Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
317
Cevap
16
Favori
64.651
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Burda "Hangi Besinlerde Bulunur" kısmını okumanızı tavsiye ederim.
  • Ya dostum biz konuyu kapattık, sen hala damacana falan diyorsun. Biz burada arıtma yararlı zararlı demiyoruz; arıtma almak için en uygun marka ve fiyatı istiyoruz. Sen vücudun attığını (idrar-dışkı) sen ağzınla geri almak istiyorsan damacanaya devam et. Hatta bu konuda biz de sana yardımcı olabiliriz:) Lütfen o kadar açıklamama yapmamıza rağmen hala okuman yazman yok gibi konuyu bulandırıyorsan sana da başka birşey demiyorum. Lütfen polemik yapmadan devam edelim.

Arıtma önerisi olan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi innovancenothing -- 8 Ağustos 2012; 15:42:00 >
  • Herkes konuşuyor da biri numune alıp test ettirmiyor. Yakında artıma cihazı taktıracağız. O zaman bizzat kendim test ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

Herkes konuşuyor da biri numune alıp test ettirmiyor. Yakında artıma cihazı taktıracağız. O zaman bizzat kendim test ederim.

bizim buralarda test merkezi yok ki istanbulda ankarada oturan arkadaslar hem musluk suyunu hemde aritilmis suyu birlikte teste gotururse daha guzel olur. farki goruruz. birde teste goturdugunuz numunenin en az 5lt olmasi gerekiyormus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: megapas

quote:

Herkes konuşuyor da biri numune alıp test ettirmiyor. Yakında artıma cihazı taktıracağız. O zaman bizzat kendim test ederim.

bizim buralarda test merkezi yok ki istanbulda ankarada oturan arkadaslar hem musluk suyunu hemde aritilmis suyu birlikte teste gotururse daha guzel olur. farki goruruz. birde teste goturdugunuz numunenin en az 5lt olmasi gerekiyormus

Yapma yav çokmuş. Ama taktırırsak kesin götürürüm. Çok merak ediyorum sonuç ne olacak. Yazarım zaten buraya.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: megapas

quote:

Yapma yav çokmuş. Ama taktırırsak kesin götürürüm. Çok merak ediyorum sonuç ne olacak. Yazarım zaten buraya.

1ltdende test ediliyormus ancak sonuc dogru olmuyormus. bizim burada koylerin sularini goturuyorlar onlara oyle demisler.

• alın markalı damacana üstüne sıcak-soğuk ayarlı su sebili mis.
    bizde var arıtma baloncuklar var içinde yemek çay ütü harici kullanmıyoruz
  • Bu konu unutuldu gitti nedense.bizim kafalarda karışık kaldı

• Annemlerin bms cihazının filmtec marka değişimi yapıldı 214 tl tüm filtre degişimi ve iki sene sonra degişti..bms nin icimi güzel ama cihazı pahalı..Konu zaten uygun fiyatlı model paylaşımından saglıklımı degilmi konusuna donmüş pek model paylaşan goremedim..
  • 2 yıldır arıtma düşünüyorum ama o kadar sahtekarlığın olduğu bir piyasaki cesaret edip alamadım. inş. Dh sayesinde bu sorunumuz da çözülür. Konuyu açan arkadaşa teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: skmg

sanirim turkiye'de reverse osmosis prensibi ile calisan filtre sistemleri disinda tanitimi yapilan bir sistem yok. benim gorebildigim tek alternatif amway'in espring aleti.

silinen konuda da danismistim, cevap gelmemisti, 6-7 asamali ro sistemler 700-800, espring fiyat 1200TL civari, ro sistemlerin servisi & montaji var, espring'in montaji bile musteri sorumlulugunda. ro sistemler fason, espring amway markali (bana bir sey ifade etmiyor ama piyasadan ve internetten guvenilir bir marka oldugunu anliyorum)

hangisini secmeli? niye. (esnaf arkadaslar bunu sec cunku ben satiyorum anlamina gelecek mesajlar yazmazlarsa sevinirim)

bir de reverse osmosis sistemlerinden anlayan arkadaslar yabanci forumlarda cokca okudugum (hattahttp://nationalwatercouncil.org diye bir sitede de var) bocek ve zararli mucaelesinde kullanilanlar da dahil olmak uzere bir cok sentetik kimyasalin (molekuler duzeyde) su molekulunden daha kucuk olduklari icin ters osmos isleminde filtre edilemedigine dair bilgiyi de degerlendirirlerse makbule gecer.

degindigim we sitesinden orijinal alinti:

Our continuing reliance on weedkiller means that much of it ends up in the ground and finds its way into the water used for drinking. In fact,in Fort Wayne Indiana, nine different pesticides were found in a single glass of tap water!

These synthetic chemicals are molecularly smaller than water and able to get through all but one type of home filtration system.

