Şimdi Ara

ssd yi bios görüyor windovs görmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • hayırlı akşamlar ocz agility 3 120 gb. ssd kullanıyordum sanırım 4 seneyi geçti. birkaç gün önce windovs 10 da Otomatik Onarma Hatası oldu , sorunu gideremedim nette izlediğim yolların hiçbiri işe yaramadı. biosta ssd görünüyor fakat windowsta depolama bölümüne ya da bilgisayarıma girince görünmüyor. temiz kurulum yapmayı denedim ssd yine görünmedi . bunun bir yolu varmıdır? yoksa niyadını doldurmuşmudur emektar ssdim :)

not: bu sorun çıkana kadar bana hiçbir sorun çıkarmadı kurtarabilirsem kullanmaya devam edeceğim

teşekkürler

• eğer biosta raid kontrolcüsü varsa kontrol ederek diski raidden çıkarın veya yeni bir raid standalone diski oluşturun. Bu tip sorunlar genelde raid kaynaklı oluyor.
  • bilgisayarıma sağ click yönet yapınca yine gözükmüyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

infra_dark @ 15 Ekim 2015; 10:20:45

bilgisayarıma sağ click yönet yapınca yine gözükmüyor mu?

Aygıt yöneticisi,Bilgisayarım ve disk yönetiminde görünmüyor sadece biosta görebiliyorum

quote:

Orijinalden alıntı: letmax

eğer biosta raid kontrolcüsü varsa kontrol ederek diski raidden çıkarın veya yeni bir raid standalone diski oluşturun. Bu tip sorunlar genelde raid kaynaklı oluyor.

biostan baktım fakat tam olarak olup olmadığını anlamadım.Anakart asus z170-a biostan çıkıp windovs'u açtığımda kısa bir süre ssd yi disk yönetiminde gördü ssd de windovs kurulu 4 parça göründü 450 mb lık 2 bölüm 100 mb lık kurtarma bölümü ve geri kalanı toplam 4 parça , bilgisayarımı açtığımda 100 mblık bölüm göründü sadece. hd tune de de görüntü taratmaya başlayıp kalktım bilgisayar başında yarım saat sona döndüm hd tune iptal etmiş taratmayı ssd hd tunede görünmüyor , bilgisayarımdaki 100 mblık bölümde gitmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawhell -- 6 Şubat 2017; 22:14:51 >

• masaüstündeyken Windows + A tuşlarına birlikte basın

Arama kısmına; disk birleştirme yazın

Disk bölme/Birleştirme çıkacaktır ona tıklayıp

açılan pencerede diskleri kontrol edin

eğer ssd orada görünüyor ise sağ tıkayıp sürücüyü adlandır/yol oluştur diyin bir harf seçip uygulayın

daha sonra bilgisiyarıma gelecektir orada sağ tıklayıp biçimlendirin. sonucu buraya iletin hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: MuratAtess

masaüstündeyken Windows + A tuşlarına birlikte basın

eğer ssd orada görünüyor ise sağ tıkayıp sürücüyü adlandır/yol oluştur diyin bir harf seçip uygulayın

daha sonra bilgisiyarıma gelecektir orada sağ tıklayıp biçimlendirin. sonucu buraya iletin hocam

hocam dediğiniz gibi oldu fakat HD Tuneyle taratma yaptığımda sorun hüsran, bu ssd ye windovs kurulması sağlıklı olurmu sizce ?

edit:

MiniTool Partition ile bölümleri birleştirdim tekrar biçimlendirip HD Tune ile tarttım sonuç aşşağıdaki gibi çıktı . sorun çıkarırmı ssd? bu sefer sonuç neden olumlu çıktı anlamadım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawhell -- 7 Şubat 2017; 0:35:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sawhell

quote:

Orijinalden alıntı: MuratAtess

masaüstündeyken Windows + A tuşlarına birlikte basın

hocam dediğiniz gibi oldu fakat HD Tuneyle taratma yaptığımda sorun hüsran, bu ssd ye windovs kurulması sağlıklı olurmu sizce ?

edit:

MiniTool Partition ile bölümleri birleştirdim tekrar biçimlendirip HD Tune ile tarttım sonuç aşşağıdaki gibi çıktı . sorun çıkarırmı ssd? bu sefer sonuç neden olumlu çıktı anlamadım ?

hocam bazı disklerde bu tür sorunlar anlık olabiliyor.

bi kaçkez daha tarayın iyi sonuçlar alırsanız windows yükleyebilirsiniz.

edit: diskte daha önce bir kurtarma bölümü oluşturmuş sanırım sorun ondan kaynaklanlı olabilir. dolayısıyla birleştirince o bölüm deaktif duruma düşmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi specialtr -- 7 Şubat 2017; 3:22:35 >

• Bölumleri birlestikten sonra 2 kez tarattim 2 sinde de hasarli bolum cikmadi , Aksam birkac kez daha aralikli surelerde denim sonuc olumlu cikarsa windovs kurulumu yapip deneyecegim. Yardimlariniz icin tesekkurler .

edit:

13 şubat sonuç yine olumlu win 10 yüklü gittiği yere kadar kullanacağım , zaten parasını fazlasıyla haketti ;)

Edit 2 :

30 haziran ssd bu gün sizlere ömür. gideceği yer 5 ay kadarmış aldığıma hiç pişman etmedi beni

m2 ye geçmeyi düşünüyorum

edit 3 :

10 eylül m2 ssd ye temmuz başında geçtim eski ssd de takılı oyun kurmak için kullanıyorum 2 aydır .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawhell -- 10 Eylül 2017; 15:19:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.