Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.974
Cevap
717
Favori
1.708.925
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bimeksten aldığım sandisk i iade ettim. N11 22 tl çek yüklemiş onunla daha iyi birşey almayı düşünüyorum Bimeks i aradığımda 3 iş günü içerisinde iade edilir paranız dedi. Umarım dediği gibi olur....

• sonurakar kullanıcısına yanıt
    Ben düşünmez Samsung u alırdım.
  • sonurakar kullanıcısına yanıt
    ben kurmadım ama sandisk aldım samsung evo iyi görünüyor ama testerde başarısız sonuçlar alıyor 100-200-300 tb yazma testlerinde ise yerlerde sürünüyor burda sandisk in incelemesi var bir bak derim
    http://forum.donanimhaber.com/m_84862476/f_//tm.htm#84862476
  • gecen arkadasda vardı nıye almadınız 330 tl ye satıyordu sıfır acılmamıs kutusunda

ocz
  • énigma kullanıcısına yanıt
    TLC NAND flash'larından çekiniyorum. MLC-TLC bu kadar fark eder mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • packard bell netbook'a takabilir miyiz bu SSD'leri :) neye bakmamız lazım?

dot s 265tk model.
  • Bu tlc nand nund çalı çırpı nedir bilmiyorum ama sanırım ömürlerini belirleyen bir faktör. Eğer böyle ise; ben şuana kadar pc ye aldığım mouse dahil her bileşeni hiç 3 yıldan fazla kullanamadım.. Ya arıza verdi ya kendim değiştirdim üst modeline geçtim. Yani uzun ömrüne çok takılmayın zaten 3-4 yıl sonra sen kendin değiştiriyorsun onu çok daha iyi modelleri ucuz fiyata çıkıyor.

Garanti konusuda öyle; örneğin ram'ler ömür boyu garantilidir. Sebebi ise; ram asla durduk yere bozulmayan bir şey (istisna tabi olabilir) yani bir ram bozulduğu zaman %95 kullanıcı hatasından olmuştur ve garanti kapsamı dışı bırakırlar. O yüzden life time garanti verirler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 25 Aralık 2013; 22:40:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

packard bell netbook'a takabilir miyiz bu SSD'leri :) neye bakmamız lazım?

dot s 265tk model.

Notebooktaki HDD yuvasına bakmak lazım.

9mm mi 7mm mi. 7mm olan 9mm liğe de olur aparat ile.

Bir de SATA olması lazım notebook ta. Acayip eski bir İDE arayüzü var ise olmaz.
  • DigitalWorld kullanıcısına yanıt
    intel nm10 express chipset varmış. özelliklerinde sata 2 diyor (3 gb/s'dan çıkardım bunu).

bu durumda benim alet zaten 300mb/s maksimum hıza sahip dolayısıyla en ucuz olan Sandisk Standart 128gb alsam da maksimum performansı elde etmiş olurum diye düşündüm

daha laptopın altını açamadım. 7mm-9mm bilemiyorum. Vatan'da sandisk standart 185tl, mağazaya gitsem takarlar herhalde?

önceleri 250tl civarına 250gb, 140tl civarına 120 gb modeller alınıyormuş sanırım. alternatif önerirseniz (beklemek de dahil) sevinirim
  • 5 gün kaldı hala bulamadım birşey
  • adam gibi bir şey yok

• quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

Vatan'da Samsung 250GB EVO SSD günün fırsatı ile 415TL, son 41 adet kalmış:

http://www.vatanbilgisayar.com/Solid%20State%20Disk/samsung-mz-7te250bw-250gb-840-evo-sata-30-(okuma-540mb--yazma-520mb)-ssd/productdetails.aspx?I_ID=68416

32 kalmış şimdi de bunumu alsak

• bence ihtiyacınız varsa hiç düşünmeden alın.
  • Sandisk siparişi vermek üzereyken, foruma girdim, Vatan'ın kampanya bilgisini gördüm ve Samsung siparişi verdim Amazon'un SSD satış listesinde 1 numaraymış, hadi bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 26 Aralık 2013; 15:18:56 >
  • şu doların düşmesi lazım. aldı başını gidiyor.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.