Selam arkadaşım;

2005 yılından bu yana Amway'in eSpring ürününü kullanıyorum. Benim en sevdiğim özellikleri,
    1. "evde su bitti, sipariş vermek lazım" devri sona erdi.
    2. gelen damanaca ile, daha önce benzin mi taşındı, masturbasyon mu yapıldı diye düşünmüyorum
    3. doğal kaynak suyunun kaynağına doğal hayvan leşi, pisliği düşmüş müdür diye endişelenmiyorum
    4. kesintisiz ve daha uygun fiyatlı ve istikrarlı su elde edebiliyorum.
    5. yemekte, çayda, vs. temiz su kullanabiliyoruz
    6. sebzemizi, meyvemizi temiz suyla yıkayabiliyoruz.
    7. "filtrenin ömrü bitti mi?" diye düşünmeme gerek kalmıyor, zamanı dolunca kendi haber veriyor.

Güvenilir, istikrarlı ve kaliteli bir su içiyoruz.

Bize zamanında söylenen bir sözü aktararak bitireyim.

Ya filtre al, ya filtre ol.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1080p

Buyuk bir hevesle su aritma cihazi alacaktim ama isin icerigini ogrenince vazgectim.

Reverse osmosis sistemlerde 1000-2000 tl de versen 300 tl de versen su daki agir metalleri filtre edemezsin bu bir.
    Ikincisi ise suyu safsu hale gelecek kadar filtre edip icin de hicbir mineral kalmamakta.
    Suyun tadi lezzeti de burada.
    Dolayisi ile bin iki bin liralik sistemde mebran filtre takip suya belli oran da mineral katmasi gibi ve bu filtrelerin cokca sahteleri olmasindan dolayi vazgectim.
    Damacana ya devam.

Saf su haline gelecek kadar filtreliyor ve hiçbir mineral kalmıyor diyorsun ama ağır metaller kalıyor diyorsun. Nasıl oluyor bu iş?

Mineral alacağımız yüzlerce kaynak var. Temiz su içmek için sudaki minerallerden ödün verebilirim. Zaten sıfırlama gibi birşey de söz konusu değil. 180 TDS olan suyu 50 TDS değerine düşürüyor. Yani saf su olmaktan çok uzak.

• quote:

Orijinalden alıntı: enessu

Aynı cihazın birebir aynısı ve hatta yarı fiyatına, filtreleri dahi aynı, kalite aynı fakat fiyatı yarı fiyatına, ararsanız bulursunuz.

Link verin..

• quote:

Orijinalden alıntı: caution

quote:

Aynı cihazın birebir aynısı ve hatta yarı fiyatına, filtreleri dahi aynı, kalite aynı fakat fiyatı yarı fiyatına, ararsanız bulursunuz.

Link verin..

Onun imzası link zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancantürk -- 11 Ağustos 2012; 20:02:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancantürk

quote:

quote:

Link verin..

Onun imzası link zaten.

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

quote:

quote:

Link verin..

Onun imzası link zaten.

+1

imzayada gerek yok arkadasın kullanıcı adı herşeyi açıklıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bradenburg -- 11 Ağustos 2012; 21:14:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

quote:

quote:

Link verin..

Onun imzası link zaten.

+1

kadir sen aldın mı arıtma
    bizde var 1 yıldır kullanıyoruz, ihlas aura malı, sadece membran filtresi amerikadan,diğer filtreleri kendisi üretiyor
    yerli malı yani, memnunuz, 1000 liraya almıştık,

200 liralık mal da aynı işi yapıyor diyen arkadaşlar,
    1- evet aynı işi yapıyor ama 1 hafta aynı işi yapar,sonra filtre tıkanır,biter
    2-80 liraya starmaxx teker var, 300 liraya bridgestone var, tamam bu ikisi de arabayı taşır, ama farkı var değil mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

Mineral ve diger besin kaynaklarından arındırılmış su içmek istiyosanız alabilirsiniz o su arıtma cihazlarından...

besin kaynağı derken
  • quote:

Orijinalden alıntı: oaston

@1080p ve @righteous

Öncelikle akademik eğitimini kimya üzerine yapmış ve 12 yıldır su kimyası üzerine fiili olarak çalışan ve yüzlerce firmaya bu konuda danışmanlık hizmeti veren biri olarak beni ne kadar kaale alırsınız bilemem ama sağlık endişesiyle bu topiği merakla takip edenleri gördüğüm için kendi bildiğim doğruları açıklamayı görev addediyorum.

