Şimdi Ara

SSHD yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Notebookum Lenovo z510. 1TB+8GB SSHD mevcut. 890 GB C bölümü , 25 GB D bölümüm mevcut. Ben D bölümünü arttırmak aynı anda C bölümünü azaltmak istiyorum - C'yi 300 D'yi 600 GB yapmak istiyorum-. Ancak sorun var. Benim bilgisayarımdaki SSHD yi disk yöneticisinde bulamıyorum. 8 GB olarak ayrı bir kısım yok yani. C' yi, Windows'a ve SSHD'ye zarar vermeden nasıl bölebilirim? Disk yönetimi ScreenShot'ı aşağıda.

Edit 1: Disk yönetiminde gözükmeyen bi yaklaşık 50 GB'lık yer var. Acaba SSHD o 50 GB'lık yerin içinde olabilir mi ?

SSHD yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efolokko -- 3 Şubat 2014; 2:17:46 >

• SSHD'ye ve Windows'a zarar vermeden C Diski'nden 400 GB E Diski oluşturmak istiyorum hiç bilen yok mu ???
  • Merhabâlar efolokko,

Bilgisayarınızdaki depolama birimi SSHD, yâni küçük kapasiteli ( 8GB ) bir SSD ile 1TB büyüklükteki bir HDD'nin bir araya getirilmiş hâlidir.

Kendi içinde her ne kadar farklı birer SSD ve HDD bulundursa da bu ikisi birbirine uyarlanmıştır ve birlikte çalışacak şekilde programlanmışlardır. Yâni bunları ayrı ayrı kullanmak mümkün değildir.

Buradaki 8GB SSD, 1 TB kapasiteli sâbit diske tampon bellek vâzifesi görerek belli yerlerde performansını yükseltmeye yarıyor.

EaseUS Partition Master isminde bir yazılım var. Onunla SSHD'nizi istediğiniz kadar parçaya bölebilirsiniz.

İşletim sistemi üzerinde iken de buna izin veriyor mu, emin değilim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.