Şimdi Ara

Styraporla Mantolamanin Zararlari (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
482
Cevap
14
Favori
59.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SebastianTR

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mimaryüksel

Sayın Sebastian,

Bizim gibi mesleği olanların politikaya fazla bulaşmadan, işlerini yapmasından yanayım. Osmanlıyı ,Amerikayı da göz önünde bulundurarak, olumlu ne varsa, doğruyu,modernize, teknolojinin en ilerisini kullanmak tabiki bizimde hakkımız.
    Benim söylemek istediğim tek sey,
    Ezberci olmadan, özenti duymadan kendimize ve kültürümüze güvenerek iş yapmaktır.

Buna örnek sizin sorunuza en ekonomik çözümü beraber bulalım.

Eğer binada her nerde küf varsa orda nem, şu buharı yoğunlaşması var demektir.

Size özel konuda sadece kışın duvarın bir kisminda küf oluşuyorsa orada ısı kaybı aşırı var demektir. Soğuk duvarda havadaki nemin yoğunlaşması var demektir. Dolaptan çıkan kola şişesi gibi.

Sorunu tespit etmek, çözümü bulmak demektir.
    En ucuz çözüm bir şişe sıvı şu itici alın. Dışarıdan o bölgeye uygulayın.
    Kuru kalan sıva bile enerjinin dışa kaçmasına engel olur. En azindan o bölgenin küf tutmuyacak kadar soğumasına engel olur.

Piyasada hangi marka su iticisi var bilmiyorum. Yanlız alırken silikonsuz olmasına , nefes almaya engel olmuyan şu itici olması şart.

Selamlarımla

Mimaryuksel.ch

Ben zaten özentiye şuna buna karşıyım.

Ancak hiç birşey yapmadan, aynı tas aynı hamam düzenede karşıyım.

Bizim elektrik-elektronik sektöründe AR-GE daima vardır. Bu tüm sektörlerde olmak zorundadır.
    Bizde bu bir çok sektörde yok. Tamam yapma hiç gerek yok, senin için yapanlar var ABD gibi bari onların teknolojisini kopyala geliştir bişey yap.
    Yeniliklere düşman olma yani anlatmaya çalıştığım bu (genel olarak konuşuyorum tabiki)...
    Bunun en büyük örneği Çin. Alıyor, kopyalıyor, işine gelecek bişeyse geliştiriyor ve sonuç olarak dünyanın en büyük ekonomisi ve 2 numaralı süper gücü konumuna geldiler.
    Bundan 20-30 sene bizim memlekette Çin sadece 1 milyar insanın yaşadığı, koyunların otlatıldığı, uzak doğu sporları yapıldığı sanılan bir memleketti...

Önerinize gelecek olursak ise odanın şekli aynen böyle.

/>

Nemlenme küflenme yapan duvar yukarıdaki duvar ve güney cephe, önümüzde açık sayılır, kışın yağmur rüzgar vs herşey olur.
    Petek ters tarafta ve kombi düzeneğinde en son petek, hali ile oda diğer odalara göre soğuk kalıyor.
    Terlemenin kaynağı bu yani.

O su itici kimyasalları bende okudum yalnız şöyle bir sıkıntı varki ev 4. katta olduğundan bizim yapmamız pek mümkün değil.
    Eğer eve itfaye çağırmazsam oraya uzanacak bir merdiven de bulmam zor
    Yani malesef önerinizi uygulamam pek mümkün değil

Bende 4. katta oturuyorum evin içi sulanmadan sel gibi oluyordu çekyaların içi küftü ,duvarlardan şelaleler akıyordu ,2011 yazı kendim işçiliğini yaparak 3 odanın her tarafını ( 6 kısım tavan ve taban dahil ) xps ile kapladım çok sağlıklı değil evet ama küf içinde yaşamaktan çok daha iyi ,bu şekilde bir kış geçirdim sulanma olayı bitti yanlız en zayıf olan bir nokta vardı ve orda 1 parmak su birikiyordu orda hafif nemlenme oluyor süpürgelik üzerindeki çivilerde paslanma oldu gerisinden kurtuldum ALLAH a şükür bir türlü fırsat bulamıyorum yoksa yaptığım işi bir inceleme şeklinde yayınlayacam ,tek tarafı izole ederek bu işten kurtulabileceğinizi sanımıyorum neresi zayıfsa ordan patlıyor

XPS dediğiniz öyle sanıyorum ki şu mavi süngerimsi şeyler.

