Şimdi Ara

strawberry GENEL Başlığı (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.735
Cevap
1
Favori
135.263
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu parfüm getirtme işinin piyasadaki çakallar tarafından istismar edildiği bir rant kapısı haline geldiği açıktır.

Her zaman olduğu gibi kurunun yanında yaş ta yanıyor.

Ben en son yurtdışı parfüm alışverişimi 1.5 sene önce yaptım. Fakat strawberry'nin de açıklamasında gördüğümüz gibi dünyaya kepaze olmuş durumdayız. Adamlar "orası muz cumhuriyeti mi dünyanın hiçbir noktasında böyle bişey yok" diyor.

Onlarda haklı her sene 300 milyon dolar satışları yok olmak üzere.

Ama dedikleri de haklı.

Böyle bir saçmalık dünya üzerinde eşi yok. Ya biri idare mahkemesinde dava açacak ya da bir diğeri AIHM de dava açacak başka türlü alışveriş özgürlüğümüzü tekrar kazanmak zor görünüyor.

Tabi insanın alışveriş özgürlüğünü kazanması için dava açması 21. yüzyılda sınırlar ortadan kalkmışken ayrı bir ayıptır

• Ne yazık ki son düzenlemelerle ile bugüne kadar bizim de satış yaptığımız siz değerli müşterilerimiz de dâhil olmak üzere posta yolu ile size ürün göndermiyoruz.

Bu kısıtlamanın özellikle kozmetik ürünlerine getirilmesinin hem sizin açınızdan ve hem de bizim açımızdan adil olmadığını düşünüyoruz ve Türkiye’nin bu uygulamayı yapan tek ülke olduğunun altını çizmek istiyoruz.

Tüketici olarak kendi ihtiyacınız için küçük oranlarda yapacağınız satın alma özgürlüğünüzün sizin en doğal hakkınız olduğuna inanıyoruz.

Bu doğrultuda bazı konuları size açıklama ihtiyacı hissediyoruz

Geçen yıl basında çıkan bazı haberlerde StrawberryNET ’in Türkiye cirosu hakkında akıl almaz rakamlar yazılmaktadır. Bunlar çok abartılmış, herhangi bir kaynağa dayanmadan uydurulmuş bilgilerdir. Böyle abartılmış gerçek dışı bilgiler yetkililerin yanlış yönde dikkatlerini çekmiştir.

Uluslararası serbest ticaretin engellenmesi, sınırların kapatılması hiçbir zaman halka fayda getirmez. Bu tür uygulamalar ürün çeşidinin ve kalitenin düşmesine yol açar.

Rekabetin yok edilmesi tüketicilerin kaybetmesine, belli grupların yüksek karlar elde etmesine neden olur.

Bu hakkınızı istediğinizi biliyoruz ve sizi destekliyoruz.

Bir tüketici olarak, nereden ve kimden satın alacağınızı seçme özgürlüğüne sahip olmanız gerektiğine inanıyoruz.
    Türkiye’de bulamadığınız bir ürünü yurtdışından getirme hakkına sahip olduğunuza inanıyoruz.

Büyük şehirler dışında görev yapan doktor, öğretmen ve diğer meslek sahiplerinin büyük mağazalara ulaşma imkânı yoktur. Ülkenizin her noktasında görev yaparken tüm kozmetik ürünlerine ulaşma hakkına sahip olduğunuza inanıyoruz.
    Yoğun bir çalışma temposunda mağazaları gezme olanağınız yoksa zengin ve kaliteli çeşitleri içeren bir web sitesinden alışveriş hakkına sahip olmanız gerektiğine inanıyoruz.

Dünyada 200 ülkeye yaptığımız hizmeti sizin için de yapmaya devam etmek isteriz. Bu yanlışlığın düzeltilmesi için yetkililere sesimizi duyurmaya ve anlatmaya devam edelim.
    Bu konuda yoğun bir çalışma içerisinde olduğunuzu, yetkili makamlara ve ilgili STK’lara bilgilendirme yaparak girişimlerde bulunduğunuzu görüyoruz ve buna devam etmeniz halinde bu durumun düzeleceğine inanıyoruz. Bizde uluslararası alanda girişimlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz.

Saygılarımızla,

• Dipnot:

Strawberry Almanya ve Fransa'ya da ürün göndermemektedir ülkedeki kanunlar sebebiyle.

