Şimdi Ara

Su Basıncının Düşük Olması Sorunu (İlginç)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
8.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta da belirttiğim gibi bana ilginç gelen su basıncı sorunumuz var. Geçen hafta normal çalışan kombimizin su basıncı düştü. Ben de su basmayı denedim alttaki vanadan ama basılmadı. Vardır bir sorunu diyip dogalgaz tesisatını döşeyen arkadaşı aradım. İnceledi. Sorun göremedi. Yetkili servisi aradık. O geldi. Kombiyi temizledi. Ama olmadı. Binanın su basıncı düşük dedi. Sorun düzelmemesine ragmen 75 lira bakım ücreti aldı. Bu yüzden hidrofor taktırmanız gerekiyor dedi.

Halbu ki çeşmeyi açtığımızda su basıncı çok yüksek sayılır.Suyun debisi oldukça iyi. Ayrıca binadaki hiçbir katta sorun yok. Bizim daire 5.katta. Alt katlarda ve üst katlarda hiçbir problem yok. Dairenin su basıncı düşük olsa diğer katlarda da problem olmaz mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmutadin

Başlıkta da belirttiğim gibi bana ilginç gelen su basıncı sorunumuz var. Geçen hafta normal çalışan kombimizin su basıncı düştü. Ben de su basmayı denedim alttaki vanadan ama basılmadı. Vardır bir sorunu diyip dogalgaz tesisatını döşeyen arkadaşı aradım. İnceledi. Sorun göremedi. Yetkili servisi aradık. O geldi. Kombiyi temizledi. Ama olmadı. Binanın su basıncı düşük dedi. Sorun düzelmemesine ragmen 75 lira bakım ücreti aldı. Bu yüzden hidrofor taktırmanız gerekiyor dedi.

Halbu ki çeşmeyi açtığımızda su basıncı çok yüksek sayılır.Suyun debisi oldukça iyi. Ayrıca binadaki hiçbir katta sorun yok. Bizim daire 5.katta. Alt katlarda ve üst katlarda hiçbir problem yok. Dairenin su basıncı düşük olsa diğer katlarda da problem olmaz mı?

öncelikle kombinin markasını modelini yazarsanız daha kolay yardımcı olunur. aklıma gelen ilk şey kombinin su girişinde muntaj esnasında sökülmesi gereken ve bazen unutulan bir filtre var. ama sıcak suyunuzun tayziği normalse bu ihtimali çürütür. ikinci ihtimal kombinin doldurma musluğu arızalı. servis içinde söyleyecek fazla bişey yok siz bakım yapması için çağırmışsanız ücret almakta haklılar ama arıza talebiyle çağırdıysanız ozaman servis hata yapmış çözmediği sorun için para alması yanlış olur bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: turgay_lermi

quote:

Orijinalden alıntı: mahmutadin

Başlıkta da belirttiğim gibi bana ilginç gelen su basıncı sorunumuz var. Geçen hafta normal çalışan kombimizin su basıncı düştü. Ben de su basmayı denedim alttaki vanadan ama basılmadı. Vardır bir sorunu diyip dogalgaz tesisatını döşeyen arkadaşı aradım. İnceledi. Sorun göremedi. Yetkili servisi aradık. O geldi. Kombiyi temizledi. Ama olmadı. Binanın su basıncı düşük dedi. Sorun düzelmemesine ragmen 75 lira bakım ücreti aldı. Bu yüzden hidrofor taktırmanız gerekiyor dedi.

öncelikle kombinin markasını modelini yazarsanız daha kolay yardımcı olunur. aklıma gelen ilk şey kombinin su girişinde muntaj esnasında sökülmesi gereken ve bazen unutulan bir filtre var. ama sıcak suyunuzun tayziği normalse bu ihtimali çürütür. ikinci ihtimal kombinin doldurma musluğu arızalı. servis içinde söyleyecek fazla bişey yok siz bakım yapması için çağırmışsanız ücret almakta haklılar ama arıza talebiyle çağırdıysanız ozaman servis hata yapmış çözmediği sorun için para alması yanlış olur bence.

Teşekkür ederim ilginiz için. Baymak Star Bridge kombinin markası. Arıza için çağırdım fakat kombinin pislenmiş olabileceği söylendi. Temizledim dedikten sonra denedi ama yine kombiye su basılamadı. Sorun bizlik değil hidrofor taktırmanız gerek denildi ve bakım yaptıgımızdan dolayı 75 lira almamız gerekiyor dediler. Haketmediklerini düşünüyorum ama mesele aslında bu değil. Sorun çözülsün yeter.

Kombi 1 hafta öncesine kadar çalışıyordu. Dediğiniz gibi filtre ihtimali yok sanırım. Musluk arızalı olsa servis elemanı anlar mıydı bilmiyorum. Küçük bir şehirde ve dogalgazın ilk defa kullanıldıgı bir yerde yaşıyorum. Bu yüzden kalifiye olmayan elemanlar ne yazık ki fazla.

Hidrofor seçeneği için ne düşünüyorsunuz hocam. Bana pek mantıklı gelmedi. 6 ve 7.kat hidroforsuz çalışırken 5.kata hidrofor gerekli demek ne kadar mantıklı acaba

• kombi basıncının düşmesinin hidroforla ne alakası var ki? çeşmelerden tazyikli su geliyorsa basınç yeterli demektir.

kombinizin doldurma vanasını açtığınız halde su basılamıyorsa, vana gövdeye yapışmış olabilir.
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    kombiye su basılamamasının nedeni olarak çeşmedeki suyun tazyikli olmadıgı, bu sebeple de hidrofor takılması gerektiği söylendi.

yazılan önerileri not edip ptesi günü tekrar servisi çağırıp tek tek söylemeyi düşünüyorum. Teşekkür ederim.
  • mahmutadin M kullanıcısına yanıt
    basınç yetersiz olsa 5. kata su çıkmaz :)
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    işte ilginç olan bu hocam :) Ben de bunu dedim ama kısa bir süre sonra onlarda sorun baş gösterir dedi.

teknik servis kesinlikle sorun cesmedeki su basıncında dedi ve hidrofor taktırmazsanız olmaz dedi. şimdi servisin sözünü neden dinlemiyorsun diye soracak olursanız:

İlçemize yeni dogalgaz geldi ve firmalarda maalesef kalifiye eleman yok. Bu yüzden çözümü burada arayıp tekrar cagırdıgımda elemana sizlerin önerilerinizi ileteceğim. Anlarsa tabi...
  • mahmutadin M kullanıcısına yanıt
    Öncelikle su basıncı düşüyorsa kaçak noktası tespit edilmeli.
    Eger servisi basınç az diyorsa fotodaki aletle basınçlandırılabilir.

Su Basıncının Düşük Olması Sorunu (İlginç)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.