İş görecektir elbet ancak ben hep şunu düşünüyorum. İç duvara böyle bir işlem uygulandığında tamam nem, su küf göze görünmeyecek ilk başlarda ama o straforun arkasında oluşmaya devam edecek.
    İşin asıl kötü tarafı, görünürde olmadığında temizlenmeyecek ve daha da kötü olacak uzun zamanda...

Ben o yüzden ne yapılacaksa dış cepheye yapılsın düşüncesindeyim.

Daha önce su itici kimyasallardan bahsedildi ama 4.kat a nasıl uygulayacağım, öyle bir sıkıntı var.
    Bu seneyide bir atlatalım bakalım eğer binanın dışı kaplanmazsa seneye bende içeriyi kaplarım.
    DIşarısı kaplandığı zamanda içeriyi sökerim, çünkü dediğim gibi iç kaplama bana hiç hijyenik gelmiyor.

Alıntıları Göster
    Olay su alma olayı değil izolasyon problemi su itici malzemeler faydalı olmayacaklar , diğer bahsettiğiniz olaya gelince ilk yatak odasında deneme yaptım ve 2 sene üzerine alçı yapmadan deneme yaptım bu sene onları söktüm arkalarında hiçbir şekilde küflenme olmamıştı o resimlerde var ,küf olan yer köpüğün tam başladığı yerden içeri doğru olan yerdi

• quote:

Olay su alma olayı değil izolasyon problemi su itici malzemeler faydalı olmayacaklar , diğer bahsettiğiniz olaya gelince ilk yatak odasında deneme yaptım ve 2 sene üzerine alçı yapmadan deneme yaptım bu sene onları söktüm arkalarında hiçbir şekilde küflenme olmamıştı o resimlerde var ,küf olan yer köpüğün tam başladığı yerden içeri doğru olan yerdi

Alıntıları Göster
    Burada farklı durumlar var, birinizde yada 2 nizde birden oluşan terlemenin sebebi ısı köprüsü oluşmasından kaynaklı, yalıtım olmadığından dolayı sıcak hava ve soğuk havanın karşılaşması sonucu duvarınızda terleme oluşuyor. Bu durum Terlemeden mütevellit ise içerden veya dışardan (dışarıdan olması her zaman iyidir çünkü ısı köprüsü oluşturacak yerler dıştan tamamen izole edilir) iyi bir ısı yalıtımı sorunlarınızı çözer.

Eğer terlemeden mütevellit değilde dışardan duvardan yağmur suyu gibi su girmesinden kaynaklı ise yapı kimyasalları ile de sorunu çözebilirsiniz. Öncelikle bu olayın neden kaynaklandığını bulmanız gerekir. Yukarıda anlatılan şeyler farklı farklı durumlar için geçerli

• quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Burada farklı durumlar var, birinizde yada 2 nizde birden oluşan terlemenin sebebi ısı köprüsü oluşmasından kaynaklı, yalıtım olmadığından dolayı sıcak hava ve soğuk havanın karşılaşması sonucu duvarınızda terleme oluşuyor. Bu durum Terlemeden mütevellit ise içerden veya dışardan (dışarıdan olması her zaman iyidir çünkü ısı köprüsü oluşturacak yerler dıştan tamamen izole edilir) iyi bir ısı yalıtımı sorunlarınızı çözer.

Eğer terlemeden mütevellit değilde dışardan duvardan yağmur suyu gibi su girmesinden kaynaklı ise yapı kimyasalları ile de sorunu çözebilirsiniz. Öncelikle bu olayın neden kaynaklandığını bulmanız gerekir. Yukarıda anlatılan şeyler farklı farklı durumlar için geçerli

Alıntıları Göster
    benim yaptığım durumdada ısı köprüsü kalmıyor zaten kalsa oradan sulanma yapar

• quote:

Doğrudur hocam, işte bu yüzden dedim sizlerin durumları farklı herhalde diye. Yukardaki abimizin durumu verilen çözüm önerisine göre dıştan su almaki sıvı su izolasyon malzemesi önerilmiş

İçten mantolama , dıştan mantola yapılamayan yerler için elbetteki ehveni şer bir uygulama, ama tamamen ısı yalıtımı sağlayamaz. En azından kirişlerden kolonlardan döşemeye (betonarme yüzeyler için diyorum) aktarılan ısıyı tam olarak yalıtamaz.Bu yüzden ya döşeme alt hizasından yada tavan üst hizasından mutlaka bir şekilde ısı transferi olur.