Yasağı savunmuyorum sadece açıklamada ilk ülke olduğundan bahsettiği için belirtmek istedim.
  • geçenlerde almıştık, hediye de yollamışlardı, şimdi yine iptal olmuş!
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eric13 -- 21 Mayıs 2011; 10:36:28 >
  • Ben de hem strawberryden hem de extrascentsden sipariş vermiştim ikisi de takıldı demek ki. extradan aldığım sipariş gümrükte onay bekliyor diye gözüküyor. Hay ben bunların yapacağı işe...
  • rekabete aykırı oldugundan dava açılabilir ayrıca türkiye de bulunmayan bir ilacın getirilmesi yasak oldugu için mağdur olundugu sağlık problemi oldugu tedavinin engellendigi sağlık hizmeti alınamadıgı gibi nedenlerle bu yeni çıkan yönetmelik durdurulabilir araştırılsa mutlaka bir yasaya aykırı durum vardır en azından biz avrupa gümrük birliği üyesiyiz ve avrupa gümrük birliği kurallarına uymak zorundalar bence bu yönetmelik gümrük birliği kurallarına da aykırıdır birçok yönden aykırılık bulunur türkiye mahkemeleri iptal etmezse avrupa insan hakları mahkemesi iptal eder apaçık bariz bir şekilde burada resmen tekelcilik var bana dese ki vergisi şudur ödersen bunu alırsın ama öyle bişey yok sanki eroin uyuşturucu getiriyoruz gibi yasak hemşerim diyorlar mantık bu bakalım memleket nereye kadar bu yasakçı uygulamalarla gidecek

son olarak internet yasağı için toplu halde insanlar eylem yapmışlardı ona benzer bi organizasyon yapılarak medyanın dikkati çekilebilir yakında bizde suriye yemen libya gibi yasakçı zihniyetle yönetilen bir ülke olacaz ondan korkuyorum

quote:

Orijinalden alıntı: TWiST_oF_FaCe

quote:

Orijinalden alıntı: A380

yurtdışından parfüm getirtip gümrüğe takılınca yeni çıkan gümrük yönetmeliğini mahkemeye vermek lazım yürütmeyi durdurma ve iptali istemiyle dava açılması gerekir. mutlaka anayasaya veya bir yasaya aykırı durum vardır. hukukçu olan varsa bunu bilir. o kanuna aykırı diyerek dava açılır şans denenir.

dostum anayasa ile ilgili olacağını düşünmüyorum :)

ayrıca bu hükümetin kanun yapma gücü de var.

her türlü sana o parfümleri aldırmaz..

• http://www.facebook.com/?ref=logo#!/event.php?eid=216338831723370

Arkadaşlar davanın açılması için burada para toplanıyor; avukat ın telefon numarası ve şahsi bilgileri de var. herkesten sadece 10 lira yollanması isteniyor ki bizim çilekten alışveriş yaparak elde ettiğimiz kar çok daha fazlasıdır. Bu açıdan bakarsak davanın kazanılıp kazanılmamasını da geçtim; en azından sessiz olmamak,tepkimi göstermek için davanın açılması adına ben 20 lira yollayacağım. 10 liraya tepkimizi göstermiş olacağız katılımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m1h11r

http://www.facebook.com/?ref=logo#!/event.php?eid=216338831723370

Arkadaşlar davanın açılması için burada para toplanıyor; avukat ın telefon numarası ve şahsi bilgileri de var. herkesten sadece 10 lira yollanması isteniyor ki bizim çilekten alışveriş yaparak elde ettiğimiz kar çok daha fazlasıdır. Bu açıdan bakarsak davanın kazanılıp kazanılmamasını da geçtim; en azından sessiz olmamak,tepkimi göstermek için davanın açılması adına ben 20 lira yollayacağım. 10 liraya tepkimizi göstermiş olacağız katılımlarınızı bekliyorum.

Benim o gruptan hiç ümidim yok bir halta benzemeyen bir grup.Herkes avukata teşekkür edip duruyor sanki bedava alıyor davayı (avukat ücreti 5 000 tl miş)

• ''Türkiye’nin bu uygulamayı yapan tek ülke olduğunun altını çizmek istiyoruz.''

Rezillik...
  • quote:

para toplama işi midemi bulandırıyor...

• para işi sakat kim nerden bilsin o paraların nereye gittiğini üçkağıtçılık olabilir
  • boş konuşuyorsun! avukatın baro sicil numarasına kadar herşey yazıyor.
  • quote:

sayfa bulunamadı diyor.ayrıca, bir dava açılacaksa neden müşteriler didiniyor? parayı kazanacak olan yine strawberry, onların dava açması gerekir, kendi internet sitelerinde açıklama yapmak basit iş, yasal yollara başvururlar bukadar önemliyse Türkiye satışları onlar için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asbst -- 22 Mayıs 2011; 19:47:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: asbst

quote:

sayfa bulunamadı diyor.ayrıca, bir dava açılacaksa neden müşteriler didiniyor? parayı kazanacak olan yine strawberry, onların dava açması gerekir, kendi internet sitelerinde açıklama yapmak basit iş, yasal yollara başvururlar bukadar önemliyse Türkiye satışları onlar için..

• 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.