Profillerinize bakılırsa ikinizinde İstanbulda ikamet ettiğiniz anlaşılıyor. İski suyunun her gün kontrol edildiği ve içme suyu kalitesinde olduğu(yani arsenik gibi ağır metalleri içermediği vs) 1. ağızdan belediye başkanı tarafından belirtildi(ki doğrudur). Eğer şebeke suyu çeşmenize direkt geliyorsa ro ile şüphe bırakmayan bir içme suyu elde edilebiliyor. Apartmanda depo varsa ve su bekliyorsa kesinlikle bu deponun klorlanması gerektiğini daha önce zaten söylemiştim.

@1080p RO sistemlerde kullanılan tatlandırıcı ünite hindistan cevizi kabuğundan ibarettir ve tamamen doğaldır.

@righteous Çamur gibi gelen sudaki çamur, ro daki 1 ve 5 mikronluk partikül filtreleri tarafından tutulur, kirlilik çoksa yinede arıtım sağlanır fakat filtre daha çabuk kirlenir, 6 ayda değilde 3 ayda değiştirirsiniz.

Suda eser miktarda çok sayıda madde bulunur, arsenik gibi en tehlikeli metallerin de kabul edilebilir sınır değerleri vardır. Çıkış değeri bu sınırın altındaysa hiç bir mahsur yoktur. Şebekeden gelen suda arsenik oranı zaten düşükse ve ek olarak ro ile bunun da %92,5'u alınıyorsa daha ne istenirki? Eğer kaynakta ağır metal yüksekse onunda çözümü vardır, birden fazla kaskat bağlantılı membranlar kullanılarak bu seviye kabul edilebilir sınırlara hatta eser miktarlara dahi düşürülebilir.

Doğal kaynak suyu denip duruyor, her kaynak suyu dört dörtlük değildir, öyle bölgeler varki doğal olarak toprağında kanserojen maddeler var, 40-45 yaşını geçmeden kanserden ölen insanların yaşadığı köyleri tvlerde gördük. Esasen doğal kaynak suyu dediğinizde topraktan süzülüp gelen sudur, yani filtrasyonu toprak yapar, bu toprağın içeriğinde hangi mineraller, metaller varsa onlar suya karışarak gelir, toprakta tehlikeli bir madde varsa bu kaynak suyunu içmekte sakıncalıdır. RO sistemi de toprağın yaptığını yapay olarak yapıyor.

Cehalet, kulaktan dolma laflara inanmakla değil, okumak araştırmakla giderilir. Yarım hoca dinden, yarım doktor candan eder demiş atalarımız :) Erkan topuz hakkında diyeceğim tek şey bir kimyacı nasıl muayene yapamaz ve ameliyata giremezse bir doktorda ro prosesi ve su kimyası hakkında ne kadar ahkam kesebilir bir düşünmek lazım.. Ekranlara çıkan ve dün doğru dediği şeye ertesi gün yanlış diyen, maşallah nerdeyse her konuda otorite gibi ahkam kesen her medyatik şarlatana inanacak olursak halimiz yaman..
    Biz teknolojiye çamur atarken elin gavuru geliştirdiği teknolojiyi her alanda kullanıp yaşam kalitesini yükseltiyor..

Teknolojiye çamur atıp Türkiye gibi denetimin hikaye olduğu bir ülkede gözünü kar hırsı bürümüş vicdansızlara güvenmek ise nasıl bir gaflettir.. Zaten bir çoğu senin yapmadığın arıtmayı o yapıp sana içiriyor, sen başını kuma gömmeye devam et

Sonuç olarak istesekte istemesekte en fazla 10-15 sene sonra hepimiz arıtılmış su içmek zorunda kalacağız.. Bu yüzden bırakın bilim konuşsun, herkes kendi şartlarını değerlendirip seçimini yapsın ama ezbere değil mutlaka seçtiği yöntemin sonuçlarını ölçerek, analiz ettirerek ona göre kararını versin. Ben öyle yapıyorum..

kardeş sen bu insanlara musluktan gelen suyu bir elektrolize tabi tut bak nasıl g.t gibi kalıyorlar.

Biz filtre taktıralı birkaç ay oldu suda muazzam bir kalite artışı var.

insanlara tavsiyem 1000- 2000 tl'lik cihazlara para sayacağınıza 300 500 tl'lik cihazlar alın yıllarca filtresini bedavaya getirmiş olursunuz.

temiz su ile musluk suyu arasında everest kadar fark var.

• Selam Arkadaşlar ,

Ben linkte belirtilen ürünü aldım , 499 liraya ve 8 filtreli , geçen hafta taktılar , 1 haftadır kullanıyorum çok memnunum , hem plastikten damacanadan kurtuldum , hem de meyveyi sebzeyi bile arıtılmış suyla yıkayabilir oldum..Konunun uzmanı değilim ama fiyat performans olarak uygun bir ürün oldugunu düşünüyorum....

http://www.markapon.com/firsat/ro10-su-aritma-cihazi/3555

Sorusu olan olursa yardımcı olmaya çalışırım...

İyi Günler...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.