• quote:

quote:

Doğrudur hocam, işte bu yüzden dedim sizlerin durumları farklı herhalde diye. Yukardaki abimizin durumu verilen çözüm önerisine göre dıştan su almaki sıvı su izolasyon malzemesi önerilmiş

İçten mantolama , dıştan mantola yapılamayan yerler için elbetteki ehveni şer bir uygulama, ama tamamen ısı yalıtımı sağlayamaz. En azından kirişlerden kolonlardan döşemeye (betonarme yüzeyler için diyorum) aktarılan ısıyı tam olarak yalıtamaz.Bu yüzden ya döşeme alt hizasından yada tavan üst hizasından mutlaka bir şekilde ısı transferi olur.

Alıntıları Göster
    yaptığım çalışmadan bir iki resim ekliyim

Styraporla Mantolamanin Zararlari

tavandan başladım

kapı ve pencere diplerine kadar tavan ve taban olmak üzere full kaplandı dış cepheler 3 cm iç cepheler 2 cm xps

zeminden bir örnek

zeminin duvar ile birleştiği kısım bu arada birbirine geçmeli yaptığım yerlerde köpük sıkarak sıfır boşluk sağlamaya çalıştım

daha çok resim var tabi ,işçilik tamamen bana ait üzerine yapılan alçının dahi

• quote:

yaptığım çalışmadan bir iki resim ekliyim

tavandan başladım

kapı ve pencere diplerine kadar tavan ve taban olmak üzere full kaplandı dış cepheler 3 cm iç cepheler 2 cm xps

zeminden bir örnek

zeminin duvar ile birleştiği kısım bu arada birbirine geçmeli yaptığım yerlerde köpük sıkarak sıfır boşluk sağlamaya çalıştım

daha çok resim var tabi ,işçilik tamamen bana ait üzerine yapılan alçının dahi

Alıntıları Göster
    ayrı olarakta köpük arkası küf olmadığının resimlerini eklemek isterim ama yüksel abinin başlığını daha fazla kirletmeyeyim

• quote:

ayrı olarakta köpük arkası küf olmadığının resimlerini eklemek isterim ama yüksel abinin başlığını daha fazla kirletmeyeyim

Yüksel Bey zaten görünce çıldıracak :) Siz dışarıyı bırakın içeriyi komple straforla kaplamışsınız :) Allah Muhafaza etsin, yangın durumunda işte bu çok tehlikeli. Ama işte herşey ekonomiye bakıyor.

Lamba zıvana yaparak zaten ısı köprüsü yapacak yerleri kapamışsınız. Güzel bir işçilik olmuş Dışcephede de izolasyon yaptıysanız pek içeriye dalmasanız iyimiş aslında, tehlikelerden dolayı. Dış cepheyi kalın tutarak içerden izolasyona gerek kalmazdı

• quote:

quote:

Yüksel Bey zaten görünce çıldıracak :) Siz dışarıyı bırakın içeriyi komple straforla kaplamışsınız :) Allah Muhafaza etsin, yangın durumunda işte bu çok tehlikeli. Ama işte herşey ekonomiye bakıyor.

Lamba zıvana yaparak zaten ısı köprüsü yapacak yerleri kapamışsınız. Güzel bir işçilik olmuş Dışcephede de izolasyon yaptıysanız pek içeriye dalmasanız iyimiş aslında, tehlikelerden dolayı. Dış cepheyi kalın tutarak içerden izolasyona gerek kalmazdı

Alıntıları Göster
    Örnekler ve açıklamalar çok güzel oldu teşekkürler.
    Kafamda 1001 tane lamba yandı şuan.

x-calibur dediği gibi şimdi 2 farklı konu var.
    Bir ısı yüzünden terleme yapması, iki dışardan su girmesi.

Bizde hangisi var? Açıkcası bilmiyorum hiç dikkatlice gözlemlememiştim.
    Yatak odamı değiştirince bu konuya eğildim.

Küf duvar ve tavanın birleştiği yerden başlıyor genelde.
    Ve bina dışında orda bir çatlak var.
    Ancak Binanın dışı özel bir kaplama gibi boya ile kaplı. Bir çeşit sıva gibi garip bir boya malzemesiydi kapladıkları.
    6-7 sene oldu ama kaplanalı...

Oda evin soğuk tarafı o sebepte ısı dengesizliğinde terleme olmasıda çok normal.
    Belkide dışardan geldiğini düşündüğüm su değilde terleme ile ortaya çıkan su bu küfü mantarı çıkarttı.

Şuan problemden bende emin değilim, hiç ısı dengesizliğinin buna neden olacağını düşünmemiştim hep dışardan geliyor diye düşünmüştüm.

