Şimdi Ara

:: STEREO MÜZİK DİNLEMEK VE KAYIT İÇİN X-FI DEN DAHA İYİ KARTLAR VAR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
1
Favori
16.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dgnzcn

quote:

Orjinalden alıntı: åziz

Selamlar

hayırlı olsun

Ben bu yüzden satıyordum X-fi yi sinir oluyorum 250-350 YTL veriyoruz

mic. kulaklık takamıyoruz, TV kartını baglayamıyoruz optik giriş yapamıyoruz işin garibi verdiğimiz paraya iyi bir anakart alıp tüm bu girişleri yapabiliyoruz

Saygılar...

eywallah dostum..

umarım sende hayırlı satışlar yaparsın..bana kısmet olmadı inş. başkasına kısmet olur.

dostum bu ses kartında e.q ayarları bass tiz ayarları v.s yokmu çok komplike bir kart yaw amatör kullanıcılar bu kartı alırlarsa alışmaları çok zor olur gibime geliyor

• evet dostum fakat ZS için çok iyi yorumlar alıyorum
    bende ikisi arasında kaldım
    X-fi fiyat açısından biraz pahalı olması yüzünden 2. sırada ama ZS ye param yetiyor. sıfır olmasada 2. el var piyasada ben almak istemiyorum. sıfır olsun diyorum olmuşken. sonra garantisiz mallarla uğraşmayalim diye. son olarak x-fi mi ZS mi diyorum?
  • quote:

Orjinalden alıntı: optic

quote:

quote:

Selamlar

hayırlı olsun

mic. kulaklık takamıyoruz, TV kartını baglayamıyoruz optik giriş yapamıyoruz işin garibi verdiğimiz paraya iyi bir anakart alıp tüm bu girişleri yapabiliyoruz

Saygılar...

eywallah dostum..

umarım sende hayırlı satışlar yaparsın..bana kısmet olmadı inş. başkasına kısmet olur.

dostum bu ses kartında e.q ayarları bass tiz ayarları v.s yokmu çok komplike bir kart yaw amatör kullanıcılar bu kartı alırlarsa alışmaları çok zor olur gibime geliyor

elbette var olmazmı winamp dinlerken winamp ekolayzırını veya hangi program ile kulanıosan onunkini ayarlıycan..

bu arada sesler okadar dengeli ki bu kartta henüz ekolayzır ayarına gerek duymadım.

pofesyonel bir kart olduğundan dolayı creativelerdeki gibi modüllerden oluşmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 23 Mayıs 2006; 0:57:56 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: optic

quote:

quote:

Selamlar

hayırlı olsun

Saygılar...

eywallah dostum..

elbette var olmazmı winamp dinlerken winamp ekolayzırını veya hangi program ile kulanıosan onunkini ayarlıycan..

bu arada sesler okadar dengeli ki bu kartta henüz ekolayzır ayarına gerek duymadım.

winampta tabiki var e.q ayarı ben audgiy serisindeki gibi ek bir e.q ayarı filan varmı diye merak ettim ama bu kadar profesyonel ve müzik işlemek için olan bir karttada e.q 'ya gerek olmasa gerek :)

• quote:

Orjinalden alıntı: tamerim

evet dostum fakat ZS için çok iyi yorumlar alıyorum
    bende ikisi arasında kaldım
    X-fi fiyat açısından biraz pahalı olması yüzünden 2. sırada ama ZS ye param yetiyor. sıfır olmasada 2. el var piyasada ben almak istemiyorum. sıfır olsun diyorum olmuşken. sonra garantisiz mallarla uğraşmayalim diye. son olarak x-fi mi ZS mi diyorum?

dsotum valla bence zs'yi sıfır almak istiyorsan bence okadar para vermişken (190 milyon diyorsun) ki bu kart için çok fazla bir meblağ bence onun yerine almışken x-fi al ve işi bitir pişman olmayacaksın kesinlikle hatta bende ayarlıyabilirsem durumumu x-fi ya geçmek istiyorum çünki ses kalitesine hayran oldum ama bence garantili 2. el bir audigy2zs de alabilirsin garantisi olduktan sonra birşey olmaz korkma

• bence de bu saatten sonra zs2 alınmaz sıfır ..

illa creative istiyorsanız alınacaksa 2.el veya sıfır x-fi alın. ama onlarda da sorunlar varmış
    allah yardımcınız olsun.

• arkadaşlar x-fi ile sorun yaşayanların hepsi nforce4 tabanlı anakartlarda sorun yaşıyor kartta olan bir problemden değil nforce4 ile x-fi ların belli bir serileri sorun cıkartıyor ama bu sorun hep olacak değil driver güncellemsi veya anakartın bios update ile düzeliyor ki çoğu kullanıcı bios update yaptıktan sonra sorunun ortadan kalktığını belirtiyorlar heleki nforce4 bordunuz yoksa bence x-fi almalısınız zaten zs ler in sıfırı yakında hiç bulunmayacak
  • >kartınız hayırlı olsun....inşallah darısı bizim başımıza.
    >Sadece müzik amaçlı ses kartı almak isteyenler kesinlikle creativelerden uzak durmamalılar.Ama işte benim gibi hepsinden(oyun+film+müzik) azar azar olsun diyorsanız mecburen creative ses kartlarından birini almak zorunda kalıyoruz.
    >Ama en iyi yol hem bir x-fi hemde sadece müzik için bir tane pro ses kartı
  • Selamlar

