Şimdi Ara

SUBARU İMPREZA 2.0R HAVA FİLTRESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SELAM ARKADAŞLAR İMPREZA 2.0R IM VAR 160HP atmosferik motor açık hava filtresi taktırıp kaputu deldirmek istiyorum forumda bir çok çeşitli yorumlar var bu konuda ve çok tutarsızlar bana gerçek bilgi verebilcek arkadaşlardan yardım bekliyorum bir modifiyeci tanıdığımda yaptırmayı düşünüyorum özel boru yaptırmak lazım çünkü debimetre var boğaza bağlı olan boruda bildiğiniz gibi hava geçişini ölcen iki parmak uzunluğunda çip tarzı birşey ona uygun bir boru yapılacak tıpkı k&n kitlerde mevcut olan debimetre yeri gibi ama sağlıklı olur mu araca bir zarar verir mi ve bir ay kadar dandik bir fitre kullanacağım daha sonra k&n in iyi filtrelerinden birine geçeceğim buda sıkıntı yarartırma bilemiyorum benim aracım için olan k&n kitler 600-800 tl arası ve yüzde 10 beygir garantisi veriyorlar ne kadar doğru oda tartışılır siz ne önerirsiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: j.c ferhat

SELAM ARKADAŞLAR İMPREZA 2.0R IM VAR 160HP atmosferik motor açık hava filtresi taktırıp kaputu deldirmek istiyorum forumda bir çok çeşitli yorumlar var bu konuda ve çok tutarsızlar bana gerçek bilgi verebilcek arkadaşlardan yardım bekliyorum bir modifiyeci tanıdığımda yaptırmayı düşünüyorum özel boru yaptırmak lazım çünkü debimetre var boğaza bağlı olan boruda bildiğiniz gibi hava geçişini ölcen iki parmak uzunluğunda çip tarzı birşey ona uygun bir boru yapılacak tıpkı k&n kitlerde mevcut olan debimetre yeri gibi ama sağlıklı olur mu araca bir zarar verir mi ve bir ay kadar dandik bir fitre kullanacağım daha sonra k&n in iyi filtrelerinden birine geçeceğim buda sıkıntı yarartırma bilemiyorum benim aracım için olan k&n kitler 600-800 tl arası ve yüzde 10 beygir garantisi veriyorlar ne kadar doğru oda tartışılır siz ne önerirsiniz ?

Hava filtresi için kaputu deldirmek hiç sağlıklı olmayacaktır,biliyormusunuz bilmiyorum ama STİ'daki kaput üstü havaladırma intercooler içindir hava filtresi için değil.Kaputu delip oraya hava filtresi koyduğunuz anda yağmurlu havalarda aracınızı süremeyeceğiniz gibi aracı yağmurun altında bırakmanız bile sakıncalı olacaktır.Debimetre işi kolayca halledilir,iyi bir tornacı en fazla yarım saatte halleder.Hava filtresi olarakta K&N dışında Simota ve Pipercross öneririm.

• intercooler olmadığı sürece scoop deliği açmak motorun daha hızlı kirlenmesi ve aksamın ıslanarak zarar görmesini sağlar.
    hava filtresini oraya koyarsanız zoom-zoom'un dediği gibi yarardan çok zararı olur yağmurlu ve karlı havada.

En mantıklısı güzel bir k&n havafiltresi.
  • arabadan memnun musun ? bende düşünüyorum arıza sorun felan çıkarıyor mu ?yakıtını sormuyorum bile arabaya bi egzoz kit bide hava filtresi yeri göğü inletir
  • saoğoln arkadaşlar dediğinz gbi iyi bir tornacıda hallettim k&n filtre taktım hiç bir sorun yok almayı düşünen arkadaşım gözün kapalı alabileceğin bir arba mekanik hiç bir sorun çıkarmıyor cadde motor subaru yetkili servisiyle baya haşır neşirim baya zaman geçiriyorum sti ve wrx lerin bilinçsiz ve hor kullanımı sonucu ortaya çıkan sorunlardan başka bir sorun duymadım subaruda dediğin gibide inletir :D
  • ek olarak motorun ısınması sonucu filtrenin sıcak havayı çekmesi bir sorun yaratırmı yaratırsa nasıl engel olabilirm şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: j.c ferhat

ek olarak motorun ısınması sonucu filtrenin sıcak havayı çekmesi bir sorun yaratırmı yaratırsa nasıl engel olabilirm şimdiden teşekkürler...

Elbette yaratır,buna engel olmak için ya hava filtresinin borusunu uzatıp filtreyi aşağılarda bi noktaya konumlandıracaksınız yada kutu içi filtre yöntemini tercih edeceksiniz.
  • boru uzun ve boş bir bölümde filtre sorun teşkil etmez ozaman ben kaputu açıp baktım ısınma vardı filtrede ve boruda ama normaldi herhalde ılıktı yani okdar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi j.c ferhat -- 1 Mart 2011; 0:45:09 >
  • bir video çeker misin sesi çok merak ettim
  • beyler bu fıltrenın gercekten bır faydası varmı?
    normal kullanımda yakıt tasarrufu yapıuyröu?servıse gıtmeden alayım bır tane
  • j.c ferhat sorularının cevabı bende yok ama kaputu deldireceksen bende kaput üstü havalandırma parçası tekli ve çiftli olarak iki modeli var, aşağıda ilan adresimi veriyorum göz atmanı tavsiye ederim..

http://forum.donanimhaber.com/m_55096970/mpage_1/f_/key_//tm.htm#55096970
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.