Bu konuyu kışın gözlemlemem lazım ki ne olup bitiyor anlıyayım.
    Eğer dışardan gelen bir su varsa; havalar çok soğumadan, yağmurlar başladığı vakit benim yaptığım alçının rengi, şekli şemali bozulur diye düşünüyorum.
    Eğer sonbaharda hiç bişey olmazsa o zaman küfün orata çıkma sebebi terlemedir.
    Bu demektir ki odanın ısısını yükseltmek lazım.

Bütün gün kimsenin oturmadığı odanın ısısını nasıl yükseltirsin ?
    *Doğalgazı biraz daha aç: masraf. + diğer odalar daha da sıcak olacak.
    *Elektrikli soba, klima çalıştır gündüzleri: masraf + geçici bir çözüm olduğundan israf
    *İçeri yalıtım yap: etki edermi? muamma + masraf + kalıcı bir çözüm olduğundan israf değil + sağlıklı olduğuna halen inanmıyorum + izalasyon ile yaşamak riskli
    *Dışarı yalıtım yap: benim yapabileceğim bişey değil

Şu binanın dış cephesini kaplayamadılar bir türlü, beni hem masraftan hem uğraştan kurtarırdı

@alperen_69
    Abi şimdi sen hem dışa hem içe izalasyon yaparsan o zaman tabiki içerdeki izalasyonun arkasında hiç bişey olmaz.

Ben şunu düşündüm;
    Benim duvar dışardan su alıyor. Ben onun önüne XPS de koysam en nihayetinde o malzemenin arkasında duvar ile arasındaki o cm lik alanda milyon tane yaratık peydahlanacak ve bunlar temizlenmediği için uzun sürede daha büyük başa bela olacaklar.

Ben şu kışı gözlemleyerek atlayayım bakalım ne olacak.
    Ona göre önümüzdeki yaz hareket edeceğim.

• quote:

Eğer dışardan gelen bir su varsa; havalar çok soğumadan, yağmurlar başladığı vakit benim yaptığım alçının rengi, şekli şemali bozulur diye düşünüyorum.

*Elektrikli soba, klima çalıştır gündüzleri: masraf + geçici bir çözüm olduğundan israf
    *İçeri yalıtım yap: etki edermi? muamma + masraf + kalıcı bir çözüm olduğundan israf değil + sağlıklı olduğuna halen inanmıyorum + izalasyon ile yaşamak riskli

Şu binanın dış cephesini kaplayamadılar bir türlü, beni hem masraftan hem uğraştan kurtarırdı

Hayır bu o demek olmuyor :) Tam tersi, sıcaklık çok olursa yoğuşma daha çok olur :) Sizin orada sadece izolasyon yapmanız gerekir, bu dış cephede yapılan kaplama neyse o bile hava almasını engellediğinden duvarınız bu gibi ısı köprülerinde rutubetleniyor olabilir.

• quote:

quote:

Hayır bu o demek olmuyor :) Tam tersi, sıcaklık çok olursa yoğuşma daha çok olur :) Sizin orada sadece izolasyon yapmanız gerekir, bu dış cephede yapılan kaplama neyse o bile hava almasını engellediğinden duvarınız bu gibi ısı köprülerinde rutubetleniyor olabilir.

Alıntıları Göster
    SebastianTR@

Ben dışarıdan izolasyon yapmadımki yapabilseydim içeriden yapmaya gerek kalmazdı

• quote:

SebastianTR@

Ben dışarıdan izolasyon yapmadımki yapabilseydim içeriden yapmaya gerek kalmazdı

Alıntıları Göster
    Merhabalar, Bu konuyu dikkatle takip ediyorum.Dekorasyona başlayacağım sanayi sitesindeki iş yerinde neredeyse tüm duvarların altları 40-50 cm yüksekliğinde nemden muzdarip.Ekte resminide ekliyorum.Yüksel Bey böyle bir durumda duvar kenarlarını matkapla delerek içlerine fitil konulmasından bahsetmişti.Bu zeminler komple seramik kaplanacak ve duvarlar boya olacak.Dışarı su vermeyen bazı sıvı izolasyon türleri var ancak neticede bu nem içeride kalacak.Bina zeminde yani altı toprak, ancak zemini kazarak bohçalamak sanırım çok masraflı olur.Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Tüm arkadaşlara hayırlı bayramlar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 40EX500

Merhabalar, Bu konuyu dikkatle takip ediyorum.Dekorasyona başlayacağım sanayi sitesindeki iş yerinde neredeyse tüm duvarların altları 40-50 cm yüksekliğinde nemden muzdarip.Ekte resminide ekliyorum.Yüksel Bey böyle bir durumda duvar kenarlarını matkapla delerek içlerine fitil konulmasından bahsetmişti.Bu zeminler komple seramik kaplanacak ve duvarlar boya olacak.Dışarı su vermeyen bazı sıvı izolasyon türleri var ancak neticede bu nem içeride kalacak.Bina zeminde yani altı toprak, ancak zemini kazarak bohçalamak sanırım çok masraflı olur.Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Alıntıları Göster
    Sayın arkadaşlar

Öncelikle herkesin şekerbayramını kutlarım.
    Hayırlara vesile olmasını dılerim.

