükü çekerken hele kumda çok daha zorlanacağına eminim. Çekemeyeceğinden değil, kumda çekerken gömülebilir o çekincem var. Ben 1.2 TSİ motorlu yeti ile kumda gitmiştim. Motoru fazla zorlamamıştı. Taaaaki durana kadar Durduktan sonra 4x2 olduğundan kalkamamıştım gömülmüştüm. Traktör çekmişti 1.6 motorunda zorlanacağını sanmam hele ki 4x4 olduğu için rahat gidecektir. Ama Römork çekerken gömülürmü gömülmez miiiii onu bilmem. Bunu deneyen adamı da kolay kolay bulamazsın bu arada

• 
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.