190 ZS2 ha ilginç 2 aylık X-Fi ye 200 isteyince çok deniyor 175 yaptık gerçide ben giriş problemleri dolayısıyla satıyorum

yada I/Q digiatal aparatı arıyorum optik ve coax girişi var bunları bulabilirsem satmakmı asla

ayrıca ses kartından girişler hariç memmunum

Saygılar...
  • quote:

Selamlar

190 ZS2 ha ilginç 2 aylık X-Fi ye 200 isteyince çok deniyor 175 yaptık gerçide ben giriş problemleri dolayısıyla satıyorum

yada I/Q digiatal aparatı arıyorum optik ve coax girişi var bunları bulabilirsem satmakmı asla

ayrıca ses kartından girişler hariç memmunum

Saygılar...

dostum bende ses kalitesi açısından cok beğendim x-fi yı ama gerçekten dediğin gibi girişleri az keşke creative girişleri bol tutsaydı zs gibi.. bu arada x-fi ın arkasında digital-in girişinden yararlanabilirsin bir ucu stereo kablo gibi diğer ucu coax olan bir kablo sorununu çözecektir

• quote:

Orjinalden alıntı: slayer35

>kartınız hayırlı olsun....inşallah darısı bizim başımıza.
    >Sadece müzik amaçlı ses kartı almak isteyenler kesinlikle creativelerden uzak durmamalılar.Ama işte benim gibi hepsinden(oyun+film+müzik) azar azar olsun diyorsanız mecburen creative ses kartlarından birini almak zorunda kalıyoruz.
    >Ama en iyi yol hem bir x-fi hemde sadece müzik için bir tane pro ses kartı

sağol. inşşallah..

bu arada bende senin altec lansinglerine hastayım alacktım zamanında param yetmedi

• Selamlar

internette araştırıyorum bu aparatı bulursam asla satmam

Saygılar...

• Arkadaşlar bu kartta tv kartı kullanmak isteyenler AUX IN girişinden ( bu cdromların arkasına takılan bi ses kablosu var ) bu kabloyu kullanarak yararlanabilirler. Bi tarafını ses kartına takıyoruz diğer ucunuda elektronikçide stereo jack (erkek) yaptırıp ses kartına takıyoruz. Ses denetiminden aux u actıkmı ses geliyor. Mic bağlarsanızda ses geliyor ama seviye dusuk oluyor. Ayrıca SPDF cıkısta alınabiliyor Audigy ZS deki gibi aparat takıp...
  • ben size audigy 2 zs öneririm ayrıca prfesyonel amaçlı olduğu söylenen bu kartın audigy 2 kadar kaliteli ses verdiğini sanmıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: THUNDERBIRD

ben size audigy 2 zs öneririm ayrıca prfesyonel amaçlı olduğu söylenen bu kartın audigy 2 kadar kaliteli ses verdiğini sanmıyorum

müzik konusunda creative'in tüm serilerinden iyidir orası kesin ...biraz yabancı audiophile forumlarında okursanız adamlar orda creative ses kartlarını yerden yere vuruyorlar...
  • ben forumlara bakıyorum ayrıca donanımsal olarak bu kart daha zayıf ayrıca çok pahalı ayrıca bir sürü ince ayar yapılabilmesine olanak vermesi demek o kartın iyi olduğu anlamına gelmez ne kadar ayar yaparsan orjinal sesi o kadar bozarsın profesyonel kayıt amacı ile alınmayacaksa bu kart bence çok gereksiz kaldıki profesyonel kayıt amacı ile alınabilecek daha iyi kartlar mevcut
  • quote:

ben size audigy 2 zs öneririm ayrıca prfesyonel amaçlı olduğu söylenen bu kartın audigy 2 kadar kaliteli ses verdiğini sanmıyorum

müzik sitelerini bi araştırmanı önerim.

creativenin ses kartları için oyuncak benzetmesi kullanmışlar ve @slayer35 dediği gibi müzik dinlemek ve kayıt için creativenin kartlarını yerden yere vuruluyo.
  • neyse kart hayırlı olsun umarım verdiğin paraya değer
  • quote:

ben forumlara bakıyorum ayrıca donanımsal olarak bu kart daha zayıf ayrıca çok pahalı ayrıca bir sürü ince ayar yapılabilmesine olanak vermesi demek o kartın iyi olduğu anlamına gelmez ne kadar ayar yaparsan orjinal sesi o kadar bozarsın profesyonel kayıt amacı ile alınmayacaksa bu kart bence çok gereksiz kaldıki profesyonel kayıt amacı ile alınabilecek daha iyi kartlar mevcut

müzik demek ince ayar nuans demektir zaten..
    bilinçli bir şekilde ayar yapma ile ses bozmanın ne alakası olabilir sence,
    eğer bir kart bu kadar profesyonel düzeyde ayarlama imkanı sunuyor ve destekliyor ise bu o kartın kötü olduğu anlamına gelmez aksine iyi olduğu anlamına gelir.

elbbetteki hiç bit kart üstün değildir ve herzaman daha iyisi mutlaka yapılır veya vardır...

bence forumları dikkatlice okumanı öneririm..creative in ürettiği kartlar hakkında profesyonel müzik kulağı olanların yorumları bence çok ilginç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 23 Mayıs 2006; 11:14:41 >

• quote:

neyse kart hayırlı olsun umarım verdiğin paraya değer

teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.