Burda sorunların açıkca tartışılması, herkesin iyi yada kötü şekildede bu forma katkıda bulunmasını olumlu karşılıyorum.
    Straforla içeriden dışarıdan mantolamak zaten yapılan yanlış. yanlışı beraber görmezsek doğruyu bulamayız. Bence olumsuz örnekler de görülmeli.

İster içerden ister dışarıdan mantolayın, duvardaki küfü önlersiniz. Sorunun birini çözdünüz ama diğer bir sürü sorunda yaratmış oldunuz.
    Bu sorunların en başında nem, bidonun içi gibi kokan mekan yaratırsınız. Yangında çıkan zehirli gazdan içerde kalanların yaşama şansı kalmaz.
    Daha bir sürü olumsuzlukları hesaba katmanız gerekir. Straforlanmış mekan sıcakda bunaltıcıdır, soğukda ise kalorifer yanınca sıcak, sönünce soğur.

Giris katından pencere yükseklığinden sonraki bütün küflenmeler genel olarak; Buzlukdan çıkan kola şişesi gibi terleme sonucu küf oluşur.
    Terleme demek 1 metreküp tuğla içinde 300 litre su toplanmış demek. Yani duvar suda boğulmuş nefes alamaz halde demek.
    Nefes almıyan duvar malzemenin çürüyüp ölmesi anlamına gelir.

Bir atasözümüz vardır: Duvarı nem insanı gam öldürür.
    Bence duvarı kuru, keyfimizinde yerinde olmasını dilerim.

Strafor yerine onun gibi bir 11,5 lik duvar dahi örseydiniz gene küfü önlerdiniz, nefesde alırdınız dahada ucuza mal ederdiniz.

sayın 40EX500 resmi gördüm.

sizin sorun matkapla delerek fitille havalandırma önerimle olacak işer değil. O önerim kirada kalan öğrenci bir genç içindi.
    Sizin duvar;
    Toprakdan şeker gibi su çekiyor. Bu duvarı içeriden her 25 cm arayla Epoksi Harz şırıngalıyarak alt sırayı naylon gibi yalıtmanız gerekiyor.
    Yada içeriden dışarıya kadar delerek arkadaki toprağı iki kompetantlı malzemeler şırınga etmeniz gerekiyor.
    Profesyonel firmalar bu işi ucuza size haleder sanıyorum
    Yani bu duvardaki nem doğru ellerde 100%100 kurur.

selamlarımla

mımaryuksel.ch

• quote:

quote:

sizin sorun matkapla delerek fitille havalandırma önerimle olacak işer değil. O önerim kirada kalan öğrenci bir genç içindi.
    Sizin duvar;
    Toprakdan şeker gibi su çekiyor. Bu duvarı içeriden her 25 cm arayla Epoksi Harz şırıngalıyarak alt sırayı naylon gibi yalıtmanız gerekiyor.
    Yada içeriden dışarıya kadar delerek arkadaki toprağı iki kompetantlı malzemeler şırınga etmeniz gerekiyor.

selamlarımla

mımaryuksel.ch

bu çok önemli bir konu. sn yüksel bey bizim yaşadığımız her 2 binadada aynı şekilde borumlar beter durumda küf içinde.

bende aynen dediğiniz içten dışa doğru buluşma durumunu önereceğim. artık perde betonda olsa bu bölgeler. umarım toprağa kadar delmekte sorun yaşamayız çünkü başka çare yok binanın dibine drenaj bile koymamış sağolsun müteahhit.

yüksel bey aynı durumu zeminede uygulasak dipten su emme meselesinide kesebilrimiyiz.

hocam bir yazınızda demiştiniz aslında zamanında yağlı beton dökülmüş olsaydı bu bölgelere hiç bir şey olmazdı.. koc köprüleri bu şekilde suyun içine dikiyorlar demiştiniz.

şimdi ben durumu anlatırken millet aynen diyecek çimentodan bile aşırılmış. e herkze az çok biliyor tabi durumu. millet müteahhite bağırıcak. aynı binadayız çünkü. oda ban bağırıcak çözüm önerdiğimde:((

hayırlı bayramlar diliyorum sizlerede tüm forumla birlikte.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

Sizin duvar;

selamlarımla

mımaryuksel.ch

bu çok önemli bir konu. sn yüksel bey bizim yaşadığımız her 2 binadada aynı şekilde borumlar beter durumda küf içinde.

bende aynen dediğiniz içten dışa doğru buluşma durumunu önereceğim. artık perde betonda olsa bu bölgeler. umarım toprağa kadar delmekte sorun yaşamayız çünkü başka çare yok binanın dibine drenaj bile koymamış sağolsun müteahhit.

yüksel bey aynı durumu zeminede uygulasak dipten su emme meselesinide kesebilrimiyiz.

hocam bir yazınızda demiştiniz aslında zamanında yağlı beton dökülmüş olsaydı bu bölgelere hiç bir şey olmazdı.. koc köprüleri bu şekilde suyun içine dikiyorlar demiştiniz.

şimdi ben durumu anlatırken millet aynen diyecek çimentodan bile aşırılmış. e herkze az çok biliyor tabi durumu. millet müteahhite bağırıcak. aynı binadayız çünkü. oda ban bağırıcak çözüm önerdiğimde:((

hayırlı bayramlar diliyorum sizlerede tüm forumla birlikte.

Alıntıları Göster
    Aydemir bey

Tatilim iyi gecti.

Binalarda zeminden su emme konusu basli basina baska bir alan.
    Zeminden su alan binalarda kurutma olayi her zaman basa bela olan bir konudur.
    Insaat yapilirken önem verilmeyen yalitim, yada ziftlenerek önlem alinmis binalarda, 10- 20 yil sonra
    ziftin ömrünü tamamlamasi sonucu basa beladir.

Bu sorunun bugünki cözümü aslinda: Tünel yada maden ocaklari kazildiginda yer alti sularini kesmek icin gelistirilmis malzemelerdir. Bu malzemeler uygulanarak zeminden gelen su sorun cözülebilinir.

Bu malzemeler piyasada mevcut mazlemeyi taniyan bilende cok var. Reklam olmasin diye isim veremiyorum.

Piyasada marka isminden cok soruna göre cözüm malzemesi satin alinmali. Bilgim yok diyenlerde bilenlere danismali.

selamlarimla

mimaryuksel.ch

• quote:

Aydemir bey

Tatilim iyi gecti.

Binalarda zeminden su emme konusu basli basina baska bir alan.
    Zeminden su alan binalarda kurutma olayi her zaman basa bela olan bir konudur.
    Insaat yapilirken önem verilmeyen yalitim, yada ziftlenerek önlem alinmis binalarda, 10- 20 yil sonra
    ziftin ömrünü tamamlamasi sonucu basa beladir.

Bu sorunun bugünki cözümü aslinda: Tünel yada maden ocaklari kazildiginda yer alti sularini kesmek icin gelistirilmis malzemelerdir. Bu malzemeler uygulanarak zeminden gelen su sorun cözülebilinir.

Bu malzemeler piyasada mevcut mazlemeyi taniyan bilende cok var. Reklam olmasin diye isim veremiyorum.

Piyasada marka isminden cok soruna göre cözüm malzemesi satin alinmali. Bilgim yok diyenlerde bilenlere danismali.

selamlarimla

mimaryuksel.ch

Alıntıları Göster
    YANGIN VAR!!!!
    Straforla Mantolamanin zararlarini anlatirken uyarilarimi dikkate almiyanlar
    umarim durumun vahemetinin farkina varmislardir.

Birlikte çalıştıkları sürücü arkadaşı Ümit Saraç'ın depoda mahsur kaldığını iddia eden Ümit, şunları söyledi:

''Arkadaşımız telefonunu açtı. Telefonda, 'içerideyim, çıkamıyorum, nefes alamıyorum' dedi. Sonra telefonu kapandı. 3 arkadaşımızı hastaneye götürdüler. Onların durumu hafif. Burası sadece soğuk hava deposu, üretim yapılan bir yer değil. Deponun dış duvarında strafor yalıtımı var. [size=2]Bu straforlar yangını büyüttü. Patlayan da onlar.'

Strafon Yanici maddedir. Bina dis cephesine uygun degildir demistim. Yanarsada basimiza is acar. Yasanansa su:
    Tuzla'da Orhanlı Sanayi Bölgesi'nde bir strafor depsunda yangın çıktı. Yaklaşık 10 bin metre kare üzerinde üç katlı binada henüz belirlenemeyen çıkan yangın patlamalar nedeniyle kısa sürede yayıldı.Yangına ilk olarak işçiler müdahale etti. Ancak yetersiz kalınınca durum itfaiyeye bildirildi.

İhbar üzerine olay yerine gelen Orhanlı itfaiye ekibi müdahalede yetersiz kalınca takviye ekip istedi. Alarma geçen İstanbul İtfaiyesi, Orhanlı,Tuzla, Organize Sanayi Bölgesi, Kartal, Sultanbeyli, Yenişehir, Kadıköy, Ümraniye, İstinye, Şişli, Bakırköy, Başakşehir, Kurtköy, Seyrantepe, Gebze itfaiye grupları bölgeye sevk edildi. Yangına 70 araç 220 personel ile müdahale ediyor

Sisli neresi Tuzla neresi? Itfahiye arabasi kalmadi bütün Istanbulda. Demeki Straforlar cok tehlikeliki nerden yardim istenmis.

Umarim bu gibi kazalar az olur. Fakat bildigim su: Bizler kendi ellerimizle , bir sürüde para harciyarak bütün binalarimizi straforla kapladik. Kazaylanda olsa yangin cikmaz diyoruz. Ciksada bir sey olmaz diyenler simdi düsünsün.

Straforla mantolanmis binalari halen yanginlardan koruyabiliriz.
    Bütün bu yanginlarinda önüne gecebiliriz.
    Her derdin bir caresi var.

selamlarimla

www.mimaryuksel.ch

• quote:

YANGIN VAR!!!!
    Straforla Mantolamanin zararlarini anlatirken uyarilarimi dikkate almiyanlar
    umarim durumun vahemetinin farkina varmislardir.

Birlikte çalıştıkları sürücü arkadaşı Ümit Saraç'ın depoda mahsur kaldığını iddia eden Ümit, şunları söyledi:

''Arkadaşımız telefonunu açtı. Telefonda, 'içerideyim, çıkamıyorum, nefes alamıyorum' dedi. Sonra telefonu kapandı. 3 arkadaşımızı hastaneye götürdüler. Onların durumu hafif. Burası sadece soğuk hava deposu, üretim yapılan bir yer değil. Deponun dış duvarında strafor yalıtımı var. [size=2]Bu straforlar yangını büyüttü. Patlayan da onlar.'

Strafon Yanici maddedir. Bina dis cephesine uygun degildir demistim. Yanarsada basimiza is acar. Yasanansa su:
    Tuzla'da Orhanlı Sanayi Bölgesi'nde bir strafor depsunda yangın çıktı. Yaklaşık 10 bin metre kare üzerinde üç katlı binada henüz belirlenemeyen çıkan yangın patlamalar nedeniyle kısa sürede yayıldı.Yangına ilk olarak işçiler müdahale etti. Ancak yetersiz kalınınca durum itfaiyeye bildirildi.

İhbar üzerine olay yerine gelen Orhanlı itfaiye ekibi müdahalede yetersiz kalınca takviye ekip istedi. Alarma geçen İstanbul İtfaiyesi, Orhanlı,Tuzla, Organize Sanayi Bölgesi, Kartal, Sultanbeyli, Yenişehir, Kadıköy, Ümraniye, İstinye, Şişli, Bakırköy, Başakşehir, Kurtköy, Seyrantepe, Gebze itfaiye grupları bölgeye sevk edildi. Yangına 70 araç 220 personel ile müdahale ediyor

Sisli neresi Tuzla neresi? Itfahiye arabasi kalmadi bütün Istanbulda. Demeki Straforlar cok tehlikeliki nerden yardim istenmis.

Umarim bu gibi kazalar az olur. Fakat bildigim su: Bizler kendi ellerimizle , bir sürüde para harciyarak bütün binalarimizi straforla kapladik. Kazaylanda olsa yangin cikmaz diyoruz. Ciksada bir sey olmaz diyenler simdi düsünsün.

Straforla mantolanmis binalari halen yanginlardan koruyabiliriz.
    Bütün bu yanginlarinda önüne gecebiliriz.
    Her derdin bir caresi var.

selamlarimla

www.mimaryuksel.ch

Alıntıları Göster
    merhabalar
    sanirim artik burdan kimse takip etmiyor.???
    Ne güzel sorun yok binalarda. Yorumada gerek yok.
    selamlarimla

mimaryuksel.ch

• quote:

merhabalar
    sanirim artik burdan kimse takip etmiyor.???
    Ne güzel sorun yok binalarda. Yorumada gerek yok.
    selamlarimla

mimaryuksel.ch

bukadarmı raslantı olur. şuan haberlerde gördüm siz aklıma geldiniz.

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/38555/0/1/bostanci-da-dehset-anlari.aspx

sn yüksel bey. üstteki mesajlarınızı kaçırmışım çok sık giremediğim için. evet bayramınızın güzel geçmesine sevindim. ayrıca güzel sohbetimizde harikaydı:))

ama linkini verdiğim olay tabiki çok üzücü. siz merak etmeyin bu başlık unutulmaz kemik bir başlık. ama insan devamlı giremiyor işte. üstünüze afiyet çok ağır bir grip geçirdim. herşey kaldı hatta son yazılarımda klima servisi evde boya vs durumlarına kadar. hatat size baya bir foto çekip sorcaklarımda kaldı maalesef.

forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=65955804 bakınız yazınızı hiç görmeden yazmışım buraya. siz merak etmeyin bu konuda daha yazacak çok şeyler var. ve herkez bir şekilde bu tehlikeleri öğrenecek hayatımız bukadar ucuz olmamalı.

hatırlarmısınız bir kez buraya oturduğum mahallenin üst tarafındaki orman katliamımı desem cinayetmi desem büyük blokların resmini işlemiştim.

http://www.konuthaberleri.com/basibuyukte-buyuk-tehlike-18758.htm

okuyunuz. araştırarak yazan arkadaşların sizin benim her dediğimiz aşağı yukarı çıkıyor işte. işin kökenine inmek şart.

• Başta mimar Yüksel Bey ve diğer bilgi paylaşan forumdaslar bildiklerinizden bizleri mahrum birakmayiniz. dünya kadar para harcayıp faydalı birşey yapayım derken zararlı cikmayalim. teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chemaster1

Başta mimar Yüksel Bey ve diğer bilgi paylaşan forumdaslar bildiklerinizden bizleri mahrum birakmayiniz. dünya kadar para harcayıp faydalı birşey yapayım derken zararlı cikmayalim. teşekkür ederim.
    sayin Aydemir bey,
    Sanirim yanginlar ileride dahada cogalacak, Yeni dis cephesini yalitanlar icin sunlari demek istiyorum:

Yangini hic kimse istemez, zaten kaza ilen ortaya cikar. Cikan yangin alevide disariya camdan cikar,
    Eger disaridaki isalosyon malzemesi styrafor gibi yanici malzemeyse, Yangin bütün cepheye yayilir.
    Bu yanginin en azindan yayilmasini önliyebilirz. Bu elimizde.
    Bunun icin cok basit cözüm var.
    Strafor yapilmislara önlem almak daha masrafli , ama en azindan yeni yapilanlarda ufacik önlemle yangin rizikosu en aza indirilebilinir.
    Camlarin üst kismlarina en azindan tas yünü gibi yanmayan malzemeler kulanin.

selamlarimla

mimaryuksel.ch

• quote:

sayin Aydemir bey,
    Sanirim yanginlar ileride dahada cogalacak, Yeni dis cephesini yalitanlar icin sunlari demek istiyorum:

Yangini hic kimse istemez, zaten kaza ilen ortaya cikar. Cikan yangin alevide disariya camdan cikar,
    Eger disaridaki isalosyon malzemesi styrafor gibi yanici malzemeyse, Yangin bütün cepheye yayilir.
    Bu yanginin en azindan yayilmasini önliyebilirz. Bu elimizde.
    Bunun icin cok basit cözüm var.
    Strafor yapilmislara önlem almak daha masrafli , ama en azindan yeni yapilanlarda ufacik önlemle yangin rizikosu en aza indirilebilinir.
    Camlarin üst kismlarina en azindan tas yünü gibi yanmayan malzemeler kulanin.

selamlarimla

mimaryuksel.ch

Aydemir bey ve Yüksel beye merhaba,
    şuan mantolama piyasasında ciddi Fiyat savaşı var.Herkes daha ucuza daha hızlı bir şekilde Mantolama yapmayı vaad ediyor.Mantolama nın m2 sini 10-11 tl ye yapanlar var.Ne kadar kalitesiz Malzeme kullanılıyor siz düşünün.Devlet bu işe bir standart getirmedikçe biz nekadar koşuşsak boşa gidiyor malesef.Forumda daha iyi birşey yapmak isteyenler yazılanlara ve bilgiye deger veriyorlar o kadar.Yani bu işi Devlet belirleyecek önce.Sonrası gelir zaten.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.